Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Kiedy będą wprowadzone wagony dla palących?
Autor Wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 28-08-2011, 22:15    Odpowiedz z cytatem

OPi napisał/a:
Skoro w samolotach się da, to dlaczego w pociągach nie da się egzekwować tego zakazu?

Nie we wszystkich samolotach jest zakaz. Dużo ludzi podróżujących z USA czy Kanady do Europy wybiera linie chińskie (z międzylądowaniem właśnie w Paryżu, Londynie, Berlinie) gdzie można palić w wyznaczonych przedziałach.
Z ciekawostek mogę powiedzieć w jaki sposób linie kubańskie dbają o pasażerów niepalących. Zamiast np. odgrodzić przestrzeń z zakazem od tego bez zakazu palenia, nawet jakąś firmanką, palacze usadzani są po lewej stronie samolotu, za to niepalący po prawej, natomiast podczas turbulencji lub lądowania steerdaessy proszą o przygaszenia (Cygara się nie gasi! Dla Latynosów to poprostu grzech robić takie rzeczy) cygar. Pisał o tym m.in. Jacek Pałkiewicz oraz Wojciech Cejrowski.
Do tematu - czujniki dymu często nie zdają egzaminu. B. często widzę zatkane papierem toaletowym czujniki w WC w szynobusach. Ludzie są za cwani na takie rzeczy. Monitorning składu nic nie da, bo trzeba by takiego ochroniarza któryby miał przed sobą 20 telewizorków i wpatrywał się kto pali i gdzie - logistycznie nie do zrealizowania. Jedyną formą poprostu będzie przyzwyczajenie ludzi że poprostu się nie pali w pociągu, że robi się to na stacjach, lub nawet w kiblach, tak aby innym nie przeszkadzać. Do tego trzeba przywyknąć, innej rady nie ma, odrazu nie odstraszą nawet wysokie mandaty.


Ostatnio zmieniony przez Emillex dnia 28-08-2011, 22:51, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

OPi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 28-08-2011, 22:37    Odpowiedz z cytatem

No ale jakoś w tych samolotach gdzie ten zakaz obowiązuje nie ma takich przypadków Wink

_________________
>>>>>Kolejowy kanał You Tube - pioko17<<<<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

R90 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Wrz 2010
Skąd: Sochaczew

PostWysłany: 28-08-2011, 23:04    Odpowiedz z cytatem

To jest polska mentalność, zatykanie papierem czujników itp. Polacy nie wiedzą co to jest zakaz. Picie alkoholu i palenie fajek to standard w polskich pociągach, wystarczy przejechać się starym kiblem KM i iść do 'imprezowni'. Zresztą nasze społeczeństwo jest właśnie takie, że mają wszelkie zakazy w d.... . Nie mówię, że wszyscy ale większość. A czemu tak się dzieję? Bo są niskie kary i nie ma kto i jak tego egzekwować. Jakoś w takim Singapurze jest czysto i spokojnie? a Czemu? a no kara kilka tysięcy euro za palenie w miejscu publicznym czy zaśmiecanie terenów skutecznie odstrasza tam ludzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 28-08-2011, 23:49    Odpowiedz z cytatem

W Singapurze raczej nie ma euro. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

R90 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Wrz 2010
Skąd: Sochaczew

PostWysłany: 29-08-2011, 00:09    Odpowiedz z cytatem

Pomyłka, oficjalną walutą jest dolar singapurski. Ale czytałem gdzieś o tych karach i tam było podane w przeliczeniu na euro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

karol22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2011
Skąd: ...

PostWysłany: 29-08-2011, 06:54    Odpowiedz z cytatem

Aby zakaz był praktykowany wystarczyłoby to, aby drużyna konduktorska interweniowała.
A monitoring to wiadomo, albo wyłączony, albo zazwyczaj pokazuje to co jest pod drzwiami maszynisty, aby on wiedział kiedy wejdzie do niego konduktor czy kier. pociągu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 29-08-2011, 08:26    Odpowiedz z cytatem

Emillex napisał/a:
Pozatym zakaz palenia w miejscach publicznych (czyli poniekąd też pociąg) narzuca na nas Unia, i czy chcemy, czy też nie, czy lubimy UE czy nie, musimy dostosować nasze prawo do prawa europejskiego.


Tylko że jedynie w PL spotkałem się z kretynizmem że na peronie nie można zapalić w wyznaczonym miejscu.
W Niemczech, Austrii i Holandii są na peronach wyznaczone strefy dla chcących zapalić.
I żeby było ciekawie na niektórych dworcach te strefy dla palących są pośrodku peronów - wiesz co to oznacza?

Poza tym palenie w WC pociągowym nie jest tylko naszą specjalnością. W zeszłym roku jadąc ICE z Berlina do Duisburga zostałem zadymiony po wejściu do WC. Latał taki jeden stary szkop z innego wagonu i palił z regularnością co 30 minut
Sam jestem palący - ale raczej generalnie staram się w pociągach nie palić - ot takie ćwiczenie silnej woli. Wtedy akurat lekko mnie to wnerwiło

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

nynuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 29-08-2011, 09:35    Odpowiedz z cytatem

Ja jestem za zaostrzeniem kar dla palaczy i żłopiących piwsko w pociągu. Jakby kara wynosiła 1000 zł minimum i ściągał ją Skarb Państwa ( Urząd Skarbowy) to Polaczki nauczyłyby się obycia. A tłumaczenie że nie da się bez piwska czy szluga przejechać 3 godzin np z Katowic do Warszawy czy nawet 10 z Krakowa do Gdyni jest dziecinne. Oducz się palić a bez piwska można wytrzymać. Wystarczy pić wodę , sok albo ColęSmile

_________________
PKP PLK - SWOJE KADRY BETONUJEMY PROFESJONALNIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

H3rlitZ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2010

PostWysłany: 29-08-2011, 10:16    Odpowiedz z cytatem

Co do picia to się nie wypowiadam, ale palenie to w ogóle inna sprawa.

Co wam przeszkadza, jeżeli w wagonie są wyznaczone 3 przedziały dla palących? Nie palisz - nie siadasz tam. Uszanujcie prawo innych do tego, że chcą palić papierosy. Sam nie palę, ale wiem że czasami bardzo ciężko jest wytrzymać bez czegokolwiek. Jeżeli dym palacza was nie dotyka, więc dlaczego nie potraficie tolerować nałogów innych osób? Strasznie to zabawne.

_________________
2010 : 24304 km.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

R90 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Wrz 2010
Skąd: Sochaczew

PostWysłany: 29-08-2011, 10:34    Odpowiedz z cytatem

H3rlitZ napisał/a:
Co do picia to się nie wypowiadam, ale palenie to w ogóle inna sprawa.

Co wam przeszkadza, jeżeli w wagonie są wyznaczone 3 przedziały dla palących? Nie palisz - nie siadasz tam. Uszanujcie prawo innych do tego, że chcą palić papierosy. Sam nie palę, ale wiem że czasami bardzo ciężko jest wytrzymać bez czegokolwiek. Jeżeli dym palacza was nie dotyka, więc dlaczego nie potraficie tolerować nałogów innych osób? Strasznie to zabawne.


Miej na uwadze to, że nasze super wagony nie sa szczelne i takim dym z przedziałów dla palących roznosi sie po całym wagonie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

H3rlitZ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2010

PostWysłany: 29-08-2011, 14:06    Odpowiedz z cytatem

Jasne. Takim rzuciłeś argumentem, że nie wiem co powiedzieć.

Proponuję nie wychodzić z domu niektórym osobom, bo to co tutaj piszą to jakaś kpina.

_________________
2010 : 24304 km.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mariusz W.
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-08-2011, 14:54   

Szkodzą sobie i innym, zasmradzają w około i jeszcze im dać przywileje? No chyba ktoś żartuje.
Powrót do góry

R90 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Wrz 2010
Skąd: Sochaczew

PostWysłany: 29-08-2011, 21:22    Odpowiedz z cytatem

H3rlitZ napisał/a:
Jasne. Takim rzuciłeś argumentem, że nie wiem co powiedzieć.

Proponuję nie wychodzić z domu niektórym osobom, bo to co tutaj piszą to jakaś kpina.


Żadna kpina, tylko stwierdzenie faktu. Wiem, że wielu palaczy ma w d.... fakt, że zatruwa innych. Przedziały są bardzo nieszczelne, dlatego w tych kilku przedziałach za przedziałami dla palących czuć w miarę intensywnie smród dymu. Chcesz truć siebie to truj, ale nie chce palić biernie Twojego papierosa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

H3rlitZ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2010

PostWysłany: 30-08-2011, 12:00    Odpowiedz z cytatem

W takim razie pozwólcie mi truć siebie również w pociągu, jeżeli już mi pozwoliłeś to robić.

Przedziały są takie nieszczelne - strasznie ciekawe stwierdzenie, nawet w kontekście tego że ludzie piją różne dziwne rzeczy w przedziałach i nikt ( z reguły ) z tego problemu nie robi. A jak Ci tak bardzo przeszkadza dym papierosowy to nie siadaj przy przedziałach przylegających do przedziałów dla palących.

I powtarzam po raz kolejny - nie palę i uważam, że to straszny syf. Ale rozumiem ludzi, którzy palą i nie mam zamiaru narzucać im swojej woli.

_________________
2010 : 24304 km.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

l'osservatore Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sie 2011
Skąd: Europa

PostWysłany: 30-08-2011, 13:35    Odpowiedz z cytatem

Przedziałów dla palących w pociągach nie będzie, ponieważ z mocy ustawy zabronione jest palenie tytoniu i wyrobów tytoniowych w środkach pasażerskiego transportu publicznego, a takowym jest każdy pociąg. Ustawa nie przewiduje możliwości stworzenia palarni w pociągu (a swego rodzaju palarnią były przedziały dla palących).
Jeśli idzie o karanie, to mandat do 500,- zł jest kara wystarczającą, rzecz jedynie w tym, aby chciało się go egzekwować. Na palących kolejarzy sposoby są bardzo proste:
1. nagrać filmik z dźwiękiem i wysłać do przewoźnika, można jeszcze uzyskać zadośćuczynienie pieniężne;
2. wezwać policję lub sok-istów i albo pokazać filmik, albo zeznać jako świadek. Co prawda, jeśli funkcjonariusz nie widział tego w realu, to nie wystawi mandatu na miejscu, tylko sporządzi wniosek do sądu i zgłaszający będzie musiał zeznać jako świadek

Jeśli pali współpodrózny, to można postąpić podobnie. Oczywiście odradzam zwracanie uwagi kibolom, kryminałom i chuliganom wszelkiej maści, ale w tym przypadku można dochodzić roszczeń od przewoźnika. Aż mnie dziwi, że jeszcze nikt nie zażądał roszczeń od KM-ów lub PR-ów za niezapewnienie podróżnym środka transportu wolnego od dymu tytoniowego;


PALACZE, NIE PALCIE W TOALETACH, BO MY WAM NIE SIKAMY DO POPIELNICZEK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl