Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Kiedy będą wprowadzone wagony dla palących?
Autor Wiadomość

Forumowicz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2011

PostWysłany: 07-11-2011, 13:14    Odpowiedz z cytatem

Czy są strefy ciszy lub czy będą planowane w PKP IC?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 07-11-2011, 13:58    Odpowiedz z cytatem

Miejmy nadzieję, że nigdy takie wagony nie zostaną wprowadzone. Raz, że w IC wagonów sprawnych jest jak na lekarstwo. A nawet gdyby kolej miała wystarczającą ilość wagonów to jest to bez sensu, zwykłe marnotrawstwo. Jak ktoś nie może paru godzin wytrzymać bez papierosa to niech wsiada w prywatny samochód. Zresztą po co ta dyskusja, skoro jest ustawa o całkowitym zakazie palenia tytoniu w miejscach publicznych, w tym środkach transportu zbiorowego podpisana przez Prezydenta Polski .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 07-11-2011, 15:50    Odpowiedz z cytatem

Zresztą po co dyskusja skoro prawo prawem a i tak wszyscy palą na korytarzu. Ja rzuciłem palenie 2 lata temu kiedy jeszcze wolno było palić, ale jeśli bym dalej palił to nie przejmowałbym się tym prawem. Gdyż uważam że prawa należy przestrzegać tylko jeśli ono ma sens. A skoro papierosy są legalne to należy udostępniać miejsca do palenia. były przedziały dla palących nie wiadomo czemu je zlikwidowano. Niektóre TLK jadą 12 godzin , palacz palący paczke dziennie musi palić co godzinę albo się źle czuje. A udanych prób rzucenia jest 3% to nie wiele lepiej niż prób rzucenia heroiny (2%). Taki to nałóg i albo niech wpiszą papierosy na listę narkotyków i ich wogóle zabronią albo niech respektują prawa palaczy. Piszę to aktualnie nie palący bo staram się nie być neofitą jak niektórzy którzy rzucili i nagle zapomnieli że palili kiedyś, bo ja wiem, że paliłem 10 lat i powiedziałem że nawet jak nie palę nigdy nie powiem złego słowa palaczowi.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

neospazmina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lis 2011
Skąd: Sulejówek - Miłosna

PostWysłany: 07-11-2011, 16:14    Odpowiedz z cytatem

pawelu

nie zgadzam się z Tobą! Ja palę od kilku lat...i poprzednik wypowiedział się wystarczająco w tej kwestii

dlaczego ja mam być poszkodowana? fakt, nikt nie zmuszał Mnie do palenia ale to jest nałóg i tego nie da się rzucić ot tak! powinno być tak jak kiedyś część składu taka a część taka...dlaczego? a choćby nawet dlatego że jak jedziesz TLK albo IR w dalszą trasę to prędzej czy później zechcesz iść do WC, a tam zajęte i bynajmniej nie przez załatwiających się podróżnych...owszem możesz iść zakablować ale konduktor nie zrobi nic...w najlepszym przypadku zwróci uwagę...ale to pomaga na jakieś 15 minut...

a co zrobisz jeżeli za kilka lat wyjdą z założenia że nie wolno pić w pociągach Coca-Coli bo jest szkodliwa? kilka lat wstecz gdybyś powiedział że w PL i PKP będzie zakaz palenia to wyśmiano by Ciebie...więc nigdy nie wiesz czy nie wymyślą czegoś co dotknie Ciebie...

_________________
http://www.petycjeonline.com/eurowizja_2012polska - moi drodzy podpisujemy petycję w sprawie ESC 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zarco Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Gru 2010

PostWysłany: 07-11-2011, 17:13    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a co zrobisz jeżeli za kilka lat wyjdą z założenia że nie wolno pić w pociągach Coca-Coli bo jest szkodliwa?


Akurat ten argument jest słaby. Jeśli okazałoby się, że cola jest szkodliwa (a chyba najzdrowsza nie jest) to skutki ponosi tylko osoba pijąca.
To co było już prędzej poruszane : bierne palenie. Jeszcze niedawno, kiedy były wydzielone przedziały dla palących, zawsze musiałem wąchać dym papierosów siedząc w innych przedziałach lub idąc korytarzem.
W tym przypadku jedynym rozwiązaniem byłyby bardzo szczelne przedziały dla palących oraz świetna wentylacja.

To, że palenie jest nałogiem, nie oznacza, że mamy organizować świat tak, aby nałogowcy mieli gdzie oddawać się swojej 'pasji'. Nawet jeśli palący mówi, że to tylko jego sprawa i jego pieniądze, niech pamięta, że kiedyś może rozpocząć walkę z nowotworem płuc, a wtedy to już nie będzie tylko jego sprawa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 14-11-2011, 11:59    Odpowiedz z cytatem

Palacze kupując paczke papierosów płacą oprócz podatku też akcyzę która stanowi większość ceny. Ja to kiedyś sprawdzałem gdy jeszcze paliłem, a papierosy kosztowały 7 zł. Wyszło z danych statystycznych że w 2008 palacze za pomocą akcyzy sfinansowali 1/3 pieniędzy jakie państwo przeznacza na służbę zdrowia. Zatem jeśli palacz dostanie raka to on zapłacił z nadwyżką za jego leczenie. Podobnie sprawa używających alkohol oni także płacą akcyzę, natomiast wspomniany "pijak Coca Coli" akcyzy nie płaci i to jego będziemy leczyć za państwowe pieniądze z cukrzycy której się nabawi. Taka prawda wszelkiego rodzaju nałogowców się krytykuje i szykanuje tymczasem państwo ma z nich świetny BIZNES w postaci akcyzy.

Co do palenia biernego to i tak wdychasz ich dym bo i tak palą na korytarzu i pod WC, podobnie w klubach, pubuch, dyskotekach miało się nie palić a i tak palą, więc to tylko martwe prawa. Oczywiście można się nadymać że PRAWO JEST I BASTA, ale to i tak nie działa. Lepiej by pomyśleć jak zadowolić obie strony.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 14-11-2011, 17:06    Odpowiedz z cytatem

snajper, Polecam zapoznać się z kosztami ekonomicznymi i społecznym skutków palenia, picia i np. otyłości.

Jak poznasz co za spustoszenie dla społeczeństwa i gospodarki one niosą wtedy sil się na komentarze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

robertrush Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Sie 2011
Skąd: Gorzów/Złocieniec

PostWysłany: 15-11-2011, 10:04    Odpowiedz z cytatem

Bogu dzięki chociaż w tej sprawie polskie koleje dorównują krajom i przewoźnnikom europejskim. I nie piszcie bzdur, ze ludzie i tak palą w wc czy przedsionkach. Ok, napewno jakiś truciciel sie znajdzie ale bez przesady nie jest to na taka skale jak piszą niektórzy przedmówcy. Środki transportu publicznego powinny być wolne od dymu czy to papierosowego czy z cygara Śmiech

[ Dodano: 15-11-2011, 10:07 ]
A jak komus nie pasi respektowanie prawa to niech przesiądzie sie do wlasnego auta i jara dowoli.

_________________
Fundacja Ratowania Zabytków www.zabytki.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 16-11-2011, 04:16    Odpowiedz z cytatem

@pospieszny - odpowiem Ci kawałem:

Przychodzi facet do lekarza i mówi:

Pani doktor, nie piję, nie palę, kobiet nie używam, długo będę żył ???

Pani doktor po namyśle:

No długo... Tylko po co ?

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wuja Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2011

PostWysłany: 19-11-2011, 18:07    Odpowiedz z cytatem

A jakie kary drodzy państwo wymyślicie dla tych co to bezkarnie puszczają bąki w przedziałach? Albo dla tych co się nie myją? 1000 zł mandatu, a może od razu do więzienia? Widzę, że bardzo wielu forumowiczów podąża w stronę totalitaryzmu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 19-11-2011, 20:08    Odpowiedz z cytatem

Wolność kończy się tam gdzie narusza się prawa drugiego człowieka... np. do zdrowia.
Aby oddychać czystym powietrzem jestem jak najbardziej za totalitaryzmem dla dobra wspólnego, lepsze już to niż terroryzm cuchnących tytoniem miłośników wolności Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mariusz W.
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 20-11-2011, 16:02   

snajper napisał/a:
Zatem jeśli palacz dostanie raka to on zapłacił z nadwyżką za jego leczenie.
Teoretycznie tak jest, że wg obecnych badań akcyza dwukrotnie przewyższa koszty leczenia chorób bezpośrednio wywołanych paleniem tytoniu. Ale trzeba też doliczyć inne koszta, np. schorzenia nie wywołane pośrednio paleniem. Właściwie nie doliczyć, tylko doszacować, bo nie wszystkie jesteśmy w stanie obliczyć. Np. koszta związane z utylizacją odpadów w postaci pustych paczek i wypalonych petów. Tego typu kosztów jest sporo.
snajper napisał/a:
Co do palenia biernego to i tak wdychasz ich dym bo i tak palą na korytarzu i pod WC, podobnie w klubach, pubuch, dyskotekach miało się nie palić a i tak palą, więc to tylko martwe prawa.
Dlatego kolejnym krokiem powinna być delegalizacja palenia tytoniu. Palenie tytoniu spełnia wszystkie przesłanki do delegalizacji, gdyż już jeden papieros szkodzi. Skoro nie chcą po dobroci, to trzeba silniejsze środki zastosować. Palą, szkodzą sobie i innym, zasmradzają i jeszcze mają jakieś roszczenia z tym związane? Chyba żart.
wuja napisał/a:
A jakie kary drodzy państwo wymyślicie dla tych co to bezkarnie puszczają bąki w przedziałach? Albo dla tych co się nie myją? 1000 zł mandatu, a może od razu do więzienia?
Puszczanie bąków czy też głośne bekanie w przedziałach raczej nie podpada pod szkodzenie innym. Ot, chwilę pośmierdzi i się ulotni. W tym przypadku obowiązują zasady kultury osobistej i to one wymuszają ograniczanie tego typu zachowań. Natomiast Ci co się myją podpadają pod stwarzanie zagrożenia sanitarnego. Zwłaszcza jeśli są w takim stanie, że cuchną. Wtedy jak najbardziej powinno się eliminować takie przypadki. 1000 zł mandatu czy też więzienie nie są rozwiązaniem w takich przypadkach. Ale już prace społeczne jak najbardziej.
Powrót do góry

Miluś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 20-11-2011, 16:37   

Cytat:
Palą, szkodzą sobie i innym, zasmradzają i jeszcze mają jakieś roszczenia z tym związane? Chyba żart.


Zgadza się Smile
Rozumiem że ktoś pali papierosy, rozumiem, że to jego nałóg, ale dlaczego moje zdrowie ma na tym cierpieć? Chcesz palić, to rób to, ale nie przeszkadzaj tym innym, sam się truj jak lubisz.

Cytat:
A jakie kary drodzy państwo wymyślicie dla tych co to bezkarnie puszczają bąki w przedziałach?


Gdyby nie ten dech, to by człowiek zdechł Laughing
i to niech służy za odpowiedź Wink
Powrót do góry

kleksograf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Cze 2007

PostWysłany: 21-11-2011, 14:05    Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem po co ta cała dyskusja. Wszystko jest zapisane w paragrafach. Nie wiem na jakich zasadach dopuszcza się palenie tytoniu w liniach lotniczych i mało mnie to interesuje, ale to prawo innego kraju niż Polska. W Polsce mamy ustawę i w mojej ocenie wagony dla palących nigdy nie powinny znaleźć się w składach pociągowych:
2) w art. 5: a) ust. 1 otrzymuje brzmienie:"1. Zabrania się palenia wyrobów tytoniowych, z zastrzeżeniem art. 5a:
... 7) w środkach pasażerskiego transportu publicznego oraz w obiektach służących obsłudze podróżnych,
Art 5a natomiast nie dopuszcza zorganizowania pomieszczeń palarni w środkach publ.transportu, o jakich mowa wyżej. Nie ma więc takiej furtki prawnej.

Ponadto ten sam art.5 zakazuje palenia... :
4) w pomieszczeniach zakładów pracy innych niż wymienione w pkt 1 i 2,
...
Reasumując, wagon to pomieszczenie pracy drużyny konduktorskiej, która do takich składów (potencjalnie dla palących) miałaby obowiązek wchodzić w celu kontroli biletów. Nie chodzi więc tylko o samych pasażerów, ale o pracowników, którzy bezwzględnie odizolowani być powinni od dymu (dotyczy to również np. barmanów i powinno dotyczyć kelnerów). W drugą stronę idąc niestety nie można mówić, że pociąg to pomieszczenie zakładu pracy, dlatego, że wyszczególnione są w ustawie Środki Publicznego Transportu....

Inną sprawą jest, że bardzo praktycznym rozwiązaniem byłoby wyznaczenie palarni, w jednym przedziale np. takim jakie są stworzone na cele transportu rowerów. Do takich można byłoby wejść na fajeczkę i wrócić na swoje miejsce.
Może natomiast prawo jednak dopuszcza zastosowanie palarni albo np. pochłaniacza z filtrem, które ostatnio są modne na lotniskach i w bardziej bogatych firmach? Prawnikiem nie jestem, ale rozwiązanie byłoby optymalne i sensowne.

Prawo jednak nie precyzuje jednoznacznie możliwości więc nadal każdy będzie się uchylał od możliwości... i nadal kopcenie po toaletach, w korytarzu i między wagonami będzie standardem. Myślę, że Polska to nie jedyny problem. W innych krajach też widzi się pety w toaletach.

Źródło: LEX.PL (Dz. U. z dnia 14 maja 2010 r.)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

robertrush Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Sie 2011
Skąd: Gorzów/Złocieniec

PostWysłany: 28-11-2011, 22:43    Odpowiedz z cytatem

Pociągi to miejsca publiczne i powinny być wolne od dymu. Ja jestem alkoholikiem a mimo to nie pije alko w pociagu ( ani w przedziale, korytarzu czy kiblu ) bo jest to zabronione ( wyjątek Wars ). Dzień wczesniej przed podrózą napije się do woli a w dniu podróży zawsze jestem czysty i pachnący i mimo kaca nie "jedzie "mi z buzi procentami Śmiech
Jeśli palacze decydują sie na podróż środkami transportu publicznego,niech również zaakceptują zasady w nich panujące! Najarać się na zapas w domku albo piwnicy ( jeśli rodzinka nie pozwala) przed podróżą a nie truć życie innym.

_________________
Fundacja Ratowania Zabytków www.zabytki.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl