Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39, 40  Następny
Rozkład jazdy 2011/2012
Autor Wiadomość

new1987 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lis 2011

PostWysłany: 12-12-2011, 18:28   ? Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie i chciałbym dostać konkretną odpowiedż na nie w miare możliwości . Chodzi mi o kierunek jazdy pociągu pośpiesznego międzynarodowego VLTAVA. Czy ten pociąg na odcinku Warszawa Zawiercie przejeżdża przez CMK czy tak jak w poprzednim rozkładzie przez Czewe?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Pabianiczanin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2008
Skąd: Pabianice

PostWysłany: 12-12-2011, 20:29    Odpowiedz z cytatem

A ja mam pytanie gdzie będą jeździły pociągi TLK "Mierzeja" i "Posejdon" w sezonie letnim z Helu Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Turysta Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2011

PostWysłany: 12-12-2011, 21:24    Odpowiedz z cytatem

Mierzeja pojedzie z Helu do Krakowa.
Sama nazwa trochę dziwna, "Półwysep" byłaby lepsza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pabianiczanin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2008
Skąd: Pabianice

PostWysłany: 12-12-2011, 21:30    Odpowiedz z cytatem

Czy ja wiem czy dziwna niektórzy mówią Mierzeja Helska a niektórzy Półwysep.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Turysta Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2011

PostWysłany: 12-12-2011, 22:04    Odpowiedz z cytatem

Powinno się mówić Mierzeja Helska. Ale nazwa 'półwysep' przyjęła się i tak mówi większość. Nazwa "TLK Półwysep" jakoś mi bardziej pasuje, bardziej mi się podoba Wink
Swoją drogą dziwne to bardzo, że od pewnego czasu pociagi TLK nie zatrzymują się już na p. o. Jastarnia Wczasy. Ten przystanek nie ma sensu dla pociągów regionalnych Gdynia - Hel. A dla dalekobieżnych - owszem - tam jest blisko do wielu ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów, domów wczasowych i kwater prywatnych, itp, itd. Dużo ludzi tam wysiadało z dawnych pospiesznych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 13-12-2011, 09:28    Odpowiedz z cytatem

Pociąg TLK "Posejdon" będzie kursował z Helu do Lublina. W Gdyni będzie łączony z wagonami z Kołobrzegu, i od Gdyni jako jeden skład przez Bydgoszcz-Toruń-Kutno-Warszawę pojedzie od Lublina. Podobna sytuacja była już w rozkładzie 2009/10 i 2010/11.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

norbert
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-12-2011, 20:54   

Nie podoba mi się to, że na odcinku Warszawa-Łódź większość pociągów do Wrocławia dubluje się z łodziakami. Czy nie lepiej byłoby dodać do składów jadących do Wrocławia z trzy wagony i wytrasować je przez Skierniewice, a z łodziaków o tej porze zrezygnować?
Powrót do góry

Henryk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2010
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: 16-12-2011, 15:22    Odpowiedz z cytatem

norbert, żadne pociągi dłuższych relacji nie będą na razie jeździć na Warszawa-Łódź, z powodu remontu. Podobno. Laughing

_________________
Szukam pracy w strukturach PKP w Warszawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lord W Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Sie 2011
Skąd: Skierniewice

PostWysłany: 16-12-2011, 17:16    Odpowiedz z cytatem

Nom ... niestety. Dla mnie paranoją jest pociąg o 19 z Łodzi Kaliskiej, który nie zatrzymuje się na Widzewie, skąd odjeżdża 80% pasażerów w kierunku Skierniewic. napisałem zapytanie w odpowiednim temacie, ale odpowiedzi nie ma. A już godziny odjazdu pociągów - to jest poezja.

Odnośnie pociągów dalekobieżnych. Pomysł Norberta wydaje się sensowny, ale przepustowość linii jest zbyt mała. Pewnie też z obiegami byłby problem. W każdym razie popieram pomysł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Henryk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2010
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: 17-12-2011, 01:15    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
przepustowość linii jest zbyt mała


Chodzi oczywiście o chwilę obecną?

A co do tych pociągów dalekobieżnych - niespecjalnie lubiłem ludzi z tymi walizami Rolling Eyes

_________________
Szukam pracy w strukturach PKP w Warszawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lubelak195 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2010
Skąd: Lublin

PostWysłany: 17-12-2011, 08:07    Odpowiedz z cytatem

Henryk, pociągi DALEKOBIEŻNE jakimi mają być wszystkie PKP IC są z natury zrobione dla osób, które jadą z walizami. do jazy Praca dom są pociągi regionalne- i jedni i drudzy jeżdżą w obu typach pociągów, ale jest taka zasada- TLK- dalekobieżne, Regio, KM, KW, KŚ- regionalne.
A co do Lublina, to połączenia w kierunku Warszawy wypadają tragicznie- w szczycie porannym z Lublina są odjazdy 5.48 8.22 8.35- z czym te dwa ostatnie mają trasę pokrywającą się , aż do Kutna. Powinni przesunąć któryś z nich na wcześniejszą godzinę- i jak zwykle brakuje pociągów, którymi ludzie mogliby dożeżdżać do Warszawy do pracy.

_________________
Polacy- weźmy przykład z Węgrów i pana premiera Orbana!
Z gazu łupkowego będą wielkie pieniądze- aż 4,90 za 1000m3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafaello1973 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: ok. Wrześni

PostWysłany: 17-12-2011, 22:43    Odpowiedz z cytatem

Co do rozkładu to we Wrześni po godzinie 14 zatrzymuje się EX z Warszawy do Wrocławia ,ale z powrotem już nie Question , natomiast kilkadziesiąt minut później jedzie w stronę Wrocka IR do Międzylesia, no i jak jedzie z Dolnego śląska też zagląda do grodu nad Wrześnicą.Pewno podróżni dość szybko przerzucą się na co prawda mniej wygodnego , tańszego Irka , który staje w obie strony Nikomu by nie zawadziło by EX też zaglądał w drodze powrotnej.Coś czuje że przy pierwszej korekcie lub po Euro 2012 ten postój poleci, byle nie cały pociąg w ogóle to samo było swego czasu z EX a potem , EIC Warta, tez w tym mieście stawała tylko w stronę Poznania a z powrotem już nie no i biorąc w dodatku dość wysoką cenę biletu i nie do końca dopasowaną godziny jazdy "Warta " Sad poleciała.Z tym że tu wycięli całą relację.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kruk17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Konin

PostWysłany: 17-12-2011, 22:58    Odpowiedz z cytatem

@Rafaello1973: (Ex)Słowacki przecież rusza dopiero od 1-ego Marca. Słowacki w marcu był wycięty ze względu na brak wagonów, Warta ze względu na małą frekwencję. IR Szczeliniec jedzie tylko w jedną stronę z powrotem jest tylko IR Starosta relacji Poznań Główny - Białystok.
Co do postoju Słowaka to albo powinien we Wrześni się zatrzymywać w dwie strony, albo nie powinien w ogóle... Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 18-12-2011, 12:22    Odpowiedz z cytatem

Zgodzę się, że poranna dziura na szlaku Lublin- Warszawa to katastrofa. Ciekawe może PKP IC ma jakąś umowę z Contbusem, aby temu ostatniemu nabić pasażerów Uruchamianie 2 składów co kilka minut- 8:22 i 8:35- to zwykła niegospodarność, oby ktoś to zbadał.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 18-12-2011, 13:40    Odpowiedz z cytatem

kruk17, No i EIC Warta chyba ze względu na niską frekwencję w kierunku Poznania, ale ponoć od Poznania miał dobrą frekwencję.
Ogólnie rzecz biorąc jak na razie nowy rozkład jest na wielki plus, składy EIC i Ex godne standradu. No i wszystkie nocne składy TLK mają wagony 1 klasy, sypialny i kuszetka.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 37 z 40 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39, 40  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl