Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Nowa strona PKP Intercity
Autor Wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 18-12-2011, 15:04   Nowa strona PKP Intercity Odpowiedz z cytatem

Nowa strona testowa PKP Intercity.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

H3rlitZ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2010

PostWysłany: 18-12-2011, 15:12    Odpowiedz z cytatem

Błagam nie, co za syfiasta strona.

Czy wszystkie strony trzeba robić we flashu? Stara strona była prosta i przejrzysta, a teraz ...

Ciekawe czy wyjdzie wersja m, bo jeśli nie to życzę powodzenia w czytaniu na telefonie Confused

_________________
2010 : 24304 km.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 18-12-2011, 15:16    Odpowiedz z cytatem

Pogadałam sobie z Rafałem. Dowiedziałam się, że ma 30 lat. Na pytanie czy ma dziewczynę udzielił wymijającej odpowiedzi... Wink

_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 18-12-2011, 15:22    Odpowiedz z cytatem

-Masz żone?
-Rafał: Nie będę przesadzał, jeśli powiem, że wszyscy pracownicy PKP Intercity są moją rodziną. Śmiech

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 18-12-2011, 15:26    Odpowiedz z cytatem

Stella napisał/a:
Na pytanie czy ma dziewczynę udzielił wymijającej odpowiedzi...

Może ma chłopaka.

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 18-12-2011, 15:28    Odpowiedz z cytatem

"...Pracujemy i zmieniamy się dla Was, liczymy więc na opinie i sugestie, dzięki którym nowa strona PKP Intercity stanie się jeszcze bardziej przyjazna dla pasażerów i niezawodna."


Wiec do działa... Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafał Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2011
Skąd: Świdwin/Koszalin

PostWysłany: 18-12-2011, 15:28    Odpowiedz z cytatem

W dobie tak rozwiniętych technologii internetowych i tak zdolnych webmasterów, ta strona wygląda wyjątkowo słabo. I chyba nic więcej dodawać nie trzeba.

_________________
2010: 27 560 km
2011: 29 580 km
2012: 28 310 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

susłowski Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2011

PostWysłany: 18-12-2011, 16:43    Odpowiedz z cytatem

siwiutki91 napisał/a:
-Masz żone?
-Rafał: Nie będę przesadzał, jeśli powiem, że wszyscy pracownicy PKP Intercity są moją rodziną. Śmiech

Mocne! Very Happy
Szkoda, że nie dodał "i pasażerowie" Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Renia Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 01 Wrz 2006
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 18-12-2011, 17:42    Odpowiedz z cytatem

Pocieszna jest ta nowa strona PKP IC.

Ja: Mam okres.
Rafał: Moje comiesięczne doświadczenia dotyczą jedynie kursu "Beroliną" z Warszawy Centralnej do Berlińskiego ZOO.

_________________
Ze złem nie powinno się w żaden sposób koligacić, ale omijać je szerokim łukiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 18-12-2011, 18:53    Odpowiedz z cytatem

Tekstów do pana Rafała jest mnóstwo, na które zna on ciekawą odpowiedź. Niestety ciągle zbyt mało jak dla mnie, porad odnośnie samej podróży. Ale jest jeden plus. Jak się zdenerwujemy na PKP Intercity wystarczy wpisać "Jebać PKP" i od razu nas przekieruje do strony z reklamacjami Razz

A odnośnie zestawień to otrzymałem informację, że plakaty z zestawieniami z najważniejszych dworców w Polsce znajdą się na dniach w dziale "Pociągi i stacje". Tak więc trzymam ich za słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafał Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2011
Skąd: Świdwin/Koszalin

PostWysłany: 18-12-2011, 19:33    Odpowiedz z cytatem

Ja: mam okres.
Rafał: W tym temacie mogę zapewnić, że każdy wagon wyposażony jest w toaletę.

Śmiech

_________________
2010: 27 560 km
2011: 29 580 km
2012: 28 310 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 19-12-2011, 12:48    Odpowiedz z cytatem

PKP Intercity udostępniło do testów nową stronę. W obecnej formie możemy zapoznać się z podstawowymi funkcjami witryny .

- Budując nową stronę kierowaliśmy się opiniami na temat obecnej strony spółki. Przeprowadzona analiza ruchu występująca na naszej stronie wykazała, iż najważniejszym elementem witryny przewoźnika kolejowego jest wyszukiwarka, co ostatecznie określiło założenia i kształt strony - powiedziała Beata Czemarajda z Biuro Komunikacji i Promocji przewoźnika.

Nowa witryna pod adresem www-new.intercity.pl charakteryzuje się prostym menu w którym znajdziemy kategorie połączeń uruchamianych przez spółkę, niezbędnik podróżnego oraz informacje o firmie.

Pod menu w lewej części odsłony wzrok przykuwa postać konduktora - animatora, któremu można zadać pytanie.- Baza wiedzy bota nie jest narzędziem statycznym ale jest i będzie stale uzupełniana i modyfikowana , również na podstawie analizy zadawanych pytań – dodaje Czemerejda. Odpowiedź na wpisane zagadnienie otrzymamy zarówno w postaci tekstowej jak i głosowej.

Obok konduktora Rafała, umieszczone będą wydarzenia, które spółka będzie promować w ramach swoich działań marketingowych. Poniżej w centralnej części strony, gdzie obecnie znajduje się informacja o testowane stronie w przyszłości pojawi się moduł wyszukiwarki, nad którą trwają jeszcze prace. Będzie ona obsługiwała połączenia jedynie PKP Intercity.

- W momencie gdy pasażer zapyta o stację, na której pociągi IC się nie zatrzymują, zostanie przekierowany do strony rozklad-pkp.pl - zaznacza przedstawiciel przewoźnika.

Pod wyszukiwarką wyświetlane będą aktualności oraz lista artykułów, które warto przeczytać. A także różne oferty promocyjne przewoźnika.

Warto, dodać, że w związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w piłce nożnej nowa strona będzie dostępna w trzech językach obcych: angielskim, niemieckim oraz rosyjskim.

Nie wiadomo, jeszcze kiedy strona zostanie przedstawiona jako oficjalna. - Nie mamy jeszcze dziś sztywnego terminu - dodaje Beata Czemarajda.


źródło: KOW
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 09-01-2012, 20:51    Odpowiedz z cytatem

Rafał z PKP Intercity doradcą inteligentnym

O Rafale z PKP Intercity zrobiło się głośno. Przewoźnik jest pierwszą firmą z branży kolejowej, która zdecydowała się na wirtualnego konduktora – doradcę. Wiele osób zadaje mu pytania zupełnie niezwiązane z koleją.

Spółka PKP Intercity uruchomiła niedawno testową wersję nowej strony internetowej. W lewej części tej strony użytkowników wita Rafał – wirtualny konduktor, którego zadaniem jest odpowiadać na pytania pasażerów. - Witaj, zawsze jest miło mieć gościa. Nazywam się Rafał, jestem zawiadowcą tej strony. Już teraz życzę Ci udanej podróży. Jeśli mógłbym w niej jakkolwiek pomóc, jestem do Twojej dyspozycji. Wystarczy, że wpiszesz pytanie w okienko pode mną – zachęca do zadania pytania doradca PKP Intercity. Wydaje się, że Rafała pasażerowie polubili. Na portalu społecznościowym Facebook ma on już prawie 700 fanów.

Rafał działa w oparciu o specjalną technologię. - Technologia ta wykorzystuje algorytmy przetwarzania języka naturalnego i sztucznej inteligencji, dzięki czemu można tworzyć bazę wiedzy na określony temat. Jest to tak zwane serce systemu, które wzbogacone jest o wizualizację (zestaw sekwencji video) oraz syntezę głosu. To wszystko tworzy wirtualną osobę, „żyjącą” na stronie internetowej. Dzięki temu użytkownicy mogą prowadzić dialog z programem, tak jakby po drugiej stronie była prawdziwa osoba – tłumaczy Grzegorz Rutkiewicz z firmy Fido Intelligence, która stworzyła wirtualnego doradcę.

Małgorzata Sitkowska z PKP Intercity na antenie telewizji TVN powiedziała, że odwiedzający stronę pasażerowie i ciekawscy nawiązują w „rozmowach” z Rafałem do tematyki niekoniecznie związanej z podróżą pociągiem. Rafał często jednak odpowiedź sprowadza do tematyki kolejowej. I tak np. na stwierdzenie „kocham cię” Rafał odpowiada ”Prawie każdy przechodzi fascynację pociągami, podejrzewam więc, że niektórzy mogą mieć fascynację doradcami... Nawet wirtualnymi”.

I rzeczywiście, taką fascynację można przeżyć. We jednym z wydań „Faktów” TVN dziennikarze poruszyli temat wirtualnych doradców na stronach internetowych różnych firm. Okazuje się, że na stronie firmy In Post, doradczyni jest w stanie nawet rozebrać się (po wpisaniu specjalnego kodu). Dla porównania: nasz znajomy Rafał jest jednak „przyzwoitym” awatarem. Niemoralnym propozycjom stanowczo, ale delikatnie mówi nie, i nawet, gdy odmawia, prosi grzecznie o większą uprzejmość: - I tak nic z tego nie będzie, ale uszy więdną - mówi Rafał.

- Wiedza, którą posiada Rafał składa się z odrębnych zbiorów informacji, tzw. bazy wiedzy merytorycznej i bazy wiedzy zdroworozsądkowej. Proces tworzenia tej wiedzy opiera się na doświadczeniach Fido intelligence, dotyczących reakcji użytkowników w kontakcie z systemem oraz na merytorycznych informacjach, dostarczonych przez PKP Intercity. W efekcie Rafał już w momencie uruchomienia strony testowej odpowiada na znakomitą większość zapytań użytkowników. Należy tu podkreślić, że jego wiedza jest stale rozbudowywana, ponieważ dopiero w kontakcie z użytkownikiem wiemy, na jakie pytania system nie potrafi udzielić odpowiedzi. Nowe zapytania użytkowników są zbierane i szczegółowo analizowane dzięki czemu Rafał będzie stopniowo uczył się odpowiadać – tłumaczy Grzegorz Rutkiewicz.

Przedstawiciel firmy Fido Intelligence zaznaczył, że oprócz wiedzy merytorycznej Rafał ma także bogatą wirtualną osobowość, co wyróżnia go na tle innych wirtualnych doradców. - Doświadczenie pokazuje, że wyposażony w nią system budzi sympatię użytkowników, którzy dzięki temu chętnie powracają do rozmowy z Rafałem, a tym samym na stronę PKP Intercity. Ponadto projekt ten jest skonstruowany w taki sposób, by w niedalekiej przyszłości stać się pierwszym w Polsce systemem wyposażonym w rozpoznawanie mowy. W praktyce oznacza to dla użytkownika prawdziwą rozmowę z komputerem. Wystarczy zapytać Rafała o "tani bilet do Trójmiasta", a on również głosem udzieli nam odpowiedzi. Rozwiązanie takie jest niezwykle użyteczne w aplikacjach mobilnych i wprowadza zupełnie nową jakość dla osób korzystających z usług PKP Intercity. Ponadto połączenie obu technologii powoduje szereg ułatwień dla osób niepełnosprawnych – podkreślił Grzegorz Rutkiewicz.

źródło: Rynek Kolejowy

http://www.rynek-kolejowy.pl/foto_news_opis/29996/a3d85c55b34c26bc2cecf0bd1da1651c_d.jpg

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 09-01-2012, 22:46    Odpowiedz z cytatem

Przykro mi ale nazywanie głupawego skryptu który odpowiada na wcześniej zaprogramowane słowa-klucze inteligentnym to lekkie nadużycie. Puki co komputer robi to co mu się wcześniej zaprogramuje i nic innego. Jak będzie umiał sam wymyślać nowe rzeczy to wtedy będzie sztuczna inteligencja. Na razie jednak taka nie istnieje, są prowadzone prace nad tym ale puki co bez efektów.

Aha i rafał NIE będzie się uczył żadnych nowych odpowiedzi, o będzie je miał DOPISYWANE do bazy danych przez pracowników PKP-IC. Ważne by odróźniać świat wirtualny od realnego.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 07-02-2012, 17:20    Odpowiedz z cytatem

Nowa strona ruszyła oficjalnie dziś Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl