Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 63, 64, 65, 66, 67  Następny
Obowiązkowe miejscówki w TLK
Autor Wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 21-03-2013, 22:39    Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że można. Wbrew pozorom i marudzeniu wielu osób obecny system jest zdecydowanie korzystniejszy dla pasażerów, zarówno pod względem ulg jak i możliwości gwarancji miejsca. Potrzeba jeszcze teraz trochę doświadczenia i obycia się z nowym systemem zarówno wśród kasjerów czy drużyn konduktorskich jak i pasażerów.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 21-03-2013, 23:07    Odpowiedz z cytatem

Jakieś półtora roku zejdzie.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 21-03-2013, 23:48    Odpowiedz z cytatem

witja napisał/a:
obecny system jest zdecydowanie korzystniejszy dla pasażerów, zarówno pod względem ulg jak i możliwości gwarancji miejsca


Też mam takie odczucia. Wiele osób marudziło, bo wydawało im się że obowiązkowa rezerwacja = trzeba będzie dopłacić 3 zł ;-) a później głupio im było wycofać się z marudzenia więc marudzą dla zasady, nie rozumiejąc zachodzących zmian.

Tymczasem nowy system bardzo często oznacza obniżkę ceny. Do tego jest wiele pozytywnych zmian w związku z pociągami EuroCity (honorowany bil. weekendowy, honorowanie ulgi studenckiej i uczniowskiej), jest wystawianie bil. weekednowego z terminali przenośnych, generalnie widać że PKP Intercity zaczyna się konkretnie ogarniać!

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-03-2013, 00:46    Odpowiedz z cytatem

Łódź - Warszawa: Decyzja ws. miejscówek "w atmosferze dezinformacji"

Twórcy portalu lodzwawa.pl, poświęconego sprawom dojazdu koleją z Łodzi do pracy w Warszawie, odnieśli się do decyzji PKP Intercity w sprawie miejscówek. Pasażerowie pociągów TLK relacji Łódź-Warszawa zostali zwolnieni z obowiązku rezerwowania miejsc. Z powodu konwencji przyjętej przez redakcję lodzwawa.pl, cytowana wypowiedź musi pozostać anonimowa.

Dobry krok, ale...

Twórcy portalu przyjęli decyzję przewoźnika z satysfakcją. Zastrzeżenia budzi jednak sposób, w jaki poinformowano o niej pasażerów. "Jest to jednak kolejne rozstrzygnięcie PKP IC dotyczące krytycznych dla klientów spraw, które wprowadzane jest w ostatniej chwili i w atmosferze dezinformacji" - piszą autorzy listu do "Rynku Kolejowego". Jako inny przykład takiej polityki informacyjnej przywołują - również omawianą na naszych łamach - sprawę podwyżek cen biletów miesięcznych na przełomie roku. Dopiero ostatniego dnia 2012 r. ze strony internetowej PKP IC zniknęła informacja wskazująca na możliwość podrożenia biletów.

Więcej TUTAJ

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 22-03-2013, 11:04    Odpowiedz z cytatem

Przecież o tym było mówione około 3 tygodni wcześniej, więc o czym oni gadają.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

miko frustratus
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 22-03-2013, 13:50   

rumburak; ja z kolei z uporem maniaka podkreslam, ze w nowym systemie bilet Weekendowy, dzieki braku doplat do miejscowek, niesamowicie zyskuje na atrakcyjnosci.
W sumie wyrazne zmiany na plus, teraz czekamy na ten " dynamiczny" system sprzedazy, coby zalapywac wiecej biletow z wiekszymi niz 10% znizkami...

No i cholera, niech ten internet poprawia; mam nadzieje, ze moje dzieci nie osiagna poelnoletnosci, zanim wprowadza bilet Rodzinny do sieci:-)
Powrót do góry

Lord W Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Sie 2011
Skąd: Skierniewice

PostWysłany: 22-03-2013, 18:29    Odpowiedz z cytatem

Ja wiem o czym oni gadają i w pełni popieram.

Te zmiany co niby miały być na lepsze są na gorsze. A kupowanie biletu jednorazowego na konkretny pociąg jest całkowicie bezsensu. Czy to naprawdę jest różnice czy pojadę o 11:30 czy o 12:30? Przecież ten bilet kosztuje tyle samo a i tak nie ma gwarancji miejsc (żeby było jasne to takowej nie oczekuję).

Te systemy, o których mówią przedmówcy są korzystne przy dużo wcześniejszym planowaniu podróży. Jak ktoś jedzie jednorazowo w daleką podróż to to wszystko jest jak najbardziej ok.

Co do linii Łódź - Warszawa to faktycznie pociągi piętrowe zagwarantowałyby dużą liczbę miejsc i komfort.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 23-03-2013, 08:30    Odpowiedz z cytatem

Jest gwarancja miejsca. Na bilecie jest miejsce siedzące wskazane. Nie wprowadzaj w błąd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

viking87 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2012
Skąd: Wrocław/Brzeg Dolny

PostWysłany: 23-03-2013, 09:57    Odpowiedz z cytatem

Kilka uwag odnośnie kupna biletu przez internet:
19.03. około 10 rano kupowałem bilet na TLK WROCŁAWIANIN w relacji Wrocław Główny-Łódź Kaliska. Bilet udało się kupić bez problemu, ale kilkanaście minut później kupowałem dla drugiej osoby w relacji Oleśnica Rataje-Łódź Kaliska i chciałem wykorzystać opcję kupna biletu obok miejsca już zajętego, podałem numer wagonu i siedzenia... i wyskoczył błąd. I tak kilkanaście razy. W końcu spróbowałem bez tej opcji i okazało się że system przydzielił nam miejsca obok siebie... A nie mógł tego zrobić od razu jak sam wprowadzałem miejsce?
Ale jedną rzecz zauważyłem na plus - w składzie pociągu były dwa wagony 2 klasy z przedziałami 6-miejscowymi i system się nie posypał tylko sprzedawał prawidłowo, więc widać, że jak chcą to potrafią Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 23-03-2013, 11:11    Odpowiedz z cytatem

Teraz jest identycznie jak od dawna, jeszcze w PRL było w PKS. Kupowałeś bilet, i na tym samym blankiecie miałeś godzinę odjazdu, stanowisko i nr miejsca bez dodatkowej opłaty. I taki system mi się podoba. A już na pewno brak obowiązku dopłaty do Weekendowego i Podróżnika, jak również honorowanie tego pierwszego w EC jest na pewno na duży PLUS dla IC. Problem się na pewno może pojawić tylko wtedy gdy zwłaszcza w szczytach przewozowych, a taki przed nami już za kilka dni trafi się zdeklasowana jedynka jak chociażby w czwartek w "Solinie" do Bydgoszczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

miko frustratus
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 10-04-2013, 22:00   

Czy ktos, kto czesciej jezdzi TLK, moze opisac jak w praktyce sprawdza sie obowiazkowa miejscowka? Ludzie to ogarneli, siadaja gdzie trzeba, kloca sie? Jestem ciekaw, a wciaz nie mam okazji, zeby przetestowac...
Powrót do góry

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 10-04-2013, 22:51    Odpowiedz z cytatem

Ja jeżdżę kilka razy w tygodniu. Ogólnie ludzie w miarę ogarnęli, chociaż zdarzają się typy co twierdzą że mają miejscówkę na miejsce na którym siedzisz (mimo iż siedzisz na swoim właściwym miejscu) albo siadają gdzie popadnie nie mając pojęcie o czymś takim jak rezerwacja. Natomiast nie wiem czy to ja mam pecha, ale już kilka razy od marca trafiłem na awarię ogrzewania w moim przedziale (19, 21, 25 marca - TLK Zielonogórznin, 22 marca TLK Norwid, 5 kwietnia TLK Lubuszanin i jeszcze kilka innych ale z głowy nie wymienię jaka data), raz tego powodu się rozchorowałem dość poważnie przez co szykuję skargę do IC. Niestety tak jak przewidywałem są problemy z grzaniem, wprowadzenie miejscówek mnie osobiście bardzo zniechęciło do pociągów TLK ale niestety nie mam innej alternatywy u siebie. Jeżeli IC kiedyś ten problem jakimś cudem rozwiąże to nie mam nic więcej przeciw miejscówkom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

miko frustratus
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-04-2013, 08:29   

Dzieki. Czy te pociagi byly na tyle oblozone, ze nie mozna bylo sobie wybrac innego miejsca w przypadku awarii ogrzewania? ja jak w EX dawnym tak mialem zwiewalem gdzie pieprz rosnie, czyli tam gdzie cieplo. No, chyba ,z e frekwa w granicach 150%, to ludzie sami sie dogrzewali:-)
Powrót do góry

MisQ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Lis 2012

PostWysłany: 11-04-2013, 09:37    Odpowiedz z cytatem

miko frustratus napisał/a:
Czy ktos, kto czesciej jezdzi TLK, moze opisac jak w praktyce sprawdza sie obowiazkowa miejscowka? Ludzie to ogarneli, siadaja gdzie trzeba, kloca sie? Jestem ciekaw, a wciaz nie mam okazji, zeby przetestowac...


Generalnie jest tak jak odpowiedział kolega Krzychu. Ja też jeżdżę często i w miarę jak rezerwacja obowiązuje to ludzie powoli się przyzwyczajają.

Raz jednak zdarzyła mi się iście kuriozalna sytuacja. Jechałem TLK Wysockim w relacji W-wa Wschodnia - Wrocław (ja akurat jechałem W-wa Wschodnia - Katowice). Przyjechał pociąg z wagonami 12,14,16,17 - ludzie mieli miejscówki na wagony 13 i 15. Jest to tym bardziej dziwne, że pociąg ten z reguły jedzie na 4 wagonach (3x 2 klasa, 1x 1 klasa). Frekwencja więc wyniosła sporo ponad normę. Upchano ludzi z 5 wagonach w 3 wagonach.

To była jednak (mam nadzieję) pojedyncza sytuacja:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 11-04-2013, 15:20    Odpowiedz z cytatem

miko frustratus, w TLK Zielonogórznin się przesiadałem zawsze do wagonu 17 bo on do 18 kwietnia jest bez rezerwacji jeszcze (jeden wagon w każdym TLK który przed 19 marca nie miał pełnej rezerwacji). W Norwidzie miejsc nie było, na szczęście wiało ciepłem z korytarza i jakoś dojechałem. Rozchorowałem się po podróży Lubuszaninem z Babimostu do Warszawy, do Poznania były miejsca ale mając 2 torby pełne bagażu nie widziałem sensu przesiadania się, wszak wiedziałem że od Poznania frekwencja będzie jak zwykle w piątek 100% a latał jak głupi z miejsca na miejsce nie będę. Zgłosiłem konduktorowi to się tylko uśmiechnął, kazał zmienić miejsce (szkoda tylko że nie wydając mi na to inne miejsce miejscówki). Za Poznaniem przesiadałem się dopiero do części gorzowskiej, tam było mało ludzi ale też w 1 wagonie połowa przedziałów nie grzała, znalazłem w końcu ciepły ale 2h w zimnie zrobiło swoje. Tak w ogóle to w Lubuszaninie na kursie powrotnym z Warszawy od Poznania zawsze ludzie latają i się przesiadają bo spora część składu ma problem z grzaniem, a w Zielonogórzaninie najczęściej psuje się ono w nowych 141A z wyświetlaczami po modernizacji (choć w tym przypadku może to wynikać z nieumiejętnej obsługi, technicy wzywani nieraz w Poznaniu potrafią je uruchomić podczas 10 min. postoju).
Bez rezerwacji kłopotu nie było, siadało się tam gdzie ciepło. Jak już miejsc nie było w ciepłych to wtedy zostawały zimne, ale lepiej jechać z Poznania do Wawy 3 h w zimnym niż z ZG 5,5h. Przy obecnym stanie technicznym miejscówki wg mnie mogłyby być dobre na okres letni gdy jeździ najwięcej ludzi i jest ciepło, na zimę to Sodoma i Gomora (chyba że zostawić w każdym składzie 1-2 wagony bez rezerwacji jako rezerwowe dla osób które z jakiegoś powodu zająć swego miejsca nie chcą oraz dla tych, dlla których miejscówek zabrakło, uważam to za rozwiązanie optymalne).


Ostatnio zmieniony przez krzychu12231 dnia 11-04-2013, 15:33, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 64 z 67 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 63, 64, 65, 66, 67  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl