Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 65, 66, 67  Następny
Obowiązkowe miejscówki w TLK
Autor Wiadomość

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 17-05-2012, 22:03    Odpowiedz z cytatem

Szczęśliwie nie widzę na tej liście pociągów relacji Gdynia-Poznań. Uff, chwilowo uratowany.
Miejscówki w TLK? Jestem przeciw. Ostatnio jak jechałem z Torunia, to w pociągu był tłok, owszem, ale w przedziałach można było znaleźć po 1-2 miejsca. Potrzebowałem dwóch (dla dziewczyny i dla mnie). Tylko że jak zajrzałem do jednego przedziału z dwoma wolnymi, to a) jedno z nas siedziałoby na miejscu, w którym było rozlane dobre pół litra smaru b) drugie siedziałoby obok człowieka, który, sądząc po zapachu, był świeżo po biciu rekordu promili we krwi. Gdyby były miejscówki - nie byłoby wyboru i w takich warunkach trzebaby jechać do samego Gdańska. A tak, to żeśmy poszli do następnego wagonu, w którym były i miejsca, i klimatyzacja, i dobrze utrzymane wnętrze, i współpasażerowie niebędący menelstwem.

_________________
Kłodzko-Wałbrzych - najpiękniejsza kolej świata.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

twardypt91 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2011

PostWysłany: 18-05-2012, 01:51    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Lista pociągów TLK objętych całkowitą rezerwacją od 01.06.2012 r.
Regle,
Mierzeja,
Karkonosze,
Posejdon,
Podhalanin,
Rozewie,
Pogoria,
Kossak,
Nosal,
Bryza,
Szyper,
Łebsko,
Pirat,
Gałczyński,
Pobrzeże,
Monciak-Krupówki
Szczecinian,
Parsęta,
Korsarz,
Wydmy,
Norwid,
Kaszub,
Neptun.

[ Dodano: 17-05-2012, 15:29 ]
No i jeszcze Przemyślanin

Numerki pociągów do tego gdzie znajdę?

Swoją drogą rozwalił mnie tekst na stronie iC: "miejscówka w symbolicznej cenie 5 zł" Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 18-05-2012, 14:37    Odpowiedz z cytatem

W samolocie czy autobusie też nie mamy wyboru, te głosy oburzenia są niezbyt sensowne. Brak miejcówek w pociągach jeżdżących po CMK to złe rozwiązanie, sporo osób woli dopłacić 5 zł niż tracić godzinę na wyprawę na Dw. Wschodni. Generalnie na liście mamy większość sezonowców, przynajmniej jest szansa, że nad morze 10 godzin nie będziemy podróżować na stojąco.Miejscówki w TLK to oczywista sprawa, dyskutować można o ich cenie, ale faktem jest, że same miejscówki powinny być standardem.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 18-05-2012, 17:57    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
czy autobusie też nie mamy wyboru,

Nie do końca racja. W większości przewoźników autobusowych jest tak że przewoźnik rezerwuje miejsce, ale nie podaje konkretnie które. Pasażer sam wybiera sobie czy tu czy tam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

empek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2007
Skąd: JG/LBN

PostWysłany: 18-05-2012, 18:46    Odpowiedz z cytatem

Sebcio napisał/a:
Cytat:
czy autobusie też nie mamy wyboru,

Nie do końca racja. W większości przewoźników autobusowych jest tak że przewoźnik rezerwuje miejsce, ale nie podaje konkretnie które. Pasażer sam wybiera sobie czy tu czy tam.

Otóż to. I za to właśnie uwielbiam PolskiegoBusa. Bo wiem, że mam pewność miejsca, a zarazem nikt nie ogranicza mi wolności w decydowaniu o tym, gdzie mam usiąść.

_________________
"Myśmy się na władzę nie zamachiwali. Myśmy ino kradli"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuba MK Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Gru 2010
Skąd: Poznań

PostWysłany: 18-05-2012, 18:56    Odpowiedz z cytatem

Możecie mnie uszczypnąć bo ja chyba śnię? Shocked
Aż w tylu pociągach zostanie wprowadzona obowiązkowa rezerwacja za 5 zł?
No ludzie przecież to są jakieś jaja!
To jak ja np. jeżdżę co miesiąc do Warszawy z jeszcze jedną osobą na zniżkę 78%, teraz płacimy 50 zł, a od czerwca 70 zł (te TLK którymi jeździmy właśnie mają rezerwację) !?
Ja mam wrażenie że to sen i że za chwile się obudzę Rolling Eyes

_________________
01.12.2008 - początek końca przewozów dalekobieżnych w Polsce - przejęcie pospiesznych przez IC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

qwerty188 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Wrz 2010

PostWysłany: 18-05-2012, 19:16    Odpowiedz z cytatem

Lekko przesadzona lista, rozumiem, że można objąć rezerwacją "nocne rzeźnie", które w wakacje jeżdżą wypchane po brzegi, albo w połowie wagonów jadą kolonie, więc ludzie już na starcie stoją na korytarzu (np. pamiętna sytuacja z Pogorii rok temu). Ale są jakieś granice rozsądku. Myślę, że m.in. do Podhalanina wystarczyłoby np. dołożyć dwójkę, bo jeżdżą tylko trzy. Albo dać miejscówki za naprawdę symboliczną kwotę 1-2zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 18-05-2012, 19:31    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie do końca racja. W większości przewoźników autobusowych jest tak że przewoźnik rezerwuje miejsce, ale nie podaje konkretnie które. Pasażer sam wybiera sobie czy tu czy tam.


Znam przewoźników u których nie ma takiego wyboru. Autobus na marginesie zabiera kilkudziesięciu pasażerów, w pociągu jest ich więcej i należy sytuację uporządkować.


Cytat:
Aż w tylu pociągach zostanie wprowadzona obowiązkowa rezerwacja za 5 zł?


Są to głównie nocne rzeźnie i rezerwacja jest konieczna. Bez paniki, to dobry krok.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 19-05-2012, 00:46    Odpowiedz z cytatem

twardypt91, Jakie jest źródło tej listy?
Ja dzisiaj na sekcji widziałem inną, i był w niej min. poc. TLK Lubuszanin.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 19-05-2012, 09:50    Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście na liście tych pociągów jest wiele tzw. nocnych rzeźni, do których w każde wakacje co roku nie da się często wsiąść już na początkowej stacji. Każdy zapewne był świadkiem tego co się dzieje na peronie katowickiego dworca, jak przyjeżdża pociąg z Krakowa do Kołobrzegu, Świnoujścia itd, czy na peronie Warszawy gdy przyjeżdża "Mierzeja" czy "Posejdon". Do tych dwóch ostatnich w ostatnie wakacje praktycznie w każdy piątek na dworcu wschodnim bądź centralnym była wzywana Policja w celu uspokojenia sytuacji. Dlatego wprowadzenie miejscówek w najbardziej obleganych pociągach sezonowych na pewno w jakiś sposób uspokoi sytuację, ale powinna to być miejscówka w cenie biletu. Tylko i wyłącznie. Wyciąganie za każdy bilet dodatkowo 5 zł to tylko sposób na ukrytą i zakamuflowaną podwyżkę. Ale nie oszukujmy się, jedynym sposobem na uspokojenie sytuacji jest ZWIĘKSZENIE LICZBY WAGONÓW, ALBO POCIĄGÓW łączących najpopularniejsze kurorty górskie czy nadmorskie. Bo tak, wiele osób które nie dostaną miejscówki i tak zdecydują się na podróż na stojąco i znowu w pociągach będą cyrki, zajmowanie nie swoich miejsc, trudności z przejściem przez korytarz itd, itp. Obecnie na "Ustroniu", które od 30.VI kursuje jako "Mierzeja" do Helu kursują 4,5 dwójki. Jeżeli takie zestawienie ma być w wakacje to życzę powodzenia i na pewno nie chciałbym być zmuszony nim jechać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-05-2012, 18:53   

Co do "symbolicznych 5 zł za miejscowke": widzicie drodzy forumowicze, centrala IC jest w Warszawie: jedźcie i zobaczcie jak tam sie żyje, ile co kosztuje i gdzie jest siedziba iC - i co jest dookoła (hotel Hilton na przyklad), wtedy bedziecie wiedzieli ze dla Warszawiaka z warszawska pensja 5 zl to tyle co splunąc. W Małopolsce za 5 zl dojedziemy z Krakowa do Brzeska (50km) busem - tego niestety w Warszawie nie widac i dlatego jest jak jest... Ceny i taryfy tworzone są z mysla o Warszawie - o poziomie wyksztalcenia marktingowcow z ulicy Zelaznej nie wspomne.

Co do samej idei miejscowek - cos tu chyba nie gra. Wczoraj (piatek) widzialem TLK Brzechwe przed Krakowem na trasie do Warszawy (wiecie ilu ludzi jezdzi wieczorem w piatek do Warszawy). Przed miejscowkami pociag miał 10-12 wagonow, teraz - 7, w tym 4 (!) dwojki. Podobno miejscowki byly po to, zeby monitorowac frekwencje i dodawac dodatkowe wagony kiedy trzeba. W przypadku Brzechwy zas..... bylo po staremu, czyli tłum ludzi na korytarzu i jak tu wierzyc w spolke iC ? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Powrót do góry

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 20-05-2012, 17:18    Odpowiedz z cytatem

Obowiązkową rezerwacją miejsc zostanie objęty TLK Skarbek z Białegostoku do Raciborza a że ma obieg z Januszem Korczakiem to i on w relacji Białystok-Kraków Pł/Zakopane będzie posiadał obowiązkową rezerwację.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 20-05-2012, 20:35    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
cos tu chyba nie gra

Słusznie pociąg TLK Brzechwa nigdy nie był i póki co nie jest objęty całkowitą rezerwacją miejsc, nigdy też do tej pory nie miał w swoim planowym zestawieniu 10 a tym bardziej 12 wagonów. Ba były okresy że posiadał zestawienie mniejsze od tego które przywołuje tu Pułtuś,
Cytat:
miejscowki byly po to, zeby monitorowac frekwencje

Miejscówki są ty dokumentem przejazdowym który zapewnia pasażerowi miejsce siedzące, do monitorowania frekwencji i reagowaniem na nią jest system rezerwacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 20-05-2012, 23:21    Odpowiedz z cytatem

W przeciwieństwie do ep09-047, podaje pewną liczbę pociągów dodatkowo włączonych do obowiązkowej rezerwacji miejsc:

Bryza
Brzechwa
Janusz Korczak
Karkonosze
Korsarz
Lubuszanin
Łebsko
Mierzeja
Nosal
Parsęta
Pirat
Podhalanin
Pogoria
Posejdon
Przemyślanin
Regle
Rozewie
Skarbek
Szczecinianin
Szyper
Uznam
Wydmy

źródło: PKP Intercity S.A.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

volfeer Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Maj 2012

PostWysłany: 20-05-2012, 23:25    Odpowiedz z cytatem

Witam, postanowiłem się zarejestrować i napisać. Dość często korzystam z pociągów na trasie Przemyśl- Kraków. Jeżdzę tą linią już od 20 lat i z roku na rok jest coraz gorzej.

Ponadto mam doświadczenie w podróżowaniu różnymi kolejami na świecie, w tym włoskimi i chińskimi i nigdy nie spotkałem się z czymś takim jak miejscówka! W cywilizowanym świecie po prostu w cenie biletu mamy zapewnione miejsce siedzące/ leżące. Chyba, że jest to pociąg bez rezerwacji miejsc i wtedy jest to wyraźnie napisane. Dlaczego więc TLK nie wprowadziło po prostu numerów miejsc na biletach? Odpowiedź nasuwa się tylko jedna : chodzi o kasę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 67 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 65, 66, 67  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl