Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Alkohol w niemieckich pociągach
Autor Wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 25-11-2011, 10:40   Alkohol w niemieckich pociągach Odpowiedz z cytatem

Czy w Niemieckich pociągach jest:

a) Jak w Czechach, można sobie spokojnie pić piwko, oczywiście kulturalnie czyli bez upijania się do nieprzytomności, żygania w składzie, niszczenia przedziału itd.

b) Jak w Polsce dostaje się mandat.

_________________
...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 27-11-2011, 09:49    Odpowiedz z cytatem

W niemieckich pociągach można pić piwo.
Nie wiem jak to się ma do tamtejszego prawa ale w każdym razie praktyka jest taka jaką wspomniałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 27-11-2011, 17:58    Odpowiedz z cytatem

u nas taki nakaz wprowadzą.. za jakieś 10 lat.. jak społeczeństwo będzie lepiej zarabiało.. a pasażerom i ich odpowiednikom (chodzi mi o pseudopasażerów) nie będzie chciało się pozostawiać syfu w przedziałach.. no i nie będzie odwalało im, żeby demolować składy.. tak jak jest teraz.. to jest chore.. ale cóż.. jaki kraj, takie społeczeństwo..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Hihawa Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 09 Maj 2010

PostWysłany: 29-11-2011, 23:54    Odpowiedz z cytatem

W restauracji w IC / ICE / citynightine można kupić wiele rodzai alkoholu.

Odnośnie picia w osobowych to zależy od przewoźnika i lokalnego związku transportu np. w rejonie Hannoveru (np. pociągi metronom) nie można pić nawet piwa ale w górach Harzu można i w wąskotorówkach w Harz można zakupić nawet od konduktora lokalną wódkę 40% (tak nie pomyliłem się od konduktora co sprawdza bilety jak sprawdzi to chodzi i sprzedaje butelki a wódka ta jest bardzo dobra więc warto kupić)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 03-12-2011, 08:42    Odpowiedz z cytatem

My jeździliśmy po Saxonii na bilecie "Saschen Ticket" pociągami klasy RE i na początku baliśmy się pić piwo, zresztą rano to się nawet nam nie chciało, ale potem zobaczyliśmy że młodzi niemcy sobie normalnie popijają piwko a konduktorka nic na to nie mówi, więc stwierdziliśmy że jest ok i w drodze powrotnej też otworzyliśmy sobie piwko.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

NiederLausitzer Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Gru 2011

PostWysłany: 17-12-2011, 16:31   Re: Alkohol w niemieckich pociągach Odpowiedz z cytatem

snajper napisał/a:
Czy w Niemieckich pociągach jest:

a) Jak w Czechach, można sobie spokojnie pić piwko, oczywiście kulturalnie czyli bez upijania się do nieprzytomności, żygania w składzie, niszczenia przedziału itd.

b) Jak w Polsce dostaje się mandat.




http://www.youtube.com/watch?v=ndMIXAvVw_Y&feature=related
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 18-12-2011, 09:38    Odpowiedz z cytatem

No i to jest luzik, tak u nas też się podróżowało w latach 90, oczywiście teraz Polska bardziej święta od Papieża, każdy polak ma być przykładny abstynent, jeśli jednak woli być jak Ci na filmie to przyjdą smutni panowie z SOK i dadzą mandaty.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

prassinos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sty 2011

PostWysłany: 18-12-2011, 11:04    Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=wCO10sVtANI no nie wiem, nie wiem, jak jadę pociągami to nie takie imprezy widziałem. w sa-133 z Olsztyna do Giżycka to się dopiero cuda dzieją - ale w sumie to akurat wakacyjna atrakcja tego pojazdu. nie mówię, że to się zdarza codziennie, teraz powiedziałbym nawet, że może nawet rzadziej, ale z tą świętością nie przesadzajmy.


w ogóle moją osobę tam uchwyciło, heh.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marcel Hans Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lis 2011

PostWysłany: 24-12-2011, 02:07    Odpowiedz z cytatem

Cały urok zgody na picie piwa w DB leży w tym, że dla Niemca piwo ma 3,5%, dla Polaka to oranżada Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl