Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 395, 396, 397  Następny
Rekrutacja na stanowisko maszynisty w PKP IC
Autor Wiadomość

marcinglow Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lis 2011

PostWysłany: 21-11-2011, 18:17    Odpowiedz z cytatem

a polnocnym tez cisza i jeszcze sie nie zaczelo
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 21-11-2011, 18:22    Odpowiedz z cytatem

mannek napisał/a:
Byłem dziś na rozmowie w zakładzie centralnym...powiem Wam że szkoda zachodu...

Co masz na myśli?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mannek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2010
Skąd: Siedlce

PostWysłany: 21-11-2011, 18:32    Odpowiedz z cytatem

Sprawa wygląda tak: na początek jesteśmy skasowani 650 zł na badania. Po czym idziemy na kurs 3 miesięczny na minerską za wynagrodzenie 1 000 zł brutto kurs trwa 3 m-ce. Po czym już dokładnie nie pamiętam co się robi przez 6 m-cy bo na samym początku poważnie "zainteresowali" swoją ofertą... aha wynagrodzenie przez te 6 m-cy wzrasta do astronomicznej kwoty 1 400 zł brutto. Po tym okresie mamy licencję maszynisty... Aha indywidualnie koszt kursu na licencję wynosi 8 000 zł...
Ja przez to straciłem 6 godzin swojego życia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

klimeu44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 21-11-2011, 19:15    Odpowiedz z cytatem

Głupoty kolego opowiadasz, albo niewiele zrozumiałeś.
Kurs na licencję trwa 35 dni, potem jest egzamin, nastepnie trzeba uzyskac od UTK licencję (UTK na wydanie dokumentu ma 30 dni). Potem dopiero możesz zostać zatrudniony u przewoźnika i odbywac dalsze szkolenie już na swiadectwo maszynisty. To szkolenie będzie trwało prawdopodobnie (bo jeszcze trwaja prace z ogólnym czasem w MI) od 6 - 8 miesiecy.
Teraz zauważ, że kurs na licencję jest czysto teoretyczny, a więc gość po tym kursie nie ma żadnych uprawnień do prowadzenia samodzielnego pociągów. Takie uprawnienie daje dopiero świadectwo, w którym masz napisane jakimi pojazdami wolno ci jeździć i po jakich szlakach.
Przez cały okres szkolenia niestety przewoźnik nie ma z Ciebie żadnego pożytku, a jedynie pakuje w Ciebie pieniadze. Ty chciałbyś od razu nie wiadomo jaką kasę, najlepiej taką jaką maja ludzie ze wszystkimi uprawnieniami.
Poza tym 650 zł to jest kwota, którą musisz wybulić za badania na licencję (Twoje badania), za które przewoźnik nie moze zapłacić, bo wtedy jeszcze nie jesteś jego pracownikiem.
Tak że trochę pokory. Jeśli uważasz, że lepszym rozwiązaniem jest wybylenie z własnej kieszeni 8 tys. i żadnych dochodów nawet przez okres kursu na licencję to Twoja wola. Chętnych jednak na rozwiązanie proponowane przez IC nie brakuje.

_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mannek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2010
Skąd: Siedlce

PostWysłany: 21-11-2011, 19:43    Odpowiedz z cytatem

Tak czuj sie... skończ gadać takie pierdoły... chyba że macie odłożone mnóstwo pieniędzy powodzenia za 1000 zł miesięcznie...brutto w stolicy... Chętnych to nie brakuje chyba przed wejściem do środka...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

marcinglow Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lis 2011

PostWysłany: 21-11-2011, 20:09    Odpowiedz z cytatem

panowie cos mi tu niegra poco zatrudniac kogos i kazac mu placic za kurs a co do licencji to jak ja zdasz bo przeciez jest egzamin praktyczny i jak to wrzystko zaliczysz to zaczynasz jazdy z maszynista instruktorem tak mysle a co do badan to jest tak ze przechodzisz je przed przyjeciem i to jest ich koszt poco komu pracownik ktory nie jest zdolny do wykonywania zawodu tak samo jest w wrzystkich zakladach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET-22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2011
Skąd: Kraków Nowa Huta

PostWysłany: 21-11-2011, 21:49    Odpowiedz z cytatem

W Połudiowym dalej cisza...Troche IC przesadza z tymi badaniami przynajmniej. Przyjedż do Warszawy i żyj za 1000zł brutto Rolling Eyes widze że wszystko po najmniejszych kosztach by chcieli...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 21-11-2011, 22:08    Odpowiedz z cytatem

Nie ma kasy to trudno by uczniom płacić więcej. Trzeba zacisnąć zęby, odnowić kontakty z rodziną i przetrzymać, potem kasa będzie większa. Mój kolega zanim zatrudnił się jako mechanik pół roku robił za darmo, prywaciarz dał do zrozumienia, że za naukę płacił nie będzie, także i tak dobrze, że PKP IC chce płacić cokolwiek, bo półki co z tych ludzi nie ma kompletnie nic tylko koszty. I pamiętajcie może to minimalna, ale wszystkie składki odprowadzą, idźcie do prywaciarzy to jakieś dzielo albo zlecenie Wam wlepią. A jak to jest- najpierw trzeba iść na warsztaty? PKP CARGO organizuje podobne nabory? Czy to prawda, że teraz tam płacą o niebo lepiej?

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 21-11-2011, 22:43    Odpowiedz z cytatem

W cargo płacą podobnie jak w intercity.. poza tym w cargo na chwilę obecną naboru nie ma.. stk ostatnio ogłaszało nabór.. ale jest to prywatny przewoźnik.. w ic bez zmian.. jak płacili na kursie do ręki 900 zł tak płacą obecnie.. tylko że w zeszłym roku nie ogłaszali naboru, bo nie mieli kasy..

[ Dodano: 21-11-2011, 22:46 ]
mannek napisał/a:
Tak czuj sie... skończ gadać takie pierdoły... chyba że macie odłożone mnóstwo pieniędzy powodzenia za 1000 zł miesięcznie...


są i tacy co zgłosili chęć pracy nawet za te 1000 zł.. fakt.. młody zaraz po szkole nie pójdzie zarabiać za marne pieniądze i to w stolicy .. cóż.. z roku na rok coraz gorzej..

[ Dodano: 21-11-2011, 22:47 ]
mannek napisał/a:
Byłem dziś na rozmowie w zakładzie centralnym...powiem Wam że szkoda zachodu...


a co Ty myślałeś chłopie, że Ci kokosy dadzą ? hahaha.. pisałem że więcej jak 900 zł nie dostaniecie.. podobnie mieli na kursie na kierownika w skmwwa .. na początek 900 zł.. po zdanym egzaminie dostawali umowę o pracę no i większe wynagrodzenie..

[ Dodano: 21-11-2011, 22:50 ]
klimeu44 napisał/a:
Głupoty kolego opowiadasz, albo niewiele zrozumiałeś.


pewnie że pisze głupoty..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rolex728 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Lis 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-11-2011, 13:50    Odpowiedz z cytatem

a dzwonili do kogos z zachodniego tzn wrocław i okolice ?

[ Dodano: 22-11-2011, 19:36 ]
i czy w ogole jest szansa na pracy w rejonie Wrocławia Confused.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lipiec30 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Lis 2011

PostWysłany: 22-11-2011, 21:18    Odpowiedz z cytatem

wysyłałem do północnego zakładu do dziś cisza.rownolegle startowałem na dyspozytora również cisza.z tego co wiem wiek pracy podnosza do 67 lat. wiec wszyscy co beda mogli odejść pódja na odpoczynek.im dłózej cisza tym gorzej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

marcinglow Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lis 2011

PostWysłany: 22-11-2011, 21:36    Odpowiedz z cytatem

mysle ze z ta cisza niejest tak zle jezeli chodzi o polnocny to wiem ze jeszcze nic sie nie zaczelo. Spokojnie panowie jak maja zadzwonic to zadzwonia. A jak myslicie czy facet przed 40stka ma szanse Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET-22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2011
Skąd: Kraków Nowa Huta

PostWysłany: 22-11-2011, 21:47    Odpowiedz z cytatem

Normalnie powinno sie być max30lat na pomocnika, przynajmniej tak było.Ostatnio rozmawiałem z mechami z IC to mówili że brali przed 40 takich pracowników hali ale oni mają rzekomo być rzelaznymi pomocnikami, do końca kariery pomocnicy. Zresztą wiek i kwalifikacje chyba najmniej ważne tak mi sie wydaje Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

marcinglow Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lis 2011

PostWysłany: 22-11-2011, 21:59    Odpowiedz z cytatem

dzieki et22 tez tak mysle ze niema to znaczenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

en57-2000 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Mar 2011

PostWysłany: 23-11-2011, 10:30    Odpowiedz z cytatem

Jak to wiek i kwalifikacje nie mają znaczenia, to czym się kierują przy wyborze ludzi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 397 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 395, 396, 397  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl