Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Linia nr 38: Ukradli 700 m przewodów sieci
Autor Wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 18-08-2011, 15:48   Linia nr 38: Ukradli 700 m przewodów sieci Odpowiedz z cytatem

Na odcinku Mońki - Osowiec złodzieje ukradli 700 metrów kabla. Pociąg PKP Intercity, który wiózł 80 pasażerów ze Szczecina do Białegostoku, zaplątał się w zerwaną sieć.

To mogło zakończyć się tragedią. Z powodu kradzieży 700 m sieci trakcyjnej pociąg PKP Intercity wiozący ok. 80 pasażerów ze Szczecina do Białegostoku zaplątał się w porwaną sieć. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę, ok. godziny 22.30, na linii 38, między Mońkami a Osowcem. Pasażerowie utknęli w pociągu, w środku lasu i bagien, czekając na pomoc. Na miejscu pojawiły się dwa pociągi sieciowe, które uwolniła zaplątany pociąg. Na białostocki dworzec przyjechał jednak z blisko 5 godzinnym opóźnieniem. - Nie wykluczone, że pociąg mógł się wykoleić - mówią oburzeni pracownicy kolei.

Straty materialne (nie wliczając w to robocizny) wstępnie oszacowano na 50 tys. zł. Ale rzeczywisty koszt odbudowy zerwanej sieci będzie zdecydowanie większy.
- Szczecin-Białystok to bardzo długa relacja. Tym pociągiem jechało dużo pasażerów wracających znad morza. Mogło ucierpieć wiele osób - powiedział Andrzej Kierman z Zakładu PKP PLK w Białymstoku.

W tej chwili na miejscu kradzieży non stop pracują dwa pociągi sieciowe. Odbudowa trakcji potrwa nawet 24 godziny. Do wieczora szlak będzie zamknięta. Spółka Przewozy Regionalne zorganizowała na szlaku Mońki-Osowiec komunikację zastępczą. Pociągi PKP Intercity zmieniają w tym miejscu trakcję elektryczną na spalinową.



Źródło : Gazeta Współczesna / Rynek Kolejowy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 18-08-2011, 19:39    Odpowiedz z cytatem

Co za idioci ! Jak można dla zysku tak narazić ludzi ... ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 18-08-2011, 19:43    Odpowiedz z cytatem

Oto Polska właśnie..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 18-08-2011, 20:06    Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą zastanawiam się czy istnieją jakieś sposoby na to by zapobiec takim zdarzeniom . Nie mówię tu o samej kradzieży ale o informowaniu maszynisty o awarii sieci . Wiem że nowoczesne magistrale po modernie mają takie systemy np. E30
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 18-08-2011, 20:13    Odpowiedz z cytatem

pawelW, nie wiem czy np. na modernizowanej e65 nie ma systemu o którym piszesz.. ja wiem na pewno jedno z opowiadań wujków, ojca mojego przyjaciela i wielu innych nt tego typu zdarzeniach na kolei jak byłem młodszy..zazwyczaj i to dość często kradzieże przeważnie zdarzały się na śląsku.. nie wiem jak jest teraz..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 20-08-2011, 20:24    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie mówię tu o samej kradzieży ale o informowaniu maszynisty o awarii sieci . Wiem że nowoczesne magistrale po modernie mają takie systemy np. E30


Niestety, da się tak wyciąć sieć, że nikt o kradzieży wiedział nie będzie.

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrbk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lut 2008

PostWysłany: 21-08-2011, 09:32    Odpowiedz z cytatem

Są testowane urządzenia zapobiegające kradzieży sieci trakcyjnej .Z tego co wiem te rozwiązania są bardzo obiecujące , na szlaku na którym do kradzieży dochodziło bardzo często ,od momentu gdy zostały zamontowane ten problem nie istnieje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl