Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 370, 371, 372 ... 395, 396, 397  Następny
Rekrutacja na stanowisko maszynisty w PKP IC
Autor Wiadomość

Mariusz1987 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lut 2016

PostWysłany: 03-04-2017, 00:09    Odpowiedz z cytatem

No może jest tak, że ta kolei po prostu pechowców nie potrzebują Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bobek1523 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lis 2016

PostWysłany: 03-04-2017, 00:14    Odpowiedz z cytatem

No właśnie robiąc licencje liczyłem się z tym, że może i trzeba będzie się przeprowadzić ale mnie to nie zraża. W tym fachu musisz się z tym liczyć. A z jakiej części kraju jesteś ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 03-04-2017, 11:18    Odpowiedz z cytatem

Brak mobilności niestety nie świadczy dobrze o kandydacie na mechanika. Ja brałbym takiego, dla którego to żaden problem.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sapi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Lut 2016

PostWysłany: 03-04-2017, 20:33    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No właśnie robiąc licencje liczyłem się z tym, że może i trzeba będzie się przeprowadzić ale mnie to nie zraża. W tym fachu musisz się z tym liczyć. A z jakiej części kraju jesteś ?


Z Polski C, czyli z lubelszczyzny.

Cytat:
Brak mobilności niestety nie świadczy dobrze o kandydacie na mechanika. Ja brałbym takiego, dla którego to żaden problem.


Nie mam problemu z mobilnością, wręcz przeciwnie. Ja tylko nie mogę przeprowadzić się a to jest różnica.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 04-04-2017, 11:09    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie mam problemu z mobilnością, wręcz przeciwnie. Ja tylko nie mogę przeprowadzić się a to jest różnica.


Na tym polega właśnie mobilność, abyś w przypadku potrzeby mógł się przeprowadzić. Ja nie mam wątpliwości, że wybrałbym osobę, która byłaby gotowa właśnie do przeprowadzki albo do dojazdów.


Cytat:
Z Polski C, czyli z lubelszczyzny.


To piękny region, pełen atrakcji turystycznych. Nie wiem gdzie widzisz problem, ponieważ do Dęblina, gdzie jeżdżą KM, spokojnie dałbyś radę dojeżdżać. A tam naborów ostatnio nie brakowało. Codziennie tłumy ludzi dojeżdżają do pracy np. z Łodzi do Warszawy i nikt nie marudzi. Na konkurencyjnym rynku pracy nie ma miejsca na marudzenie.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mariusz1987 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lut 2016

PostWysłany: 04-04-2017, 13:02    Odpowiedz z cytatem

Ludzie, kiedy będzie jakiś nabór na świadectwo do IC?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jakubiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sty 2012

PostWysłany: 04-04-2017, 14:47    Odpowiedz z cytatem

Do 30.06 jest nabór na maszyniste z uprawnieniami, pewnie troche po tym czasie coś będzie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ptrrk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Mar 2017

PostWysłany: 04-04-2017, 15:57    Odpowiedz z cytatem

Ludzie ale zadajcie sobie pytanie czy NA swiadectwo czy na licencje i swiadectwo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mariusz1987 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lut 2016

PostWysłany: 04-04-2017, 17:26    Odpowiedz z cytatem

NA świadectwo Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sapi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Lut 2016

PostWysłany: 04-04-2017, 20:53    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To piękny region, pełen atrakcji turystycznych. Nie wiem gdzie widzisz problem, ponieważ do Dęblina, gdzie jeżdżą KM, spokojnie dałbyś radę dojeżdżać. A tam naborów ostatnio nie brakowało. Codziennie tłumy ludzi dojeżdżają do pracy np. z Łodzi do Warszawy i nikt nie marudzi. Na konkurencyjnym rynku pracy nie ma miejsca na marudzenie.


Kolega dostał się do IC ale zrezygnował dla KM-ów bo miał mieć tam zatrudnienie. Przyszło co do czego to wzięli młodszych i został bez niczego. Ostatnimi czasy KM przyjmowały też tylko na licencję.Odnośnie Dęblina to nie zapominaj również o tym, że szlak między Lublinem a Warszawą czyli przez Dęblin będzie zamknięty przez co dojazd będzie utrudniony. Powodem dla którego nie mogę przeprowadzić się są po prostu pieniądze. Ty wybierzesz takiego co będzie mógł się przeprowadzić a nim będzie po prostu kawaler który nie ma na utrzymaniu rodziny. Już ten problem był tu poruszany i chyba nie ma sensu go znów poruszać. Jeśli nie uda mi się dostać to i tak mam jakieś perspektywy na rozwój w mojej obecnej specjalizacji bo trochę doświadczenia i uprawnień mam, więc nie zginę. Wolałbym jednak kolej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ptrrk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Mar 2017

PostWysłany: 05-04-2017, 09:20    Odpowiedz z cytatem

I dobre podejscie. Mam takie samo trzeba miec zawsze alternatywy a nie byc na sile nastawionym na jedno i konoec . Bo tak to mozna czekac i czekac i czekac.... I cale zycie przerobisz "na magazynie" bo czekasz na to az sie dostaniesz na kolej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 05-04-2017, 10:11    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przyszło co do czego to wzięli młodszych i został bez niczego.


To znaczny, że w KM nic nie było u niego pewne i nic nie miał zaklepane.


Cytat:
Odnośnie Dęblina to nie zapominaj również o tym, że szlak między Lublinem a Warszawą czyli przez Dęblin będzie zamknięty przez co dojazd będzie utrudniony.


Prace potrwają może z 2 lata, pracować zamierzasz nieco dłużej.


Cytat:
Powodem dla którego nie mogę przeprowadzić się są po prostu pieniądze.


Rozumiem, ale opcja dojazdów to nie żadna tragedia. W Niemczech normą jest dojeżdżanie do pracy i po 150 km, w Polsce wspomniałem Ci o masie ludzie podróżującej między Warszawą a Łodzią. A do Dęblina miałbyś zdecydowanie bliżej.


Cytat:
Jeśli nie uda mi się dostać to i tak mam jakieś perspektywy na rozwój w mojej obecnej specjalizacji bo trochę doświadczenia i uprawnień mam, więc nie zginę. Wolałbym jednak kolej.


Twój wybór, Twoje prawo. Czasem by spełnić marzenia trzeba się jednak nieco poświęcić, czasem i zacisnąć zęby. U mnie w pracy jest chłopak, który codziennie w jedną stronę dojeżdża po 100 km, ale poświęca się rozwijać i lepiej zarabiać.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maszynista KUBA Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2015

PostWysłany: 05-04-2017, 13:21    Odpowiedz z cytatem

Braki kadrowe zauważalne nawet w prasie
http://www.pulshr.pl/edukacja/trzeba-50-tys-kierowcow-i-5-tys-maszynistow-40-szkol-dziala,42536.html

[ Dodano: 05-04-2017, 13:51 ]
ale za ile godzin jazdy w miesiacu.. Mozna gadac o tym ale w osobnym temacie . Smile Tu o czym innym jest rozmowa. Very Happy[/quote]

Prędzej czy póżniej kierowcy zawodowego zostanie zreformowany, ten zawód jest bardziej w obecnym czasie ryzykowny niż maszynisty, z uwagi na statystyczną śmiertelność która jest większa niż maszynisty, nie chce tutaj kogoś znięchęcać do zawodu ale wypadków jest więcej. Powini zawód kierowcy zawodowego zreformować, chodzi mi o zawody wykonywane na tirach i autobusach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sapi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Lut 2016

PostWysłany: 06-04-2017, 21:22    Odpowiedz z cytatem

sheva17 napisał/a:


Rozumiem, ale opcja dojazdów to nie żadna tragedia. W Niemczech normą jest dojeżdżanie do pracy i po 150 km, w Polsce wspomniałem Ci o masie ludzie podróżującej między Warszawą a Łodzią. A do Dęblina miałbyś zdecydowanie bliżej.


Cytat:
Jeśli nie uda mi się dostać to i tak mam jakieś perspektywy na rozwój w mojej obecnej specjalizacji bo trochę doświadczenia i uprawnień mam, więc nie zginę. Wolałbym jednak kolej.


Twój wybór, Twoje prawo. Czasem by spełnić marzenia trzeba się jednak nieco poświęcić, czasem i zacisnąć zęby. U mnie w pracy jest chłopak, który codziennie w jedną stronę dojeżdża po 100 km, ale poświęca się rozwijać i lepiej zarabiać.


W Niemczech jest inna infrastruktura. Tam 150 km to nieco ponad godzinę jazdy. Ja aktualnie dojeżdżam 25 km i muszę na to poświęcić ok. 40 minut. Do Dęblina też mógłbym dojechać ale z tym wiążą się po prostu dość duże koszty i o to się wszystko rozbija czego widzę, że Ty tego nie rozumiesz. Nie da się za 1400 zł poborów wydać na dojazdy lub wynajem pokoju dajmy na to 500 zł i do tego utrzymać rodzinę szczególnie, jak masz małe dziecko, które jest finansowo dużym obciążeniem. Możesz sobie mówić o poświęceniu, ale poświęcać możesz się tylko Ty, nie rodzina. Koniec tematu bo to nie na temat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 07-04-2017, 10:49    Odpowiedz z cytatem

1400 zł nie będziesz zarabiał całe życie. Można przebiedować rok, dwa, nawet pożyczyć kasę od rodziny, by potem było lepiej. Nie chcesz - Twoja sprawa. Bilet miesięczny do Dęblina nie kosztuje 500 zł, nie opowiadaj tu takich bredni.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 371 z 397 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 370, 371, 372 ... 395, 396, 397  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl