Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Badania przed rozpoczęciem szkolenia na maszynistę
Autor Wiadomość

Okz32 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sie 2011

PostWysłany: 02-08-2011, 19:34   Badania przed rozpoczęciem szkolenia na maszynistę Odpowiedz z cytatem

No właśnie tak jak w temacie. Rozporządzenie rozporządzeniem - a jak wygląda to w praktyce, zwłaszcza badanie wzroku i czy jest wykonywane przez okulistę czy zwykłego lekarza?
Byłbym wdzięczny za każde info jak wyglądają te badania ponieważ niebawem być może będę musiał je przejść.

Pozdr
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szociu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Sie 2009

PostWysłany: 02-08-2011, 19:54    Odpowiedz z cytatem

Lekarz okulista, tylko i wyłącznie może przeprowadzić takie badanie w Kolejowej Medycynie Pracy. Tak z ciekawości, to będzie szkolenie na pomocnika, czy maszynistę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Okz32 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sie 2011

PostWysłany: 02-08-2011, 20:07    Odpowiedz z cytatem

Szociu napisał/a:
Lekarz okulista, tylko i wyłącznie może przeprowadzić takie badanie w Kolejowej Medycynie Pracy. Tak z ciekawości, to będzie szkolenie na pomocnika, czy maszynistę?


Na pomocnika. W tytule trochę pomieszałem pisząc "maszynista" - mój błąd, przepraszam.
Jak dokładnie badają wzrok?

Pozdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

glukasz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Kwi 2009
Skąd: Polska

PostWysłany: 04-08-2011, 00:26    Odpowiedz z cytatem

Badają w ten sposób że:
1)tablica z odległości ok 15m. Najpierw lewe później prawe:)
2)Książeczka z odcieniami barw
3)Maszyna w rodzaju mikroskopu przez który zaglądają do oka.
4)Kolejna maszyna(mniejsza)ze światełkiem który kierowany wprost w Twe patrzałki:)
5)Ogólny wywiad lekarski typu choroby w rodzinie(jaskra,nadciśnienie itp)

To raczej tyle widziane od strony zwykłego śmiertelnika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Okz32 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sie 2011

PostWysłany: 04-08-2011, 10:46    Odpowiedz z cytatem

glukasz napisał/a:
Badają w ten sposób że:
1)tablica z odległości ok 15m.


15m? pomieszczenie badań musi być bardzo długie, dzieki za odp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

glukasz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Kwi 2009
Skąd: Polska

PostWysłany: 04-08-2011, 11:18   badania Odpowiedz z cytatem

15m to z przymrużeniem oka:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

ofelia Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 19 Lut 2009

PostWysłany: 04-08-2011, 19:05    Odpowiedz z cytatem

Badania przy przyjęciu są bardzo rygorystyczne. Laryngolod- audiogram czyli badanie słuchu na przyrządach oraz szept na jedno ucho słyszalny z odległości 5m.Okulista Talica nowego typu podswietlana nie do zapamiętania z 5 m przy otwartym jednym oku. daltonizm (kolory), Widzenie obrazków w trzech wymiarach z tablic. No i czytanie drobnego druku. Zadnych odstępst. Badanie przez psychologów. Testy podobne do testów na inteligencję i testy (tryz na spostrzegawczość). Ogólne badanie internistyczne. Zadnych ulg. Te przysługują od następnych badań kontrolnych po dwóch latach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

skalny.wl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sie 2011

PostWysłany: 07-08-2011, 12:28    Odpowiedz z cytatem

A czy sa jeszcze jakies dodatkowe badania?Jestem astmatykiem,bez zadnych dolegliwosci i mam lekki st.niepelnosprawnosci ale zdrowie mam konskie.Czy nieaktywna astma moze byc problemem?

[ Dodano: 07-08-2011, 12:39 ]
I jeszcze male pytanie:
Czy wiek ma znaczenie?Mam 34 lata,to nie za duzo?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ofelia Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 19 Lut 2009

PostWysłany: 08-08-2011, 14:16    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli przy badaniu internistycznym, prześwietleniu lub przy badaniach ambulatoryjnych nie zostanie to zauważone to nie powinno byc problemu. Lata nie są ważne. Najważniejsze z tego wszystkiego jest to, ktory przewoźnik przyjmuje do pracy w drużynach trakcyjnych. w obecnej chwili zmieniają się zasady szkolenia ze względu na wymogi dyrektyw uijnych(licencja maszynisty, świadectwo maszynisty). Wszystkie badania , przynajmniej w grupie PKP, są na koszt pracodawcy więc nic nie tracicz próbując. Znajdź tylko zakład, który zachce cię przyjąć. Pozdrawiam. Pytałam o przyjęcia w grupie PKP.Cargo przyjmuje na manewry . Przewozy regionalne na warsztat a później można starać się o przeniesienie do drużyn trakcyjnych. Nie wiem jak IC tam też są braki ale jakie są zasady przyjmowania do drużyn nie wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

klimeu44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 08-08-2011, 19:50    Odpowiedz z cytatem

Z tą astma nie będzie tak łatwo. Lekarz przy wywiadzie, który przeprowadza na początku badań powinien być przez Ciebie poinformowany o wszystkich schorzeniach, a także o lekach, które ewentualnie przyjmujesz. Jeżeli masz jakieś zaświadczenia stwierdzające dolegliwości lub ułomności warto je pokazać.
Lekarz zdecyduje wtedy, czy przyjmie takie zaswiadczenia, czy skieruje Ciebie na dodatkowe badania specjalistyczne. Jeżeli, jak piszesz nie jest to nic poważnego, to nie musisz się obawiać.

_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Okz32 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sie 2011

PostWysłany: 09-08-2011, 11:43    Odpowiedz z cytatem

A badają ustawienie oczu? Jak mam ukrytą wadę przy zmianie widzenia bliż/dal ucieka mi delikatnie prawe oko (dodam że minimalnie). Są w stanie to wykryć? Dodam że póki co tylko jeden okulista mi to wykrył (jeden z najlepszych w Polsce), a pozostali nawet na maszynie nic nie widzieli (na maszynie nie wychodzi). Teraz pytanie jacy są okuliści w kolejowej?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ofelia Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 19 Lut 2009

PostWysłany: 10-08-2011, 14:05    Odpowiedz z cytatem

Wada wzroku o której piszesz jest trudna do wykrycia to prawda, ale sa jej symptomy na które moze zwrócic uwagę okulista z medycyny pracy i zlecic dodatkowe badania. Jak pisałam wcześniej pierwsze badania (na przyjeciu) sa bardzo szczegółowe. Jeżeli chcesz mieć pełną wiedzę o zakresie badań wejdź do internetowego systemu prawnego odszukaj dziennik ustaw o wydaniu świadectwa maszynisty bedzie to w dz. Ustaw z lutego tego roku nie pamietam numeru. W tym dzienniku wyszczególnione są wymogi zdrowotne. Jeżeli je spęłnisz jesteś maszynistą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET-22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2011
Skąd: Kraków Nowa Huta

PostWysłany: 10-08-2011, 14:58    Odpowiedz z cytatem

ofelia spokojnie;) ja spelniam wszlkie wymogi i niejestem maszynistąWink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ofelia Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 19 Lut 2009

PostWysłany: 11-08-2011, 14:16    Odpowiedz z cytatem

Odnosiłam się do swoich poprzednich wpisów. Podstawowy warunek musi znaleźć przewoźnika, który zatrudnia na stanowisko maszynisty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET-22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2011
Skąd: Kraków Nowa Huta

PostWysłany: 11-08-2011, 15:02    Odpowiedz z cytatem

Bo cała ta sytuacja mnie bulwersuje, niby niema maszynistów niema skąd brać kandydatów a jak człowiek składa aplikacje to cisza i brak oddzewu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl