Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 230, 231, 232 ... 395, 396, 397  Następny
Rekrutacja na stanowisko maszynisty w PKP IC
Autor Wiadomość

Piotr84 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Wrz 2014

PostWysłany: 09-09-2014, 17:01    Odpowiedz z cytatem

Witam Panowie, ma ktos moze jakies informacje o najblizszej rekrutacji w Zachodnim?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buballo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sty 2013
Skąd: Kraina Oz

PostWysłany: 09-09-2014, 19:18    Odpowiedz z cytatem

Piotr84 napisał/a:
Witam Panowie, ma ktos moze jakies informacje o najblizszej rekrutacji w Zachodnim?


Są dość duże szanse, że odbędzie się taka już jesienią, najprawdopodobniej koniec listopada, gdy zakończą się w IC wszystkie możliwe egzaminy na maszynistów. Trzeba śledzić systematycznie stronę IC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Piotr84 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Wrz 2014

PostWysłany: 09-09-2014, 20:27    Odpowiedz z cytatem

Dzieki buballo. W kwietniu zrobilem korekcje i jedno oko nie ma jeszcze 0,8. Okulistka mowi, ze powinno sie poprawic, ale nie wiem, czy czasem czegos nie popsuli. Drugie 1,0 po trzech miesiacach. Mial ktos podobnie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

marcin8708 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Wrz 2013
Skąd: 3miasto

PostWysłany: 11-09-2014, 20:26    Odpowiedz z cytatem

Piotr84 napisał/a:
Dzieki buballo. W kwietniu zrobilem korekcje i jedno oko nie ma jeszcze 0,8. Okulistka mowi, ze powinno sie poprawic, ale nie wiem, czy czasem czegos nie popsuli. Drugie 1,0 po trzech miesiacach. Mial ktos podobnie?

Zrobię mały offtop ale mam pewne doświadczenie w tej dziedzinie.
Moja ciocia w wieku koło 40 robiła korekcję wzroku. Metody operacji nie pamiętam. Wada była spora - nie chcę kłamać, ale coś koło -5/6 dioptrii. Operację miała w maju zeszłego roku, ale dopiero we wrześniu, czyli po czterech miesiącach mogła sobie dobrać okulary do czytania, bo były wahania ostrości widzenia. Nie wiem jaką ma ostrość wzroku, ale wystarczającą do do codziennego życia bez okularów.
W tym roku w lipcu sam przeszedłem operację w Swissmedzie w Gdańsku metodą TransPRK. Jest to metoda gdzie nie dotyka się oka skalpelem(?) czy czymś w tym rodzaju. W moim przypadku było to podyktowane tym, że mam głębokie oczodoły i ten przyrząd mógłby się w nich zablokować. Wszystko było robione laserem. Na wizycie kontrolnej miesiąc po operacji mogłem jednym okiem przeczytać swobodnie ostatni rząd, a drugim okiem z lekkim trudem część liter w tym ostatnim rzędzie. Przedostatni rząd w oboma oczyma bez problemu. Obecnie występują lekkie zachwiania ostrości wzroku przy czytaniu ale z czasem są coraz słabsze. Jedyne co mnie trochę martwi to widzenie po ciemku, te lekkie otoczki wokół latarń i promienie wokół reflektorów samochodowych są irytujące, ale to też ma się poprawiać i faktycznie powolutku się to dzieje, po za tymi efektami widzenie również nocne jest super. W wypisie mam napisane, że poprawę wzroku uzyskuje się stopniowo, a leczenie trwa do 12 m- cy, więc jest jeszcze sporo szansy na poprawę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Piotr84 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Wrz 2014

PostWysłany: 11-09-2014, 22:22    Odpowiedz z cytatem

Pozostaje mi wiec czekac i nie plakac zawczasu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PiotrM Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Gru 2013

PostWysłany: 12-09-2014, 14:38    Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam, że następna rekrutacja odbędzie się na jesień pod koniec listopada w oddziale zachodnim wiadomość z pierwszej ręki od instruktorów. My tym czasem rozpoczynamy od 22 sierpnia szkolenie na świadectwo zakończone egzaminem na pomocników. Niestety wyjeżdżamy na nie do Poznania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Piotr84 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Wrz 2014

PostWysłany: 12-09-2014, 15:47    Odpowiedz z cytatem

Pytanie do tych, ktorzy juz jezdza: jak podoba wam sie praca? Jest tak, jak oczekiwaliscie, czy moze lepiej lub gorzej? (nie chodzi mi o zarobki)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EP07Budyn Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2009

PostWysłany: 12-09-2014, 17:50    Odpowiedz z cytatem

@Piotr84

Tę pracę albo się kocha albo porzuca. Innej możliwości nie ma. Jak jej nie pokochasz to szybko wylecisz

_________________
Kolejarze wszystkich spółek łączcie się Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Piotr84 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Wrz 2014

PostWysłany: 12-09-2014, 18:16    Odpowiedz z cytatem

Dobrze, ze tak jest bo zostaja tylko ci, ktorzy sie nadaja i wiedza, ze to wlasnie chca robic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jaronx Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2014

PostWysłany: 12-09-2014, 20:00    Odpowiedz z cytatem

PiotrM napisał/a:
My tym czasem rozpoczynamy od 22 sierpnia szkolenie na świadectwo zakończone egzaminem na pomocników. Niestety wyjeżdżamy na nie do Poznania.


Coś tu kolego nie pasuje łącznie z datą, po szkoleniu i egzaminie otrzymujesz świadectwo maszynisty a nie pomocnika.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 12-09-2014, 23:56    Odpowiedz z cytatem

Poza datą wszystko pasuje, w IC po zdaniu w trakcie szkolenia na maszynistę jednego z kolejnych egzaminów szkoleniec uzyskuje uprawnienia pomocnika(jazda za drugiego na szybkich, sprzęganie rozprzęganie i takie tam).

Cytat:
Jest tak, jak oczekiwaliscie, czy moze lepiej lub gorzej? (nie chodzi mi o zarobki)


Jest dobrze, nawet lepiej.

_________________
Ignorancja znacznie częściej wywołuje uczucie pewności siebie niż wiedza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EP07Budyn Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2009

PostWysłany: 13-09-2014, 09:54    Odpowiedz z cytatem

Ewentualnie egzamin na uprawnienia pomocnika maszynisty może być dopiero po kursie uzupełniającym na świadectwo maszynisty. Po kursie na licencję i po warsztacie, w pierwszej turze jazd nie ma egzaminu na pomocnika. Po drugim kursie i w drugiej turze jazd może być zrobiony ale nie musi. Jeśli w danym zakładzie nie ma zapotrzebowania na pomocnika to nie robi się egzaminu. Co do sprzęgania i rozprzęgania to uprawnienia takie się robi po drugim kursie. Można te czynności wtedy wykonywać bez egzaminu na pomocnika.

_________________
Kolejarze wszystkich spółek łączcie się Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

PiotrM Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Gru 2013

PostWysłany: 13-09-2014, 16:11    Odpowiedz z cytatem

Sorki za pomyłkę z datą, oczywiście 22 września. Wyjeżdżamy za tydzień mamy już zarezerwowany nocleg w Poznaniu. Dokładnie tak jak mówi Borys_q my w IC uzyskujemy po szkoleniu na świadectwo uprawnienia pomocnika po zdanym egzaminie. Poprzedniej grupie robili takie egzaminy aby mogli rozprzęgać i sprzęgać lokomotywy w Oleśnicy na czas zamknięcia w sierpniu łącznicy do Rataj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buballo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sty 2013
Skąd: Kraina Oz

PostWysłany: 13-09-2014, 17:39    Odpowiedz z cytatem

EP07Budyn napisał/a:

Tę pracę albo się kocha albo porzuca. Innej możliwości nie ma.


Nic dodać, nic ująć Very Happy

Ale początki bywały trudne i miłość wystawiały na cięęęęężką próbę, zwłaszcza jak na konto wpływało okrąglutkie 1,2 kzł Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Piotr84 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Wrz 2014

PostWysłany: 13-09-2014, 19:38    Odpowiedz z cytatem

Na poczatku to pewnie trzesie sie porami, zeby czegos nie wywinac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 231 z 397 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 230, 231, 232 ... 395, 396, 397  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl