Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 61, 62, 63  Następny
Ruszyły Koleje Śląskie
Autor Wiadomość

Paradoks Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2009

PostWysłany: 10-10-2011, 18:38   Opinia czytelnika: To był nieudany debiut Kolei Śląskim Odpowiedz z cytatem

Przy okazji wprowadzania Kolei Śląskich ("Koleje Śląskie wystartowały. Sprawdziliśmy, jak jeżdżą", DZ z 3.10, str. 4-5), tyszanie zostali - mówiąc kolokwialnie - całkowicie olani zarówno przez marszałka województwa, jak i prezydenta Tychów. Właśnie aglomeracja górnośląska utraciła możliwość podróżowania "na jeden" bilet strefowy. Panie marszałku, to jak mamy budować to nasze miasto Silesia, skoro właśnie pierwszy jego widomy znak zlikwidowano?!
Biedne kasjerki i konduktorzy cały dzień są zmuszeni tłumaczyć podróżnym, dlaczego muszą płacić drożej od 1 października 2011 roku na krótkiej trasie z Gliwic do Tychów-Miasta.

Bo konkurencja nie jest po to, aby poprawić jakość usług. Konkurencja jest po to, aby na krótkiej trasie - w tej samej aglomeracji - podróżny płacił dwóm różnym przewoźnikom. Konkurencja jest po to, aby zdyszany, jadący do pracy podróżny, nie wiedział, do którego wsiąść pociągu, bo nie wiadomo, który pojedzie pierwszy, a tu jeden przewoźnik nie honoruje drugiego.

Konkurencja jest po to, by podróżny czytał - przyklejoną na szybie kasy - stronę w formacie A4 z wywodami na te-mat: który przewoźnik uwzględnia jakiś tam rodzaj biletów. A jak spóźnieniu będzie winna spółka od zabezpieczeń zwrotnic kolejowych,to nijak konkurencja między przewoźnikami nie poprawi jakości usług, choćby nie wiem jak kolorowe obicia przewoźnicy poprzybijali do siedzeń.

Jak tory z Ligoty do Piotrowic były krzywe, tak dalej krzywe pozostaną i pociągi będą jeździły wolno. Bo konkurencję, szanowni Państwo, to można wprowadzać, jak jest rynek. A tu nie widać, aby było możliwe konkurowanie przewoźników ze spółką od torów kolejowych, ze spółką od zabezpieczeń torów kolejowych, od dworców kolejowych i wszystkimi innymi mającymi wpływ na jakość funkcjonowania kolei.

Źródło:http://zywiec.naszemiasto.pl/artykul/1116717,opinia-czytelnika-to-byl-nieudany-debiut-kolei-slaskim,id,t.html#1b69a52340e78287,1,3,1

_________________
https://www.facebook.com/KolejBeskidzka
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

CSA Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Medalikowo

PostWysłany: 11-10-2011, 11:33    Odpowiedz z cytatem

W ostatni weekend miałem przyjemność przetestować Elfa i wątpliwą przyjemność przetestować załogę KŚ.

Z uwagi na zamkniętą, w niedzielny poranek, kasę KŚ w Częstochowie radośnie udałem się na peron i czekałem cierpliwie na podstawienie "Stożka" do stacyji Wisła Głębce. Sprytny plan zakładał zakup biletu na przejazd u obsługi i skorzystanie z oferty "silesia weekend" tam i powrót ze zniżką 20%.
Teoretycznie proste, praktycznie ... Ruszyliśmy z medalikowa z 8minutowym opóźnieniem, grzecznie czekałem aż kierpoć skończy swoją papierologię i poprosiłem o bilet do Ustronia Zdrój i spowrotem w ofercie "silesia weekend". To co usłyszałem w odpowiedzi wyrwało mnie z butów.

- To ja panu wystawie do Ustronia w tej ofercie, a jak Pan będzie wracał to wystawią panu w tamtym pociągu. Niech sobie też zarobią.

- Jak na jedno wyjdzie, to mnie jest obojętne

- Dokładnie to samo. Będe im zabierał klientów, to mi trasę zabiorą ( uśmiech ).

Myślę sobie, fajne relacje między Wami panują, no ale to nie mój problem. Druga rzecz, że jak w Ustroniu i innych Wisłach wsiądzie im kilkadziesiąt osób i każdy zgłosi się po bilet, to pasażer posiadający już kwit powinien być na wagę złota ... ale może ja jakiś niekumaty jestem Smile
Coś cena mi się wydała podejrzana, bo powinienem zapłacić w dwie strony 40 zet, a tu w jedną mnie podsumował na 21.50, ale pewnie coś źle policzyłem ...
Przed Ustroniem szykuje się do wysiadania, czytam kartke wywieszoną przy drzwiach. Oferta "silesia weekend" przy przejazdach t/p 20% zniżki ale przy bilecie w jedną stronę juz tylko 15%.

Lece do "służbówki" i mówie rozbawionemu panu kierownikowi, że się chyba trochę pomylił jak mi bilet wystawiał. Co słysze w odpowiedzi ?

- "a bo to oni mogą te bilety wystawiać tylko w kasach, ja nie wiem gdzie to jest w terminalu, a pozatym będziemy się kłócić o 5% ?"

Nosz kur... faktycznie nie zamierzałem się kłócić z typem o 1.25 pln, druga rzecz, że wjeżdżaliśmy już w peron i czasu nie miałem.

Niby to tylko 2.50, niby każdy może się pomylić, niby każdy może czegoś nie wiedzieć, ale do ciężkiej cholery niech o tym mnie poinformuje. Inaczej bym sobie pana kierownika zapamiętał jakby powiedział.
"Panie nie wiem jak to wystawic, coś się zawiesiło, może być zniżka 15 a nie 20%" ?
A pewnie że może, bo ja też jestem człowiekiem i wiele jestem w stanie zrozumieć.
Wiele, ale nie debilną argumentacje, "niech se druga drużyna też zarobi" .

Z Wisły wróciłem już poczciwym, klekoczącym kiblem tj. starą dobrą "Czantorią", czyli tak jak się w Beskid Śląski jeździło przed 1.X.2011 i jak się będzie chyba jeździć nadal.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 12-10-2011, 18:42    Odpowiedz z cytatem

Jeśli tak wyglądają wszystkie połączenia w szczycie przewozowym to muszę stwierdzić, że taki sam komfort jazdy zapewniłby kibel. A kiedyś na trasie Gliwice-Częstochowa jeździły po dwa a nawet trzy składy... Wiem, KŚ nie ma składów...

Zdjęcie zrobione kursowi Gliwice (16:53)-Katowice-Czewa w Katowicach. Już od Gliwic stało z 50 osób. A od Katowic to już szkoda pisać...

Pic_1011_003.jpg
Plik ściągnięto 42 raz(y) 16.44 KB

Pic_1011_002.jpg
Plik ściągnięto 67 raz(y) 22.47 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

perunor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Paź 2011

PostWysłany: 12-10-2011, 21:31    Odpowiedz z cytatem

mike_sc3 napisał/a:
CIACH

Zdjęcie zrobione kursowi Gliwice (16:53)-Katowice-Czewa w Katowicach. Już od Gliwic stało z 50 osób. A od Katowic to już szkoda pisać...


Witam, w/w ELF miał odjazd z Katowic w kierunku Częstochowy o 1633 (KS 44240 - wyrusza z Gliwic o 1553), warto wspomnieć że KS 44484 LOTOS Mr. Green z 1623 (Katowice) w tym dniu był odwołany .... dodatkowo w pociągu wycieczka ok 30 małolatów z plecakami.... istne Indie Twisted Evil
ps. widziałem Pana fotografa na dworcu Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 12-10-2011, 23:04    Odpowiedz z cytatem

Witam!
Na szczęście musiałem opuścić ten skład w Katowicach, aby przesiąść się na pociąg do Sosnowca Gł. jadący 10 minut później. Paranoja, ale tak teraz wygląda ta struktura biletowa, a dopłacać 70 zł po to by raz na tydzień dojechać na Główny jest bez sensu.

BTW Ciekawe jak kiedyś pociąg KŚ z Gliwic spóźni się na moją przesiadkę na PR to czy mam po co iść do kierownika poc. KŚ ;-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

egon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Sie 2008

PostWysłany: 13-10-2011, 08:45    Odpowiedz z cytatem

Zapomnij o skomunikowaniu.Wczoraj jechałem z Kędzierzyna i kierownik dzwonił żeby przytrzymać KŚ w Gliwicach.Powiedziano mu że oni nie komunikują pociągów.Podejrzewam że tak samo to działa w odwrotnym kierunku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 13-10-2011, 10:15    Odpowiedz z cytatem

Czyli skomunikowania PR - KŚ nie będą istniały, każdy dba o siebie, niestety kolega mial podobną sytuację, jadąc regio z Bytomia do Katowic, mieli ok 10min opóżnienia i skład KŚ z Katowic do Zawiercia nie zaczekał.
Jak tak dalej będzie, to pasażerowie znikną z obu przewożników, wybiorą inne mozliwości podróży.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fredro168 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Paź 2011

PostWysłany: 13-10-2011, 18:11    Odpowiedz z cytatem

tłok w tych elfach jest niesamowity rano, coś z tym mają zamiar zrobić ? ;f
popołudniowa podróż powrotna z Gliwic [godz 15] do przyjemnych też nie nalezy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

egon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Sie 2008

PostWysłany: 13-10-2011, 19:29    Odpowiedz z cytatem

Sprawę skomunikowań,a raczej ich braku powinien zbadać UTK.W końcu od tego jest rozkład jazdy,aby przesiadać się na inne pociągi.Gdyby taka sytuacja miała miejsce na zachodzie w zarządach przewożników sypały by się głowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 15-10-2011, 19:53    Odpowiedz z cytatem

Koleje Śląskie członkiem międzynarodowego stowarzyszenia.

Samorządowy przewoźnik przystąpił do Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Publicznego z siedzibą w Brukseli.

Organizacja union"" Internationale des Transport Publics (UITP) zrzesza przewoźników, władze publiczne i instytuty badawcze związane z szeroko pojętym transportem zbiorowym w celu współpracy i wymiany doświadczeń.

Do tej międzynarodowej sieci należy około 3 400 członków z 92 krajów. Z polskich przewoźników do UITP przystąpił m.in. KZK GOP oraz MPK Poznań.

Od października 2011 roku członkiem unii są również Koleje Śląskie, z numerem członkowskim 50022661.

źródło: KOW
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kleksograf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Cze 2007

PostWysłany: 17-10-2011, 12:59    Odpowiedz z cytatem

sebek napisał/a:
Czyli skomunikowania PR - KŚ nie będą istniały, każdy dba o siebie, niestety kolega mial podobną sytuację, jadąc regio z Bytomia do Katowic, mieli ok 10min opóżnienia i skład KŚ z Katowic do Zawiercia nie zaczekał.
Jak tak dalej będzie, to pasażerowie znikną z obu przewożników, wybiorą inne mozliwości podróży.
...a w czym problem skoro pociągi kursują w takcie trzydziestu-minutowym, czy też godzinnym na dalsze linie? Gorzej z ostatnimi kursami...:/ Niech PR i IC stawiają taksówki dla pasażerów ze spóźnionych pociągówWink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz K. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lip 2010
Skąd: Chorzów/Zielona Góra

PostWysłany: 17-10-2011, 16:25    Odpowiedz z cytatem

Skomunikowań w KŚ z pociągów PR niestety nie ma sam tego doświadczyłem. Pociąg REGIO Wrocław 11.38-Gliwice 14.49 na szlaku Kędzierzyn-Gliwice złapał około 7-minutowego opóźnienia. Za czasów PR Częstochowa zawsze czekała, ale teraz to już przeszłość. Dobrze że za niecałą godzinę był następny skład.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

fredro168 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Paź 2011

PostWysłany: 18-10-2011, 13:40    Odpowiedz z cytatem

czy kontrola biletów polega na tym, że gapowiczom sie po prostu sprzedaje bilet na miejscu [jako stacje początkową zazwyczaj określa się tą na której zostali delikwenci złapani pomimo tego, że jadą już ładny kawałek drogi] ?

rozumiem, że biedna pani kontrolerka nie ma szans z trójką dresów, ale kontrole powinny być częste [raz na 50 km to za mało wg mnie], przy zatłoczonym pociągu nawet nikt sie oczywiście nie rusza - nie ma jak po prostu przejść
to samo tyczy się nieważnych biletów [aglomeracyjne, regionalne etc], idzie kontrola i - nieważny, nieważny, nieważny i tak ćwierć pociągu Laughing
płace 100 zł za bilet i krew mnie zalewa na widok gapowiczów, za których płacimy my Hmm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 18-10-2011, 17:26    Odpowiedz z cytatem

Ale czy takie zamieszanie z gapowiczami, którzy się w tym chaosie tylko rozzuchwalają, nie było do przewidzenia, kiedy ktoś wpadł na genialny pomysł powołania kolejnej separatystycznej spółeczki?

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-10-2011, 20:29   

Co do skomunikowań - jeśli o Katowice chodzi to nie od dzisiaj wiadomo, że jest odgórne polecenie pt.: "ŻADNYCH SKOMUNIKOWAŃ". Nawet jeśli krawędzie są wolne, to PLK-a nie wydaje zgody na przytrzymywanie pociągów. Ale to tylko teoria. W praktyce 2 tygodnie temu kierownik jednego z przyśpieszonych pociągów z Częstochowy do Gliwic przed Katowicami zgłosił, że ma ok. 10 osób, które chcą się przesiąść na pociąg do Krakowa. I co? I pociąg do Krakowa został przytrzymany dodatkowe 2 minuty (na przesiadkę mieli bodajże minutę, bo my mieliśmy lekkie plecy). A więc z tymi skomunikowaniami w Katowicach to różne cyrki bywają.

@Gaspares - spokojnie, od piątku drużyny konduktorskie zostaną zasilone przez dodatkowych 22 kasjerów mobilnych, a więc wpływy do kasy spółki automatycznie będą jeszcze bardziej uszczelnione niż dotychczas.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 63 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 61, 62, 63  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl