Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Nad morze zamiast do stolicy
Autor Wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 10-08-2011, 13:02   Nad morze zamiast do stolicy Odpowiedz z cytatem

Nad morze zamiast do stolicy

Na dworcu Szczecin Dąbie kolejarze zaliczyli poważną wpadkę. W wyniku ich błędu pasażerowie, którzy zamierzali pojechać do Warszawy, wsiedli w pociąg nad morze, a wszystko przez pomyłkę w zapowiedziach odjazdów.

- Prowadzimy w tej sprawie dochodzenie, będziemy przesłuchiwać naszych pracowników – powiedział „Gazecie Wyborczej” Leszek Chodak ze szczecińskiego oddziału Przewozów Regionalnych.

Według relacji pasażerów, pociąg do Warszawy został zapowiedziany, na peronie wyświetliła się zgodna z zapowiedzią informacja, więc gdy skład podstawił się na peronie, podróżni wsiedli do niego w przekonaniu, że to ich pociąg. Gdy pasażerowie zorientowali się, że pociąg jedzie w przeciwną stronę, pomyśleli, że to jakiś objazd. Dopiero obsługa pociągu poinformowała, że pociąg jedzie do Świnoujścia.

Za zapowiedzi pociągów odpowiada pracownik Przewozów Regionalnych. Sprawa ma być wyjaśniona, ale szefowie spółki podejrzewają, że wszystko przez to, iż pociąg ze Świnoujścia jedzie przez Dąbie do Szczecina Głównego, a następnie znów przez Dąbie jedzie w stronę Warszawy. W sytuacji, gdy skład jedzie z Warszawy do Świnoujścia, też zajeżdża na Szczecin Główny, a potem zatrzymuje się na stacji Szczecin-Dąbie, ale po odjechaniu z peronu od razu skręca w lewo na trasę nad morze.

Zazwyczaj pociągi mijają się z około 10-minutową różnicą, a 9 sierpnia, kiedy doszło do zamieszania, pociąg z Warszawy opóźnił się i podjechał na peron późniejszego pociągu, ale jadącego w przeciwną stronę.

Pracownicy PR zaznaczają, że ich pracownik zapowiada to, co usłyszy od osoby kierującej ruchem z PKP PLK.

Więcej...

źródło: Rynek Kolejowy

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

OPi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 10-08-2011, 15:17    Odpowiedz z cytatem

Moja stacja. Happy Jedyna w Polsce, gdzie pociągi dalekobieżne zatrzymują się dwa razy w ciągu jednego kursu. Ale jakos nigdy nie było z tym problemów.

_________________
>>>>>Kolejowy kanał You Tube - pioko17<<<<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 10-08-2011, 15:29    Odpowiedz z cytatem

OPi, taką stacją jest jeszcze Rabka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 10-08-2011, 15:36    Odpowiedz z cytatem

Nie bronię tu megafonistki bo winna jest bezapelacyjnie. Ale jedno mnie zastanawia: czy żaden z pasażerów nie spojrzał na tablice kierunkowe znajdujące się w tym składzie zarówno na bohunach i azetach...

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

OPi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 10-08-2011, 16:28    Odpowiedz z cytatem

Emillex, jak już to nie Rabka, tylko Chabówka, ale tam dwa razy zatrzymują się pociągi osobowe. A co ja napisałem? Rolling Eyes
Cytat:
Jedyna w Polsce, gdzie pociągi dalekobieżne zatrzymują się dwa razy w ciągu jednego kursu


Damian Łódź, nie jeden raz widziałem Bosmana jadącego w stronę Świno z ustawionymi tablicami na Warszawę... Rolling Eyes

_________________
>>>>>Kolejowy kanał You Tube - pioko17<<<<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 10-08-2011, 16:29    Odpowiedz z cytatem

ano to już zaniedbanie na stacjach zwrotnych...

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

OPi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 13-08-2011, 19:55    Odpowiedz z cytatem

[dodano 10 sierpnia 17:31]
Ja nie mówię, że akurat tego dnia tak było, bo inną sprawą jest, że wielu pasażerów nie zwraca na to uwagi. Ale często było tak, jak napisałem.

Heh, przed chwilą leciało w Teleexpresie. Razz

[dodano 13 sierpnia 20:55]
A w tym filmie jako bonus dorzuciłem owy urywek z Teleexpresu Razz Przedstawiony skład nie ma nic wspólnego z sytuacją.


_________________
>>>>>Kolejowy kanał You Tube - pioko17<<<<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

simek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Paź 2010
Skąd: Kłuszyn

PostWysłany: 14-08-2011, 10:48    Odpowiedz z cytatem

OPi napisał/a:
nie jeden raz widziałem Bosmana jadącego w stronę Świno z ustawionymi tablicami na Warszawę... Rolling Eyes


I to zamyka temat jeśli chodzi o rzekomą "głupotę" pasażerów, na którą niektórzy tak się lubią powoływać.

OPi napisał/a:
bo inną sprawą jest, że wielu pasażerów nie zwraca na to uwagi.


Pasażerowie przywykli, że na kolei jest byle jak, niedbale, błędne informacje, nieobrócone tablice. Trudno od nich wymagać, żeby nagle tym tablicom zaufali, skoro wiele razy były błędne, a pociąg jechał dobrze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl