Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
IR + REGIO na bilecie IR
Autor Wiadomość

neospazmina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lis 2011
Skąd: Sulejówek - Miłosna

PostWysłany: 19-12-2011, 22:12   IR + REGIO na bilecie IR Odpowiedz z cytatem

23.XII Będę podróżowała w następujący sposób:

Suwałki - Białystok pociągiem REGIO
Białystok - Warszawa pociągiem IR
Warszawa Wschodnia - Bielsko pociągiem IR
Bielsko - Żywiec pociągiem REGIO

i tu mam pytanie czy mogę na całą trasę kupić bilet na pociąg IR Question

bo kiedyś jechałam na bilecie IR do Chełma gdzie Wawa - Lublin był IR a Lublin - Chełm REGIO i dostałam mandat bo "to inna taryfa i zapłaciła pani Mniej niż powinna" Evil or Very Mad

napisałam do PR i mandat anulowano pisząc że zostałam wprowadzona w błąd i że kasjerka nie powinna sprzedać biletu na IR do miejscowości gdzie go nie ma...

no ale przecież to ta sama spółka i wydaje mi się że nie zapłaciłam Mniej...

czyli jak to wygląda ?
bo w ostateczności mogę kupić Regio Karnet ale ciekawi Mnie jak to wygląda przy JEDNORAZOWYM przejeździe ?

_________________
http://www.petycjeonline.com/eurowizja_2012polska - moi drodzy podpisujemy petycję w sprawie ESC 2012
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Turysta Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2011

PostWysłany: 19-12-2011, 22:15   Re: IR + REGIO na bilecie IR Odpowiedz z cytatem

neospazmina napisał/a:
23.XII Będę podróżowała w następujący sposób:

Suwałki - Białystok pociągiem REGIO
Białystok - Warszawa pociągiem IR
Warszawa Wschodnia - Bielsko pociągiem IR
Bielsko - Żywiec pociągiem REGIO

i tu mam pytanie czy mogę na całą trasę kupić bilet na pociąg IR Question


Oczywiście. Nawet taniej wyjdzie na jednym bileciku. Tylko uważać, jak kasjerka będzie wytrasowywać bilet, najlepiej przy zakupie dyktować ważniejsze stacje. Wink
To jest jedna spółka - PR i bilet droższy IR, bez sensu jest kupować kilka biletów, jak przewozi nas jeden przewoźnik. Taryfa jest pospieszna więc - to oznacza, że wybieramy się w dalszą podróż, która zawiera przejazd pociągiem IR. Kłócić się trzeba, jak konduktor będzie się czepiał, wytłumaczyć, bilety IR są honorowane w pociągach Regio, pod warunkiem, że trasa się zgadza.
Fakt, że nie powinno się wydawać biletów IR do stacji, na których te pociągi się nie zatrzymują, bądź na trasy po których nie jeżdżą, ale na tą podróż może być.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

neospazmina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lis 2011
Skąd: Sulejówek - Miłosna

PostWysłany: 19-12-2011, 22:45    Odpowiedz z cytatem

czyli mam zakupić:

Bilet na pociąg IR od Suwałk do Żywca, i powiedzieć że będę jechała przez: Białystok, Warszawę, Idzikowice (tudzież Włoszczową Północ) i Katowice ? i to wystarczy ?

_________________
http://www.petycjeonline.com/eurowizja_2012polska - moi drodzy podpisujemy petycję w sprawie ESC 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 19-12-2011, 23:01    Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście bym sugerował zakup regiokarnetu na IR. Drogi ale można sobie 3 dni podróżować od R przez iR a kończąc na Re. Jak podróżujesz często to wychodzi taniej...

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

neospazmina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lis 2011
Skąd: Sulejówek - Miłosna

PostWysłany: 19-12-2011, 23:14    Odpowiedz z cytatem

no wiem, ale jak na złość będę wracała samochodem do Katowic i z Katowic CHOPINEM / HAŃCZĄ a do lutego się nie wybieram nigdzie :/

no ale zobaczymy - ja często kupuję REGIO KARNET ale tym razem mi się nie opłaca

_________________
http://www.petycjeonline.com/eurowizja_2012polska - moi drodzy podpisujemy petycję w sprawie ESC 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Turysta Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2011

PostWysłany: 19-12-2011, 23:53    Odpowiedz z cytatem

neospazmina napisał/a:
czyli mam zakupić:

Bilet na pociąg IR od Suwałk do Żywca, i powiedzieć że będę jechała przez: Białystok, Warszawę, Idzikowice (tudzież Włoszczową Północ) i Katowice ? i to wystarczy ?

Dla bezpieczeństwa dodałbym jeszcze Bielsko-Białą, innej trasy nie ma, ale różne numery na naszej kolei robią Smile Nie opłaca się brać karnetu na tylko jedną podróż.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

neospazmina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lis 2011
Skąd: Sulejówek - Miłosna

PostWysłany: 20-12-2011, 00:00    Odpowiedz z cytatem

Smile

dziękuję Smile

_________________
http://www.petycjeonline.com/eurowizja_2012polska - moi drodzy podpisujemy petycję w sprawie ESC 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 20-12-2011, 00:20    Odpowiedz z cytatem

Żeby nie było głupich dyskusji, powinnaś kupić jeden bilet na REGIO na całość trasy, a na odcinek Białystok-Bielsko dokupić do niego dopłatę REGIO->interREGIO. Zapłacisz za to minimalnie mniej niż za całość w interREGIO (a może i tyle samo) ale przynajmniej nie będzie podstaw do czepiania się.

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 20-12-2011, 00:20    Odpowiedz z cytatem

Dobrym rozwiązaniem będzie zakup biletu na REGIO na całą trasę, z dopłata do IR na odc. Białystok - Bielsko Biała. Przynajmniej wtedy konduktor nie będzie miał się do czego przyczepić.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawlaklubuski Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lip 2010

PostWysłany: 20-12-2011, 00:22    Odpowiedz z cytatem

tańszy bilet rzeczywiście wyjdzie przy wyborze IR na całą trasę (normalny 57 zł za 691 km), natomiast gdybyś zdecydowała się na zakup biletu według rzeczywistej taryfy, wydałabyś 58 złotych za bilet normalny (44 zł za osobowy + 14 złotych dopłaty do IR na odcinku 530 km). Kwestia taka, czy kasjerka wystawi bilet na IR do miejscowości, gdzie IR nie dociera.

Jeśli jedziesz pociągami jednej spółki (powiedzmy PR-ów), to niezależnie od liczby odcinków pokonywanych tymi pociągami, a także rodzajów tych pociągów (R, IR) i tak będziesz to mieć na jednym bilecie, a więc taniej niż każdy odcinek na osobnym bilecie - natomiast kwestia taka, czy robić dopłaty do poszczególnych odcinków (tych, na których jedzie IR), czy zrobić jedną dopłatę do całej trasy (nawet na tych odcinkach - gdzie nie ma IR).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

neospazmina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lis 2011
Skąd: Sulejówek - Miłosna

PostWysłany: 20-12-2011, 04:01    Odpowiedz z cytatem

bilet mam zamiar zakupić w Warszawie...pytanie tylko czy pani w kasie sprzeda bilet na pociąg REGIO na CMK Shocked w sumie fajnie to będzie wyglądać:

przyjdę do okienka w Warszawie Centralnej i poproszę "Cały bilet na pociąg OSOBOWY (REGIO) z Suwałk do Żywca (w tym momencie pani zmierzy mnie po raz pierwszy), przez Białystok, Warszawę Centralną, Włoszczową Północ, Katowice i Bielsko Białą. Pani zapyta (cichutko przeklinając pod nosem) czy to na pewno osobowy pociąg...a ja będę jej tłumaczyć że tak i dodam że dopłatę zrobimy za chwilę...i o ile pani nie zrobi sobie przerwy to wystawi bilet po czym poproszę o dopłatę do tego pociągu na pociąg IR od Białegostoku do Bielska Białej...pani zapyta na kiedy więc jej odpowiem że na ten sam dzień co kupiłam już bilet bo teraz będzie dopłata...do niego oczywiście. Pani poczyta jeszcze bilet (modląc się o awarię prądu) wystawi dopłatę (aha cały czas sugerując zakup biletów osobnych "bo to na jedno wyjdzie"). Po odstaniu swojego bilet otrzymam i sprawdzę bo jeżdżąc po Polsce spotkałam wiele kasjerek i oczywiście są takie które mają cały system (zniżki, trasy, godziny, oferty) w małym palcu...to są i takie "inaczej" pracujące. Stąd moje pytanie tutaj bo jeśli chodzi o EX, TLK, KŚ i obecnie KM się orientuje, PR jest dla Mnie jeszcze nieokiełznane Wink i jak wiadomo "KTO PYTA NA INFOKOLEJ - PRZY KASIE NIE BŁĄDZI" Cool Zg Happy

_________________
http://www.petycjeonline.com/eurowizja_2012polska - moi drodzy podpisujemy petycję w sprawie ESC 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

qwerty188 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Wrz 2010

PostWysłany: 20-12-2011, 08:44    Odpowiedz z cytatem

Ja wracając np. z Wrocławia w kasie prosiłem o bilet na IR do Katowic, dalej R do Bielska Białej i dalej R do Andrychowa, wszystko na jednym bilecie, również wychodziło tanio (nawiasem mówiąc w kasie KD). Możesz w ten sposób dyktować pani w kasie odcinkami, wtedy na pewno się połapie i nie będzie robić dziwnych min Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 20-12-2011, 08:51    Odpowiedz z cytatem

Nie ma nic niestandardowego w żądaniu takiego biletu, nie wyolbrzymiajmy więc potencjalnych problemów tam gdzie gdzie nie jest to konieczne Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

neospazmina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lis 2011
Skąd: Sulejówek - Miłosna

PostWysłany: 21-12-2011, 14:25    Odpowiedz z cytatem

pospieszny

byłam dzisiaj na Centralnym, i co?
według pań z kas ICC : "nie można kupić biletu na pociąg osobowy na CMK!!"
odesłano Mnie z kwitkiem z 3 kas, w trzeciej pani stwierdziła że skoro koleżanka obok nie sprzedała to nic nie pomoże jak się ustawię w innym okienku...ostatecznie zakupiłam bilet w kasie KM na Śródmieściu i tam nie było problemu - wróciłam później do okienka na Centralnym i pokazałam pani bilet. kasjerka zrobiła wielkie oczy Shocked i dodała: po co pani mi pokazuje ten bilet? skoro już go pani kupiła to nie widzę problemu!

...czyli jednak dobrze mówiłam że będzie problem...swoją drogą z kolejnych absurdów... nie wiem czy jeszcze ale w wakacje można było zakupić bilet do stacji USTROŃ PONIWIEC...dodam że stacja nigdy nie została wybudowana...przez kilka lat widniała w SRJP jako *przystanek czynny po ogłoszeniu - a w sprzedaży funkcjonuje (pół roku temu) nadal...

_________________
http://www.petycjeonline.com/eurowizja_2012polska - moi drodzy podpisujemy petycję w sprawie ESC 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 21-12-2011, 14:33    Odpowiedz z cytatem

Podstawowa zasada jaką się kieruję kupując bilety - NIGDY nie kupuję ich w kasach ICC. Wolę kupić u dowolnego innego przewoźnika, nawet jeżeli jest to bilet na przejazd pociągiem TLK (bojkot z mojej strony aktualny ale dwa razy musiałem go zawiesić żeby nie czekać 5 godzin na kibelka). Zazwyczaj kupuję bilety w kasach PR w Gdyni Głównej, w Sopocie są tylko dwie kasy ICC, a innych przewoźników u nas nie ma. Czasem kupuję bilet w kasie Arrivy. Twój post utwierdza mnie w przekonaniu że w kasach ICC pracują najbardziej niekompetentne osoby jakie mogą tylko być. Nigdy nic nie wiedzą, nie potrafią sprzedać prostego biletu z miejsca A do miejsca B na godzinę taką i taką. O biletach kombinowanych już nie wspomnę. W czerwcu miałem potężną awanturę z kasjerką w Sopocie która twierdziła że nie ma biletu pod nazwą RegioKARNET. Ja swoje, ona swoje - zupełnie jak beton PKP.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl