Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Przejścia graniczne towarowe na Dolnym Śląsku
Autor Wiadomość

jacek123 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sty 2012

PostWysłany: 05-01-2012, 16:52   Przejścia graniczne towarowe na Dolnym Śląsku Odpowiedz z cytatem

Witam.proszę o pomoc i mam pytanie do znawców tematu.piszę pracę na ten temat i szukam informacji. interesują linie kolejowe Zawidów-Frydlant i Kamienna Góra-Trutnov.Jaka jest obecna sytuacja na tych liniach ?Z tego co udalo mi sie ustalic to jeżdżą tylko pociągi towarowe,jaka jest ich czestotliwosc?co z pasażerskimi?jakie są plany na przyszłośc jezeli chodzi o te linie ?bardzo proszę o wszelkie informacje na ten temat i z góry dziękuję.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 05-01-2012, 20:17    Odpowiedz z cytatem

Przez Lubawkę w sezonie jeżdżą pasażerskie(odsyłam do SRJP). Co do towarowych to chyba w Zawidowie jest większy ruch niż w Lubawce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jacek123 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sty 2012

PostWysłany: 06-01-2012, 10:43    Odpowiedz z cytatem

Dzieki,a gdzie szukac informacji jak czesto jezdza te pociagi towarowe ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 06-01-2012, 15:35    Odpowiedz z cytatem

Typowe przejścia towarowe to:

Węgliniec - Horka
Zawidów - Cernousy

Info o rozkładzie jazdy / ilości odprawianych pociągów znajdziesz u dyżurnych ruchu na nastawni dysponującej w Zawidowie i w LCS Węgliniec.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 06-01-2012, 16:47    Odpowiedz z cytatem

Pewnie w Zawidowie łatwiej z dyżurnym zagadać, dobra gadka, uśmiech i trochę szcześcia. I się jakoś dowiesz;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

CarnageLink Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2010
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: 06-01-2012, 17:10    Odpowiedz z cytatem

Jacek zapomniałeś jeszcze o tym przejściu Mieroszów-Meziměstí. Ruch na tym przejściu: 1 lub 2pary pociągów towarowych, w zależności od potrzeb PKP Cargo. Przejście działa od 7 do 15. Ruch pasażerski na linii 291 został zawieszony 1 lipca 2004roku. Od tamtej pory cały czas samorządy i władze województwa i starostwa obiecują, że przywrócą ruch pasażerski, lecz jakoś im to nie wychodzi. O przejście Kamienna-Góra - Lubawka - Trutnov zapytam znajomego dyżurnego, i dowiem się co tam się odbywa. Pozdrawiam i myślę, że pomogę i pomogłem z moim przejściem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 06-01-2012, 21:02    Odpowiedz z cytatem

Kamienna Góra i Lubawka jako posterunki ruchu też są czynne chyba w "jakiś" sklepowych godzinach, 7-15 albo jakoś tak.

[ Dodano: 06-01-2012, 21:04 ]
Na stronie PLK piszą, że normalnie 7-15 a w sezonie 8-20, takie są godzinki otwarcia linii Sędzisław-Lubawka. Co do ruchu to nie wiem jak tam towarowe, ale podobno jest dość duży ruch w KG, może i przy okazji tranzyt za granicę się zwiększył.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

KrzysiekkG Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Paź 2008
Skąd: Kamienna Góra

PostWysłany: 07-01-2012, 08:41    Odpowiedz z cytatem

Przez Lubawkę do Czech pociągi towarowe nie kursują już od 2001 roku Jedyne przejazdy jakie odbywają się na tym odcinku to sezonowe pociągi pasażerskie do Trutnova. Niestety u podnóża Gór Kruczych nie docierają już nawet zdawcze pociągi transportujące drzewo z lubawskiej składnicy tego surowca, co za tym idzie już od ładnych kilku lat Lubawka nie pełni funkcji posterunku ruchu, jest to zwykły przystanek osobowy z ładownią.

Wzmożony ruch panuje na odcinku Sędzisław-Kamienna Góra, ale są to jedynie składy z kruszywem, które jest ładowane właśnie w Kamiennej Górze i dzięki temu zachowały się tu jeszcze urządzenia srk, aczkolwiek ich stan (wszystkie wjazdy/wyjazdy na rozkaz) zostawia wiele do życzenia.

Dla zainteresowanych szczegółową historią ostatnich lat tej trasy polecam dwa artykuły:
http://kolkry3.republika.pl/dzpr.html
http://kolkry.republika.pl/lubawka.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

jacek123 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sty 2012

PostWysłany: 08-01-2012, 10:57    Odpowiedz z cytatem

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i informacje.Byłem wczoraj w Lubawce i dowiedziałem sie na miejscu ze jest dokładnie tak jak napisał kolega w poprzednim poście.Brakuje mi jeszcze informacji dotyczących linii Zawidów-Frydlant. może ktoś wie coś jeszcze na temat tej linii i jeżdżacych tam pociągach towarowych ?

[ Dodano: 12-01-2012, 09:24 ]
Ma ktos moze mozliwosc zdobycie numeru telefonu do dyżurnych ruchu na nastawni dysponującej w Zawidowie i w LCS Węgliniec ?obdzwoniłem pkp i nigdzie nie chca mi podac a do Zawidowa mam bardzo daleko zeby specjalnie sie fatygowac...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl