Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 322, 323, 324 ... 395, 396, 397  Następny
Rekrutacja na stanowisko maszynisty w PKP IC
Autor Wiadomość

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 19-07-2016, 18:21    Odpowiedz z cytatem

pawel78 napisał/a:
katowicer, czekaj, czekaj. A starszy maszynista to zawsze idealnie pracuje?
Gdy ktoś ma kierunkowe, nie znaczy, że będzie dobrym maszynistą.


Nie każdy kto skończy medycynę jest dobrym lekarzem. A jednak te studia trzeba skończyć żeby tym lekarzem zostać.
Wprowadzą te wymogi od 2018 i będzie święty spokój. Więc kto nie ma tego wykształcenia niech sie szybko zbiera.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomek-Gliwice
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-07-2016, 18:27   

Moim zdaniem to nawet pani sprzątająca wagony powinna mieć średnie techniczne a manewrowy minimum inżyniera.....(techniczne)a a najlepiej magistra i wszyscy rewidenci też wyższe techniczne oraz ustawiacze. Proponuje też dla robotników torowych wszystkich( minimum średnie techniczne)... Śmiech

Katowicer-potem wprowadza limit wieku 30 lat.... i część osób się już nie pozbiera.
Powrót do góry

pawel78 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Wrz 2015

PostWysłany: 19-07-2016, 18:40    Odpowiedz z cytatem

katowicer napisał/a:
Nie każdy kto skończy medycynę jest dobrym lekarzem. A jednak te studia trzeba skończyć żeby tym lekarzem zostać.
Wprowadzą te wymogi od 2018 i będzie święty spokój. Więc kto nie ma tego wykształcenia niech sie szybko zbiera.

Może jeszcze powiesz, aby obecnie zatrudnieni musieli skończyć szkołę o odpowiednim kierunku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 19-07-2016, 18:58    Odpowiedz z cytatem

pawel78 napisał/a:
katowicer napisał/a:
Nie każdy kto skończy medycynę jest dobrym lekarzem. A jednak te studia trzeba skończyć żeby tym lekarzem zostać.
Wprowadzą te wymogi od 2018 i będzie święty spokój. Więc kto nie ma tego wykształcenia niech sie szybko zbiera.

Może jeszcze powiesz, aby obecnie zatrudnieni musieli skończyć szkołę o odpowiednim kierunku?

Chętnie ale to nie przejdzie. Jestem realistą. Zmiany będą dotyczyć tylko nowo zatrudnianych. A limit wieku nie wprowadzą. Jak ktoś przechodzi badania to niech jeździ.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawel78 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Wrz 2015

PostWysłany: 19-07-2016, 19:55    Odpowiedz z cytatem

katowicer napisał/a:
A limit wieku nie wprowadzą. Jak ktoś przechodzi badania to niech jeździ.


Fakt. Niech emeryci/renciści zajmują stanowiska młodszym. Prawda?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 19-07-2016, 20:24    Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, sam będę chciał jeździć jak najdłużej. Młody jak dobry to sobie poradzi. A jak gamoń to będzie narzekał na necie i do końca życia szukał zatrudnienia na kolei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 19-07-2016, 20:39    Odpowiedz z cytatem

katowicer mam wrażenie że ledwo co przyjęty zostałeś do prywaciarza a zachowujesz się jak stary kolejarz który xx lat pracuje na kolei.
W tych ludział których opisałeś to nie chodzi o ich wykształcenie tylko o UP. Idą w większości aby nie stracić zasiłków bo pracę muszą jakąś podjąć. A jak wyjdzie i sie spodoba to zostaną jak nie to nie. Ktoś kto chce pracować w tym zawodzie to i bez specjalnego wykształcenie sobie poradzi i będzie bardzo dobrym pracownikiem. W dzisiejszych czasach wykształcenie o niczym nie świadczy.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 19-07-2016, 20:50    Odpowiedz z cytatem

siwiutki91, na kolei pracuje 5 lat, wcześniej oczywiście na innych stanowiskach ( nie tylko w ruchu ). 5 lat wystarczy aby nasiąknąć całym PKP Wink
Przedstawiam swoje zdanie jak wszyscy tutaj.Wielu się z nim nie zgadza i wielu się zgadza. Tak już musi być.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 19-07-2016, 22:18    Odpowiedz z cytatem

To tylko rok dłużej ode mnie a ja myślałem, że ze starym kolejarzem rozmawiam, a ty taki sam szczaw jak i Ja. Ledwo nastawnika się chwyciłeś a już marudzisz. U nas nie miałbyś prawa mieć na stałe szkoleńca przypisanego.

Cytat:
Jest przygotowywane rozporządzenie ( po wielu incydentach z udziałem młodych maszynistów ) aby chętny na maszynistę miał co najmniej średnie elektryczne, mechaniczne, elektroniczne lub mechatroniczne ) Wymagany będzie tytuł technika.


Akurat tytuł technika gwarantuje olej w głowie, bzdury.

_________________
Ignorancja znacznie częściej wywołuje uczucie pewności siebie niż wiedza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

enstone Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Paź 2011
Skąd: Wlkp.

PostWysłany: 19-07-2016, 23:14    Odpowiedz z cytatem

U mnie chłopaki z technikum o profilu mechanicznym ledwo zdawali z klasy do klasy - ale to na własne życzenie, nauczyciele nauczyli ich/nas jak mamy zdać egzamin na tytuł technika xxx i połowa tych za przeproszeniem "gamoni", którzy klucz dynamometryczny widzieli ze dwa razy zdali ten egzamin ledwo bo ledwo, ale papier i tytuł technika mają.
Jak ktoś ma w sobie ten dryg to i nawet jeśli jest po gastronomiku to sobie poradzi - taka prawda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

acatus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lis 2015

PostWysłany: 20-07-2016, 00:30    Odpowiedz z cytatem

katowicer napisał/a:
Jest przygotowywane rozporządzenie ( po wielu incydentach z udziałem młodych maszynistów ) aby chętny na maszynistę miał co najmniej średnie elektryczne, mechaniczne, elektroniczne lub mechatroniczne ) Wymagany będzie tytuł technika. Wyższe wykształcenie nie będzie potrzebne. Informacja od instruktorów.
I wtedy każdy chcący zostać maszynistą będzie wiedział gdzie iść do technikum. A kucharze pójdą do gastronomika.


To teraz wytłumacz mi, bo jestem głupi, co ma wspólnego wykształcenie średnie elektryczne/mechaniczne/elektroniczne/mechatroniczne z incydentami, które są powodowane najczęściej przez zaniedbania przepisów ruchowych? Czy to znaczy, że elektryk/mechanik/elektronik/mechatronik jest z natury bardziej pojętny w kwestiach dotyczących ruchu kolejowego? Kolejna bzdura jeśli takowe rozporządzenie miałoby się pojawić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

cinekcool Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lis 2013

PostWysłany: 20-07-2016, 14:31    Odpowiedz z cytatem

Tak, niech będą jedyni słuszni po kierunkach technicznych. Ta wiedza będzie im niezbędna, gdy już w starych poczciwych "siódemkach" coraz częściej nie da się nic zrobić samemu, poza "resetem" maszyny. Pomijając już fakt, że przepisy zabraniają robić cokolwiek, poza załączeniem, odłączeniem i przełączeniem...

_________________
http://maszynista.eu - moja droga do spełniania marzeń
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 20-07-2016, 22:54    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Sheva pójdźmy dalej: ograniczenie wiekowe do 25 lat dla kandydatów na Świadectwo, jak ma więcej to odpada....


Kompletnie nie rozumiesz problemu. W sumie czemu nie....Niech lekarzem będzie kucharz, kucharzem zootechnik, a maszynistą MKol Very Happy. Daleko zajedziemy. To, że są jakieś formalne wymogi jest normalne. I nie chodzi o to, aby komukolwiek cokolwiek ograniczać. Wybory szkół muszą być przemyślane i mają czemuś służyć.
Jeżeli rozporządzenie ma być zmienione to faktycznie nie jest dobrze. I nie ma co się obrażać i odbierać tego personalnie, wymogi na starcie zwyczajnie być muszą. I po to uczymy kogoś przez okres technikum, aby jakąś podstawę miał idąc do pracy. A tak przez 4 lata obierał kartofle i nagle ma loka prowadzić...I owszem są technika i lepsze i gorsze, ale ja znam wielu po mechaniku naprawdę dobrych fachowców. Zresztą już na warsztatach mają łatwiej i ich chwalą.
A teraz skoro ma być zmiana przepisów to dla osób bez wymaganego wykształcenia ostatnia szansa. I kto może niech korzysta. Swoją drogą dziwi mnie, że na kolei stawia się np. na kucharzy Smile, ale może przez żołądek do serca komisji Smile?
I jako, że wygląda mi to raczej na spór ambicjonalny - niech każdy pochwali się jakie ma wykształcenie. To nam wiele wyjaśni, także stanowiska w tej dyskusji.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!


Ostatnio zmieniony przez sheva17 dnia 20-07-2016, 23:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

enstone Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Paź 2011
Skąd: Wlkp.

PostWysłany: 20-07-2016, 23:04    Odpowiedz z cytatem

sheva17
Wybór szkoły ma być przemyślany - zgadza się, ale szkołę średnią zaczyna się w wieku 15/16 lat tak..??
Naprawdę w wielu, wielu przypadkach - wybór danej szkoły/profilu staje się niewypałem (chciałem iść tam, wylądowałem tu).
Jeśli ktoś marzy od dzieciaka zostać maszynistą to idzie np. do technikum mechanicznego czy elektrycznego.
Drugi przykład: ktoś poszedł na budowlankę i w połowie kształcenia chce zostać maszynistą i co..? - nie może bo jest po tech. budowlanym ?? - komiczne co.. ?

cinekcool
Rozmawiałem jakiś czas temu ze znajomym maszynistą i powiedział mi jedno - w dzisiejszych czasach maszynista ma jeździć, nie naprawiać ....
A starych poczciwych siódemek już co raz mniej ......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 20-07-2016, 23:14    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wybór szkoły ma być przemyślany - zgadza się, ale szkołę średnią zaczyna się w wieku 15/16 lat tak..??
Naprawdę w wielu, wielu przypadkach - wybór danej szkoły/profilu staje się niewypałem (chciałem iść tam, wylądowałem tu).


Trzeba myśleć niestety, poza tym można uzupełnić wykształcenie. Wybór szkoły to nie zabawa i warto dzieciaki uświadomić, że decydują o swojej przyszłości. Każdy wybór ma swoje konsekwencje.


Cytat:
Jeśli ktoś marzy od dzieciaka zostać maszynistą to idzie np. do technikum mechanicznego czy elektrycznego.



I słusznie. Zdobyta tam wiedza bardzo mu się przyda, szczególnie gdy wybierze dobrą szkołę. Nie oszukujmy się - Ci ludzie idąc na kolej sporo już wiedzą, przez lata mieli praktyki to naprawdę ma znaczenie i procentuje.


Cytat:
Drugi przykład: ktoś poszedł na budowlankę i w połowie kształcenia chce zostać maszynistą i co..? - nie może bo jest po tech. budowlanym ?? - komiczne co.. ?


To tak jakby ktoś poszedł na prawo i zapragnął być lekarzem. No sorry, nie da się Very Happy . Ale powtarzam spokojnie można wykształcenie uzupełnić, ofert szkół jest pełno. A na pewno ta wiedza się przyda.

Reasumując - porządek w przyrodzie być musi Smile. Pomyśl co chcesz robić, wybierz sensownie szkołę i realizuj marzenia. A nie zmieniaj zdanie co 5 minut i mając fach kebabisty w ręku Smile nagle pragnij jeździć jako mechanik. A jutro - może tak pilotem? No nie - tam są wymogi i jakoś nikt się nie burzy. Są, bo być muszą, tu też zmiany są konieczne. Półki co mechanikiem być każdy może, jeden lepiej....... Very Happy.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 323 z 397 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 322, 323, 324 ... 395, 396, 397  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl