Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Technik transportu kolejowego
Autor Wiadomość

morpheo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-06-2012, 08:46   

Policealna - najbliższa w Warszawie...
Przejdź na dół

Domio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Maj 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 13-06-2012, 13:26    Odpowiedz z cytatem

W sumie mam rodzinę w Warszawie i ze spaniem 2x w miesiącu nie było by problemu, pytanie tylko czy ta szkoła jest warta tego zachodu? pieniążki też sobie za miesiąc spore liczą ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 13-06-2012, 15:33    Odpowiedz z cytatem

200zł miesięcznie, raczej warta tego, sporo się można nauczyć aczkolwiek gdybym miał ją oceniać bym postawił 4.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adamr1984 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Kwi 2012

PostWysłany: 14-06-2012, 17:50    Odpowiedz z cytatem

Jak nie macie znajomości na kolej to dajcie sobie spokój z takimi kierunkami. Gdybym 8 lat temu był mądrzejszy wybrał bym zupełnie inne technikum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

morpheo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 14-06-2012, 19:23   

Inna sprawa, jeśli już się pracuje na kolei i zamierza się zdobyć pewne pole manewru na przyszłość.
Powrót do góry

adamr1984 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Kwi 2012

PostWysłany: 14-06-2012, 20:41    Odpowiedz z cytatem

A teraz tak poważnie czy jest sens pakować kasę w dodatkowa szkolenia (np prowadzone przez Hagans) nie mając pewności zatrudnienia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Domio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Maj 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 19-06-2012, 14:55    Odpowiedz z cytatem

@adamr1984: Jeżeli trzeba mieć znajomości tylko żeby pracować na kolei to za 5 lat nie będzie kim obsadzać pociągów...te czasy powoli mijają gdzie tylko maszynistami mogli zostać ludzie których wujki ciocie bacie robiły w kadrach itp. Mam dużo znajomych na kolei i są to ludzie z przysłowiowej "ulicy" i szkolą się na maszynistów, gadanie że na kolei biorą tylko po znajomości jest bez sensu, owszem co beton to beton ale ludzi po znajomości odchodzą na emeryturę i trzeba szkolić nowych Świeżaków, czy osoba której mama jest kadrową będzie prowadziła pociąg widząc na jedno oko ? Sądzę że to nie możliwe. Wiadomo że znajomości są potrzebne w każdym zawodzie, ale jest masa przewoźników towarowych i robota gdzieś się znajdzie zawsze po czasie, ja mam takie zdanie że jeśli czegoś się chce i ci zależy to masz równe szanse jak każdy inny człowiek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

adamr1984 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Kwi 2012

PostWysłany: 19-06-2012, 17:43    Odpowiedz z cytatem

Składam dokumenty aplikacyjne regularnie kilka razy w roku do niemal wszystkich spółek kolejowych i nic. Z mojej byłej klasy na kolei pracują zaledwie 3 osoby - wszystkie po znajomości. W PLK robi też mój kuzyn bo ma jakiegoś tam znajomego naczelnika ale sam jest za cienki w uszach żeby coś zdziałać. Błędne koło normalnie i jak mam wierzyć, że jest tak jak mówisz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

morpheo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-06-2012, 19:33   

Może błąd polega na upierdliwości? A może wysyłasz mało zachęcające/zniechęcające, typowo "miłośnicze" CV i list motywacyjny?

Szkoła to nie wszystko.
Powrót do góry

adamr1984 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Kwi 2012

PostWysłany: 19-06-2012, 21:19    Odpowiedz z cytatem

No właśnie. Nie liczy się wiedza i kompetencje tylko to czy ktoś potrafi napisać dokumenty aplikacyjne, które poruszą serce jakiejś babki z kadr. Bezsens :-/
Może i piszę nie to co trzeba. Nigdy nie mówiłem, że potrafię ale na pewno o kolei wiem więcej niż Ci wszyscy "z ulicy" jedynie po kursie skoro uczyłem się tego przez 5 lat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Domio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Maj 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 20-06-2012, 15:27    Odpowiedz z cytatem

adamr1984: To może pech po prostu...a co zazwyczaj ci mówią w kadrach ?

[ Dodano: 20-06-2012, 16:30 ]
Albo kolej to takie szlachetne miejsce pracy że biorą tylko po znajomościach bo "zarobki są ogromne" Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

adamr1984 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Kwi 2012

PostWysłany: 20-06-2012, 18:15    Odpowiedz z cytatem

Do IC na razie wysyłałem drogą elektroniczną - brak odzewu.
PLK jak dzwonisz do Wawy to jakaś młoda pani o ślicznym głosie usilnie twierdzi, że rekrutacji żadnych nie ma (od kuzyna wiem, że co jakiś czas kogoś przyjmują). Łódź przyjmuje każdy papier ale decyzja należy do Warszawy.
Cargo - jako jedyna spółka piśmiennie przeprasza że nie może zatrudnić bo nie ma wolnych etatów.
PR - przyjmują papiery bez odzewu kompletnie (choć to już nie PKP).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Domio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Maj 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 20-06-2012, 23:57    Odpowiedz z cytatem

Ale ty szukasz pracy na stanowisku maszynisty? Czy chcesz dopiero zacząć kurs na maszynistę?

[ Dodano: 21-06-2012, 01:03 ]
Jak kolega kilka razy pojechał do kadrów IC to dopiero wtedy go zatrudnili ina warsztat, ale musiał się najeździć... trochę to dziwna sprawa bo pracownicy twierdzą że są braki kadrowe na stanowiskach technicznych mechanicy, dyżurni ruchu etc. a jak jedziesz do kadrów to mówią że nie ma przyjęć Sad a te panie co siedzą w biurach to typowe darmozjady które o kolei gówno wiedzą i nigdy wiedzieć nie będą szczerze mówiąc Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

adamr1984 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Kwi 2012

PostWysłany: 21-06-2012, 17:11    Odpowiedz z cytatem

Jestem technikiem transportu kolejowego (m.in) więc interesuje mnie jakakolwiek praca na kolei związana bezpośrednio z prowadzeniem ruchu pociągów (nastawniczy - dyżurny ruchu; konduktor - kierownik pociągu itp. itd.) bo przecież do diaska mam większe pojęcie o tym niż ktoś bezpośrednio "z ulicy" ale dokładnie jest tak jak mówisz - mur, beton w kadrach czyli tam gdzie człowiek powinien otrzymać pomoc. Nie każdy ma przecież wejście bezpośrednio do odpowiednich osób żeby Cię popchnęli dalej. Dlatego zacząłem się zastanawiać czy nie zrobić tego kursu na maszynistę i nie spróbować w IC z gotowym papierem w ręku skoro tam rekrutacja jest ponoć otwarta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Domio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Maj 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21-06-2012, 17:34    Odpowiedz z cytatem

Zawsze możesz na własny koszt w Hagansie i dalej wyrobić świadectwo u któregoś z przewoźników, tylko problem w tym że trzeba mieć te 7 tys. wolnego na taki papier.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl