Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 65, 66, 67  Następny
Obowiązkowe miejscówki w TLK
Autor Wiadomość

kond345.. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009

PostWysłany: 14-02-2012, 07:51    Odpowiedz z cytatem

Ludzie przecież zawsze tak było, i z resztą dalej tak jest, że do biletu okresowego odcinkowego (tygodniowgo, miesięcznego, czy kwartalnego) rezerwacja miejsc w poc. TLK jest nieobowiązkowa, nawet w Pobrzeżu, Kossaku, itp. Poczytajcie taryfę i nie siejcie paniki o studencie który codziennie musi dopłacać po 5 lub 15zł. Chce - kupuje miejscówkę i ma pewne miejsce, nie chce - nie kupuje i w razie potrzeby się przesiądzie. Natomiast co do Biletu Podróżnika lub Weekendowego w taryfie jest jasno napisane, że opłaty za miejscówki są obowiązkowe i w pełnej wysokości.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 14-02-2012, 08:43    Odpowiedz z cytatem

kond345.. napisał/a:
nie chce - nie kupuje i w razie potrzeby się przesiądzie


Ta, do busa. Tam przynajmniej będzie miał gwarancję, że nikt go z fotela nie wyprosi.
PKP IC kolejny raz strzela sobie w kolano, daje busiarstwu następną przewagę, i jakby samo tego nie dostrzega.

Nadal uważam że do TLK z obowiązkową rezerwacją posiadacze miesięczniaków i sieciówek powinni mieć możliwość pobrania bezpłatnej miejscówki, choćby na zasadach zbliżonych do "LAST MINUTE" (30 minut przed odjazdem, pod warunkiem wolnych miejsc). To się da zrobić choćby przez system SMSowy lub przez Internet (mobilny), żeby nie dociążać kas niepotrzebną robotą. Jak się chce, to wszystko się da.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 14-02-2012, 11:00   

Inaczej - do miesiecznego (na Boga, on kosztuje ciezkie pieniadze ! Tacy pasazerowie dotuja spolke kwota 300-400 zl miesiecznie ! ) powinna byc bezplatna miejscowka - najlepiej miesieczna, do biletu.
Powrót do góry

robertrush Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Sie 2011
Skąd: Gorzów/Złocieniec

PostWysłany: 14-02-2012, 11:39    Odpowiedz z cytatem

... i na litość boską - w cenie miesięcznego - w mroźne dni powinna być ciepła herbata lub kawa ( jak kto woli ) a w upalne szklanka orzeźwiającego kolorowego napitka lub wody Mr. Green

Nie zauważyliscie jak to po wprowadzeniu obowiązkowych miejścówek, powstało mnóstwo nowych firm busiarsko- przewozowych?? "olmost" Happy jak grzyby po deszczu. Studenci zaczęli przesiadać sie na potege. Szczerze, sam myślę nad zakupem kilku busów i utworzeniu firmy z regularnymi kursami z miasta A do B w godzinach tych nieszczęsnych TLKek z musowymi siedziskami Śmiech

_________________
Fundacja Ratowania Zabytków www.zabytki.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 14-02-2012, 12:27   

Nie przesadzasz? Rezerwacje wprowadzono poki co tylko w kilku pociagach TLK. Jakie firmy busiarskie? Z Gdyni do Zakopanego (Monciak Krupowki) czy z Warszawy do Krakowa (konkurencja dla TLK Brzechwa)?

No wiec jakie to firmy ?
Powrót do góry

robertrush Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Sie 2011
Skąd: Gorzów/Złocieniec

PostWysłany: 14-02-2012, 12:30    Odpowiedz z cytatem

Naprawdę, nie dostrzegasz ironii w moim poście? Język

_________________
Fundacja Ratowania Zabytków www.zabytki.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 15-02-2012, 17:06    Odpowiedz z cytatem

robertrush napisał/a:
Studenci zaczęli przesiadać sie na potege. Szczerze, sam myślę nad zakupem kilku busów i utworzeniu firmy z regularnymi kursami z miasta A do B w godzinach tych nieszczęsnych TLKek z musowymi siedziskami Śmiech


Kpij, kpij. Ciekawe ile jeszcze pociągów i linii trzeba zlikwidować, żeby chociaż mikolstwo dostrzegło że kolej uporczywie brnie w ślepą uliczkę, właśnie takimi drobnymi (ale licznymi) kroczkami. Stu klientów tu, stu klientów tam... ziarnko do ziarnka, aż Aronowi zbierze się miarka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-02-2012, 21:28   

Przykladowo: bilet studencki na jednej z najpopularniejszych relacji w kraju: Tarnów-Krakow, dotąd ok. 8 zł, z miejscowka zlotych 13. Wzrost ceny o ponad 60%, w dobie likwidacji 1/3 pociagow, wydluzenia czasu jazdy (modernizacja E30) o prawie drugie tyle, budowy rownolegle do linii kolejowej autostrady A4. A od 1 marca z 8 kursami dziennie na linie Rzeszow-Krakow (dotychczas monopol kolei) wchodzi busiarz.

Pewne miejsce siedzące w XXI wieku to standard, tylko kolejarze traktuja to jako luksus dla pasazera, usluge dodatkowa. Busiarze rezerwuja miejsca bez zadnych oplat, telefonicznie. A kolej ? Do niedawna jedynymi pociagami w ktorych kupujac bilet mielismy PEWNOSC ze bedziemy siedziec, byly drogie pociagi EIC dla biznesu. W XXI wieku. Rezerwacja miejsc to dziejowa koniecznosc, bo jak kolej tego nie wprowadzi, to skonczy jak dorożki.
Powrót do góry

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 18-02-2012, 16:47    Odpowiedz z cytatem

Pułtuś poruszył ważny problem. Z jednej strony miejscówka jest potrzebna, pamiętamy co się dzieje w niedziele, piątki, czy w dobie wyjazdów świątecznych. Z drugiej jednak strony miejscówka powoduje, że bilet jest za drogi. Wydaje się , że opłata w wysokości 2 zł byłaby bardziej adekwatna i nie byłaby aż takim obciążeniem. Miejscówki są potrzebne i to we wszystkich pociągach TLK, ale cena miejscówki jest za wysoka.
A co do klientów...Paliwo drożeje, ceny busów też i to znacznie. Naprawdę mam wrażenie, że pasażerów przybywa a nie ubywa, także nie siejmy paniki.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 18-02-2012, 17:08    Odpowiedz z cytatem

Ja tam nie narzekam na miejscówki, bo jak dla mnie one mogą być cały czas. Oczywiście, najlepiej żeby ich nie było, bo wtedy każdy pasażer mógłby usiąść tam gdzie chce, ale to przecież nie od pasażerów zależy. Jak wracałem nie dawno ze Szczecina (TLK) relacji Lublin-Szczecin, w których są miejscówki wprowadzone, to akurat nie było to dla mnie wygodą. Dostałem miejscówkę w przedziale, w którym nie było dobrego ogrzewania, w dodatku siedziałem przy oknie, gdzie coś mi tam wiało przez jakąś szparę i marzły mi nogi. Obok w przedziale pasażerowie narzekali na zbyt duże ogrzewanie i było im za gorąco, a w moim przedziale ludzie narzekali na zimno i ja się teraz pytam, w jakich ja jechałem warunkach, mimo że zapłaciłem za podróż...? Akurat w tym przypadku miejscówki na niewiele się zdały, gdyż to nie ja mogłem wybrać sobie ciepły przedział, tylko skierowała mnie do danego przedziału miejscówka. Poza tym jechałem pociągiem, który miał stare wagony i w związku z tym niektóre grzejniki po prostu przestały działać, dlatego w kilku przedziałach było i jest zimno.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 18-02-2012, 17:11   

Pasazerow ubywa w EIC - przybywa w TLK, o czyms to swiadczy. Statystyki przewozowe mowia same za siebie (za 2011 rok) - spadek w granicach bledu statystycznego. Nie oznacza to jednak, ze dalej jezdzi ta sama klientela. Z jednej strony podwyzka cen paliw, ale to sie równoważy z obsesją motoryzacyjną Polaków (byle tylko kupic auto i nim jezdzic), otwieraniem autostrad no i rozkwitem rynku autobusowego. Z jednej strony klientow moglo przybyc 5 %, ale i odeszlo 5% do busow i aut. Tego w statystykach niestety nie da sie zauwazyc.

@Sheva - najdrozej wychodzi to w przypadku przesiadek - np. z TLK na TLK i juz masz 10 zl wiecej - to duzo, zwlaszcza dla studentow. Mega drogo wychodzi tez na pierwszych 60-80 kilometrach podrozy. Bilet na odleglosc 30 km - 10 zł + miejscowka 5 zł.


Były plotki, ze od 1 marca rezerwacja we wszystkich TLK, poki co cisza. Wie ktos cos wiecej ?
Powrót do góry

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 18-02-2012, 17:46    Odpowiedz z cytatem

Spółki na miejscówkach zarabiają dużo więcej i pasażerowie muszą dodatkowo za nie płacić, a komfort podróży nie jest wcale lepszy (jak w moim przypadku, gdzie musiałem podróżować w zimnym przedziale prawie 9 godzin, a zapłaciłem za miejscówke). To jeszcze dobrze, że potem, gdy zwalnia się inne miejsce w innym przedziale, można na chwilę się przesiąść, tam gdzie jest ciepło w przedziale. Jeśli chodzi o ilość pasażerów w pociągach, to uważam, że właśnie teraz koleją podróżuje więcej ludzi, gdyż wielu pasażerów ma zniżki na bilety, niektóre trasy nie są drogie i to już się opłaca. Kiedy teraz paliwo jest takie drogie, to coraz mniej ludzi jeździ samochodami w dalekie trasy, bo bardziej opłaca się jechać pociągiem. Coraz mniej ludzi decyduje się na podróż samochodem na drugi koniec Polski, bo jest to duży wydatek na paliwo i na olej napędowy. Druga sprawa jest taka, że wielu ludzi posiada stare i mniej wygodne samochody do podróży w daleką trasę, dlatego wolą wybrać się pociągiem i mieć z tym spokój.

[ Dodano: 18-02-2012, 17:56 ]
Przykładem ilośći pasażerów w pociągach jest to, że gdy prawie trzy tygodnie temu wracałem ze Szczecina, to w normalny dzień pracujący w pociągu było sporo podróżujacych, a jeszcze więcej dosiadało się np.w Stargardzie Szcz. Poznaniu i Warszawie. I podróżni mieli ze sobą duże bagaże, jakby to były wakacje, więc jednak frekwencja w pociągach jest duża.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 18-02-2012, 18:08    Odpowiedz z cytatem

Pułtuś, pamiętam że jak pośpiechy zamieniane były na TLK to mówiło się że nie może być rezerwacji ze wzgl. na to że pociągi są dotowane. Więc nie wiem.
Poza tym jakoś nie chce mi się wierzyć że wprowadzenie rezerwacji we wszystkich TLK by wyszło dobrze. TLK uruchamiane są dość masowo. Często jest tak że jedzie raz przedziałowy, raz bezprzedziałowy, raz mechpom, a raz zdeklasowana jedynka. Nie byłoby to wiec wygodne rozwiązanie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 18-02-2012, 18:09    Odpowiedz z cytatem

Diken: jeżeli wracałeś ze Szczecina TLK "Gałczyński" to rzeczywiście ten pociąg ma zawsze spore obłożenie zawsze, praktycznie bez względu na porę i to na całej trasie. Chyba jako jedyny TLK jadący z miejsca A do B, bez prowadzenia dodatkowej grupy wagonów do punktu C, odczepianych gdzieś po drodze jego zestawienie to 10 wagonów: 8B i 2A. Dlatego tutaj wprowadzenie miejscówek było jeszcze jako tako uzasadnione. Ale dalej uważam, że miejscówki jeśli już w TLK to powinny być w cenie biletów, i tak coraz droższych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 18-02-2012, 18:11   

Sebcio napisał/a:
Pułtuś, pamiętam że jak pośpiechy zamieniane były na TLK to mówiło się że nie może być rezerwacji ze wzgl. na to że pociągi są dotowane. Więc nie wiem.


Masz racje, ale pamietaj ze nie ma takiego prawa ktorego nie mozna by zmienic - poza tym chyba zycie i praktyka sa wazniejsze niz to, co jest napisane w jakiejs tam ustawie, nieprawdaz ? Zreszta autorem planu z miejscowkami jest minister Nowak, czyli przedstawiciel rzadu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 67 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 65, 66, 67  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl