Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Rozkład 2011/2012 na Pomorzu
Autor Wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 11-12-2011, 20:30    Odpowiedz z cytatem

Na Pomorzu bez problemów wszedł w życie w niedzielę nowy rozkład jazdy pociągów. W tym regionie zmiany w rozkładzie są niewielkie.

W niedzielę - w pierwszym dniu funkcjonowania nowego rozkładu, na gdańskim dworcu panował spokój. "Informacje o zmianach były podane wcześniej, więc nie ma żadnych problemów: kupiłam bilet i czekam na pociąg" - powiedziała PAP wybierająca się do Tczewa pani Bogumiła.

Pasażerowie, z którymi rozmawiała PAP zwracali uwagę, że nowy rozkład przyniósł niewielkie zmiany. Zmianę na niekorzyść wskazała pani Agata, która - jak zapewniała - często jeździ z Gdańska do Czerska. "Dotąd miałam jedną przesiadkę - w Tczewie, teraz będę miała dwie - w Tczewie i Laskowicach" - powiedziała.

W niedzielę na gdańskim dworcu panował niewielki ruch. Przed okienkiem informacji momentami ustawiała się kilkuosobowa kolejka. Podróżni najczęściej nie zwracali uwagi, że kilkanaście metrów dalej działa też dobrze oznaczony tymczasowy punkt informacyjny uruchomiony - w związku ze zmianą rozkładu PKP Intercity. "Udzielam informacji o rozkładzie wszystkich spółek, nie tylko Intercity" - zaznaczyła obsługująca informację.

"Nasz punkt informacyjny pracował też w piątek i w sobotę, w te dni było trochę zamieszania, bo w holu wisiały dwa rozkłady jazdy - stary i nowy. Często podchodziliśmy, by zwrócić uwagę pasażerom, aby uważnie z nich korzystali" - powiedziała PAP.

Jako spokojne oceniła też przejście ze starego na nowy rozkład rzeczniczka prasowa PKP Intercity Małgorzata Sitkowska. "Nie odnotowaliśmy żadnych problemów. Pociągi (...) jeżdżą punktualnie, miejscami mają najwyżej kilkuminutowe opóźnienia" - powiedziała PAP Sitkowska.

Nowy rozkład jazdy, który wszedł w życie w niedzielę, przyniósł tylko niewielkie zmiany w funkcjonowaniu kolei na Pomorzu.

Jak poinformowała PAP Sitkowska, niektóre obsługiwane przez spółkę pociągi Intercity z Gdańska do Warszawy, według nowego rozkładu, jeżdżą objazdem: nie przez Działdowo i Iławę, ale przez Kutno i Bydgoszcz. Trasa przez Kutno i Bydgoszcz jest wprawdzie dłuższa, ale pokonanie jej zajmuje mniej czasu, bo na trasie przez Działdowo wciąż trwa remont, który spowalnia jazdę. Według spółki Intercity, w nowym rozkładzie skrócił się też przejazd większości pociągów na trasie Gdynia-Poznań od 30 do 60 minut.

Według informacji przekazanych PAP przez dyrektora Pomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Gdyni Zbigniewa Labudy w odróżnieniu od innych regionów, w woj. pomorskim nowy rozkład przyniósł zwiększenie liczby kursujących pociągów na niektórych trasach. Jak wyjaśnił, np. na trasie Gdynia-Władysławowo-Gdynia jedna para pociągów, która dotąd kursowała w dni robocze teraz jeździ codziennie. Na trasie Gdynia-Kościerzyna-Gdynia uruchomiono nową parę pociągów w soboty i niedziele. Wprowadzone będą też dwie nowe pary pociągów w sezonie letnim na odcinku Słupsk-Ustka.

Labuda poinformował, że ze względu na modernizację linii kolejowej Warszawa-Gdynia od 11 grudnia br. do końca lutego przyszłego roku, na odcinkach Pruszcz Gdański-Gdynia oraz Malbork-Szymankowo skrócone będą relacje ośmiu pociągów do/z Tczewa oraz siedmiu do/z Gdańska oraz wydłużony zostanie czas przejazdu na trasie Malbork-Tczew-Gdynia.

Nowy rozkład wprowadziła też w niedzielę trójmiejska spółka PKP SKM.


źródło: KOW
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kowal331 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 12-12-2011, 10:34    Odpowiedz z cytatem

pospieszny napisał/a:
Na Pomorzu bez problemów wszedł w życie w niedzielę nowy rozkład jazdy pociągów. W tym regionie zmiany w rozkładzie są niewielkie.
...

...Pasażerowie, z którymi rozmawiała PAP zwracali uwagę, że nowy rozkład przyniósł niewielkie zmiany. Zmianę na niekorzyść wskazała pani Agata, która - jak zapewniała - często jeździ z Gdańska do Czerska. "Dotąd miałam jedną przesiadkę - w Tczewie, teraz będę miała dwie - w Tczewie i Laskowicach" - powiedziała.

źródło: KOW
Dziwnie ta kobieta jeżdzi do tego Czerska,naokoło przez Laskowice.Ja całe lata jeżdziłem do Chojnic przez Czersk z Gdańska wyjeżdzając poc 2022 ok 7.30 i przesiadając się w Tczewie na 7725 do Chojnic.W tej kwestii nic się nie zmieniło 2022 7.30,7725 z Tczewa 8.30.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jubikej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2009

PostWysłany: 12-12-2011, 10:35    Odpowiedz z cytatem

moze to jakas MK Very Happy lubi koleczka robic Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kowal331 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 12-12-2011, 10:47    Odpowiedz z cytatem

Może? Smile .Fakt że jadąc ok 10tej w niedzielę to trzeba przez Laskowice,a 2024 zaczyna bieg w Tczewie zamiast w Gdyni,ale to przez przebudowę E65.Swoją drogą ta kombinacja doskonale nadaje się na krótkie kółeczko:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leszek79 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Sie 2009

PostWysłany: 13-12-2011, 00:45    Odpowiedz z cytatem

No tak, w niedziele jest taka konfiguracja z Gdańska do Czerska:
07:30/09:37 p. Tczew
10:12/14:00 p. Tczew/Laskowice
12:25/14:48 p. Tczew
Trzeba wyjechać 2h13m przed następny pociągiem i zapłacić 7zł50gr więcej żeby dotrzeć 48m przed następnym pociągiem Very Happy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 13-12-2011, 10:41    Odpowiedz z cytatem

Dobrze, że na trasie Gdańsk - Malbork utrzymano większość bezpośrednich pociągów. Bywało gorzej w poprzednich latach, teraz w sumie nawet z przesiadkami w Tczewie nie jest żle w niektórych godzinach.
Podoba mi się ostatni regio z Tczewa do Elbląga o 23.30, skomunikowany z Gdynia - Smętowo. Dla wracających póżno z pracy i imprezowiczów, idealny skład Smile
Minus, że w tych godzinach, czy powiedzmy około 22, nie ma nic na Starogard Gd. Wydaje mi się, że regio Tczew - Starogard mógłby zrobić kółko, wyjeżdżając z Tczewa ok. 22 i wracając do Tczewa ok. 23.30, mając jeszcze skomunikowania na Malbork i Smętowo.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Spicol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Lis 2010
Skąd: Starogard Gdański

PostWysłany: 13-12-2011, 19:25    Odpowiedz z cytatem

O tej porze by się coś przydało. Starogard jeszcze o 21.30 i 22.30 ma prywatnego busa z pod dworca ale dalej to już tragedia. nie mam nic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 13-12-2011, 20:22    Odpowiedz z cytatem

Za skandal uważam ostatni pociąg z Kościerzyny do Gdyni tuż po godzinie 17. Dojechać się da, ale wrócić to już masakra, trza z Chojnic przez Tczew zapylać...

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kowal331 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 13-12-2011, 21:13    Odpowiedz z cytatem

To prawda,brakuje pociągu z Kościerzyny do Gdyni po godzinie 19tej,jak też przydałby się jeszcze jeden pociąg z Tczewa w kierunku Chojnic ok 22.00.Nie musiałby zatrzymywać się na wszystkich przystankach,tylko na ważniejszych podobnie jak "Tur".Ideałem oczywiście byłoby,gdyby taki pociąg kursował z Gdyni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 14-12-2011, 11:54    Odpowiedz z cytatem

Pociąg z Tczewa do Chojnic o 22 powinien być w rozkładzie, nawet jako całotygodniowy. Zrobiłem małą listę pociągów, z których potencjalnie można przesiąść na Starogard/Chojnice, gdyby odjeżdżał taki skład o 22.
Przyjazdy do Tczewa:
20.58 TLK z Krakowa/Częstochowy/Torunia "Stoczniowiec"
21.12 Ex z Przemyśla"Małopolska"
21.15 regio Gdynia - Laskowice
21.26 regio Gdynia - Malbork
21.38 regio Bydgoszcz - Gdynia
21.42 EIC z Warszawy"Kaszub"
W sumie 6 składów, w tym 3 regio, z których powinna byc przesiadka na Chojnice, a rozkład niestety, zupełnie nie dopasowany i odjazd Chojnic 20.33.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kowal331 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 14-12-2011, 13:48    Odpowiedz z cytatem

Co do przesiadki z "Kaszuba" do Chojnic,to w aktualnym rozkładzie możliwe jest to w Bydgoszczy p 20.15 o 20.24 AR 9029,nie mniej jednak potrzebny jest pociąg Tczew-Chojnice ok 22.00.Z powodzeniem mógłby kursować na SA103,lub jednoczłonowym DH(bodajże SN82).Zastanawia mnie dlaczego mimo wielu postulatów w tej kwestii składanych do Urzędu Marszałkowskiego pociąg taki nigdy nie jest uruchamiany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sz89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Gru 2011
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 27-12-2011, 07:13    Odpowiedz z cytatem

Kuba_CH napisał/a:
19:16 ostatni pociąg z Gdańska Głównego by móc tego samego dnia dojechać do Chojnic. Porażka!!!


Do tego co ważne.. ten pociąg nie jeździ w niedziele. Co dla mnie stanowi problem bo często mam zajęcia na studiach do 20. Oczywiście nie zawsze trzeba być na wszystkich zajęciach ale sam fakt, że ostatni pociąg do Chojnic odjeżdża tak wcześnie mnie przeraża.

W styczniu będę miał egzamin, który będzie o 18. Egzamin długi nie będzie bo będzie w formie testu ale i tak na pociąg pewnie nie zdążę. Do tego pisząc egzamin ze świadomością, że ucieknie mi pociąg.. to też tak nie bardzo.

W niedziele też jest problem z dojazdem do Trójmiasta. 5:15 (7724) nie jeździ więc trzeba jechać o 4:39 co jakoś mnie nie napawa do optymizmu. We wcześniejszym rozkładzie żeby dojechać na 8 musiałem jechać o 3:55 więc było jeszcze gorzej.

Ludzie w PR chyba zatrzymali się na czasach PRL i myślą, że nadal studiuje się tylko w stacjonarnie. Ogólnie od kilku lat wygląda to bardzo słabo jeśli chodzi o połączenia Chojnic z Trójmiastem. Moim zdaniem brakuje jakiegoś lobby ze strony samorządowców ale Ci pewnie mają w dupie to czy ktoś ma jak dojechać i jak wrócić z Gdańska.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 27-12-2011, 09:44    Odpowiedz z cytatem

Jeden dodatkowy regio Tczew - Chojnice o godzinie 21.45 lub 22, znacznie ułatwiłby powroty mieszkańcom z pracy, uczelni. Aż sie prosi o taki pociąg w tych godzinach. Pisałem powyżej, do Tczewa przyjeżdżają składy regio z Gdyni o godz. 21.15(do Laskowic) i 21.26(do Malborka) oraz 21.38(z Bydgoszczy). Można przesiadać z dwóch regio z Trójmiasta, jednego z Bydgoszczy i jeszcze z Ex Małopolska(Przemyśl,Kraków,Warszawa).
Wydaje się, że Tczew jako węzeł przesiadkowy, powinien mieć w tych godzinach połączenia ze Starogardem i Chojnicami. Pomiędzy 21-22 jest kilka połączeń przyjeżdżających do Tczewa z wszystkich kierunków ale wydostanie się na Starogard już niemożliwe koleją.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 29-12-2011, 16:58    Odpowiedz z cytatem

Pomorski Zakład Przewozów Regionalnych w Gdyni informuje, że w związku z wnioskami podróżnych od 02 stycznia 2012 roku uruchamia się nowe bezpośrednie połączenie z Gdyni Gł. do Smętowa: odjazd z Gdyni Gł. o godz. 16:15, z Gdańska Gł. o godz. 17:02 (w trasie pociągu 77434), z Tczewa odjazd o godz. 17:52, przyjazd do Smętowa o godz. 18:37. Ponadto uruchomiony będzie nowy pociąg ze Smętowa odjeżdżający o godz. 18:58, przyjazd do Tczewa o godz. 19:38. Kursowanie pociągu od poniedziałku do soboty oprócz świąt.


Rozkład Jazdy


źródło: Przewozy Regionalne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sz89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Gru 2011
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 29-12-2011, 19:52    Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że nie są w stanie uruchomić nowego połączenia Gdynia - Chojnice albo chociaż przesunąć ostatni pociąg tak żeby wyjeżdżał z Gdańska po 20.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl