Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  Następny
Rozkład jazdy pociągów 2012/2013 - propozycje
Autor Wiadomość

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 16-11-2011, 20:15    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy stoi coś na przeszkodzie, aby ED74 wjechał na ,,zakopiankę''?

Poza wygodą pasażerów - nic.

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 16-11-2011, 20:23    Odpowiedz z cytatem

I fekaliami których nie ma gdzie się gdzie dotąd pozbyć Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Urbi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Kwi 2009
Skąd: Łódź / UK

PostWysłany: 16-11-2011, 20:50    Odpowiedz z cytatem

Chodzą słuchy, że od nowego RJ wszystkie ED74 mają przejść z Krakowa do Warszawy. Możliwe że, od grudnia na TLK 73104/37104 mogą powrócić wagony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

norbert
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 16-11-2011, 20:52   

Urbi, kto Ci tak powiedział?
Powrót do góry

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 16-11-2011, 22:11   

Moje propozycje: Powrót TLK Bielsko Biała-Gdynia przez Katowice, Bytom, Tarnowskie Góry, Herby Nowe, ZWK, Dąbie, Babiak, Piotrków, Inowrocław, Bydgoszcz, Tczew. Kursuje 5,6,7,1 w sezonie wydłużony do Zakopca i Ustki.

Powrót Fregaty na swoją stałą trasę, jednakże nieco zmodyfikowaną - Warszawa-Poznań-Krzyż-Stargard-Świdwin-Białogard-Kołobrzeg (Ex - kursuje w wakacje codziennie - wagony doczepne do Błękitnej Fali)

Dzienny IR do Kołobrzegu (z Poznania) przez Piłę, Szczecinek, Koszalin (wakacje codziennie, poza tym 5, 6, 7, 1 - ED72)

KW Express relacji Leszno-Bydgoszcz przez Wolsztyn, Grodzisk, Stęszew, Murowaną Goślinę, Wągrowiec, Gołańcz. Kursuje 5, 6, 7 (SA134)

Underground Silesia (KD) Wrocław-Legnica-Zgorzelec Miasto-Jelenia Góra-Kłodzko (5 i 7 w wakacje SA132 )
Powrót do góry

tomaszw22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Lis 2010

PostWysłany: 16-11-2011, 22:30    Odpowiedz z cytatem

Z moich propozycji, myślę w miarę racjonalnych i do niedawna sprawdzonych- bez jedną nowością.

TLK Karkonosze - Kłodzko Główne/Jelenia Góra- Warszawa Wschodnia - kurs codziennie
TLK San - Kłodzko Główne/Jelenia Góra - Wrocław- Kraków-Lublin- Chełm z Kłodzka codz. w wakacje, poza w 5/7
TLK Bałtyk - Kłodzko Główne/Wrocław/Szklarska P.- Poznań- Kołobrzeg- kursuje zima/lato codz. dzienny

i ewent. powrót Posp. M Bohemia Szczecin Główny- Poznań- Wrocław- Kłodzko- Wiedeń/Bratysława nocny

Jeśli chodzi o IR - likwidacja IR Mamry do Olsztyna, w zamian za IR Szczeliniec Białystok- Międzylesie-Białystok

plus IR Sudety Międzylesie- Ostrów Wlkp.- Łódź Kaliska , na odc. M-lesie- Kłodzko jako Regio

[ Dodano: 16-11-2011, 22:31 ]
Oczywiście po remoncie Kudowianki wszytskie TLK z / do Kudowy Zdrój.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maras Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Maj 2009
Skąd: Piła/Warszawa

PostWysłany: 17-11-2011, 14:11    Odpowiedz z cytatem

Powrót Pogorii z Ełku do Bielska Białej
Powrót Wigier z Suwałk do Krakowa
Powrót Chełmianina z Kostrzyna do Chełma
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Urbi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Kwi 2009
Skąd: Łódź / UK

PostWysłany: 17-11-2011, 23:43    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Urbi, kto Ci tak powiedział?


Maszynista z Łodzi, obsługujący ED74.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

norbert
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-11-2011, 23:43   

Tablice kierunkowe niektórych proponowanych przeze mnie pociągów. Very Happy

Szczecinianin.jpg
Plik ściągnięto 82 raz(y) 211.95 KB

Podhalanin.jpg
Plik ściągnięto 44 raz(y) 198.98 KB

Nosal.jpg
Plik ściągnięto 125 raz(y) 170.27 KB

Narew.jpg
Plik ściągnięto 30 raz(y) 162.74 KB

Monciak-Krupówki.jpg
Plik ściągnięto 39 raz(y) 239.92 KB

Karkonosze.jpg
Plik ściągnięto 66 raz(y) 216.04 KB

Bystrzyca.jpg
Plik ściągnięto 75 raz(y) 168.11 KB

Powrót do góry

susłowski Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2011

PostWysłany: 05-12-2011, 23:44    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem do jakiego tematu to przypiąć, czy do propozycji, czy może do koncertu życzeń, ale zaryzykuję tutaj.

Dzienny TLK relacji Łódź - Gdynia - Łódź przez: Zgierz, Kutno, Gostynin, Płock (zmiana lokomotywy), Sierpc, Rypin, Brodnicę, Grudziądz, Laskowice Pomorskie (zmiana lokomotywy), Tczew, Gdańsk, Sopot.

Dlaczego taki przebieg? Już uzasadniam.
1. Najkrótsze i prawdopodobnie najszybsze (mimo złego stanu torowiska między Kutnem i Płockiem, a także Sierpcem i Brodnicą) połączenie Łodzi i Trójmiasta
2. Za jednym zamachem taki pociąg zapewniłby obsługę dalekobieżną Płocka, Brodnicy i Grudziądza. Oczywiście w Kutnie musiałby być od strony Grudziądza skomunikowany z TLK do i z Warszawy

Co stoi na przeszkodzie? Brak druta między Sierpcem i Laskowicami. Wierzę jednak, że PKP IC powoli zacznie przywracać połączenia na trasach niezelektryfikowanych, swego czasu chodziły plotki o zakupie czeskich lokomotyw spalinowych - być może to prawda, może nie, nie wiem. Myślę, że takie połączenie ma rację bytu i cieszyłoby się powodzeniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

norbert
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 06-12-2011, 00:59   

susłowski, jednym postem pociągu nie uruchomisz. Musisz poczynić poważniejsze kroki, jeśli chcesz, aby taki pociąg jeździł.
Powrót do góry

susłowski Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2011

PostWysłany: 06-12-2011, 04:09    Odpowiedz z cytatem

Wiem Smile
Rzucam tylko na razie tę propozycję tu, by inni użytkownicy mogli ocenić potencjał takiego połączenia, ewentualne zmiany, propozycje godzin wyjazdu itd. Nie mieszkam co prawda w pobliżu żadnej miejscowości z podanych, ale wiem, że taki pociąg załatwiłby kilka problemów za jednym zamachem. Problem - spalina. Myślę jednak, że wraz z coraz lepszą kondycją finansową PKP IC pociągów na liniach spalinowych będzie raczej przybywać. Musi też zostać stworzony lepszy klimat ze strony ministerstwa.

Nawet słanie ton listów i e-maili może być waleniem w ścianę, ale czasem może stać się tak, że nie potrzeba nawet tego, by coś zostało zrobione. Patrz: Sandomierz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawek4 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Kwi 2011

PostWysłany: 06-12-2011, 09:42    Odpowiedz z cytatem

Witam!

Moje propozycje:

EC "Polonia" - Warszawa - Bielsko-Biała - Zwardoń - Bratysława - Budapeszt - Belgrad
TLK Gdynia - Warszawa - Bielsko-Biała - Zwardoń - Bratysława
IR "Mickiewicz" Poznań - Kluczbork - Bielsko-Biała - Żywiec - Zakopane w soboty, powrót w niedziele
IR "Skrzyczne" Warszawa - Bielsko-Biała - Zwardoń - od Bielska jako regio
Regio + Katowice - Bielsko-Biała - Zwardoń - Żylina - ok. 5.00, ok. 9.00, ok. 12.30, ok. 15.30, ok. 17.30
Regio + Kraków Główny - Sucha Beskidzka - Zwardoń - Żylina - ok. 6.30, ok. 16.00
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 07-12-2011, 20:14    Odpowiedz z cytatem

susłowski, pomarzyć sobie można , niestety Neutral

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 07-12-2011, 20:27    Odpowiedz z cytatem

@norbert, z tym TLK Szczecinianin to całkiem dobry pomysł. Jeśli już czepiamy się takich szczegółów to po prostu najlepiej by było aby to był przedłużony Gałczyński. Ale tylko do Chełma. Nie ma sensu prowadzić wagonów do Dorohuska, bo tam nawet pociągami REGIO nikt nie jeździ, a co dopiero dalekobieżnymi. Poza tym na stacji jest ograniczona ilość miejsca na manewry i zaplecze techniczne tak naprawdę nie istnieje. Więc przedłużenie tak - ale tylko do Chełma, dalej się po prostu nie opłaca.

Realnie patrząc, myślę że czy taki pomysł zostanie uwzględniony w IC (pisałem już wiele listów w tej sprawie) zależy od tego jak dużą popularnością będą cieszyć się pociągi iR Cisy , iR Bystrzyca i iR Prosna uruchamiane w tym rozkładzie łączące Chełm z Warszawą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 21 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl