Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Godzina ważności biletu TLK
Autor Wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 13-01-2012, 12:57    Odpowiedz z cytatem

Nie, nie zmieniaj Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Henryk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2010
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: 13-01-2012, 14:32    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a wsiadł by rewizor to raz że Ty byś miał nieprzyjemności jak i on.


A kto to jest rewizor? Ja bilet pokazuje tylko konduktorowi.

_________________
Szukam pracy w strukturach PKP w Warszawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 13-01-2012, 14:56    Odpowiedz z cytatem

i dla rewizora też byś pokazał, bo ma takie samo prawo kontroli jak konduktor.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 13-01-2012, 16:37    Odpowiedz z cytatem

Dave napisał/a:
O ile pamiętam tłumaczenie i interpretację zapisu regulaminu IC przez naszego instruktora, bilet do 100 km ważne przez 6 godzin są ważne na zasadzie godziny wyjazdu: jeżeli bilet jest ważny 6 godzin od 8:00 to pasażer może wsiąść i jechać do celu (ale wtedy bezpośrednio!) o godz: 13:59 (godzina rozkładowego wyjazdu pociągu ze stacji wyjazdu) mimo, iż zakończy podróż po 6 godzinach od początku ważności biletu.


No i dokładnie o to mi chodziło. Siwiutki próbował zaistnieć najwyraźniej Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lecho Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Mar 2012
Skąd: Kraków

PostWysłany: 16-03-2012, 13:25    Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jeden ciekawy przypadek do przedyskutowania. Trasa Kraków - (TLK) - Warszawa - (KM) - Siedlce - (KM) - Siemiatycze.

Jechałem z Krakowa do Warszawy TLK Monciak-Krupówki, na następnie miałem mieć przesiadkę w Warszawie Zachodniej na pociąg Kolei Mazowieckich (trasa 150km do Siemiatycz z przesiadką w Siedlcach, ale bez zmiany przewoźnika). Planowy odjazd z Warszawy 4.40. Wszystkie bilety kupiłem w Krakowie. W trakcie jazdy okazało się, że TLK nabiera opóźnienia, toteż poprosiłem konduktorkę o dopisanie na bilecie, że chcę jechać do Centralnej. Jako że taryfa była niezmienna, nie było z tym kłopotu. Na Centralny dotarłem z godzinnym opóźnieniem i w związku z tym uciekł mi pociąg Kolei Mazowieckich.

W kasie na Śródmieściu chciałem dowiedzieć się, co mam zrobić z biletem na odcinek Warszawa - Siemiatycze, skoro pociąg już pojechał, a na blankiecie napisane było, że odjazd w ciągu jednej godziny od 4.40. Kolejny pociąg miałem o 6.57. Kasjerka w pierwszej chwili stwierdziła, że bilet jest już nieważny i muszę kupić nowy, ale po chwili zapytała, z jakiej stacji mam mieć odjazd według biletu. Na bilecie była Zachodnia i kasjerka powiedziała, że w takim razie rozpocząłem podróż zgodnie z planem z Zachodniej (czyli odjazd nastąpił w przepisowym limicie czasu), a na Śródmieściu urządziłem postój i będę stąd kontynuował podróż. Dodała też, że bilet jest ważny do północy (wyraźnie zaznaczyła, że nie przez 24h, ale do końca dnia). Musiałem tylko dokupić bilet na odcinek Siedlce - Siemiatycze, bo zmienił się przewoźnik z KM na PR, ale na to już nie było rady. Konduktor w pociągu Warszawa - Siedlce nie czynił problemów, choć spieszył się i przeglądał bilet bardzo pobieżnie.

Wobec tak kretyńskich przepisów, że odjazd ma nastąpić w ciągu 60 minut od godziny, którą sam podam, nasuwają mi się 2 wnioski:

1) Kupować bilety na pociągi osobowe Kolei Mazowieckich z dużym wyprzedzeniem czasowym- najlepiej od północy, bo przecież będą ważne do 23.59.
2) Jeśli zachodzi konieczność przesiadek, kupować bilety, których trasy nakładają się na siebie (są w tej samej taryfie, więc cenowo wychodzi na to samo). Przykład - powinienem był kupić bilet TLK do Centralnej lub Wschodniej i bilet KM z Zachodniej, aby później mieć swobodę w dobieraniu późniejszych połączeń. Wiem, że paradoksalnie wygląda to głupio, ale jest w tym logika.

Mam jeszcze pytania:
1) Czy w przypadku biletów na pociągi osobowe również istnieje zapis mówiący o tym, że podczas podróży do 100km bilet jest ważny przez 6 godzin?
2) Czy na pewno kasjerka miała rację, mówiąc o ważności biletu do północy, a nie przez 24 godziny?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychfra Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Mar 2012

PostWysłany: 16-03-2012, 18:00    Odpowiedz z cytatem

Witam, mam pytanie podobne... Mianowicie, czy istnieje taka możliwość: jadę z Gdańska do Malborka TLK o 8:20 (przyj. 9:08), tam sobie zwiedzam i o 15:47 jadę z Malborka do Stargardu Szczecińskiego TLK (przyjazd 21:16) na jednym bilecie? Czyli kupno biletu z Gdańska do Stargardu przez Malbork - chodzi oczywiście o różnicę w cenie jednego biletu a dwóch.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

empek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2007
Skąd: JG/LBN

PostWysłany: 16-03-2012, 19:05    Odpowiedz z cytatem

"Poproszę bilet na TLK z Gdańska do Stargardu, z przesiadką w Malborku". I podajesz godziny tych dwóch połączeń Smile

_________________
"Myśmy się na władzę nie zamachiwali. Myśmy ino kradli"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 16-03-2012, 22:28    Odpowiedz z cytatem

Ja dzisiaj kupowałem bilet na jutro do Gorzowa Wlkp: odcinek I Warszawa Wsch.-Poznań Gł. TLK "Zielonogórzanin" i odcinek II Poznań Gł.- Gorzów Regio. I o dziwo kasjerka nie spytała mnie się, o godzinę odjazdu TLK ani Regio.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

empek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2007
Skąd: JG/LBN

PostWysłany: 17-03-2012, 00:56    Odpowiedz z cytatem

Nie musi pytać, ale - jeżeli znamy godziny odjazdu interesujących nas połączeń, to możemy nieco ułatwić pracę pani kasjerce, a tym samym uchronić się od biletu wydanego na złą trasę, nieodpowiednią godzinę, itp. Smile

_________________
"Myśmy się na władzę nie zamachiwali. Myśmy ino kradli"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychfra Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Mar 2012

PostWysłany: 17-03-2012, 11:44    Odpowiedz z cytatem

empek - i nie ma znaczenia, że trasa z Gdańska do Malborka jest w przeciwną stronę niż cel, czyli Stargard? I będę wracał z powrotem przez punkt z którego wyruszyłem tzn. Gdańsk?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

empek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2007
Skąd: JG/LBN

PostWysłany: 17-03-2012, 13:08    Odpowiedz z cytatem

Prawdę powiedziawszy - dopiero teraz przeanalizowałem, jak ta trasa miałaby dokładnie wyglądać i... muszę Cię, niestety, rozczarować. Jeżeli chcesz podróżować w podany przeze mnie sposób, to nie możesz dwa razy przejeżdżać przez to samo miasto. A tutaj, niestety, tak jest.
Więc masz dwa wyjścia:
1) Modyfikacja wycieczki. Rozpoczynasz podróż w Malborku, a przesiadasz się w Gdańsku. (Pewnie niewykonalne) ;
2) Kupujesz dwa osobne bilety TLK, na tą relację (wariant z lekka nieopłacalny) ;
3) Kupujesz dwa osobne bilety na pociągi kategorii REGIO (ale tutaj zbyt częste przesiadki zepsują radość podróżowania) ;

Najlepsze wyjście jest takie: na wycieczkę wyruszasz w sobotę, kupujesz sobie Bilet Podróżnika (69 zł) i możesz jeździć w najbardziej przeciwnych relacjach, kierunkach, przy czym - korzystasz z tylu TLK, ile Ci potrzeba, objeżdżasz Polskę wzdłuż i wszerz, a na to wszystko masz czas do poniedziałku, do 6:00 rano. Smile

_________________
"Myśmy się na władzę nie zamachiwali. Myśmy ino kradli"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychfra Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Mar 2012

PostWysłany: 17-03-2012, 17:30    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info, mimo, że nieco rozczarowujące mnie Sad . Bilet podróżnika odpada, bo co prawda jedziemy w sobotę 28/04 do Gdańska (tam po Trójmieście na biletach metropolitalnych), ale do Malborka chciałem jechać rano we wtorek 01/05 i tego samego dnia wracać do domu. Raczej chyba nie przedłużą obowiązywania podróżnika... Stąd taki pomysł, a jak sprawdziłem w sitkolu cena takiej kombinacji wynosi tyle samo, co za trasę z Malborka do Stargardu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

holdman Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 20-04-2012, 14:27    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie bo wybieram się na dość długą trasę (ponad 1000 km) ale chcę sobie zrobić po drodze przystanek. Planowy wyjazd mam 16.17 a na miejscu byłbym po uwzględnieniu przerwy 16:44 następnego dnia. Wiem, że bilet jest ważny 24 godziny ale czy da się jakoś przymknąć oko na te 27 minut po czasie?

_________________
LOT- jesteś pod dobrymi skrzydłami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kond345.. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009

PostWysłany: 20-04-2012, 16:07    Odpowiedz z cytatem

Kup sobie bilet do ostatniej stacji mieszczącej się w 1000km i osobny na kolejny odcinek. Zapłacisz i tak tyle samo a będziesz mógł spokojnie dojechać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Henryk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2010
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: 20-04-2012, 16:12    Odpowiedz z cytatem

siwiutki91 napisał/a:
i dla rewizora też byś pokazał, bo ma takie samo prawo kontroli jak konduktor.


Jakby pokazał mundur i legitymacje to tak.

_________________
Szukam pracy w strukturach PKP w Warszawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl