Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 65, 66, 67  Następny
Obowiązkowe miejscówki w TLK
Autor Wiadomość

Bilet Ś-krzyski Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Gru 2011
Skąd: Ostrowiec Świętokrz

PostWysłany: 02-03-2012, 23:37    Odpowiedz z cytatem

Szymek napiszę inaczej, konduktor sprzedając miejscówkę do biletu z "poświadczeniem" nie nałożył prowizji na takiej zasadzie jak dla wsiadających na stacji bez kasy lub gdy kasa jest nieczynna.
Jeśli chodzi o rozliczenia takich poświadczeń to nie wiedziałem o tym. TLKami jeżdżę w 90% na podróżniku.

Lecho tak jak napisałem wczoraj - miał prawo nałożyć, ale nie karę, tylko dodatkową opłatę za brak biletu, bo:
1 - niezgłoszenie tego faktu zaraz po wejściu do pociągu.
2 - napisałeś "zająłem wolne miejsce" a miejscówki de facto nie miałeś.
Chyba że miałeś np. bardzo duży bagaż, zgodnie z definicją osób z ograniczoną spawności ruchowej - to wtedy obowiązek zgłoszenia drużynie konduktorskiej nie dotyczy.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 03-03-2012, 08:41    Odpowiedz z cytatem

Wszystko trzeba jednak wziąć na logikę - zakładamy, że frekwencja w takim pociągu wynosi 150%. I powiedzmy 100 osób dostało poświadczenia z kasy o braku miejscówki. Co robią te osoby? Szukają miejsca a nie biegają za konduktorem i mu zgłaszają ten fakt. Bo wyobraź sobie, że na takim centralnym nagle 50 osób przyjdzie do konduktora po poświadczenie, że zgłosił brak miejscówki. I tym wypadku też jest kilka rozwiązań:
1) znalazł miejsce - dostaje miejscówkę w poc. do najbliższej stacji - cena 5 zł
2) nie znalazł miejsca
--- a) i miejsc nie ma - podróżny jedzie na stojąco na samym bilecie
--- b) a miejsc jest pełno, ale podróżny woli zaoszczędzić 5 zł i stać niż siedzieć - niestety jak konduktor wskaże mu miejsce, to i tak te 5 zł musi zapłacić. Natomiast w takich przypadkach kary 90 zł raczej bym nikomu nie dał...
Bo teraz wyobraźmy sobie jeszcze inną sytuację - pociąg 53203, na centralnym ktoś wsiadł bez miejscówki, usiadł, jedzie do Zakopanego, konduktor wystawił mu miejscówkę do najbliższej stacji +90 zł za nie zgłoszenie. Tymczasem w Kielcach ktoś wsiada z miejscówką na to miejsce, które on zajął. I co - zapłacił 95 zł za miejscówkę i jeszcze go z miejsca wyganiają?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 03-03-2012, 20:28    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
że ktoś uwierzy w to, że informatyk w Warszawie, zatrudniony w centrali PKP IC zarabia nędzne 1858 zł


A kto powiedział, że to jest informatyk.

Informatyk nie jest potrzebny żeby raz na jakiś czas przeklepać liczbę i typy wagonów w poszczególnych pociągach z informacji o obiegach do systemu rezerwacji. To równie dobrze może być zwykły referent po krótkim przeszkoleniu, na 1/4 etatu. Naprawdę uważasz, że do takiego "wyzwania" trzeba zatrudniać na cały etat informatyka po studiach? Śmiech

Taki pomysł - to dopiero zgroza!

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 09-03-2012, 09:37    Odpowiedz z cytatem

A czy kupując miejscówkę można wybrać wagon, np na zasadzie:

poproszę w wagonie z przedziałami przy oknie (te dwa wiem że można wybrać), w wagonie trzecim lub dalszym od lokomotywy. Czy taką prośbę też system rezerwacji spełni? Bo dlaczego ja mam ryzykować, że mnie zabije albo nogę urwie jak ktoś sobie puści mój pociąg na Sz bez kontaktu z drugą nastawnią.

Po studiach są informatycy i "informatycy". Ja studiuję Informatykę i jak na każdych studiach są u mnie też ludzie którzy nic się nie uczą, jedynie piją, egzamy zdają na komisach albo biorą warunki. Nawet jeśli jakoś dotrą do końca (40% już wyparowało z listy studentów) to ci goście nie będą programistami C++ (dla których średnia pensja w polsce wynosi 8000 zł), hmm programistami... oni nie będą nawet admistratorami sieci czy webmasterami bo tu też trzeba dużo umieć by sobie dać radę, oni będą się zajmować podłączaniem myszek w korporacjach, abo właśnie będą wklepywać numerki, ja bym takiemu więcej niż 1850 nie dał.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 09-03-2012, 19:57    Odpowiedz z cytatem

Można, ale to zależy od uprzejmości kasjerki. Ja ostatnio prosiłem o miejsce w wagonie nr 7 i bez problemu (tylko chęć i uprzejmość kasjerki) Smile

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 09-03-2012, 22:25    Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to kasjerka nie ma wpływu na to bo komputer wybiera miejsce. Można tylko rezerwować miejsce a następnie je zwalniać, dotąd aż zarezerwuje się żądane przez pasażera miejsce...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 09-03-2012, 22:37    Odpowiedz z cytatem

Kasjerka może użyć tak zwanej opcji "S"ąsiadujące i wtedy wprowadza numer wagonu i numer miejsca, komputer jeśli msc. jest wolne rezerwuje miejsce obok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

miko frustratus
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 10-03-2012, 20:14   

Noo, nie wiem jak to jest z tym wybieraniem miejsc. Ja chcialem w Galku koniecznie ostatni wagon w zeszlym roku, to za cholere mi nie mogla wybrac, choc chyba chciala. Potem zaczalem klamac, ze znajomi maja tam miejsca, ale to nic nie dalo, bo chciala konkretny numer miesjca. Nawet kazala mi do nich dzwonic:-) Wykrecilem sie, ze nie odpowiadaja...
W necie tez probowalem wybrac sobie miejsce w konkretnym wagonie i nic.
Powrót do góry

Lecho Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Mar 2012
Skąd: Kraków

PostWysłany: 11-03-2012, 15:04    Odpowiedz z cytatem

Przed miesiącem kupowałem 5 biletów na TLK Monciak-Krupówki. Zależało mi, żeby miejscówki były obok siebie. W informacji dowiedziałem się, że obłożenie w 2. klasie wynosi 10%, więc byłem spokojny, że będziemy siedzieć razem. Tymczasem kasjerka stwierdziła, że nie może mi zagwarantować miejsc w jednym przedziale, bo to komputer wybiera i ona nie ma wpływu na wybór miejsc. Nie wiedziała też, że jak dotychczas tylko 10% miejscówek zostało wykupionych. Ostatecznie siedzieliśmy obok siebie.

Nie wiem do końca, jak działa system kupowania miejscówek, ale pamiętam, że zazwyczaj najpierw sprzedawane są miejscówki przy oknie, później przy drzwiach, a dopiero na końcu w środku przedziału. Nie mam pewności, czy to reguła czy tylko tak mi się trafiało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 02-05-2012, 21:09    Odpowiedz z cytatem

Do listy pociągów z obowiązkową rezerwacją miejsc dołączyły nowe TLK-i

TLK Neptun (1501/5100) rel. Warszawa Wsch. – Gdynia Gł. – Warszawa Wsch.
TLK Kaszub (1503/5103) rel. Warszawa Wsch. – Gdynia Gł. – Warszawa Wsch.
TLK Norwid (3506/5306) rel. Kraków Gł. – Gdynia Gł. – Kraków Gł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 02-05-2012, 21:31    Odpowiedz z cytatem

Lecho napisał/a:
Tymczasem kasjerka stwierdziła, że nie może mi zagwarantować miejsc w jednym przedziale, bo to komputer wybiera i ona nie ma wpływu na wybór miejsc. Nie wiedziała też, że jak dotychczas tylko 10% miejscówek zostało wykupionych. Ostatecznie siedzieliśmy obok siebie.



Hmm, czy system ma wpływ na wybieranie miejscówki? Nie, nie sądzę... to zależy wszystko od przyjemności kasjerki, jak ja jechałem Ex do Warszawy i uprzejmnie poprosiłem o miejsce w wagonie nr 3 zamiast nr 4 i bez problemu mi wydała tylko wystarczą chęci Smile

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 03-05-2012, 15:57    Odpowiedz z cytatem

Kasjerka nie ma możliwości wskazania numeru wagonu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 04-05-2012, 15:51    Odpowiedz z cytatem

endrju, może i nie ma, ale uprzejma kasjerka może rezerwować i odwoływać rezerwację tyle razy aż trafi się żądane przez klienta miejsce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Hamer Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lip 2010
Skąd: Orunia

PostWysłany: 04-05-2012, 21:07    Odpowiedz z cytatem

Kasierka ma dużo większe możliwości niż się pewnie jej samej wydaje. Nie każda się jednak na tyle dobrze zna, lub na tyle jej się chce żeby sprzedać jak sobie zażyczymy. Ok. może i konkretnego wagonu nie wybierze (tego nie wiem) jedynie przedziałowy lub nie, ale jest w stanie bez problemu dokładać kolejnych pasażerów kupujących odrębnie bilety na kolejne miejsca. Przerabiałem to akurat w zeszłym tygodniu jadąc z Gdańska do Krakowa ze znajomymi i kupując osobno bilety.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 05-05-2012, 23:03    Odpowiedz z cytatem

Ja również przerabiałem, wręcz podawałem kolejne interesujące mnie numery miejsc w wagonie Smile

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 67 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 65, 66, 67  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl