Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
[KŚ] Pociąg "zapomniał" zatrzymać się na stacji
Autor Wiadomość

egon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Sie 2008

PostWysłany: 15-01-2012, 21:06    Odpowiedz z cytatem

@WOLAND
Ruda Chebzie to normalna stacja a nie przystanek osobowy.Posiada semafory wjazdowe i wyjazdowe.
Nic nikomu nie zrobią bo nie ma ludzi do pracy i zostanie to zatuszowane jak wszystko w KŚ!!!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

woland Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lis 2008

PostWysłany: 16-01-2012, 07:46    Odpowiedz z cytatem

Wiem o tym Egon, nic nie piszę że to jest przystanek. Edytowałem swój post jak stwierdziłem pomyłkę i nie ma go już.

_________________
SZTUKATERIA ELEWACYJNA- www.wmb.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Geralt z Rivii Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Lip 2011

PostWysłany: 17-01-2012, 00:42    Odpowiedz z cytatem

W całej historii PKP takich przypadków było setki. Dla mnie nie stała się żadna tragedia. Pasażerowie, którzy nie wysiedli na tej stacji mogli z całą stanowczością użyć hamulca bezpieczeństwa, generalnie dowodzi to, że ludzie są tylko ludźmi, a zawód maszynisty do łatwych nie należy. Czasami wystarczy chwila zamyślenia, aby podczas prowadzenia pociągu stracić zaufanie do samego siebie. Dlatego też trzymam kciuki za tego maszynistę i życzę mu, aby sprawa jak najszybciej się wyjaśniła, bez strasznych konsekwencji dla niego. P.S. Znane z opowieści maszynistów seniorów są mnie dwa ciekawe przypadki tego typu z czasów tzw "komuny" Pierwszy to nie zatrzymanie się na centralnym w Warszawie, a drugi to przejechanie jakieś stacji koło Poznania dwukrotnie na jednej służbie (tam i z powrotem). Wydaje się to niewiarygodne, ale życie piszę czasami zaskakujące scenariusze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 17-01-2012, 08:47    Odpowiedz z cytatem

Jakoś nie mogę ogarnąć przejechania Centralnego;] Chyba, że po prostu nie wiedział, że ma planowy postój. Bo wątpię żeby przegapił stację.;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 17-01-2012, 12:58    Odpowiedz z cytatem

Ja bym zaciągnął awaryjny, otworzył drzwi wajchą nad drzwiami i poszedł. Bo ja nie raz robię takie trasy że mam skomunikowania poustawiane, nie wchodzi w grę wracanie z jakiejś dalszej stacji.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 17-01-2012, 20:04    Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, zerwanie hamulca i na razie. Dla ułatwienia bym tylko drużynie powiedział w którym wagonie zerwanie i juz;d
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 17-01-2012, 21:07    Odpowiedz z cytatem

Ale ludzie się boją odpowiedzialności (mówię o pasażerach) . Ja też nie jestem pewny czy bym pociągnął hamulec .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Geralt z Rivii Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Lip 2011

PostWysłany: 17-01-2012, 21:23    Odpowiedz z cytatem

mateusz123 napisał/a:
Jakoś nie mogę ogarnąć przejechania Centralnego;]


Wiesz, nie znam dokładnych informacji, gdyż ten fakt słyszałem z opowieści wielu ludzi, ale nie pytałem nigdy o szczegóły. Dokonał tego bodajże m-sta dawnej lokomotywowni Kraków - Prokocim. Może są na forum osoby, co mogą coś więcej powiedzieć o tym fakcie, mnie się chyba wydaje, że było to chyba w czasie budowy, lub przebudowy tego dworca. Generalnie to dążę do tego, że wydarzyło się już tyle nieprawdopodobnych sytuacji, że mnie już nic nie dziwi Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 27-01-2012, 14:35    Odpowiedz z cytatem

Po to jest hamulec bezpieczeństwa by go użyć, a i wytłumaczyć też się da czemu się go użyło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl