Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Godzina ważności biletu TLK
Autor Wiadomość

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 07-05-2012, 19:55    Odpowiedz z cytatem

fiaa, zobacz parę postów wyżej, że to co pisze pospieszny to bzdura. W przepisach nigdzie nie ma takiego zapisu.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 07-05-2012, 23:40    Odpowiedz z cytatem

fiaa, Dokładnie tak , z zastrzeżeniem że przy wymianie biletu podróżny nie traci pieniędzy tylko jeśli już to sam czas.
W tym konkretnym przypadku który podał speedofsound ważność biletu determinuje faktyczne rozpoczęcie podróży czyli 23:20 w dniu 29 kwietnia.

W jego przypadku obsługa pociągu podczas kontroli ujawniła fakt rozpoczęcia podróży w dniu 30 kwietnia o 4:52 i stąd wystawienie nowego biletu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 08-05-2012, 11:34    Odpowiedz z cytatem

Wskaż mi chociaż jeden przepis według którego to tak działa. Tylko nie powołuj się na pkt. 4 par. 7 RPO-IC bo tego tam nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 08-05-2012, 17:00    Odpowiedz z cytatem

fiaa napisał/a:
Wynika z tego, że podróżny planujący podróż pociągiem odjeżdżającym o 23.30 jest w dużo gorszej sytuacji od podróżnego planującego wyjazd na godziny poranne.

Dlaczego? Jak ktoś ma bilet na 6:00 rano a pojedzie pociągiem o 15:00 to może wykorzystać ten bilet.
Jak ktoś ma bilet na 23:20, a pojedzie dnia następnego o 10:00 to również może jechać na bilecie, który posiada. Więc wcale w gorszej sytuacji nie jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fiaa Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lut 2009
Skąd: Powodowo

PostWysłany: 08-05-2012, 19:41    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
przy wymianie biletu podróżny nie traci pieniędzy tylko jeśli już to sam czas.

Przy wymianie nie potrąca się opłaty manipulacyjnej (czy jak to się tam nazywa)?

@witja Cytowałem pospiesznego, bo przytaczane zasady wydały mi się dziwne. Osobiście nie widzę powodu, dlaczego zmiana daty o północy miałaby magicznie wpływać na ważność 24-godzinnego biletu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 08-05-2012, 21:06    Odpowiedz z cytatem

pospieszny, Nie wiem jak to przyjmiesz... ale nie masz racji... nie ma wymogu rozpoczęcia w danym dniu, a w okresie ważności! - info potwierdzone przez Instruktora ds. Handlowych PKP Intercity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 08-05-2012, 23:36    Odpowiedz z cytatem

Szymek, Miły jesteś, dzięki... no cóż postaram się jakoś z tym żyć Smile

Spółce "gratuluje" regulaminu i instruktora, nie pozostawia złudzeń fakt że jedno i drugie powinno być szybciutko zmienione Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 09-05-2012, 15:46    Odpowiedz z cytatem

A może Ty po prostu powinieneś zmienić myślenie? Bo skoro wszyscy - nie tylko w tym temacie, także w wielu innych - tłumaczą Ci w kółko, że nie masz racji, a Ty brniesz dalej i nie potrafisz przyjąć do wiadomości, że w 90% kiedy wyciągasz własne wnioski nie masz racji, znaczy że w do końca w porządku z Tobą nie jest Smile
Wszyscy już wiedzą czy bilet jest ważny czy nie, a Twoje posty trzeba po prostu ignorować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 09-05-2012, 22:30    Odpowiedz z cytatem

witja, Dokładnie tak!! pospieszny, coraz bliżej do Gumisia już...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 10-05-2012, 08:02    Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu miałem jechać z Warszawy do Gdańska pociągiem TLK "Ustronie" o 23.20. Tak się jednak złożyło, że zasiedziałem się u znajomych i wsiadłem w "Wojażera" o 2.50 (około) i nikt z obsługi takich problemów, jak opisane, nie robił. Opisany w przypadku konduktor musiał być niedoinformowany albo może po prostu kozła ofiarnego szukał... tylko po co? Żeby spółka zarobiła parę złotych więcej?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

anas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2009
Skąd: kalisz

PostWysłany: 10-05-2012, 15:23    Odpowiedz z cytatem

Bilet 6-cio godzinny oznacza że np:od5.10-11.10 podróż można rozpocząć nawet o godz.11.09 i dojechać do st.docelowej po terminie .Natomiast 24 godzinny ważny do23.20 oznacza że podróż należy ukończyć do tej godziny .Po przekroczeniu 23.20 wystawia się nowy bilet.

SZYMEK ,POSPIESZNY to człowiek PR ,tylko On ma rację więc nawet instruktor handlowy IC błędnie interpretuje RPO-IC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kam Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 10 Maj 2012

PostWysłany: 10-05-2012, 19:21    Odpowiedz z cytatem

witam,
nie znalazłam odpowiedzi na problem jak poniższy, bardzo proszę o informację, czy dojadę na jednym bilecie na trasę Rzeszów - Warszawa, przez Katowice (wszystko pociągami TLK), jeśli rozpoczynam podróż jednego dnia o 19:47 - Rzeszów, w Katowicach jestem już po północy, o 1:24, a kolejna część Katowice - Warszawa ma odbyć się w godzinach 02:11 - 6:57 ?

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

anas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2009
Skąd: kalisz

PostWysłany: 10-05-2012, 19:46    Odpowiedz z cytatem

Kam;Podróż rozpoczęta o 19.47 musi być ukończona do godz .19.47 dnia następnego .Ilość przesiadek jest nie ważna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kam Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 10 Maj 2012

PostWysłany: 10-05-2012, 19:57    Odpowiedz z cytatem

fantastycznie, bardzo dziękuję za informację!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 22-05-2012, 17:23    Odpowiedz z cytatem

Nasunęła mi się ostatnio po rozmowie ze znajomą pewna kwestia... Co w sytuacji, gdy kupię bilet na dłuższą trasę (niemniej poniżej 1000 kilometrów), ale ukończenie jej w czasie 24 godzin jest niemożliwe z uwagi na konstrukcję rozkładu jazdy. Pierwszy z brzegu przykład: jadę z Zamościa do Choszczna. Odjazd z Zamościa ok. 5:30, przesiadka w Krakowie na najbliższy pociąg jadący do stacji przeznaczenia, w końcu przyjazd do Choszczna ok. 6:30 rano następnego dnia. Formalnie się nie przesiadam, więc nie ma podstaw żądać kupna kolejnego biletu. Będę wdzięczny za wypowiedź kogoś kompetentnego Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl