Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Jakub Karnowski prezesem PKP SA
Autor Wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 28-07-2015, 20:13    Odpowiedz z cytatem

Nie jest kolejarzem, tylko finansistą. Nawet w dzieciństwie nie bawił się kolejkami, bo jedyna, jaką miał od razu się zepsuła. Od ponad 3 lat szefuje Polskim Kolejom Państwowym i chce je zmieniać na lepsze. W ciągu jego prezesury długi kolei spadły z 4 i pół miliarda złotych do prawie zera, a zarządzania i finansów uczył się od profesora Leszka Balcerowicza. Gościem audycji "Ludzie gospodarki" jest Jakub Karnowski, prezes PKP S.A.

http://www.polskieradio.pl/42/4286/Artykul/1480664,Jakub-Karnowski-prezes-PKP-SA-finansista-ktory-zmienia-polska-kolej

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 28-07-2015, 21:35    Odpowiedz z cytatem

W taki sposób to każdy głąb potrafi spłacać długi. Ta banksterska wyprzedaż PKP to nic innego jak polityka alkoholika - wyprzedaje wszystko co najbardziej cenne i zbywalne za niską kwotę, aby jak najszybciej dostać pieniądze.
Szkoda, że nie zapytano o inne "zasługi" np. odpływ 50% klientów w ciągu 3 lat ze spółek przewozów pasażerskich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 06-08-2015, 01:21    Odpowiedz z cytatem

Do redakcji "Z Biegiem Szyn" nadszedł list polecony od firmy prawniczej "Weil, Gotshal & Manges". Przedstawicielka tej firmy domaga się w imieniu prezesa PKP S.A. Jakuba Karnowskiego: obszernych przeprosin na pół okładki najbliższego numeru "Z Biegiem Szyn" oraz usunięcia artykułu "Karnowski, Sowa & Przyjaciele" z wszelkich stron i archiwów internetowych.

"W przypadku niezastosowania się do wezwania w terminie 3 dni roboczych, będę zmuszona podjąć w imieniu mojego Mocodawcy odpowiednie kroki prawne" - napisała pani adwokat.

Źródło:
https://www.facebook.com/zbiegiemszyn/posts/10153540998739640

---

KARNOWSKI, SOWA & PRZYJACIELE

Szef PKP Jakub Karnowski w słynących z podsłuchów lokalach Amber Room oraz Sowa & Przyjaciele był przynajmniej 33 razy. – Traktowałem tę restaurację prawie jako miejsce mojej pracy – tak o Amber Room zeznał Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Z kim Karnowski spotykał się w tych lokalach? Ile razy został tam nagrany?

Czytaj w najnowszym numerze "Z Biegiem Szyn":
http://www.zbs.net.pl/zbs78.pdf

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 06-08-2015, 16:13    Odpowiedz z cytatem

Ralny, zastanawiam się kto jest bardziej śmieszny: prezes PKP SA czy pani adwokat?

Młot

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 06-08-2015, 20:15    Odpowiedz z cytatem

Ty się nie śmiej - oni są gotowi wysłać każdemu zatrudnionemu w PKP, list z żądaniem usunięcia artykułu z dysku własnego, żony, dzieci i kumpli z wojska.
Robili już takie odezwy do narodu pt. "Donoś do nas - będziesz kuul!".
Całkiem na serio.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 06-08-2015, 21:02    Odpowiedz z cytatem

wodkangazico, wierzę. Gdy byłam tutaj moderatorką to miałam dostęp do forumowej poczty. Niektóre żądania betonu PKP i ich pogróżki przyprawiały mnie o niepohamowane ataki śmiechu. Myślałam, że nikt nie przebije arogancji i tępoty umysłu starych, postkomunistycznych betonów PKP. Myliłam się...

Prezesie Karnowski, dopiero teraz ten artykuł będzie propagowany, jego przedruki pojawią się na innych portalach. Tak więc skutek zamordystycznej polityki zarządu PKP SA będzie odwrotny od zamierzonego. Nie lepiej było siedzieć cicho zamiast szczuć dziennikarza adwokatem?

Przegrałeś facet w sądzie z Warsewiczem, przegrasz i z Trammerem! Ale chyba prędzej wylecisz z PKP po przerżniętych wyborach. I mam nadzieję, że stosowne służby dobiorą się wam do tyłków za skandaliczną prywatyzację kolejowych światłowodów i kolejowej energetyki.


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rodriges Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: PKP Intercity

PostWysłany: 07-08-2015, 02:20    Odpowiedz z cytatem

Może niech najpierw Karnowski nam wytłumaczy na jakiej podstawie angażuje do tego firmę zewnętrzną (kancelarię prawną). Przecież w PKP S.A. jest zatrudnionych kilkudziesięciu jeśli nie kilkuset prawników etatowych.
Chyba jednak rozumiem. Karnowski nie chce korzystać z kolejowych prawników ponieważ do celów prywatnych nie można ich angażować. A w tym przypadku tak jest zważywszy, że Karnowski nie jest pracownikiem PKP S.A. ponieważ jest zatrudniony na umowę cywilno- prawną i może być w świetle prawa traktowany jedynie jako współpracownik. W tej sytuacji powinien osobiście ponieść koszt tej zewnętrznej obsługi prawnej. Niech nam przedstawi fakturę/ rachunek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 07-08-2015, 21:39    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Myślałam, że nikt nie przebije arogancji i tępoty umysłu starych, postkomunistycznych betonów PKP. Myliłam się...

Proces gnilny w obozie władzy pogłębia się. Do października balcerowiczowski desant PKP jeszcze nie raz się skompromituje. Paniczny strach przed powrotem pisowskiej IV RP i świadomość własnych przekrętów ku chwale zdegenerowanej PO niektórym odbiera już rozum.

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 09-08-2015, 16:21    Odpowiedz z cytatem

Furgalski: Sprzedaż PKP Energetyki funduszowi jest ryzykowna.

– Prywatyzacja PKP Energetyka w formule przyjętej przez zarząd PKP SA jest mocno ryzykowna. Trudno wskazać podobne rozwiązania w Europie czy na świecie, gdzie infrastruktura elektroenergetyczna wraz z dystrybucją energii nie jest częścią infrastruktury kolejowej kontrolowanej przez państwo – mówi Adrian Furgalski, wiceprezes ZDG TOR.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/58862/furgalski_sprzedaz_pkp_energetyki_funduszowi_jest_ryzykowna.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 24-08-2015, 14:15    Odpowiedz z cytatem

Jakub Karnowski w radzie nadzorczej HSBC Bank Polska.

Jakub Karnowski, prezes PKP SA, został powołany na Niezależnego Członka Rady Nadzorczej HSBC Bank Polska S.A. Wraz z pozostałymi członkami Rady będzie nadzorował postępy we wdrażaniu strategii banku i realizacji jego ambicji bycia wiodącym bankiem międzynarodowym w Polsce.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/59038/jakub_karnowski_w_radzie_nadzorczej_hsbc_bank_polska.html

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 25-08-2015, 17:56    Odpowiedz z cytatem

Ten bank nie ma dobrej opinii. Zresztą Karnowski podobnie dlatego pasuje do szemranych interesów.
Bank HSBC znany z prania brudnych pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bunia Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 04 Paź 2013
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 22-09-2015, 16:15    Odpowiedz z cytatem

"Z luksusowych lokali niemal swoje biura uczynili szefowie spółek Skarbu Państwa. Na przykład Jakub Karnowski, szef PKP, przez rok był w obu restauracjach 33 razy. Często po to, by spotkać się ze Sławomirem Nowakiem (6 razy), ale też na przykład po to, by zobaczyć się z zarządem PKP".

Jak kto chce wiedzieć z kim spotykał się JK odsyłam do artykułu. Jest tam wykaz sporządzony przez ABW.

ABW o gościach "Sowa i Przyjaciele"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 15-04-2016, 18:07    Odpowiedz z cytatem

Jestem w trakcie czytania książki Konrada Lassoty "Jak podsłuchałem system. Ośmiorniczki, czyli elita na widelcu". Rozmowę z autorem przeprowadził Jan Pospieszalski w programie "Warto rozmawiać":

http://vod.tvp.pl/24547380/12042016

Pozwolę sobie zacytować fragment rozdziału "Dużych chłopców zabawy z pociągami". To a propos wizyt byłego prezesa PKP SA w restauracjach Amber Room oraz Sowa & Przyjaciele, o czym więcej tutaj:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=342311#342311

"Prezes PKP był z natury podejrzliwy. Nie spoufalał się z obsługą, nie pił dużo alkoholu, a ze spotkań wychodził zazwyczaj pierwszy. Z moich obserwacji wynika, że Karnowski komunikował się niewerbalnie za pomocą szyfru z towarzyszącymi mu osobami, asystentami lub członkiem zarządu Piotrem Ciżkowiczem. (...) Przebiegłość prezesa zarządzającego kolejami objawiała się także w innych okolicznościach. Opowiadał o tym w otwartej przestrzeni, głośno, siedząc niedaleko kominka i popijając koniak. Wspominał wówczas, jak to podczas wyjazdu służbowego udawał pewnego razu pijanego, aby zobaczyć, który ze współpracowników będzie próbował go upokorzyć, nagrać lub zdeprecjonować. Gdy zdrajca połknął haczyk i rozpoczął rejestrację wideo, konsekwencje okazały się dla niego smutne."

Po więcej odsyłam do książki, która od kilku dni jest w księgarniach.

PS
Protokół z przesłuchania Jakuba Karnowskiego (ksywa nadana mu przez kelnerów - "Dżejkob"):
https://www.facebook.com/infokolej/posts/963265987038450

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl