Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 65, 66, 67  Następny
Obowiązkowe miejscówki w TLK
Autor Wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 20-05-2012, 23:55    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Odpowiedź nasuwa się tylko jedna : chodzi o kasę.


Tak, o wielką kasę którą zażyczyłby sobie operator systemu kas biletowych, gdyby PIC nagle zechciał wdrożyć zupełnie nowe rozwiązanie... Niestety, tak to jest z monopolistami ;-)

_________________
Dzień dobry!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 21-05-2012, 17:48    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
nigdy też do tej pory nie miał w swoim planowym zestawieniu 10


Jechałem Brzechwą, który miał 10 wagonów od samego Przemyśla (ja jechałem od Krakowa). Ale to było w poprzednim RJ.

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

OLI Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2011

PostWysłany: 21-05-2012, 18:08    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj widziałem Gałczyńskiego, który miał 11 wagonów(łącznie z WARS-em).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kowal331 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 21-05-2012, 19:20    Odpowiedz z cytatem

W związku z tym,że liczba pociągów TLK objętych całkowitą rezerwacją zwiększa się,tak by docelowo osiągnąć 100% uruchamianych pociągów tej kategorii mam jedno pytanie?Ile miejsc na przedział drugiej klasy jest w systemie?W pociągach Ex i EIC "dwójki" mają przedziały 6cio miejscowe,w TLKach przeważają wagony z przedziałami 8mio miejscowymi,więc jak system rezerwacyjny radzi sobie ze składami TLK?Czy w przypadku wagonów 111A nie okaże się,że system będzie przydzielał tylko po 6 miejsc na przedział po wypełnieniu takiej puli nie będzie twierdził,że brak miejsc na dany dzień w danym pociągu?Zdaje mi się,że jedynym celem wprowadzenia obowiązkowej dopłaty rezerwacyjnej jest chęć wyciągnięcia dodatkowych pieniędzy od podróżnych przy okazji ograniczenia podaży.Może następnym krokiem będzie ograniczenie terminów kursowania pociągów na wzór kolei rosyjskich do np drugiego wtorku miesiąca i trzeciej środy miesiąca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 22-05-2012, 20:39    Odpowiedz z cytatem

Jeszcze za czasów pociągów pospiesznych była przecież rezerwacja w TLK i przydział do ośmiomiejscowych przedizłów przebiegał prawidłowo...

Ja myślę że 100% TerLeK nie będzie bo PKP IC ciężko byłoby zapewnić tyle wagonów określonego typu. Dziś gdy brakuje 111A to się daje zdeklasowanego 112A, nie ma przedziałowego - to bez problemu dają np. 111Arow. Gdy są miejscówki to skład musi być identyczny w systemie komputerowym i w rzeczywistości...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Razio1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-05-2012, 01:33    Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, można tu za przykład dać TLK Brzechwa, który ma dwójki 6-miejscowe - niekiedy zdarza się wagon na osiem miejsc (loteria). Albo ten skład spadnie do zestawienia na 8 miejsc, albo będą zmuszeni do zestawienia na miejsc sześć.

Ogólnie, pomysł z prezentacją przypadł mi do gustu - wiem co się działo na Przemyślaninie i dawnej Bryzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

twardypt91 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2011

PostWysłany: 23-05-2012, 11:19    Odpowiedz z cytatem

Jak uniknąć tej opłaty - kupować bilet w ostatniej chwili?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

qwerty188 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Wrz 2010

PostWysłany: 23-05-2012, 11:22    Odpowiedz z cytatem

twardypt91, brak miejscówki jest równoznaczny z brakiem ważnego biletu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 23-05-2012, 14:47    Odpowiedz z cytatem

1 czerwca - pełna rezerwacja miejsc w 68 kolejnych pociągach TLK

Od 1 czerwca 2012 Spółka PKP Intercity zwiększy liczbę pociągów kategorii Twoich Linii Kolejowych (TLK) objętych całkowitą rezerwacją miejsc o kolejnych 68 składów. Większość z nich to połączenia nocne, kursujące w długich relacjach. W sumie, pasażerowie 82 pociągów TLK wykupując miejscówkę będą mieli gwarancję miejsca siedzącego.

Po przeprowadzeniu pilotażu pełnej rezerwacji miejsc, który trwał na przełomie roku 2011/2012 w ośmiu pociągach TLK, Zarząd PKP Intercity podjął decyzję o jej utrzymaniu i rozszerzaniu na kolejne pociągi. „Prowadzimy szereg działań mających na celu poprawę standardów podróżowania naszymi pociągami - w ostatnich miesiącach znacznie zwiększyliśmy liczbę wagonów, na bieżąco na naszej stronie można oglądać szacowaną frekwencję, a dzięki rozszerzeniu obowiązkowej rezerwacji w klasie 2 o dodatkowe pociągi każdy pasażer, który wybierze ten pociąg będzie miał przypisane miejsce do biletu” – podkreśla Małgorzata Sitkowska, Rzecznik Prasowy PKP Intercity.

Pełna rezerwacja miejsc pozwala PKP Intercity skuteczniej zarządzać własnymi zasobami taborowymi W sytuacjach zwiększonego popytu, np. podczas świątecznych wyjazdów, dzięki stałemu monitorowaniu frekwencji w pociągach, przewoźnik może na bieżąco wzmacniać pociągi
o dodatkowe wagony. Warto również zaznaczyć, że całkowitą, obowiązkową rezerwacją miejsc będą objęte również wszystkie 54 pociągi uruchamiane przez PKP Intercity na dojazdy na mecze i powroty podczas najbliższych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Bilety wraz z miejscówkami na przejazdy pociągami TLK objętymi pełną rezerwacją miejsc dostępne są w przedsprzedaży kasowej i internetowej na 30 dni przed podróżą. W razie sprzedaży wszystkich dostępnych miejsc do siedzenia w danym pociągu, wyłącznie na prośbę podróżnego, kasjer może wydać bilet na przejazd, wraz z poświadczeniem o braku miejscówki. Koszt miejscówki w klasie 1 i 2 w pociągach TLK to 5 zł. Obowiązkowa rezerwacja miejsc funkcjonuje już we wszystkich pociągach kategorii Express (Ex) oraz Express InterCity (EIC), a od 1 czerwca 2011 roku również w pierwszej klasie TLK.

W pociągach TLK z pełną rezerwacją miejsc, osoby z biletami okresowymi lub sieciowymi mogą podróżować bez miejscówki, zajmując wolne miejsce do czasu zgłoszenia się podróżnego z rezerwacją. Jeśli chcą mieć gwarancję miejsca siedzącego, powinny wcześniej kupić miejscówkę.

Od kwietnia PKP Intercity oferuje swoim pasażerom podróżującym do Trójmiasta pociągami Neptun, Norwid, Kaszub tańsze, bo nawet o 48%, bilety. Przewoźnik, w związku trwającymi na tej trasie remontami, zdecydował się na zmianę kategorii pociągów kursujących do/z Trójmiasta, z Express i Express InterCity na Twoje Linie Kolejowe (TLK). Pomimo, że cena biletu jest zdecydowanie niższa, pociągi te nadal zestawiane są z wagonów najwyższej klasy. We wszystkich pociągach została utrzymana całkowita rezerwacja, a koszt miejscówki zamiast 16 zł i 12.50 zł wynosi 5 zł. Nadal przejazdy w Neptunie, Kaszubie i Norwidzie objęte są zniżkami ustawowymi oraz promocjami TLK.

Więcej Informacji dotyczących obowiązkowej rezerwacji miejsc oraz rozkładu jazdy dostępne są na stronie internetowej www.intercity.pl oraz w punktach informacyjnych. Osoby nie posiadające dostępu do Internetu mogą uzyskać informacje dzwoniąc pod numer Ogólnopolskiej Infolinii Kolejowej 19 757 (dla abonentów TP SA, koszt: 1,29 zł brutto za minutę), (22 / 42) 19 436 (dla abonentów wszystkich operatorów) lub 42 20 55 007 (z telefonów komórkowych).

Wykaz pociągów TLK objętych rezerwacją miejsc w klasie 2

źródło: www.intercity.pl

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

twardypt91 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2011

PostWysłany: 23-05-2012, 16:19    Odpowiedz z cytatem

qwerty188 napisał/a:
twardypt91, brak miejscówki jest równoznaczny z brakiem ważnego biletu.

Czyli jak będę chciał kupić bilet na pociąg z pełną rezerwacją miejsc to mi odmówią w kasie? Gdzieś czytałem, że w takim wypadku dostaję info o braku możliwości siedzenia, tylko korytarz.

Swoją drogą pora współczuje pracownikom kas, którzy spotykać się będą z frustracjami osób, które pociągami jeżdżą "raz na rok": "miejscówka? jaka miejscówka ?! złodzieje z was !!! skargę na panią napiszę !!!".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leriss Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Cze 2011
Skąd: Wejherowo

PostWysłany: 23-05-2012, 17:45    Odpowiedz z cytatem

twardypt91 napisał/a:
qwerty188 napisał/a:
twardypt91, brak miejscówki jest równoznaczny z brakiem ważnego biletu.

Czyli jak będę chciał kupić bilet na pociąg z pełną rezerwacją miejsc to mi odmówią w kasie? Gdzieś czytałem, że w takim wypadku dostaję info o braku możliwości siedzenia, tylko korytarz.

Swoją drogą pora współczuje pracownikom kas, którzy spotykać się będą z frustracjami osób, które pociągami jeżdżą "raz na rok": "miejscówka? jaka miejscówka ?! złodzieje z was !!! skargę na panią napiszę !!!".

Jeżeli nie będzie już miejscówek, to wtedy możesz nadal kupić bilet ale z informacją, że nie ma już miejsc w systemie rezerwacji, w skrócie - dostajesz bilet i informację na papierze że będziesz stał.

Zainteresowała mnie wypowiedź PKP Intercity odnośnie artykułu o rozszerzenie miejscówek na kolejne TLK'i. Odpowiedź jest odnośnie nieopłacalności podróży na krótsze dystanse:

23/05/2012 15:26 Autor: PKP Intercity
---.tktelekom.pl
Szanowni Państwo.

Robimy to, aby zakończyć problem naszych pasażerów jadących w pociągach na stojąco. Robimy to dla ich wygody, bezpieczeństwa, dla lepszego monitoringu frekwencji w pociągach, która umożliwia nam wydłużanie składów i uruchamianie dodatkowych pociągów.

Nie ma miejsc bez rezerwacji w samolotach, nie ma w autobusach. Coraz więcej przewoźników kolejowych w Europie wprowadza również miejscówkę w pociągach.

Zdajemy sobie sprawę, że dla części klientów, szczególnie jeżdżących na krótszych odcinkach wprowadzenie miejscówek nie daje dodatkowej korzyści. Dla tych pasażerów wprowadzimy ofertę satysfakcjonującą ich wymagania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-05-2012, 18:07   

Zdajemy sobie sprawę, że dla części klientów, szczególnie jeżdżących na krótszych odcinkach wprowadzenie miejscówek nie daje dodatkowej korzyści. Dla tych pasażerów wprowadzimy ofertę satysfakcjonującą ich wymagania.


Czekamy z niecierpliwoscia Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Powrót do góry

Podróznik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Mar 2011
Skąd: Toruń

PostWysłany: 23-05-2012, 18:15    Odpowiedz z cytatem

A jak to wygląda jeśli nie będe miał miejscówki w dniu 1 czerwca korzystając z promocji "Dzień Dziecka z PKP IC " ? W tym przypadku też jest ona konieczna czy tak jak w przypadku biletów okresowych moge zająć miejsce do momentu zgłoszenia się innej osoby z miejscówką ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kowal331 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 23-05-2012, 18:22    Odpowiedz z cytatem

Nie sądzę,by uzasadnione było wprowadzanie miejscówek w TLK poza okresami wzmożonej frekwencji.Poza wakacjami i weekendami większość pociągów jeżdzi z obłożeniem nie większym jak 50-60%.Oprócz chęci wyciągnięcia dodatkowej kasy od podróżnego IC będzie miało okazję do poskracania składów i oterminowania,tak by mieć zapełnienie na poziomie 90%.Ciekaw jestem,jak to będzie na stacjach bez kas?Czy tak jak z dalekobieżnymi PKSami,oczekiwanie i zastanawianie się "weżmie,czy nie weżmie"...Do tej pory pociąg był najpewniejszą formą podróży z takich stacji,a tak stanie się to loteryjne podobnie jak autobusy przelotowe.Za "poświadczenie braku miejsc siedzących" PKP IC też chcą pobierać 5zł?Poza tym kwestia przesiadek,dlaczego pasażer ma być "karany" koniecznością zakupu dwóch miejscówek w przypadku podróży z przesiadką z punktu A do B przez C.Przecież nie jest winą podróżnego-defakto klienta przewożnika,że przewożnik nie zapewnia bezpośredniego przewozu w tej relacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 23-05-2012, 18:46    Odpowiedz z cytatem

Ale to dobrze, że teraz wiele pociągów dalekobieżnych będzie objętych rezerwacją miejsc, gdyż wiele z tych pociągów cieszy się dużą frekfencją, a to jak wiadomo powoduje przeładowania wagonów. Jak dla mnie nie ma to żadnego problemu, chociaż na pewno wolałbym, gdyby miejscówek nie było, jak prawie każdy pasażer, bo to oczywiste, ze każdy chciałby zajmować miejsce w przedziale, gdzie mu pasuje.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 12 z 67 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 65, 66, 67  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl