Ładowanie strony... proszę czekać!Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
    
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   M.INFOKOLEJ.PL   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Dodatkowe połączenia PKP IC w świąteczny weekend
Autor Wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 21-10-2011, 19:45   Dodatkowe połączenia PKP IC w świąteczny weekend Odpowiedz z cytatem

W okresie od 28 października do 5 listopada na tory każdego dnia wyjedzie ponad 250 pociągów PKP Intercity – pociągów stałego kursowania oraz dodatkowych składów na najpopularniejszych krajowych trasach.

W związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych pasażerowie, którzy skorzystają z oferty PKP Intercity będą mogli wybierać spośród kilkudziesięciu połączeń uruchamianych w barwach Express InterCity, Express lub TLK. Do największych miast kraju – Warszawy, Poznania, Krakowa, Trójmiasta czy Wrocławia – można będzie dotrzeć m.in. pociągami najwyższej kategorii Express InterCity lub Express. Specjalnie dla tych, którzy planują świąteczny wyjazd do Zakopanego, z Warszawy zostanie uruchomione dodatkowe połączenie ekspresowe Tatry.

Pomiędzy Trójmiastem a Krakowem, przez Warszawę i Toruń, w dniach 28/29, 30/31.X, 1/2,4/5.XI, kursować będzie dodatkowe, nocne połączenie TLK. W składzie znajdą się wagony z miejscami do siedzenia w klasie 1 i 2.

W miarę możliwości technicznych do pociągów, które cieszą się najwyższą frekwencją PKP Intercity dołączy dodatkowe wagony. Znajdą się one np. w pociągach kursujących pomiędzy Trójmiastem a Szczecinem, Warszawą a Katowicami i Poznaniem, Bydgoszczą a Lublinem, czy Szczecinem i Przemyślem.

PKP Intercity wydłuży również terminy obowiązywania popularnych ofert biletów weekendowych o dodatkowy przedświąteczny poniedziałek 31 października. Podróżni wybierający krajowe połączenia PKP Intercity będą mogli korzystać z Biletu Podróżnika lub Biletu Weekendowego pomiędzy piątkiem 28 października (od godziny 19.00) a środą, 2 listopada (do godziny 06.00).

Weekendowe oferty przewoźnika to imienne bilety uprawniające do nieograniczonej liczby przejazdów. Bilet Podróżnika, za 69 zł w klasie 2 lub 99 zł w klasie 1, uprawnia do podróży wszystkimi pociągami TLK w wagonach z miejscami do siedzenia. Pasażer wybierający Bilet Weekendowy może korzystać z przejazdów, oprócz połączeń TLK, pociągami Express InterCity oraz Express. Bilet w tej ofercie kosztuje 149 zł w klasie 2 lub 239 zł w klasie 1. Na przejazd pociągami objętymi obowiązkową rezerwacją miejsc należy wykupić miejscówkę.

Osobom podróżującym z dziećmi do 16 roku życia przewoźnik proponuje ofertę Biletu Rodzinnego. Oferta ta pozwala na uzyskanie 33% zniżki dla każdej osoby podróżującej. Zniżka obowiązuje przy przejeździe w klasie 1 i 2 pociągami Twoich Linii Kolejowych (TLK), Express Intercity, Express oraz EuroCity grup od dwóch do pięciu osób, w której co najmniej jedno dziecko nie ukończyło 16. roku życia. Dziecko może skorzystać z przysługującej mu zniżki indywidualnej (ulgi ustawowej).

Szczegółowe informacje dotyczące rozkładów jazdy, ofert promocyjnych oraz ulg ustawowych znajdują się na stronie internetowej przewoźnika www.intercity.pl Osoby nie posiadające dostępu do Internetu mogą uzyskać również informacje dzwoniąc pod numer Ogólnopolskiej Infolinii Kolejowej 19 757 (z telefonów stacjonarnych) lub 42 20 55 007 (z telefonów komórkowych) lub w punktach informacyjnych Intercity.

źródło: KOW
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 22-10-2011, 00:53   

zadna rewelacja te dodatkowe pociągi są ujęte w rocznym RJ dla przykładu TLK Gdynia-Kraków-Gdynia przez Iławę -Toruń- Warszawę (terminy kursowania)więc jaki on tam dodatkowy?
Powrót do góry

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 22-10-2011, 10:25    Odpowiedz z cytatem

To jest komunikat przeznaczony dla "zwykłego pasażera", który nie wie nic o żadnym rocznym rozkładzie jazdy.
Z jego punktu widzenia, są do pociągi dodatkowe.

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Miluś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 22-10-2011, 10:29   

@gryff No wiesz, ale jak termin kursowania tych pociągów jest TYLKO okres świąteczny, a nie cały rok, to w jakimś stopniu są to pociągi dodatkowe z tym że z góry przewidziane w RJ Smile
Powrót do góry

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 22-10-2011, 11:48    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
zadna rewelacja te dodatkowe pociągi są ujęte w rocznym RJ

A widziałeś może jakieś pociągi dodatkowe nie ujęte w rozkładzie jazdy? Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 22-10-2011, 18:13    Odpowiedz z cytatem

Tak, zimą jeździły w niektóre weekendy dodatkowe pociągi z Gdyni / Warszawy do Zakopanego i z powrotem. Nie było ich w rocznym rozkładzie jazdy. Informacje o nich intercity podawało na swojej stronie.

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 22-10-2011, 18:35    Odpowiedz z cytatem

Tak, tak w formie rozkładu jazdy, styczniowego Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 22-10-2011, 19:16   

A właśnie że przed laty można było takie spotkać tylko pewnie niewielu z was może o tym pamiętać ze względu na młody wiek Mr. Green
Powrót do góry

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 14-12-2011, 08:33    Odpowiedz z cytatem

W okresie świąteczno – noworocznym przewoźnik uruchomi 26 dodatkowych pociągów. Będzie też można skorzystać z promocyjnych ofert m.in. Biletu Rewelacyjnego i Last Minute.

W okresie obejmującym Święta Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowy Rok oraz długi weekend ze świętem Trzech Króli, PKP Intercity uruchomi w sumie 26 dodatkowych pociągów, w tym 6 kategorii Express (Ex) i 20 TLK. Będą to przede wszystkim pociągi jadące do górskich miejscowości turystycznych takich jak Zakopane, Wisła czy Krynica, a wyruszać będą m. in. z Warszawy, Gdańska, Szczecina czy Krakowa. Pierwszy z dodatkowych pociągów wyjedzie w trasę już w nocy z 16 na 17 grudnia.

Pasażerowie wybierający się w podróż pociągami należącymi do PKP Intercity mogą skorzystać z kilku ofert specjalnych, które obowiązują od 11 grudnia, czyli od momentu wprowadzenia nowego rozkładu jazdy na kolei.

Jedną z nich jest Bilet Rewelacyjny - obniżona, w stosunku do normalnej taryfy, cena za przejazdy pociągami na wyznaczonych odcinkach, zarówno w klasie 1 jak i 2. Do tej pory była dostępna jedynie w pociągach kategorii TLK, od 11 grudnia bilety w niższej cenie, można kupić także na przejazd pociągami Express (Ex)i Express Intercity (EIC) – kursującymi w relacji Warszawa – Gdynia i Gdynia – Warszawa przez Działdowo, Malbork, Tczew. Na przykład pasażer, który na tej trasie wybierze pociąg Ex w klasie 2, zapłaci za przejazd jedynie 87,50 zł, zamiast 119,50 zł (w cenę wliczona jest również miejscówka za 12,50 zł).

Wraz z nowym rozkładem zmienił się również zakres obowiązywania oferty Last Minute, umożliwiającej zakup biletów na przejazd pociągiem EIC lub Ex, na wybranych odcinkach, w atrakcyjnej cenie. Bilet można kupić w kasie, nie wcześniej niż na 30 minut przed odjazdem z tej stacji, pociągu objętego promocją. W ofercie pojawiły się nowe odcinki, na których można korzystać z promocyjnych przejazdów, m.in. Malbork – Kołobrzeg czy Poznań – Świnoujście. W sumie oferta Last Minute obowiązuje przy przejazdach 80 pociągami. Promocyjne bilety z rezerwacją miejsca, można nabyć w cenie 13/23/33 zł. Korzystając z oferty Last Minute, podróżni jadący np. z Bydgoszczy do Gdańska EIC „Neptun”, za przejazd w klasie 2 z gwarancją miejsca, zapłacą 33 zł a nie 91 zł.

Oferty takie jak Bilet Weekendowy czy Bilet Podróżnika są automatycznie wydłużone i będą obowiązywać od godz. 19 w piątek 23 grudnia do godz. 6 rano we wtorek 27 grudnia.

Od 19 grudnia 2011 r. PKP Intercity wprowadza również pilotażową obowiązkową rezerwacją miejsc w klasie 2, w ośmiu pociągach TLK, m. in. relacji Przemyśl – Szczecin, czy Kraków - Kołobrzeg. Przedsprzedaż miejscówek rozpoczęła się wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy. Osoby, które wybierają się w podróż jednym z tych pociągów, w dniach od 19 grudnia 2011r. do 29 lutego 2012r., kupując bilet i miejscówkę za 5 zł, będą miały gwarancję miejsca siedzącego zarówno w klasie 1, jak i w klasie 2. Obowiązkowa rezerwacja miejsc funkcjonuje już we wszystkich pociągach kategorii Ex oraz EIC, a od 1 czerwca br. również w pierwszej klasie TLK.

Wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy, uległy również skróceniu czasy przejazdu pociągów PKP Intercity na niektórych trasach. Na przykład, podróż pociągami kategorii Ex czy EIC z Warszawy do Krakowa trwa od 2h43'do 2h50', do Poznania od 2h29' do 2h40', do Katowic od 2h40' do 2h45'. Warto również zaznaczyć, że z Warszawy do Gdańska – przez Kutno, Zamków, Bydgoszcz – dotrzemy w 5h12', natomiast przez Działdowo – od 6h06' do 6h18'.


źródło: KOW
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  HomeRegulaminRejestracjaAdministracjaUżytkownicyStatystykiAlbum
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2019 infokolej.pl