Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Wspólny przejazd - wspólny problem
Autor Wiadomość

Mestwin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2010
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 15-06-2012, 21:52    Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie, no to są jakieś jaja. Kupowałem bilet Gdańsk-Wrocław-Międzylesie + powrotny. Wszystko gra, przewoźnicy wchodzący w skład oferty, odcinki wiążące się ze sobą, powyżej 50 km. Stacja Gdańsk Główny, idę do kas Intercity (tam nie ma innych). Usłyszałem, że oferta "Wspólny Przejazd" daje zniżkę jedynie w pociągu PR (!), następnie odradzano mi jej zakup "bo nie opłaci mi się to" (co ma mi się niby bardziej opłacić, skoro jadę sam i nie mam żadnych zniżek?), a wreszcie usłyszałem, że tej oferty w ogóle nie ma.

No to wbijam się do BOK-u. Tam trzy osoby ślęczały nade mną przez ponad 20 min. (!) i w efekcie wyprodukowały z siebie bilet do Międzylesia. Ale gdy miałem dostać powrotny, to okazało się, że jest "błąd w systemie". Panie z BOKu zużyły chyba z 20 blankietów (one akurat były miłe, to przyznaję), ale ciągle wypluwało im ten błąd. Nie zrezygnowałem i przyszedłem następnego dnia, ale tam się powtórzyło. W końcu zrezygnowałem i kupiłem zwykłe powrotne, bo chciałem tanią kuszetkę i bałem się, że mi wykupią.

Co to w ogóle jest? Bilet w jedną stronę dostaję, a w drugą (na takiej samej trasie!) się nie da? I co to za odradzanie skorzystania z własnej promocji?

BETON!!!

_________________
Polska - kraj, w którym samochód jest bogiem
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET05 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2007
Skąd: Skarżysko Kamienna

PostWysłany: 15-06-2012, 22:00    Odpowiedz z cytatem

Kiedyś pani drukowała 2 takie same bilety i jeden obijała pieczątką "powrotny". Gdyby dobrze poszukała, taka pieczęć by się pewnie znalazła Wink

_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 16-06-2012, 13:14    Odpowiedz z cytatem

Mestwin, to prawda... kiedyś byłem świadkiem jak po wpisaniu prawidłowo wszystkich danych do komputera, kasa rPOS wydała komunikat "ROZKAZ NIEWYKONALNY" albo owszem bilet się drukował ale, drukarka automatycznie "psuła bilet" wtedy na blankiecie widnieje napis USZKODZONY - kasjer nie może takiego biletu wydać za okienko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Mestwin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2010
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 28-07-2012, 19:54    Odpowiedz z cytatem

Moich przygód ze Wspólnym Przejazdem ciąg dalszy. Tak się złożyło, że ponownie kupowałem bilety w relacji Gdynia-Wrocław-Międzylesie i z powrotem. I ponownie to samo - dało się kupić bilety do Międzylesia, a nie dało się z powrotem. Próbowałem w 4 różnych kasach w Gdańsku Głównym i Wrzeszczu. Tym razem jednak, ze szczątkowych wyjaśnień kasjerek (które same nie mają pojęcia o co chodzi, ale kompletnie im to wisi) zaczyna mi coś świtać. Być może jest tak, że daje się kupić bilet, gdy jedzie się odcinek najpierw IC, potem PR, a problem jest z odwrotnym przypadkiem - system oblicza najpierw odcinek PR, potem ma przejść na odcinek IC i prawdopodobnie w tym miejscu jest błąd oprogramowania. Spotkał się ktoś z czymś takim przy kupowaniu Wspólnego Przejazdu na odcinek najpierw PR, potem IC? Jak to wygląda z innymi przewoźnikami?

Inna sprawa to oczywiście nadal naganne podejście kasjerek - ponownie słyszałem, że nie ma takiej oferty, albo że uczeń (ulga 37%) nie ma na nią uprawnień, albo że taki bilet jest bezzwrotny i niewymienny. A potem wielkie zdziwienie, bo tym razem wydrukowałem regulamin oferty ("a skąd pan to wziął? z naszej strony? nieeeemożliweeee") i cierpliwie punkt po punkcie pokazywałem o co chodzi.

_________________
Polska - kraj, w którym samochód jest bogiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 29-07-2012, 01:52    Odpowiedz z cytatem

Z problemem przy zakupie biletów w ofercie "Wspólny Przejazd" spotkałem się, ale to polegało na tym, że albo kasjerka nie znała kodu, albo w ogóle nie wiedziała o czym mówię. Natomiast jeżeli już przebrnąłem przez te dwie rzeczy i kasjerka wiedziała co i jak to nigdy nie miałem problemów. Bilet w tej ofercie swojego czasu a było to w 2010 i w 2011 roku często kupowałem w Chełmie, właśnie na pierwszy odcinek Chełm-Lublin jako Regio i dalej do Warszawy TLK i nigdy problemów nie miałem. Także coś mi tu nie gra. Według mnie w Gdańsku muszą mieć jakiś błąd w systemie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 29-07-2012, 01:59    Odpowiedz z cytatem

pawelu : albo w glowach . Wiesz wzajemna niechec na linii IC - PR .. To tez czasem powoduje ze kasjerki nie chca wystawiac takiego biletu pomimo ze to ich oferta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mestwin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2010
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 29-07-2012, 13:15    Odpowiedz z cytatem

Niechęć to oczywiste, ale wydaje mi się, że tym razem to chyba jest faktycznie błąd techniczny - inna sprawa, że kasjerkom oczywiście nie zależy na jego usunięciu, więc w tym sensie niechęć jest przyczyną. Ale co do samego wydania, to kasjerki przy mnie to wypisywały i faktycznie system psuł bilet - chyba aż tak by nie były złośliwe, by wydać mi bilet w jedną stronę, a odmówić w drugą, i to w dwóch różnych przypadkach (raz to próbowałem zrobić miesiąc temu, raz teraz). Następnym razem uderzę do Gdyni Głównej.

[ Dodano: 29-07-2012, 21:04 ]
To jeszcze takie pytanie: ma ktoś pojęcie, jak daleko muszę odjechać od Gdańska Głównego, by była szansa na załatwienie Wspólnego Przejazdu? Gdynia Główna starczy, czy muszę jechać poza woj. pomorskie?

_________________
Polska - kraj, w którym samochód jest bogiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romanek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2010
Skąd: Piła

PostWysłany: 22-09-2012, 14:44    Odpowiedz z cytatem

Moje kolejne przygody z "Wspólnym przejazdem". Stacja Piła Gł. kasa PR (kasy IC już u nas nie ma Ysz ). Chciałem kupic bilet Piła Gł.-R-Bydgoszcz Gł.-TLK-Grybów właśnie w ofercie "Wspólny przejazd" . Przy każdej próbie wystawienia takiego biletu system psuł bilety. Po kilku próbach zmuszony byłem do zakupu biletów normalnych, ale poprosiłem panią kasjerkę o jakieś potwierdzenie takiej sytuacji na piśmie. Dostałem kartkę, na której pani napisała że nie mogła mi wystawic takiego biletu ponieważ system "psuł" bilety, z pieczątką stacji i kasy. Po powrocie wysłałem bilety i poświadczenie z kasy do Olsztyna (kasa PR) i po jakimś czasie dostałem odpowiedź z przeprosinami za niedogodności i zwrot różnicy międzi ceną za bilety normalne a bilety w ofercie WP.

_________________
2011r. 27317km
2012 r.36989km
2013r. 47920km
2014r. 49777km
2015r. 48619km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 23-09-2012, 22:34    Odpowiedz z cytatem

Mestwin - a Ty próbowałeś to kupować w kasie IC czy PR? Może właśnie tak trzeba zrobić, wtedy wystawi powrotny.

A ten pomysł do 51 km jest głupi, bo jak ktoś jedzie mniej 1 przewoźnikiem to wtedy traci. I chyba dlatego nie wprowadzą wspólnej taryfy z IC bo będą tłumaczyli się "wspólnym przejazdem" którego "nie ma" według niektórych kasjerek.

PS: Nie zgadzam się z Twoim awatarem. Powinno być że w Polsce to bus jest bogiem według mnie. Bo są rejony że ludzie nie jeżdżą autami bo się nie opłaca, ale busem już tak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 14-04-2013, 11:10    Odpowiedz z cytatem

No to się nam ten "wspólny problem" rozwiązał sam. Blisko miesiąc temu oferta została zlikwidowana Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl