Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 214, 215, 216 ... 395, 396, 397  Następny
Rekrutacja na stanowisko maszynisty w PKP IC
Autor Wiadomość

jubikej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2009

PostWysłany: 14-04-2014, 15:11    Odpowiedz z cytatem

nie ma rekrutacji nie ma odpowiedzi
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marian Szatko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lis 2013

PostWysłany: 14-04-2014, 19:35    Odpowiedz z cytatem

marcin86 napisał/a:
en57-2000 napisał/a:
marcin86 napisał/a:
odpowiedź na pytanie "dlaczego chce pan zostać maszynistą"
jak wyżej czy mógłby ktoś kogo przyjęli na kurs podać swoje uzasadnienie na to pytanie? albo podrzucie jakieś pomocne odpowiedzi? Bo ostatnio próbowałem to mnie odrzucili więc może ktoś doradzi mi w tej kwestii ??????????? Smile

A co ostatnio powiedziałeś?


Ostatnio to coś takiego zapodałem : Witam Państwa.
Aplikuje na stanowisko maszynisty i zgłaszam chęć nauki zawodu ponieważ od młodych lat interesuje się koleją i pasjonuje mnie ten zawód.Chciałbym znaleźć zatrudnienie w państwa firmie jeśli tylko będzie to możliwe bo jest to zawód który daje satysfakcje z tego że służy się innym ludziom. Zerkałem na stronę PKP Intercity ale nigdy nie trafiałem na rekrutacje takiego miałem pecha ale teraz mi się udaje przedstawić moją aplikację. Jestem osobą opanowaną i szybko się uczącą z wysoką kulturą osobistą i dyscypliną w tym co robię. Nie boje się wyzwań i poznawania nowych rzeczy.

I chyba nie bardzo mi to się posklejało bo nawet nie zadzwonili... Jeśli ktoś mógłby doradzić jak napisać odpowiedz na to pytanie dlaczego to był bym bardzo wdzięczny..... Hmm

A jakie masz wykształcenie bo pisanie takich rzeczy to w firmach gdzie rekrutują jakieś tam dziewczynki od HR może to już doszło do IC przez bankomaty ale chyba jeszcze nie na taki szczebel. To są zawody techniczne i raczej fachowcy oceniają beletrystykę nawet kolejową zostaw sobie do poduszki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

marcin86 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2014

PostWysłany: 15-04-2014, 14:07    Odpowiedz z cytatem

Mam szanse się dostać jeśli mam tylko wykształcenie ogólne plus technika BHP ? Czy prędzej sam sobie lepiej mam zrobić licencje i dopiero startować tam ? Ogarnięty to ja jestem tylko że na wyższą uczelnię mi się iść nie chciało..... Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marian Szatko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lis 2013

PostWysłany: 15-04-2014, 15:48    Odpowiedz z cytatem

marcin86 napisał/a:
Mam szanse się dostać jeśli mam tylko wykształcenie ogólne plus technika BHP ? Czy prędzej sam sobie lepiej mam zrobić licencje i dopiero startować tam ? Ogarnięty to ja jestem tylko że na wyższą uczelnię mi się iść nie chciało..... Confused

Obecnie z licencją masz praktycznie 100 % szansy na prace. Mogą być tylko problemy z miejscem bo są u nas kolejowe białe plamy i może być daleko. Wykształcenie ogólne przy braku znajomości w połączeniu z realnym 25 % bezrobociem równa się zero szans
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

cinekcool Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lis 2013

PostWysłany: 15-04-2014, 15:56    Odpowiedz z cytatem

Ja zrobiłem sam licencję, bo jestem po ogólniaku więc nie miałem żadnego asa w rękawie. Licencja na pewno mocno zwiększa szanse, bo pokazuje że jesteś w stanie ogarnąć podstawowe przepisy no i poświęciłeś czas i pieniądze, więc raczej będziesz chciał zostać w zawodzie.

_________________
http://maszynista.eu - moja droga do spełniania marzeń
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

atomek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lut 2012
Skąd: Opole

PostWysłany: 17-04-2014, 14:54    Odpowiedz z cytatem

marcin86, " Zerkałem na stronę PKP Intercity ale nigdy nie trafiałem na rekrutacje takiego miałem pecha ale teraz mi się udaje przedstawić moją aplikację. "

Poważnie tak napisałeś w oficjalnym piśmie przedstawiającym Ciebie jak i twoje pasje i zdolności? Słowo w słowo? Może troszkę więcej ładu i składu, przemyślenia tego co chce się napisać? To jest "pierwsze wrażenie" jakie wywierasz na kimś w HR. Jeżeli od początku nie będziesz dobry, to drugiej szansy nikt Tobie nie da.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marian Szatko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lis 2013

PostWysłany: 17-04-2014, 16:42    Odpowiedz z cytatem

atomek napisał/a:
marcin86, " Zerkałem na stronę PKP Intercity ale nigdy nie trafiałem na rekrutacje takiego miałem pecha ale teraz mi się udaje przedstawić moją aplikację. "

Poważnie tak napisałeś w oficjalnym piśmie przedstawiającym Ciebie jak i twoje pasje i zdolności? Słowo w słowo? Może troszkę więcej ładu i składu, przemyślenia tego co chce się napisać? To jest "pierwsze wrażenie" jakie wywierasz na kimś w HR. Jeżeli od początku nie będziesz dobry, to drugiej szansy nikt Tobie nie da.


Na razie to na kolei żadnego HR nie ma i na takie stanowisko nie będzie. Sugerujecie się jakimś doświadczeniami z innych branż które zazwyczaj z technika nie mają nic wspólnego HR rządzi w usługach. Nie ma znaczenia co tam ponapisujesz w tych wypocinach wątpię by ktoś to nawet przeglądał o czytaniu nie wspomnę.
Liczy się doświadczenie i wykształcenie odpowiednie do naszej branży potem masz propozycje tak i tak w jakim czasie i za jakie pieniądze i co na końcu tu nie ma po prostu miejsca na studentki psychologii które znają się na studiowaniu psychologii tyle moje wypociny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

marcin86 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2014

PostWysłany: 17-04-2014, 16:44    Odpowiedz z cytatem

Teraz to wiem że trochę to schrzaniłem i ciekawe czy jak bym teraz składał ponownie to czy by mi dali szanse jakieś ? oni chyba w hr nie trzymają długo tych podań tak mi się zdaje czy trzymają ? bo ostatnio na ten jesienny kurs składałem i słyszałem że teraz też coś na jesieni planują chyba ktoś pisał tak.

[ Dodano: 17-04-2014, 16:47 ]
A orientuje się ktoś czy ten kurs to jest odbywany w centrali w warszawie czy gdzieś indziej?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buballo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sty 2013
Skąd: Kraina Oz

PostWysłany: 17-04-2014, 17:30    Odpowiedz z cytatem

marcin86 napisał/a:
Teraz to wiem że trochę to schrzaniłem i ciekawe czy jak bym teraz składał ponownie to czy by mi dali szanse jakieś ? oni chyba w hr nie trzymają długo tych podań tak mi się zdaje czy trzymają ? bo ostatnio na ten jesienny kurs składałem i słyszałem że teraz też coś na jesieni planują chyba ktoś pisał tak.

[ Dodano: 17-04-2014, 16:47 ]
A orientuje się ktoś czy ten kurs to jest odbywany w centrali w warszawie czy gdzieś indziej?


Poczytaj trochę ten temat wstecz, ileż razy w kółko można pisać o tym samym ...

W IC jeśli chodzi o nabór na maszynistów nie ma czegoś takiego jak typowy dział HR (open space i panienki w spodniczkach mini, które będą wysłuchiwać kandydatów Laughing ), jest za to Ośrodek Szkoleń Zawodowych i dyrektor, który nad tym panuje. Dyrektor tego ośrodka w IC, sam był kiedyś maszynistą i jak go znam to czyta uważnie aplikacje, które tam wpływają i wybiera te, które spełniają określone kryteria naboru.
Nie wiem czym dokładnie się kieruje w wyborze aplikacji i kandydatów na rozmowę, ale jedno jest pewne że ma doświadczenie w tej pracy i zna się na ludziach, niewątpliwie wie po rozmowie kto może mieć potencjał i ewentualne predyspozycje do tej pracy Cool Smile

EP07Budyń
- pisał już, że i w tym roku na jesieni będzie kolejny nabór w IC na maszynistę (kurs licencja i Świadectwo). Jeśli On to napisał, to tą informację należy traktować jako pewną.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

atomek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lut 2012
Skąd: Opole

PostWysłany: 17-04-2014, 17:54    Odpowiedz z cytatem

HR, Ośrodek Szkoleń Zawodowych, jak zwał tak zwał. Teraz taka nowomowa na te "so english" nazwy.

Marian Szatko, jakkolwiek by się to nie nazywało i ktokolwiek by tych aplikacji nie odbierał, to mimo wszystko ktoś na to spogląda od strony merytorycznej. Treść zawarta w tych "papierkach" jednak wpływa na to, co znajduje się w samym CV i na rozpatrywanie kandydata. Albo być może moja osoba przypadkiem wpadła do pliku osób wybranych...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buballo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sty 2013
Skąd: Kraina Oz

PostWysłany: 17-04-2014, 21:50    Odpowiedz z cytatem

A tak z innej beczki ...

Panowie z ostatniego naboru - Czy już ktoś zdawał egzamin licencyjny po zakończeniu kursu ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

cinekcool Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lis 2013

PostWysłany: 18-04-2014, 09:37    Odpowiedz z cytatem

Chyba Zachód już po egzaminie na licencje jest.

_________________
http://maszynista.eu - moja droga do spełniania marzeń
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

PiotrM Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Gru 2013

PostWysłany: 18-04-2014, 18:43    Odpowiedz z cytatem

Zachód już dawno jest po egzaminie, po badaniach na świadectwo i od 2 tygodni na warsztatach jesteśmy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

cinekcool Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lis 2013

PostWysłany: 18-04-2014, 18:49    Odpowiedz z cytatem

No więc o was właśnie pytał buballo Wink

_________________
http://maszynista.eu - moja droga do spełniania marzeń
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

buballo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sty 2013
Skąd: Kraina Oz

PostWysłany: 21-04-2014, 10:13    Odpowiedz z cytatem

Wszyscy z egzaminem do przodu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 215 z 397 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 214, 215, 216 ... 395, 396, 397  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl