Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
KRRiT - abonament za domowy komputer!
Autor Wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 05-12-2011, 18:39   KRRiT - abonament za domowy komputer! Odpowiedz z cytatem

KRRiT chce abyśmy płacili abonament za domowy komputer!

W chorych głowach zrodził się iście diabelski pomysł. Okazuje się bowiem, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przygotowała nowe rozwiązania dotyczące abonamentu radiowo-telewizyjnego. Zapowiedział to w radiowej Trójce jej szef Jan Dworak.

Przewodniczący KRRiT, czyli tego niewydolnego organu Jan Dworak powiedział dziś w radiowej Trójce, że są dwa projekty nowelizacji ustawy medialnej. Nowe zasady płacenia abonamentu będą się opierać na założeniu, że każdy, kto ma w mieszkaniu energię elektryczną, ma radio, telewizor lub komputer. Jeśli ktoś nie ma żadnego z tych urządzeń, to może wystąpić o zwolnienie z abonamentu.

Pierwszy projekt zmian uwarunkowań prawnych obejmuje te zmiany, które powinny zostać wprowadzone jak najszybciej, a drugi zasadnicze zmiany, wymagające konsultacji społecznych. Pierwszy projekt ma być gotowy w ciągu kilku tygodni. Uwzględnia on między innymi wyroki Trybunału Konstytucyjnego, dotyczące opłat koncesyjnych i cyfryzacji, ma też uszczelnić obecny system zbierania abonamentu. Oczywiście tak zapowiedział w radiowej Trójce Dworak, ale jak będzie to dopiero pokaże życie.

Szef KRRiT przypomniał, że w 2010 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż abonament powinien być ściągany. Rada zaproponowała między innymi, aby budżet państwa płacił abonament za osoby, które są zwolnione z jego płacenia (np. emeryci – przyp. red.). Jego słowa potwierdzają fakt, że ma to być łupienie obywateli – „Choć zdaję sobie sprawę, że możliwości budżetu mogą być ograniczone w tym zakresie” – dodał Dworak.

Wesoły „Pan Janek” powiedział, że nowe zasady płacenia abonamentu będą się opierać na założeniu, że każdy, kto ma w mieszkaniu energię elektryczną, ma radio, telewizor lub komputer.

Przewodniczący Krajowej Rady poinformował słuchaczy, że w tym roku uda się zebrać z abonamentu 470 milionów złotych, czyli więcej, niż przypuszczano na początku roku. Wyraził też nadzieję, że w przyszłym roku uda się zebrać jeszcze większą kwotę, co pozwoli mediom publicznym na właściwe wypełnianie misji. Rak oczywiście tej musji zgodnej z linią partyjną obecnej koalicji?

A komentarz do tej informacji najbardziej trafny i dosadny zawarty jest w słowach pewnej Agnieszki – „Znowu kogoś p... ten pan kombinuje nawet, żeby abonament płacili wszyscy posiadaczy komórek”. Naprawdę wkurzona internautka pyta – „DLACZEGO KRRiT UWAŻA, ŻE KAŻDY CHCE OGLĄDAĆ I OGLĄDA TELEWIZJĘ?????”. Jednocześnie podkreśla to, co wielu Polaków robi od dawna – „Ja nie oglądam. I nie chcę oglądać. Także w Internecie. Bo szanowny panie, to że mam Internet jeszcze nie oznacza, że oglądam wasze beznadziejne programy TVP” – podkreśla zirytowana kobieta.

Oczywiście nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić się z jej słowami i doradzić Panu Dworakowi, a weź Pan sobie kilogram dynamitu i idź się rozerwać!

źródło: NOWY EKRAN

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 05-12-2011, 19:33    Odpowiedz z cytatem

W ogóle dla mnie jest chore to, że jeżeli ktoś posiada płatną telewizję cyfrową, czy kablówkę, w ramach której ma w pakiecie kanały TVP, musi nadal płacić te cholerne 17 zł. Pomijając fakt, że w niektórych regionach trzeba płacić 17 zł miesięcznie za 2 kanały , za "jedynkę" i "dwójkę", podczas gdy średnio w płatnych telewizjach za 50 zł mamy 30 a nawet i więcej kanałów, w tym te nieszczęsne tvp.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 05-12-2011, 20:06    Odpowiedz z cytatem

Pamiętam jak za rządów PiS-u lider opozycyjnej PO, niejaki Donald Tusk nawoływał do niepłacenia abonamentu w ramach obywatelskiego nieposłuszeństwa. Obiecał też, że jak PO dojdzie do władzy to abonament RTV zlikwidują.

PO rządzi już niestety piąty rok... Zamiast likwidacji abonamentu będzie ustawowy przymus płacenia na reżimową TVP, ku chwale rządzącej PO.

_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 05-12-2011, 21:25    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
niektórych regionach trzeba płacić 17 zł miesięcznie za 2 kanały , za "jedynkę" i "dwójkę",

U mnie jest bardzo podobnie. Mieszkam w dość niekorzystnym położeniu jeśli chodzi o odbiór telewizji - mam dwie możliwości:
- nastawienie anteny na odbiór z wieży w Jemiołowie (świebodziński) za co mam dobrej jakości kanały TVP + śnieżący Polsat, kiedyś jeszcze odbierało TV4. O TVN-nie nie ma co marzyć.
- przekręcenie anteny na wieżę w Śremie dzięki której mam TVN, TV4, Polsat + śnieżące TVP (INFO, 2, 1).
Ostatnio powiększyliśmy sobie pakiet za 40 zł, ale wcześniej mieliśmy pakiet Mini, za który płaciliśmy do niedawna 9zł z groszami. Dzięki temu miałem wszystkie TVP, TVN-y, Polsaty itd. i to w dobrej jakości. Dlaczego mam płacić 17zł za coś co mnie nie usytasfakcjonuje (w sensie usługa)? Gdy raz zapytałem listownie KRRiT odpowiedzieli mi że "abonament jest nałożony na posiadaczy radio i teleodbiorników". A co jeśli tego telewizora nie używam, albo wogóle nie mam zwykłej anteny? Logiki zupełnie brak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 05-12-2011, 21:34    Odpowiedz z cytatem

Emillex, tzw. abonament RTV de facto jest podatkiem od posiadanego odbiornika telewizyjnego i/lub radiowego. Nie musisz wcale oglądać/słuchać. Wystarczy że posiadasz, a haracz już się należy.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 05-12-2011, 21:43    Odpowiedz z cytatem

Jeśli komputer jest technicznie dostosowany do odbioru programu telewizyjnego, to może w projekcie nowelizacji pojawić się także jako urządzenie, za które ponoszona będzie opłata abonamentowa - tłumaczy w rozmowie z Dziennikiem Internautów Katarzyna Twardowska, rzecznik KRRiT. Nowa ustawa ma podnieść liczbę obywateli płacących abonament RTV, a przewodniczący KRRiT nie wyklucza, że jeśli tak będzie, wysokość abonamentu może spaść.

Temat nowelizacji ustawy o abonamencie był już poruszany w Dzienniku Internautów, gdy Newsweek napisał, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zamierza zwiększyć ściągalność abonamentu poprzez doliczenie go do rachunku za prąd.

Dziś Jan Dworak, przewodniczący KRRiT, w "Jedynce" Polskiego Radia mówił o abonamencie RTV i zmianach, jakie czekają ustawy z nim związane. Dziennikowi Internautów udało się potwierdzić informacje, że do płacenia abonamentu RTV będzie zobowiązana osoba, która ma w mieszkaniu energię elektryczną, radio, telewizor lub komputer. Mogłoby to oznaczać, że obywatel będzie zwolniony z abonamentu, jeśli nie posiada żadnego z tych urządzeń. Idąc dalej, KRRiT zakłada, że osoba, której gospodarstwo domowe jest podłączone do energii elektrycznej, a w mieszkaniu ma komputer (choć nie ma radia i telewizora), korzysta z radia internetowego i dlatego też zobowiązana jest do płacenia abonamentu.

Podobnie jak w przypadku udowodnienia KRRiT, że obywatel nie posiada telewizora i odbiornika radiowego, tak i tutaj ma być taka możliwość. Nie ma jeszcze jednoznacznych zasad, którymi będzie się kierować KRRiT. Za wcześnie jeszcze na szczegółowe wyjaśnienia – pracujemy nad projektem rozwiązań – tłumaczy Katarzyna Twardowska, rzecznik KRRiT.

Rzecznik przypomina, że w obecnie obowiązującej ustawie o opłatach abonamentowych jest napisane: Odbiornikiem radiofonicznym albo telewizyjnym, w rozumieniu przepisów niniejszej ustawy, jest urządzenie techniczne dostosowane do odbioru programu.

- Jeśli komputer jest technicznie dostosowany do odbioru programu, to może w projekcie nowelizacji pojawić się także jako urządzenie, za które ponoszona będzie opłata abonamentowa – dodaje Katarzyna Twardowska.

Nie wiadomo jednak, czy osoby pracujące nad nowelizacją ustawy wezmą pod uwagę komputery z dostępem do internetu i te, które takiego dostępu są pozbawione. Kierując się zasadami KRRiT, należałoby też wziąć pod uwagę każdego posiadacza smartfona, czyli telefonu, który często spełnia funkcję radioodbiornika.
Dłużnik w Krajowym Rejestrze Długów

Na antenie Polskiego Radia padły też słowa, że osoby, które nie płacą abonamentu, mogą otrzymywać ostrzeżenia, iż zostaną wpisane do Krajowego Rejestru Długów. Jan Dworak podkreślił też, że byłoby to zgodne z prawem.

KRRiT do połowy listopada br. wpisała do Krajowego Rejestru Długów 66 osób i instytucji zwlekających z zapłatą abonamentu RTV. Wpisanie obywatela do Krajowego Rejestru Długów może uniemożliwiać skorzystanie z niektórych usług bankowych (pożyczka, kredyt, karta kredytowa), zakupu ratalnego lub kupna telefonu komórkowego na abonament.

Dyskusyjne pozostaje wpisanie dłużnika do rejestru. Nie dopuszczono w ustawie możliwości przekazywania informacji gospodarczych o wierzytelnościach publicznoprawnych - tłumaczy w Gazecie Wyborczej Monika Drab-Grotowska z Kancelarii Drab-Grotowska, Juszczyńska, Achler. Według prawniczki osoba wpisana do rejestru może wystąpić z żądaniem usunięcia wpisu, a także zgłosić roszczenia o naprawienie szkody spowodowanej bezprawnym ujawnieniem informacji.

Przewodniczący Krajowej Rady powiedział na antenie Polskiego Radia, że w tym roku uda się zebrać z abonamentu 470 milionów złotych, czyli więcej, niż przypuszczano na początku roku. Dworak wyraził też nadzieję, że w przyszłym roku uda się zebrać jeszcze większą kwotę, pozwalającą mediom publicznym na „właściwe wypełnianie misji”.
Ustawa wejdzie w życie…

Ponieważ KRRiT nie ma inicjatywy ustawodawczej, swój projekt zmian będzie przedstawiała Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gdyż ta jest instytucją wiodącą w sprawach nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Projekt ma trafić do Ministerstwa w ciągu kilku tygodni.


źródło: DI, Polskie Radio Jedynka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Miluś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-12-2011, 22:21   

I po jaką choinę mam płacić taki abonament?? Przepraszam, ja płacę, ja wymagam, a transmisji z ceremonii rozdania Oscarów na żywo w TVP to doczekać się nie mogę i po necie szukać muszę. I to jest ta wielka misja TVP która oglądam średnio raz na pół roku.
Powrót do góry

Rafał Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2011
Skąd: Świdwin/Koszalin

PostWysłany: 06-12-2011, 08:27    Odpowiedz z cytatem

Nie chcę być uszczęśliwianym na siłę telewizją polską i polskim radiem. Nie oglądam (naprawdę) i nie płacę. ŻĄDAM aby TVP zakodowała dla mnie sygnał i uniemożliwiła mi oglądanie ich programów. Sam wiem lepiej, jak wydać te pieniądze.

_________________
2010: 27 560 km
2011: 29 580 km
2012: 28 310 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl