Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67  Następny
Obowiązkowe miejscówki w TLK
Autor Wiadomość

pendolino Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2009
Skąd: Lublin

PostWysłany: 20-03-2013, 17:42    Odpowiedz z cytatem

rumburak napisał/a:


Lepiej użyj e-IC zamiast dręczyć kasjerkę. Tam jest funkcja "rezerwacja obok zajmowanego już miejsca", i wprawdzie nie można wskazać dokładnie które miejsce chcesz, ale można wskazać przedział i metodą prób i błędów otrzymać pożądane miejsce.


Chętnie bym użył tej funkcji gdyby nie to że jadę z przesiadką.

_________________
2012 - 16464 km
2013 - 25289 km
2014 - 03715 km
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 20-03-2013, 21:41   

Jakkolwiek pomysł z miejscówkami uważam za świetny i rewolucyjny, to sytuacja w której podróżny proszony jest przez kasjerke o numer pociagu przesiadkowego to jakas kpina, farsa i dziadostwo. Co podroznego obchodzi numer pociagu, to jest wewnetrzna, techniczna sprawa przewoznika Evil or Very Mad Wymaganie od klienta by wyrecytowal szereg cyfr, no zgroza!
Powrót do góry

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 21-03-2013, 09:27    Odpowiedz z cytatem

Dlaczego w EIC Ondraszek brakuje miejscówek. Juz kilka osób pisało na forum o braku możliwości zakupu rezerwacji, co niestety bardzo żle świadczy o całym tym systemie rezerwacyjnym. Pociągi kwalifikowane miałby być wzorem dla zmian w TLK. Czyli stały monitoring zakupu biletów, dodatkowe wagony, a tymczasem, na EIC nie można kupić biletu z rezerwacją za 120zł. Czy w ogóle ktoś zajmuje się tym monitorowaniem sprzedaży biletów, bo patrząc na przykład Ondraszka, raczej nie.
Zlikwidowano kilka Ex z Katowic do Warszawy, miały być wzmocnione te co pozostały, czyli poranne Ondraszek i Górnik, a okazuje się, że dla niektórych pasażerów pozostaje korytarz.
Czy w TLK będą podobne sytuacje, część osób pojedzie na stojąco?
Nie rozumiem działań IC, skoro mają możliwość sprawdzenia sprzedaży biletów na dane pociągi, dlaczego wciąż są sytuacje z brakiem miejsc siedzących, nawet w drogich EIC. Czy nie ma wagonów i tu jest cały problem.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dziz Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 09 Sie 2011
Skąd: Kalisz

PostWysłany: 21-03-2013, 09:56    Odpowiedz z cytatem

hej

czy ktoś z Was orientuje się jak sprawa wygląda w sytuacji:

planuje jechać jutro z Wrocławia do Katowic pociągiem o 10:53 (dziś chce kupić bilet), ale istnieje możliwość że na niego nie zdąrzę. Czy istnieje możliwość wejścia w pociąg o 11:53?? Kiedyś po prostu miałam bilet na daną trasę i mogłabym w którykolwiek z Tych pociągów wbić teraz odkąd są miejscówki to nie wiem czy tak mogę zrobić:/. Muszę zdąrzyć na ten o 10:53 czy po prostu w kasie wystarczy zmienić miejsówkę? Da sie w ogóle tak zrobić? + Jak sprawa wygląda kiedy człowiek się przesiada? też muszę podać w jaki dokładnie pociąg się przesiądę?

Rzadko podróżuje TLK i ciężko mi się połapać odkąd wprowadzili obowiązkowe miejsówki:/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

calsberg Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Lis 2010

PostWysłany: 21-03-2013, 11:24    Odpowiedz z cytatem

Możesz jechać tym późniejszym, o miejscówkę się nie martw najwyżej otrzymasz nową w pociągu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 21-03-2013, 13:06    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Da sie w ogóle tak zrobić? + Jak sprawa wygląda kiedy człowiek się przesiada? też muszę podać w jaki dokładnie pociąg się przesiądę?


Możesz zmienić umowę przewozu (otrzymać miejscówkę na inny pociąg na tej samej trasie), ale pod warunkiem że w chwili zmiany umowy nie upłynął pierwotny planowy czas dojazdu do stacji docelowej (czyli w tym przypadku: do godziny 14:02).

Możesz to zrobić w kasie (bezpłatnie) albo u konduktora (może zostać pobrana opłata 10 zł).

Po 14:02 pozostaje już tylko zwrot biletu w drodze reklamacji :-(

Cytat:
Jak sprawa wygląda kiedy człowiek się przesiada? też muszę podać w jaki dokładnie pociąg się przesiądę?


Dokładnie. Dostajesz rezerwację miejsc na całą podróż, a w razie potrzeby - możesz bezpłatnie zmieniać plan w kasie (pod warunkiem że nie upłynął planowany pierwotnie czas zakończenia podróży).

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dziz Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 09 Sie 2011
Skąd: Kalisz

PostWysłany: 21-03-2013, 15:09    Odpowiedz z cytatem

dzieki Wam za odpowiedź Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzynio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Paź 2008
Skąd: Olsztyn/Elbląg

PostWysłany: 21-03-2013, 17:23    Odpowiedz z cytatem

Proszę Was o pomoc. Próbowałem kupić bilet na 29 marca na TLK Pomorzanin Tczew-Wrocław i dalej TLK Śnieżka Wrocław-Jelenia Góra. Ale w kasie mają problem bo jest blokada na TLK Śnieżka. Co powinienem zrobić? Kupić bilet do Wrocławia i wziąć z kasy poświadczenie o braku możliwości wystawienia biletu na Wrocław-Jelenia Góra? Czy konduktor wystawi mi bilet w pociągu na brakujący odcinek w taryfie "Wcześniej" ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 21-03-2013, 18:08    Odpowiedz z cytatem

krzynio napisał/a:
Czy konduktor wystawi mi bilet w pociągu na brakujący odcinek w taryfie "Wcześniej" ?


Czarno to widzę. Jak masz fejsbuka, to zapytaj na http://www.facebook.com/pociagdomiejsc - może Ci pociąg odblokują.

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 21-03-2013, 18:26    Odpowiedz z cytatem

W pociągu nie ma możliwości odprawy podróżnego według taryfy wcześniej. Proponuję mimo wszystko w kasie kupić bilet na tą TLK, jeśli nie da się "normalnie", to niech kasa wystawi bilet bez wskazania miejsc, następnie miejscówkę na drugi pociąg oraz wyda zaświadczenie o braku miejsc czy jak to się tam teraz nazywa na drugą TLK. Następnie z tym poświadczeniem przed wyjazdem w kasie spróbuj uzyskać bezpłatną miejscówkę, a jak się nie uda - otrzymasz ją od konduktora lub zajmiesz wolne miejsce w pociągu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 21-03-2013, 18:32    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
niech kasa wystawi bilet bez wskazania miejsc,


A w ogóle jeszcze może taki myk wykonać?

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 21-03-2013, 18:40    Odpowiedz z cytatem

Wg strony PKP IC można.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 21-03-2013, 19:05    Odpowiedz z cytatem

danio, możesz wskazać konkretniej, gdzie tak piszą?

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzynio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Paź 2008
Skąd: Olsztyn/Elbląg

PostWysłany: 21-03-2013, 20:28    Odpowiedz z cytatem

dużo się natrudziłem żeby nabyć ten bilet i po drodze zrobiłem dochodzenie. Bilet próbowałem kupić w kasach w Elblągu, Gdańsku i Gdyni i dzwoniłem jeszcze do COK IC. Wszędzie wyskakiwał ten sam błąd. Przez internet też nie można kupić biletu na 29 marca na TLK Śnieżka (odc. Wrocław-Jelenia Góra). Na inne dni można.
Co zrobiłem, sprawdziłem zestawienie pociągu TLK Śnieżka i ... okazało się że właśnie w tym felernym dniu 29 marca widnieją 2 różne zestawienia tego składu (jeden ważny do 29 III, a drugi od 29 III). Jest zamieniona tylko kolejność dwóch wagonów 1/2 i 2.
Przez to system nie łyka obowiązującego składu w tym dniu (numeracji wagonów). Przeanalizowałem który wariant będzie korzystniejszy, więc zdecydowałem że kupię bilet na Tczew-Wrocław, a dalej kasa niech mi wystawi potwierdzenie o braku możliwości wystawienia biletu.Wtedy bilet kupię u konduktora, bo dopłata na końcowy odcinek to tylko 2 zł w taryfie normalnej, więc nie wiele bym stracił. Poszedłem do kasy (w Elblągu), długo trwało sprawdzanie wszystkich opcji. Ale w międzyczasie przyszedł mi pomysł, żeby spróbować wystawić na sam odcinek Wrocław-Jelenia Góra bilet bez miejscówki. Miła kasjerka łyknęła ten pomysł i sama podziękowała mi że podsunąłem jej taki pomysł Smile Oczywiście się udało, w starym systemie wystawić bilet bez miejscówki na TLK Śnieżka. Więc całą trasę dostałem w taryfie "Wcześniej" (na 2 blankietach: 1szy z nowego systemu z miejscówką na Tczew-Wrocław, a 2gi ze starego systemu dopłata od Wrocławia do Jeleniej Góry). I dostałem potwierdzenie o braku możliwości rezerwacji na TLK 16101 od stacji Wrocław. Miejscówkę będę próbował pobrać w kasie do dnia odjazdu. Więc udało się tak jak pisze witja. Jeszcze kasjerka była zadowolona że dzięki mnie znalazła sposób na problemy z rezerwacją na niektóre pociągi Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 21-03-2013, 21:09    Odpowiedz z cytatem

http://intercity.pl/pl/l/32/jeden-blankiet/q-i-a-po-prostu-bilet-pytania-i-odpowiedzi.html

punkt 4
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 63 z 67 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl