Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 317, 318, 319 ... 395, 396, 397  Następny
Rekrutacja na stanowisko maszynisty w PKP IC
Autor Wiadomość

enstone Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Paź 2011
Skąd: Wlkp.

PostWysłany: 31-05-2016, 22:56    Odpowiedz z cytatem

To jeżeli jutro idę się zarej. do PUP to oni kierują na licencję, i płacą za to czy jak, bo nie rozumiem co wy tutaj piszecie .....
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Yokus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Cze 2015

PostWysłany: 01-06-2016, 08:26    Odpowiedz z cytatem

No więc tak. Gdy pójdziesz do PUP to zanim Cię zarejestrują i nadadzą jakiś konkretny profil pomocowy, minie podejrzewam koło tygodnia. Jak to w instytucjach państwowych, abyś dostał kasę musisz uzyskać uprawdopodobnienie zatrudnienia tj, takie zaświadczenie od pracodawcy że jeśli zrobisz tą licencję to Cię zatrudni...i tu są pierwsze schody, bo obecnie mało który przewoźnik chce coś takiego wystawić. Po 2 nie wiem jak w Twoim urzędzie ale w moim i tak nie zapłaciliby całego kursu gdyż do dyspozycji dostawałbym 4000zł więc do kursu musisz dołożyć około 1000zł. Po trzecie za badania i tak musisz zapłacić sam od około 500 do 750zł(zależnie gdzie robisz, uprawnione ośrodki znajdują się na stronie UTK). W końcu po piąte, przewoźnicy wcale tak chętnie nie biorą ludzi z licencją, wolą raczej sami wyszkolić maszynistę, przez swoich instruktorów od początku do końca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomek30 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2016

PostWysłany: 01-06-2016, 14:50    Odpowiedz z cytatem

Witam, a może ktoś powiedzieć jakie są warunki pracy i zarobki w KM. Jest lepiej niż w innych spółkach, czy może gorzej ? Chciałem znaleźć ich ZUZP ale nigdzie w internecie tego nie ma Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

laciatyEP Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lut 2015

PostWysłany: 02-06-2016, 09:50    Odpowiedz z cytatem

Kogo obchodzi zarobek w innych spółkach, tu jest dzial dla intercity...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

elektryket22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2015

PostWysłany: 03-06-2016, 09:44    Odpowiedz z cytatem

Co do KM, to dziś zbiera się komisja rozpatrująca wnioski o szkolenie. Więc dziś i w poniedziałek można spodziewać się telefonów Kolejarz szczęścia życzę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

enstone Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Paź 2011
Skąd: Wlkp.

PostWysłany: 03-06-2016, 23:09    Odpowiedz z cytatem

@Yokus
4k to już jakaś konkretna suma jest, teraz pomyśl, że sam musisz wywalić ze swojej kieszeni ponad 5k ...
Co do brania ludzi z licencją na świadectwo, lub szukania "gołych kandydatów" to nie wiem jak to jest, w tamtym roku PR Poznań robił licencję za 3,5k, ale nie dawał gwarancji zatrudnienia, dzwoniłem jakis miesiąc temu i pani powiedziała, że na ten rok PR'y nie robią tych kursów bo po prostu nie. ICki chętnie przyjmują, ale już uprawnionych maszynistów.....
Słyszałem, że IC miało nabór na kandydatów, żeby ciągali TLK-i GAMAMI na Ostbahnie, prawda to ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Yokus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Cze 2015

PostWysłany: 04-06-2016, 17:12    Odpowiedz z cytatem

@estone , wiem jak to boli bo sam płaciłem za swój kurs Smile i łącznie z dojazdami itp wolę nie mówić nawet ile on wyniósłSmile Co do urzędów pracy masz rację, tylko ważnym aspektem jest tutaj zaświadczenie od pracodawcy że Cię zatrudni którego wymaga większość urzędów...a z tym niestety już nie jest tak łatwo...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

enstone Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Paź 2011
Skąd: Wlkp.

PostWysłany: 06-06-2016, 00:04    Odpowiedz z cytatem

No właśnie, kto Ci da gwarancje zatrudnienia .......
Wszędzie trąbią, że potrzebują maszynistów i innych pracowników na kolej, bo ludzie odchodzą na emerytury i nie ma kto robić, a jak przychodzi co do czego, to odchodzisz z kwitkiem, albo calujesz klamkę ......
Swoją drogą, gdzie robiłeś licencję.? Jak długo trwała.? Ja byłbym skłonny zrobić za swoje, ale gdzieś w rejonach Szczecina czy Poznania, gdzie mogłbym wrócić do domu, a nie turlać się po pokojach .. Hmm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 06-06-2016, 09:31    Odpowiedz z cytatem

Bo pracy jest mniej, popatrzcie co się dzieje w Cargo. Spadki przewozów muszą przełożyć się na zatrudnienie, do tego pociągi jeżdżą szybciej to i mniejsza obsada potrzebna. PKP IC teraz ma lepszą ofertę, ale przy generowanej rocznie stracie ona jest nie do utrzymania, więc też może być różnie. Co do KM-ów to skala przewozów jest ogromna i na pewno jakieś etaty muszą się pojawić. Ale wiadomo, że nie każdy kandydat przypadnie do gustu, może stąd ta opcja zatrudniania wybranych kandydatów.....

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

enstone Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Paź 2011
Skąd: Wlkp.

PostWysłany: 06-06-2016, 23:43    Odpowiedz z cytatem

Pociągi jeżdżą szybciej, ale przecież na 160km/h jest potrzebna podwójna obsada - więc trzeba zapłacić podwójnie. Ewentualnie jest tak, jak słyszałem, że w KW ograniczają prędkość, żeby właśnie nie jechało dwóch maszynistów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

majczos Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 07 Cze 2016

PostWysłany: 07-06-2016, 12:50    Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie Smile

Mój mąż dostał dzisiaj telefon z KM i jutro jedzie zawieźć papiery i odebrać skierowanie na badania do licencji maszynisty. Ja mam pytanie o to jak dokładnie kurs maszynisty wygląda. Gdzie na samym początku odbywają się zajęcia/warsztaty (nie mam pojęcia jak to się prawidłowo nazywa), ile dni w tygodniu i ile godzin dziennie trwają, ile miesięcy? Mieszkamy ok. 2 godziny od Warszawy (pociągiem to w sumie ponad 3 godziny w jedną stronę) i zastanawiam się ile godzin dziennie męża nie będzie w domu mniej więcej. Jest to dla mnie ogromnie ważne, bo w połowie lipca rodzi się nam drugie dziecko, więc jego obecność w domu na początku będzie mi bardzo potrzebna. Będę wdzięczna za każde info.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 07-06-2016, 15:12    Odpowiedz z cytatem

Ja robię zakładowego i sam warsztat u mnie trwa 6 miesięcy. Później jeszcze wyjeździć godziny w moim przypadku około 700 h ( podziel na dniówki po 8 h ) Kurs teoretyczny ( już jestem po ) trwał 3 miesiące. Podobnie będzie u męża z tym, że pewnie troche mniej warsztatu ale wiecej godzin do wyjeżdżenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tawot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2014
Skąd: Ostrów Wielkopolski

PostWysłany: 07-06-2016, 15:59    Odpowiedz z cytatem

Licencja to dobre 2 miesięce. Później świadectwo, tu można liczyć dwa lata śmiało plus minus. Pytanie ile z tego szkolenia mąż jest w stanie odbyć u siebie w miejscu zamieszkania, lub bezpośredniej okolicy? Jeśli mieszkacie Państwo w mieście "kolejowym" i to w nim mąż znajdzie zatrudnienie podczas kursu na świadectwo, to Pani zmartwieniem są dwa góra trzy miesiące podczas kursu na licencję. Długość wspomnianego kursu zależy od jego formy, a więc tego czy zajęcia odbywają się w trybie od pn do pt, czy weekendami.

_________________
Kawa w Warsie, za oknem umyka krajobraz i wycie budzące miejscowych, maszynista dał znać że nie śpi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomek30 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2016

PostWysłany: 07-06-2016, 16:02    Odpowiedz z cytatem

majczos napisał/a:
Witam serdecznie Smile
Mój mąż dostał dzisiaj telefon z KM


Gratuluje, mi się niestety nie udało, do długiej listy spółek które odrzucają moją kandydaturę mogę dopisać KM. Nie rozumiem tego po prostu Sad

majczos napisał/a:

i jutro jedzie zawieźć papiery i odebrać skierowanie na badania do licencji maszynisty.


Na pewno na licencję ? A mąż nie ma już jej wyrobionej ? Bo może chodzi o świadectwo - skoro tak szybko chcą zatrudnić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 07-06-2016, 16:04    Odpowiedz z cytatem

Na licencję też masz badania i to bez zatrudnienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 318 z 397 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 317, 318, 319 ... 395, 396, 397  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl