Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Godzina ważności biletu TLK
Autor Wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 06-05-2012, 20:01    Odpowiedz z cytatem

kubanowy, a wg. mnie speedofsound, mógł kontynuować podróż...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

anas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2009
Skąd: kalisz

PostWysłany: 06-05-2012, 20:13    Odpowiedz z cytatem

Szymek ma rację .Bilet jest ważny do 30.04 godz.23.19 ,musi być we Wrocławiu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 06-05-2012, 20:33    Odpowiedz z cytatem

Szymek, Ma rację bo speedofsound, mógł kontynuować podróż i kontynuował tylko nabył nowy właściwy bilet u obsługi Śmiech


Bilet mógł mieć ważność do 30 kwietnia godziny 23:20 pod warunkiem rozpoczęcia podróży 29 kwietnia o godzinie 23:20.

Jak już wiemy z relacji speedofsounda ten warunek nie został przez niego zachowany w wyniku rozpoczęcia podróży 30 kwietnia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

artus11 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Maj 2012

PostWysłany: 06-05-2012, 20:58    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bilet mógł mieć ważność do 30 kwietnia godziny 23:20 pod warunkiem rozpoczęcia podróży 29 kwietnia o godzinie 23:20.

takiego warunku nie ma ja nie znalazlem w przepisach takiego zapisu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 06-05-2012, 21:01    Odpowiedz z cytatem

No właśnie artus11, to że Ty czegoś nie znalazłeś to jeszcze nie znaczy że nie istnieje.

Wszystko zależy od tego gdzie i czego się szuka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 07-05-2012, 08:19    Odpowiedz z cytatem

Kolego pospieszny, może zamiast zgrywać cwaniaka przytoczysz konkretne przepisy, które o tym mówią?

Cytat:
Bilet mógł mieć ważność do 30 kwietnia godziny 23:20 pod warunkiem rozpoczęcia podróży 29 kwietnia o godzinie 23:20.

Idąc twoją interpretacją mając bilet na TLK Lublin-Wwa ważny od 10 maja godz. 7:25, nie mogę pojechać na nim TLK o 10:25, bo "bilet mógł mieć ważność do 11 maja godziny 7:25 pod warunkiem rozpoczęcia podróży 10 maja o 7:25" ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 07-05-2012, 08:25    Odpowiedz z cytatem

Jasne, przytaczałem je dwukrotnie. Raz odpowiadając speedofsoundowi a drugi raz Tobie...

Więc w tym przypadku nie wiem co gorsze zgrywać cwaniaka czy udawać idiotę, odpowiedź jest na poprzedniej stronie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 07-05-2012, 08:35    Odpowiedz z cytatem

No to odpowiadam, że przytoczone przez Ciebie pkt. 4 §7 RPO-IC to:

Cytat:
4. Podróż musi być rozpoczęta i zakończona w terminie wskazanym na bilecie, z zastrzeżeniem postanowień
ust. 6-10.


a według pkt. 1 tego paragrafu:
Cytat:
Termin ważności biletu:
1) na przejazd jednorazowy wynosi:
a) na odległość do 100 km – 6 godzin,
b) na odległość powyżej 100 km – 24 godziny,
licząc od daty i godziny wydania albo wskazanej przez podróżnego. Termin ważności wskazany jest na bilecie
za pomocą nadruku lub potwierdzonego zapisu;
2) okresowego – uzależniony jest od rodzaju oferty i podany w TP-IC;
3) wg ofert specjalnych – określony jest w warunkach stosowania danej oferty


Więc pytam się grzecznie, gdzie jest mowa, że podróżny musi rozpocząć podróż w danym konkretnym dniu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

anas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2009
Skąd: kalisz

PostWysłany: 07-05-2012, 08:59    Odpowiedz z cytatem

Pospieszny; chyba jesteś pracownikiem PR bo tak się uznawało kiedyś(teraz w PR nie ma pociągów nocnych) . Ja takie bilety zawsze uznaje,bo liczy się koniec terminu ważności chyba że bilet jest na oznaczony pociąg z rezerwacją miejsc lub według ofert handlowych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 07-05-2012, 11:52    Odpowiedz z cytatem

Oczywiste jest i logiczne, że taki bilet jest jak najbardziej ważny. Kiedy bilety były ważne dwa dni, wówczas faktycznie podróż musiała zostać rozpoczęta pierwszego dnia ważności biletu, było to również ujęte w Regulaminie. Obecnie, kiedy bilet jest ważny 24 godziny, ważny jest on na jednokrotny przejazd na danym odcinku, z koniecznością jego ukończenia w ciągu 24 h od daty wyjazdu. I w zasadzie tyle w temacie.
A tym co pisze pospieszny nie radzę się sugerować, wiele razy już pisał na tym forum głupoty, a jak ktoś udowodni mu, że nie ma racji to po prostu nie odpowiada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 07-05-2012, 12:32    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kupiłem bilet TLK Kraków Gł- Wrocław Gł. Wyjazd dn: 29.04.2012
Bilet ważny 24 godz. od godz 23.20.

Niestety nie zdążyłem na 23.20 i pojechałem następnym pociągiem: o 4.52, 30.04.2012.
Konduktor stwierdził, że powyższy bilet jest NIEWAŻNY, bo wyjazd musiał nastąpić w dn. 29.04.2012 lub gdybym przesiadł się w Katowicach to wszystko było by ok, a tak to musiałem kupić nowy bilet.


Ale wystarczy żeby dzieciak umieścił sobie pod avatarem IC i już wie lepiej Śmiech
Skąd może wiedzieć co to RPO.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 07-05-2012, 15:13    Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu, gdy jeszcze wobec braku wszechobecnego b...ałaganu w przepisach/taryfach miałem wszystko praktycznie w jednym palcu, obowiązywały następujące rzeczy:

* bilet do 100 km - ważny jeden dzień albo (w zależności od chwilowego "widzimisię") ważny w godzinach 00:00-6:00, 6:01-12:00, itd. (odpowiednik aktualnych biletów PIC-u). W takiej sytuacji nie wolno było dokonywać przerw podróży (tzn. wynikających z inicjatywy podróżnego, a nie koniecznych przesiadek na najbliższy pociąg w kierunku stacji docelowej), ale podróżny miał prawo dojechać do celu nawet po upływie ważności biletu (odpowiednio godzina 24:00 danego dnia dla biletu ważnego 1 dzień lub koniec strefy czasowej na bilecie 6-godzinnym).

* bilet ponad 100 km - ważny dwa dni, ale wyjazd musi nastąpić pierwszego dnia ważności biletu (dopuszczalne jest przesunięcie daty wyjazdu na drugi dzień, pod warunkiem uzyskania stosownej adnotacji w kasie najpóźniej w dniu poprzedzającym pierwszy dzień ważności biletu). Przerwy w podróży są dopuszczalne, ale wtedy podróżny musi ukończyć jazdę najpóźniej do 24:00 ostatniego dnia ważności, a w przypadku chęci dalszej podróży musi zakupić nowy bilet od ostatniej stacji zatrzymania pociągu ostatniego dnia (czyli ostatni postój przed 24:00 drugiego dnia). Jeżeli przerw w podróży nie ma, to można dojechać do celu nawet po przekroczeniu terminu ważności.

I ostatnie - obowiązują oczywiście godziny rozkładowe z zastrzeżeniem, że 24:00 w rozkładzie oznacza dzień wcześniejszy, natomiast godzina 0:00 dzień następny Zg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

anas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2009
Skąd: kalisz

PostWysłany: 07-05-2012, 15:53    Odpowiedz z cytatem

Pospieszny; RPO-IC znam dobrze .Kamil_krk Tak było ale przepisy się zmieniają.W IC nie ma dwudniowych biletów tylko 6-cio godz.do 100 km oraz 24 godzinne powyżej 100 km.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 07-05-2012, 16:05    Odpowiedz z cytatem

anas, w takim razie by można wywnioskować, że bilet 6-godzinny jest ważny zgodnie z tym co napisałem:
Cytat:
(...) ważny w godzinach 00:00-6:00, 6:01-12:00, itd. (...). W takiej sytuacji nie wolno było dokonywać przerw podróży (tzn. wynikających z inicjatywy podróżnego, a nie koniecznych przesiadek na najbliższy pociąg w kierunku stacji docelowej), ale podróżny miał prawo dojechać do celu nawet po upływie (...) strefy czasowej (...)

Natomiast bilet 24 godzinny:
Cytat:
(...) Przerwy w podróży są dopuszczalne, ale wtedy podróżny musi ukończyć jazdę najpóźniej do 24:00 (...), a w przypadku chęci dalszej podróży musi zakupić nowy bilet od ostatniej stacji zatrzymania pociągu przed 24:00. Jeżeli przerw w podróży nie ma, to można dojechać do celu nawet po przekroczeniu terminu ważności.

Jeżdżę mnóstwo pociągami, ale biletu jednorazowego na TLK jeszcze nie miałem nigdy okazji kupić... Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fiaa Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lut 2009
Skąd: Powodowo

PostWysłany: 07-05-2012, 19:45    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bilet mógł mieć ważność do 30 kwietnia godziny 23:20 pod warunkiem rozpoczęcia podróży 29 kwietnia o godzinie 23:20.

Wynika z tego, że podróżny planujący podróż pociągiem odjeżdżającym o 23.30 jest w dużo gorszej sytuacji od podróżnego planującego wyjazd na godziny poranne. Ten ostatni może się swobodnie spóźnić na pociąg nawet kilka godzin. Pierwszy musi od razu wymieniać bilet, co wiąże się ze stratą czasu i pieniędzy. Gdzie tu sens? Przecież obaj podróżni za bilet płacą tyle samo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl