Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
EC "Polonia" Warszawa - Villach
Autor Wiadomość

kAtowice.23 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2007

PostWysłany: 27-12-2011, 18:48   EC "Polonia" Warszawa - Villach Odpowiedz z cytatem

Z racji że cena benzyny w Unii europejskiej jest doś droga bardzo się opłaca jechać przy dwóch osobach Pociągiem
Pociąg do narciarskiego kurortu we wschodnich Alpach wyrusza z dworca Warszawa Centralna codziennie o 6:25 rano (odjazd z Katowic o 9:08), by do stacji końcowej w Villach dotrzeć o 18:44. Bilety w cenie już od 39 euro (w klasie 2), dostępne są w 60-dniowej przedsprzedaży. Na trasie obowiązuje zniżka dla osób podróżujących w grupach do 5 osób. Przy zakupie biletu „tam i z powrotem”, otrzymują one do 50 % zniżki (pierwsza osoba kupuje bilet po zryczałtowanej, ale i promocyjnej cenie, pozostałe płacą tylko 50%). Dzieci do 12 roku życia podróżują za darmo.Jedna para nart na głowę gratis

Skład pociągu EC Polonia zestawiony jest z komfortowych, klimatyzowanych wagonów klasy 1 i 2 oraz wagonu restauracyjnego Wars.

Witajcie,
w pewnym momencie doszedłem do wniosku że trzeba sprawdzić możliwość wyjazdu na narty w Alpy austriackie pociągiem. Nie spotkałem jeszcze takich informacji w sieci, więc myślę że jako jedna z opcji dojazdu może być przydatna dla wielu użytkowników na forum. Miejsce docelowe jazdy na nartach: lodowiec Molltaler:
http://www.gletscher.co.at/

Z Klagenfurtu mamy następnie pociąg który jedzie do miejscowości Mallnitz-Obervellach( 110km) >odjazd pociągu>18:46, przyjazd do Mallnitz-Obervellach 20:02.
Praktycznie jesteśmy na miejscu.
Robiąc takie zestawienie zwracałem uwagę na koszty dojazdu do Austrii. Koniecznie trzeba od razu kupić bilet tam i z powrotem co jest zdecydowanie tańsze. Koszy biletu w dwie strony do 680 zł.
Uwaga: można go kupić tylko w kasach dworcowych międzynarodowych.
Gdy tak sprawdzałem ten wyjazd zwróciłem uwagę na jeszcze jedną rzecz. Otóż pociąg który odjeżdża ze stacji Klagenfurt Hbf. jedzie praktycznie przez same miejscowości typowo narciarskie, więc można nim jechać nie koniecznie na lodowiec ten który ja sprawdzałem. Sami zobaczcie przez jakie miejscowości jedzie ww. pociąg:

Prawda że rewelacja? Same hity alpejskie po drodze. Dlatego jeśli ktoś planuje jazdę pociągiem to również niech sprawdzi ten mój pociąg i miejscowości przez które jedzie.
Nigdy jeszcze nie jechałem, ale zawsze musi być ten pierwszy raz. Znam zalety i wady, wiem jak się jedzie autem etc. Wiem że nie potrzeba auta, bo można zamieszkać przy stacji kolejki lub na samym lodowcu jak planowałem, bądź też jeździć na stok ski-busami których jest cała masa. Myślę że kiedyś można się wybrać w taką trasę. Zawsze to nowe doświadczenie.
Ja tak jeżdżę na 3 dni do villach
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 18-05-2015, 19:48    Odpowiedz z cytatem

PKP Intercity wypożycza Węgrom wagony Polonii.

Ciekawa współpraca międzynarodowa: od nowego rozkładu PKP Intercity wypożycza wagony węgierskim kolejom MAV. Wagony z pociągu Polonia, zamiast stać bezczynnie w Wiedniu, jadą do Debreczyna.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/57634/pkp_intercity_wypozycza_wegrom_wagony_polonii.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lab Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Mar 2012
Skąd: Białystok

PostWysłany: 30-08-2016, 20:28    Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, że ten pociąg już nie jeździ? Nie potrafię znależć o nim żadnej informacji na stronie PKP Intercity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2008

PostWysłany: 30-08-2016, 20:46    Odpowiedz z cytatem

Nie jezdzi. Jezdzil kiedy zamkniety byl juz dworzec poludniowy a jeszcze nie otwarty dworzec glowny w Wiedniu. Austriakom jakos wygodniej bylo puscic pociag dalej na poludnie niz na dworzec zachodni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl