Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 216, 217, 218 ... 395, 396, 397  Następny
Rekrutacja na stanowisko maszynisty w PKP IC
Autor Wiadomość

zbigniew Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Cze 2013

PostWysłany: 24-04-2014, 18:53    Odpowiedz z cytatem

Pytanie do Panów szkolących się na świadectwo lub już po.
Kiedy są badania po licencji maszynisty? Od razu po egzaminie, czy kilka miesięcy później?
Następne pytanie dotyczy badania okulistycznego. Badania na licencje przeszedłem bez problemu. Gdyby teraz coś było nie tak (np widzenie pośrednie i do bliży) to czy można przejść to z korekcja? Niby w rozporządzeniu jest zapis "bez lub z korekcja", ale jak to się ma w praktyce?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buballo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sty 2013
Skąd: Kraina Oz

PostWysłany: 24-04-2014, 19:59    Odpowiedz z cytatem

zbigniew napisał/a:
Kiedy są badania po licencji maszynisty? Od razu po egzaminie, czy kilka miesięcy później?


Tuż pod koniec jazd "na trzeciaka" (510h) a przed rozpoczęciem kursu teoretycznego na świadectwo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PiotrM Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Gru 2013

PostWysłany: 24-04-2014, 21:03    Odpowiedz z cytatem

Niestety się nie zgodzę z tym, że pod koniec jazd. Skierowanie na badania na świadectwo dostajesz odrazu jak tylko zdasz licencję wszyscy dostaliśmy przed pójściem na warsztat w moim przypadku robiłem badania miesiac po miesiącu gdyż miałem okresowe na licencję w marcu gdyż licencję posiadam już od dłuższego czasu a na świadectwo dostałem skierowanie 10 kwietnia łącznie z psychotestami pomimo tego iż miałem też je w marcu nic nie przepisali. Niema możliwości rozpocząć szkoleń na warsztatach bez ponownych badań!!
Jeśli chodzi o drugie pytanie badania wstępne na świadectwo wymagają ostrości wzroku 0,8 0,8 tak jak na licencję i żadna korekcja jest niedozwolona dopiero możesz mieć okulary w pracy jako maszynista już gdy masz świadectwo a wykonujesz badania okresowe. Na wstępnych niema szans, ale tak jak mówie nie trzeba mieć ostrości 1,0 1,0 tylko 0,8 0,8 także lekka wada jest dopuszczalna. A wada 0,8 oznacza np. że można nie czytać 2 ostatnich linijek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buballo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sty 2013
Skąd: Kraina Oz

PostWysłany: 24-04-2014, 21:56    Odpowiedz z cytatem

PiotrM napisał/a:
Niestety się nie zgodzę z tym, że pod koniec jazd. Skierowanie na badania na świadectwo dostajesz odrazu jak tylko zdasz licencję wszyscy dostaliśmy przed pójściem na warsztat w moim przypadku robiłem badania miesiac po miesiącu gdyż miałem okresowe na licencję w marcu gdyż licencję posiadam już od dłuższego czasu a na świadectwo dostałem skierowanie 10 kwietnia łącznie z psychotestami pomimo tego iż miałem też je w marcu nic nie przepisali. Niema możliwości rozpocząć szkoleń na warsztatach bez ponownych badań!!


Nie wiem z jakiego zakładu jesteś, w centralnym szkolenie na licencję zaczęło się w marcu 2013. Aby zacząć szkolenie trzeba było przejść pozytywnie badania wstępne (pierwsze). Egzamin na licencję odbył się pod koniec kwietnia. Od maja zaczął się warsztat, otwierając tym samym kolejne szkolenie na świadectwo maszynisty. Przed warsztatem żadnych badań nie było Shocked widać więc, że można Smile
Pisałem już wyżej, w którym momencie nastąpiły drugie badania na świadectwo. Było to dokładnie na przełomie lipca i sierpnia 2013, a wtedy w centralnym były właśnie jazdy na "trzeciaka" Idea
Być może w innych zakładach IC odbywało się to inaczej Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jubikej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2009

PostWysłany: 25-04-2014, 15:42    Odpowiedz z cytatem

to ja wam napiszę jak było z pierwszym kursem

1/ badania na licencje (opłacane z własnej kieszeni) grudzień 2011/styczeń 2012
2/ badania na warsztat (badania na stanowisko mechanik/elektromonter) marzec 2012
3/ badania na świadectwo czerwiec 2013

egzamin mieliśmy w październiku 2013, świadectwa dostaliśmy w listopadzie i od grudnia 2013 jeździmy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PiotrM Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Gru 2013

PostWysłany: 25-04-2014, 17:14    Odpowiedz z cytatem

Ja jestem z Zachodniego Zakładu spółki z siedzibą w Poznaniu Smile z miejscem pracy Wrocław.
I u nas było tak:
Badania w styczniu na licencję potem kurs w którym ja nie brałem udziału gdyż mam licencję, następnie po egzaminach ponowne badania na świadectwo dopiero dopuszczenie na warsztat. Po warsztatach tydzień na grupie z rewidentami nas czeka i 500 godz jazd jako obserwatorzy i dalej kurs teoretyczny na swiadectwo i 1200 godzin jazd pod nadzorem i egzamin.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buballo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sty 2013
Skąd: Kraina Oz

PostWysłany: 25-04-2014, 17:29    Odpowiedz z cytatem

jubikej napisał/a:

2/ badania na warsztat (badania na stanowisko mechanik/elektromonter) marzec 2012


Na drugim kursie tych badań nie mieliśmy Idea
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zbigniew Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Cze 2013

PostWysłany: 25-04-2014, 17:33    Odpowiedz z cytatem

OK. Czyli pod względem okulisty badania na świadectwo (do uzyskania, nie na przedłużenie) są IDENTYCZNE jak badania na licencje?
Ja na badaniach okulistycznych miałem kilka zadań: tablica z literkami/cyferkami (bezbłędnie), tablice z kolorowymi kropeczkami, kolorowe światełka wyświetlane i kilka chwil twarzą w twarz z mila panią okulistka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PiotrM Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Gru 2013

PostWysłany: 25-04-2014, 21:32    Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak można powiedzieć w moim przypadku badania na licencję oraz na świadectwo były identyczne już więcej gabinetów i przyrządów w KMP nie mieli Very Happy zrobili mi pełen komplet. Zastanawia mnie tylko jedno nic nie mówisz o badaniu na białych tablicach z szarymi cyferkami do widzenia we mgle. A ono jest wykonywane i musi być wykonane na świadectwo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

cinekcool Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lis 2013

PostWysłany: 25-04-2014, 21:51    Odpowiedz z cytatem

Mówcie co chcecie, ale u okulisty najgorsze było wpatrywanie się w żarówę i potem czytanie cyferek Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

zbigniew Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Cze 2013

PostWysłany: 26-04-2014, 19:01    Odpowiedz z cytatem

PiotrM,
badanie, o którym mówisz również miałem-nie było problemu.
Pytanie z innej beczki. Co słychać u osób, które zdały świadectwo?
Jeździcie sami na jazdach pociągowych? Słyszałem, ze w niektórych sekcjach świeżo upieczeni maszyniści jeżdżą sm42, na pociągi ich nie puszczają.... Jak tam za kolem ? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PiotrM Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Gru 2013

PostWysłany: 26-04-2014, 21:09    Odpowiedz z cytatem

No ja jeszcze nie jestem tym szczęśliwcem, który posiada świadectwo to dopiero przede mną Smile
Dopiero co rozpocząłem kurs na świadectwo także jeszcze trochę czasu upłynie. Nie wiem jak jest w innych sekcjach ale w mojej ten rocznik z naboru 2011 już jeździ samodzielnie nie słyszałem o przypadku aby ci co zdali robili tylko manewry.Choć obiło mi się o uszy że bywały przypadki w innych zakładach że zdarzały się takie przypadki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateo91 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 26 Kwi 2014

PostWysłany: 26-04-2014, 21:44    Odpowiedz z cytatem

14D40 ST44, siema. mozesz mi powiedziec jak wygladają badania na licencje maszynisty? z tego co rozumiem to oddaje się mocz na narkotesty a krew morfologia itp. ? z gory dzieki za odp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

en57-2000 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Mar 2011

PostWysłany: 27-04-2014, 10:44    Odpowiedz z cytatem

mateo91, już 10 razy o tym było pisane i pewnie jeszcze 10 razy się pojawi, wszystko co trzeba i nie trzeba jest we wcześniejszy postach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tawot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2014
Skąd: Ostrów Wielkopolski

PostWysłany: 27-04-2014, 21:06    Odpowiedz z cytatem

Na 213 stronie napisałem jak można łatwo znaleźć interesujące was informację.
Znaleźć można chyba wszystko co tylko was interesuje, bo chyba wszystko zostało już napisane.
Pozdrawiam

_________________
Kawa w Warsie, za oknem umyka krajobraz i wycie budzące miejscowych, maszynista dał znać że nie śpi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 217 z 397 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 216, 217, 218 ... 395, 396, 397  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl