Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 61, 62, 63  Następny
Ruszyły Koleje Śląskie
Autor Wiadomość

egon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Sie 2008

PostWysłany: 21-10-2011, 22:11    Odpowiedz z cytatem

@mk1992
Jaką ty przeszedłeś metamorfozę kiedy przyjęli cię do KŚ-plujesz na PR jak mozesz,a zapomniałeś jak wcześniej o PR pisałeś tu na forum?Co ci tam w KŚ obiecali?
A jak kolego wyjaśnisz brak kontroli na odcinku Sosnowiec Gliwice w dniu dzisiejszym poc nr.KS 44297?Nikt nawet nie raczył się pojawić wypisać biletów nie mówiąc o kontroli biletów.Oczywiście pociąg do Gliwic przyjechał opóżniony ok 20 min i ludziska nie pojechali w stronę Opola osobówką-brak skomunikowania.Super jakość.Pani Dyrektor do spraw realizacji przewozów pewnie z tego powodu jest przeszczęśliwa.
Ale cieszę się z jednego-pracujesz na "kolei" przyjrzysz się trochę bliżej temu wszystkiemu,to może w końcu przyswoisz sobie trochę kolejowych tematów,no i liczę na to że sprawdzisz kiedyś mój bilet z uśmiechem na twarzy,byle bys nie miał wąsów Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-10-2011, 22:22   

Braku kontroli w pociągu nr 44297 nie jestem w stanie Ci wytłumaczyć, gdyż mnie na tym pociągu nie było. A jak mam być szczery to tam gdzie byłem, kontrola biletów również była. Dla przypomnienia - jeździłem na odcinku Gliwice - Katowice - Gliwice. Swoją drogą - jedna z pasażerek miała do mnie nawet pretensje, że sprawdzam bilety, a pociąg przecież jest opóźniony. "Jak to tak można!?"... Wink

egon napisał/a:
Jaką ty przeszedłeś metamorfozę kiedy przyjęli cię do KŚ-plujesz na PR jak mozesz,a zapomniałeś jak wcześniej o PR pisałeś tu na forum?Co ci tam w KŚ obiecali?


Nie pluję na PR, po prostu oceniam to co ta firma rok w rok robi z rozkładem jazdy w województwie. Dotacje coraz większe, a pociągów coraz mniej. O ile mogę zrozumieć fatalny rozkład np. na linii do TG/Lublińca, gdyż tutaj prędkość jest słaba i praktycznie 75% winy za brak pasażerów leży po stronie PLK-i o tyle nie mogę się pogodzić ze zniszczeniem rozkładu jazdy na liniach Bytom - Gliwice i Tychy Miasto - Katowice. Jakieś światełko w tunelu pojawiło się ostatnio w sprawie linii Katowice - Rybnik (ostatnie doniesienia z RK) i chwała ŚZPR za to, że po roku czasu w końcu wysłuchali skarg pasażerów dojeżdżających na tej trasie codziennie pociągiem do Katowic.

egon napisał/a:
Pani Dyrektor do spraw realizacji przewozów pewnie z tego powodu jest przeszczęśliwa.


W najgorszym wypadku zawsze możesz napisać skargę. Są rzeczy, na które ja po prostu nie mam wpływu.

Patryk180 napisał/a:
Na mnie również co Damian mam Ci przypomnieć Ty dupku z Bytomia?


Żeby administracja nie miała wątpliwości. Powyższy post został do Was przeze mnie zgłoszony. Mam nadzieję, że nie zostawicie tego tak, bo co jak co, ale ja tutaj nikogo nie obrażam. W bezsensowne pyskówki też się nie wdaję.

Przy okazji coś na temat:

Koleje Śląskie ogłosiły przetarg na dostawę w formie najmu dwóch lokomotyw elektrycznych. Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT) wynosi 1 990 000 złotych.

Przedmiotem zamówienia jest najem dwóch lokomotyw elektrycznych od dnia ich przekazania do dnia 31 marca 2012 r., wraz z wykonaniem usług dodatkowych, bezpośrednio związanych z eksploatacją pojazdów, w tym szkolenie przedstawicieli zamawiającego oraz świadczenie usługi bieżącej konserwacji pojazdów w okresie najmu.

Oferty można składać do 30 listopada. Tego samego dnia nastąpi ich otwarcie. Jedynym kryterium oceny jest najniższa cena.

Źródło: rynek-kolejowy.pl
Powrót do góry

Tomasz K. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lip 2010
Skąd: Chorzów/Zielona Góra

PostWysłany: 21-10-2011, 22:37    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W bezsensowne pyskówki też się nie wdaję.

No tak, lepiej zbanować Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Patryk180 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Gru 2009
Skąd: Katowice

PostWysłany: 21-10-2011, 22:43    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Koleje Śląskie ogłosiły przetarg na dostawę w formie najmu dwóch lokomotyw elektrycznych

To obstawiajmy ile razy będą go unieważniać 2, 3 razy ? tak jak było z szynobusami Śmiech

Cytat:
bo co jak co, ale ja tutaj nikogo nie obrażam.

Ważna uwaga "tutaj"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz K. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lip 2010
Skąd: Chorzów/Zielona Góra

PostWysłany: 21-10-2011, 22:44    Odpowiedz z cytatem

Wracając do tematu dziennie jeżdżę KŚ na odcinku Batory-Sosnowiec-Batory, a kontrole miałem kilka razy od początku przejęcia pociągów Częstochowa-Gliwice-Częstochowa przez KŚ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

ahilless Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Sty 2011

PostWysłany: 21-10-2011, 23:01    Odpowiedz z cytatem

@mk1992
A czy przypadkiem Marszałek Adam Matusiewicz na konferencji przed debiutem KŚ nie obiecywał, że przewoźnik ten będzie jeździł punktualnie?

Miała być rewolucja, a jak zawsze (przynajmniej na razie) wychodzi wielka ściema (przepraszam, dla mnie jednak jakaś rewolucja jest - zamiast 100 zł za bilet płacę 200 zł). Jeżdżę pierwszy tydzień KŚ, i w tym okresie rano pociąg nie był ani razu punktualny (brak mrozu, ulew, upałów - zresztą po co to pisze. Każde warunki pogodowe dla polskich kolejarzy są warunkami niesprzyjającymi).

Piszesz też, że macie zbyt mało taboru. To jest dla Was jakaś niespodzianka, wcześniej o tym wiedzieliście, nie policzyliście? Co mnie, jako pasażera obchodzą "problemy wieku niemowlęcego" (btw. ELFy mogły jeszcze dłużej stać na bocznicy, to by na pewno lepiej jeździły).
Po dzisiejszych opóźnieniach jestem na KŚ mega wściekły i bardzo poważnie rozważam ponowne korzystanie z KZK GOP.

PS. Tak teraz myślę, to 3 tygodnie KŚ mogą być początkiem rewolucji, ale raczej samochodowej i autobusowej, bo tam przejdą pasażerowie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 21-10-2011, 23:02    Odpowiedz z cytatem

@mk1992 nie wydaje mi się żebyś jako pracownik kontrolowanej przez polityków PO spółki miał moralne prawo by oceniać konkurencję z PR-ów, to co najmniej nieetyczne. Półki co niestety pasażerowie są mocno wkurzeni na KŚ. Stracili dostęp do dobrych ofert PR-ów, a KŚ w tym zakresie nie oferują kompletnie nic.Wiem, że trudno Ci jest oceniać swojego pracodawcę, ale pewien obiektywizm jest wskazany. Wasz start jest taki sobie, czeskie wagony no cóż rozczarowują, więc nawet nie wypada by przy relatywnie dość słabym starcie oceniać konkurenta, który wbrew temu co sugeruje @mk1992 ma co zaoferować pasażerowi (oferty promocyjne), gdy jego spółka no cóż niczym specjalnym pochwalić się nie może.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 21-10-2011, 23:07    Odpowiedz z cytatem

Patryk180 napisał/a:
Przerost zatrudnienia jest np. takie stanowisko jak kasjer mobilny po co?


Moim zdaniem jest to stanowisko bardzo niegłupie, zwłaszcza gdy zaczną tym kasjerom faktycznie płacić prowizję od sprzedanych biletów (mam nadzieję, że od liczby biletów - a nie od pozyskanej kwoty) - powinni mieć wysoką motywację do pracy. To że w PR nikogo takiego nie ma, wcale nie dowodzi że jest tam OK.

Przeciwnie, pojawia się coraz więcej głosów że jest trzeba wzmocnić sprzedaż biletów na pokładzie poc. REGIO, bo na liniach gdzie zlikwidowano kasy część pasażerów jeździ bez biletów - po prostu obsługa nie zdąży sprzedać przed ukończeniem podróży.

Uważam że nie należy jeździć po Damianie za problemy KŚ, przecież nie jest on odpowiedzialny za wszystkie z nich. Zwłaszcza że pracuje tam dopiero od dziś ;-) Nie jest też rzecznikiem przewoźnika, tylko naszym kolegą - tak czy owak. Nie ma co się gryźć o ulubioną drużynę.

Mi się nie podoba arogancja jaką KŚ okazuje w różnych miejscach (oficjalnie i nieoficjalnie), ale trzymam kciuki żeby rozwinęli skrzydła i stanowili porządną konkurencję dla PR.

[ Dodano: 21-10-2011, 23:15 ]
ahilless napisał/a:
jakaś rewolucja jest - zamiast 100 zł za bilet płacę 200 zł


Czy mógłbyś szczegółowo napisać, skąd dokąd jeździsz, ile - za jaki bilet - płaciłeś, a za jakie płacisz teraz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tgsoldier Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Paź 2011

PostWysłany: 22-10-2011, 08:55    Odpowiedz z cytatem

Ja muszę stwierdzić jedno - PR trochę daje w kość KŚ. Mimo obowiązującej umowy wciąż wystawiają w kasach stacjonarnych swoje bilety mimo że na trasie S1 nie obowiązują.
Narzekacie na brak kontroli biletów to bedziecie mieć kontrole od listopada na każdym pociągu. Nasze pociągi będa coraz mniej gapowiczów przewozić. Na wszystko trzeba czasu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 22-10-2011, 09:53    Odpowiedz z cytatem

tgsoldier, ja nigdy nie spotkałem się aby w pociągu jechał ktoś na gapę. A pociągami podróżuje naprawdę często.

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 22-10-2011, 10:05    Odpowiedz z cytatem

Miluś napisał/a:
Wydaje mi się, że na razie jest zbyt wcześnie by porównywać ze sobą KŚ i PR. To jeszcze młoda spółka i jak każda na początku boryka się z pewnymi problemami.

Porównywać trzeba i należy, od samego początku. Spółki kolejowej nie powołuje się do życia od tak, kaprysem i na prowizorkach - no chyba że w kraju nad Wisłą. Trudności na starcie miała i Arriva, i Koleje Dolnośląskie, które początkowo obsługiwały też znikomą liczbę linii. O fatalnym niedawnym debiucie Kolei Wielkopolskich nie wspominając. Zamiast samemu popełniać błędy, można by się uczyć na cudzych. Mieli czas na zorganizowanie działalności, ale skoro od 1 X zdecydowali, że są gotowi na wożenei ludzi, od tego momentu czas na rzetelną ocenę ich działalności - bez taryfy ulgowej, tym bardziej że to nie pierwszy przewoźnik samorządowy na polskich torach.

ahilless napisał/a:
A czy przypadkiem Marszałek Adam Matusiewicz na konferencji przed debiutem KŚ nie obiecywał, że przewoźnik ten będzie jeździł punktualnie?

Obiecywać mógłby nawet premier Tusk czy p.Rezydent Komorowski. Wszyscy wiedzą, że Marszałek nie ma najmniejszego wpływu na punktualność składów - a ma go wyłącznie PLK i dobra wola tej spółeczki. Deklaracje polirtycznych oficjeli i szefostwa spółek nt. punktualności wkładam z grubsza między bajki. Łatwo obiecywać coś, na co pełnego wpływu się nie ma.

Rumburak, pełna zgoda. Uszczelnienie wpływów z biletów powinno być priorytetem każdej spółki. Jakie dokładnie uprawnienia w odróżnieniu od konduktora ma na dzień dzisiejszy kasjer mobilny w KŚ?

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

CSA Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Medalikowo

PostWysłany: 22-10-2011, 10:32    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Narzekacie na brak kontroli biletów to bedziecie mieć kontrole od listopada na każdym pociągu.


Faktycznie, jakieś novum Smile a brzmi prawie jak groźba, hehe.
Powinniście chyba zrozumieć, że pasażerów lekko wku... znaczy się, irytuje notoryczne spóźnianie się składów, którymi nie jeżdżą na wycieczki, tylko przeważnie do pracy, szkół etc.
Narazie po wypowiedziach reprezentantów KŚ można odnieść wrażenie, że narzekający produkują jakieś z sufitu wzięte dyrdymały, a wogóle jak się nie podoba to "won do busa".

Proponuje zadbać o to, żeby koledzy kierownicy przestali się kompromitować brakiem znajomości oferty własnego pracodawcy, bo reklame Wam to robi doskonałą.

Kolejna rzecz, obiecaliście nową jakość na śląskich ( proszę nie rozumieć tego dosłownie ) torach, rozbudziliście pasażerskie apetyty, to się nie dziwcie, że po Was jadą jak po łysej kobyle.

Poczekamy na zimową rywalizację "Stożka" z "Czantorią" Smile

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tgsoldier Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Paź 2011

PostWysłany: 22-10-2011, 10:55    Odpowiedz z cytatem

REGIOchłopak napisał/a:
tgsoldier, ja nigdy nie spotkałem się aby w pociągu jechał ktoś na gapę. A pociągami podróżuje naprawdę często.

Ja za to w środę wypisałem 2 wezwania do zaplaty, a w czasie jazd szkoleniowych w ciągu 3 dni 6 razy tej samej osobie musiałem wlepić z kierownikiem opłatę dodatkową za brak biletu w pociągu. Pomimo krótkiego stażu widzę jak ludzie kombinują. Przykładowo w Zabrzu wsiadły 2 osoby z pokwitowaniem z kasy o braku możliwości wystawienia biletu. Tym osobom wypisałem bilet w pociągu. Podczas kontroli na końcu składu znalazłem jeszcze jednego gagatka, który miał pokwitowanie, ale ciężko mu było przyjść po bilet. Gość dostał chińskie ostrzeżenie, bo powinien zapłacić opłatę dodatkową za brak biletu. Tłumaczenie że ktoś nie wie co ma zrobić jest nie do przyjęcia. Taryfa i regulamin są w internecie i do wglądu w kasie. A jak wiadomo nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania.
CSA a co takiego sprawia, że wolisz Czantorię od Stożka??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Worms
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 22-10-2011, 11:16   

tgsoldier, mk1992, za bardzo się podniecacie swoją pracą na "kolei" Dla mnie ta spółka to pomyłka i żartobliwie pisząc spełnienie marzeń z dzieciństwa marszałka o swojej kolejce.Opisałbym tu pewne nieciekawe rzeczy które się wydarzyły przez te 22 dni istnienia KŚ ale na razie jeszcze poczekam.Jedynie co mi się podoba w KŚ to niektóre kierowniczki Śmiech
Powrót do góry

Tomasz K. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lip 2010
Skąd: Chorzów/Zielona Góra

PostWysłany: 22-10-2011, 11:19    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a co takiego sprawia, że wolisz Czantorię od Stożka??

O tym, że wolę "Czantorię" to napisał ja. Dlaczego wolę "Czantorie" bo już od kilku lat jeździ na tej trasie i do tego pociągu przywykłem. Jak weekend w Wiśle czy ustroniu to tylko z "Czantorią" Smile

[ Dodano: 22-10-2011, 11:20 ]
@Worms
Zgadzam się z Tobą w 100%.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 63 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 61, 62, 63  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl