Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Wzmocnione pociągi PKP Intercity
Autor Wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 01-11-2011, 17:08   Wzmocnione pociągi PKP Intercity Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj miałem przyjemność prowadzić d. Gałczyńskiego na odc. Warszawa W.->Poznań Gł. bez tłoku, wszystko za sprawą zapowiadanego wzmocnienia pociągów cieszących się największą frekwencją. I tak Gałczyński miał dzisiaj dodatkowy wagon klasy 1-szej nr 12, i dodatkowe dwa wagony klasy 2-giej.
Chrobry ostatnio też jedzie wzmocniony o 2 wagony klasy drugiej, proponuje wypisać jakie pociągi zostały jeszcze wzmocnione, na okres świąteczny.
Cieszę się że w końcu coś zaczyna się dziać jeśli chodzi o ilość wagonów, i zarządzania nimi, mam nadzieje że nie powtórzy się historia z Grudnia u.r.

P.s. 6 Wezwań do zapłaty, i kilka nowych biletów!! przypominam że okres prolongat studenckich z dniem dzisiejszym został przekroczony Exclamation
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 01-11-2011, 19:02    Odpowiedz z cytatem

Właśnie w sobotę jechałem do Poznania i zostałem mile rozczarowany faktem, że zarówno dawny "Pomorzanin", jak i inne dzienne pociągi na trasie Gdynia - Poznań, ma cztery wagony drugiej klasy. Przez ostatnie pół roku były zawsze po trzy "dwójki", przy frekwencji przekraczającej czasem 150% (!). Ten jeden wagon więcej bardzo się przydał.

Mam tylko nadzieję, że to poprawa na stałe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

clone Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Paź 2011

PostWysłany: 01-11-2011, 20:07    Odpowiedz z cytatem

Trzeba jednak przyznać, że frekwencja w tym roku trochę gorsza niż rok temu. Wydarzenia ubiegłoroczne z brakiem wagonów jeszcze długo będą odbijać się czkawką. Zaufanie można bardzo łatwo i szybko stracić, ale dużo trudniej go odbudować. Nie ukrywam jestem bardzo mile zaskoczony tak wielką liczbą zmian w składach (każdy bardziej oblegany skład został wzmocniony). Za 2 miesiące kolejny sprawdzian, być może nawet trudniejszy.


Cytat:
i zostałem mile rozczarowany

tak nawiasem mówiąc to lepiej użyć słowa "mile zaskoczony" albo coś w tym rodzaju ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-11-2011, 21:18   

A nie wydaje Wam sie, ze i na cmentarzach bylo mniej ludzi niz kiedys, chociazby rok temu ? Zarowno ja, jak i wiele innych osob ma podobne przeswiadczenie - bylby to jeden z powodow, dla ktorych i w pociagach bylo mniej ludzi.

Korki takze mniejsze.
Powrót do góry

sokyl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Paź 2010

PostWysłany: 01-11-2011, 23:32    Odpowiedz z cytatem

Też to zauważyłem i myślę, że było tak dlatego, że tłum rozłożył się na cały długi weekend. Spora część osób odwiedzała dalsze od domu cmentarze już w niedzielę a pozostali dzisiaj. W tamtym roku 1 listopada wypadł w poniedziałek, więc większa kumulacja ludzi i weekend bardziej zbity niż rozbity. Na drogach również w tym roku wyjątkowo luźno, szczególnie wczoraj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

audrin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Cze 2010

PostWysłany: 02-11-2011, 00:08    Odpowiedz z cytatem

"Krakowianka" jeździła solidnie wzmocniona już od piątku. Na jednym obiegu sześć dwójek, na drugim pięć, w jednym jak i drugim składzie aż trzy jedynki (!), rzadko się zdarza, żeby TLK miała trzy wagony pierwszej klasy.

Dzisiejszy EIC Fredro nie był wzmocniony - ale nie było chyba takiej potrzeby. Cztery wagony klasy drugiej, w tym jeden bezprzedziałowy (159A) i trzy z przedziałami, standardowo trzy jedynki. Na odc. Poznań-Wrocław, frekwencja, niestety, ale porażająco niska. W bezprzedziałowej dwójce kilka osób, w wagonach z przedziałami po 1-2 osoby na przedział, pierwsza klasa bezprzedziałowa - zupełnie pusta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02-11-2011, 00:17    Odpowiedz z cytatem

Racja, zarówno w pociągach jak i na cmentarzach było nadzwyczaj pusto. Kwestia "rozbitego" weekendu jak widać "pomogła".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 02-11-2011, 07:56    Odpowiedz z cytatem

Ciekawe jak wypadnie najbliższy długi wekend tj. 11-13 listopada. Rok temu były straszne problemy, nie mogłem 10 listopada kupić biletu na pociągi Warszawa - Gdańsk a jak się okazało, w Ex były zajęte korytarze z powodu braku wagonów. W tym roku znów długi wekend, tyle, że krótszy o 1 dzień ale w czwartek 10 listopada, z tego co słyszałem, wiele osób masowo wyjeżdża w góry i nad morze, oraz w rodzinne strony. Znajomi już mieli problemy z kupnem biletu na 1kl w TLK Kraków - Kołobrzeg. Ostatnie miejsca dostępne, ale myślę, że podobnie jak teraz, IC dorzuci wagonów i zarówno 1 jak i 2 klasy.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 02-11-2011, 08:24    Odpowiedz z cytatem

Na pewno wzmocniony został TLK 15105/51104 Warszawa Zach.-Olsztyn Gł.-Warszawa Zach.
Miejmy nadzieję, że kolejny długi weekend który już za kilka dni nas czeka też nie okaże się jedną wielką kompromitacją dla PKP, i w jakiś godnych warunkach będzie można podróżować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-11-2011, 08:28   

A nie pomyśleliście, że wrażenie mniejszej ilości ludzi w pociągach jest spowodowane tym, że te pociągi zostały wzmocnione o dodatkowe wagony? Gdyby kursowały w normalnym zestawieniu, to zapewne byłoby ciasno.
Powrót do góry

neospazmina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lis 2011
Skąd: Sulejówek - Miłosna

PostWysłany: 02-11-2011, 11:49    Odpowiedz z cytatem

wczoraj popołudniu jechałam TLK Rybnik - Białystok, w Tychach frekwencja 80% wsiadało ok. 80 osób. Katowice frekwencja 140%, dalej było jeszcze gorzej. Katowice odjazd +5minut, skład to 2+2+1+2+2+2+2bezprzedz. konduktor poddał się i nie sprawdzał biletów. Włoszczowa Płn. planowo Warszawa opóźnienie 10minut, ogólnie najlepsza sytuacja była w bezprzedziałówce na samym końcu chociaż ludzie stali w przejściu przy WC i w looku rowerowym...

_________________
http://www.petycjeonline.com/eurowizja_2012polska - moi drodzy podpisujemy petycję w sprawie ESC 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 02-11-2011, 22:21    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj jechałem d. Światowida do Katowic i też był wzmocniony, a na powrocie jechałem 48101 i nie był wzmocniony ale frekwencje miał ponad 100%, klasa 1 60%
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

OPi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 03-11-2011, 10:08    Odpowiedz z cytatem

A to już rozumiem, dlaczego 29 października Światowid ciągnął dwie jedynki. Świetny krok na przód, brawo PKPIC. Smile

_________________
>>>>>Kolejowy kanał You Tube - pioko17<<<<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Papero Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Gru 2008
Skąd: Łużyce Górne

PostWysłany: 03-11-2011, 10:26    Odpowiedz z cytatem

Wczoraj TLK Wrocław (9:01) - Białystok chyba nie był wzmocniony bo już jakiś czas jeździ w zestawieniu 1-bar-2-2-2-2-2

Frekwencja przy wjeździe do Warszawy jakieś 80-90% miejsc siedzących.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 03-11-2011, 18:44    Odpowiedz z cytatem

A ktoś widział może d. Przemyślanina 83200/38201 ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl