Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Następny
UWAGA: Złodzieje w nocnych pociągach
Autor Wiadomość

leszo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lut 2012

PostWysłany: 08-02-2012, 21:59    Odpowiedz z cytatem

200zł netto
Czyżby przykład szedł z góry?
Teraz przypomniałem sobie,że nie jeden tylko znajomy się tym zajmował swego czasu. Pijani ludzie, agresywne zachowanie.
A wiesz co jeszcze wyeliminowano? Nielegalną sprzedaż piwa....
Sama praca - praca w ochronie jest specyficzna, wiele rzeczy robi się na doróbkę, w wolnym czasie
I nawet jak uda Ci się przysnąć to ile wyjeździsz 500h/miesięcznie? na umowę zlecenie? To jest życie?
Taki konduktorzyna zarobi etatowo ze 2500zł....
Przypominam,że ochroniarz "peLnowartościowy" to ochroniarz z tzw. licencją POF wartą około 2 tysiące z badaniami, które pracownik musi na swój koszt prolongować sam, więc nie róbmy ich szczęśliwcami za 200zł, gdzie czasem trzeba się z ludźmi dosłownie szarpać...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 08-02-2012, 22:12    Odpowiedz z cytatem

ale czy ktoś im każe pracować za te marne 200zł brutto? Nie startuje na kolej były rekrutacje w różnych regionach polski, na konduktorów i na maszynistów, dlaczego ich nie było na rekrutacji?

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

leszo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lut 2012

PostWysłany: 08-02-2012, 22:36    Odpowiedz z cytatem

Stary,zadaj sobie troszkę trudu i przewertuj tematy na Info - kolej.
Spotkasz zdania typu "należy mieć dobre geny" itp.
Słuchaj nawet do urzędów miejskich są ogłoszenia (muszą być, bo ktoś mógłby ich posądzić o jakieś kumoterstwo) Tyle,że już wiadomo, kto zostanie przyjęty. Tego nie przeskoczysz
Poza tym nie każdy realizował by się jako kolejarz. Jeszcze (tylko) 10 lat temu pracownik ochrony na grupie interwencyjnej zarabiał 12-14 zł netto rbg na umowę o pracę. Może kogoś bardziej "jara" zrobić porządek na dyskotece, zrobić porządek z koleżką w sklepie i inne, a tym samym wzbudzać rumieńce u dziewczyn, niż sprawdzać, czy do biletu ulgowego jest ważna legitymacja.Poza tym (jeździłem z kolejarzami) to jedynie do kolegi kolejarza możesz zadzownić,żeby ci colę kupił jak wsiądzie na stacji i zainwestuj w dobry chlebak, zaprzyjaźnij się z piekarzem,bo będziesz kanapki wcinał. A na ochronie jeździsz sobie po mieście i tu na kebab, tam zapiekankę...
Niestety teraz większość branż ( w tym niestety prace fizyczne) cierpią na niskie wynagrodzenie, z tąd wiele powołań, zwłaszcza w osobie absolwenta jakiejś głupkowatej uczelni humanistycznej do mundurówki w tym policji i wiele innych. Jedyny argument:umowa o pracę oraz ponad 2 tysiące netto. Takie czasy nastały...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 08-02-2012, 23:07    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Może kogoś bardziej "jara" zrobić porządek na dyskotece, zrobić porządek z koleżką w sklepie i inne, a tym samym wzbudzać rumieńce u dziewczyn, niż sprawdzać, czy do biletu ulgowego jest ważna legitymacja

No i co w związku z tym? Jak chcesz zostać ochroniarzem to idź na ochronę. A jak chcesz na kolej, to złóż podanie na kolej. Nikt nikogo nie zmusza do bycia konduktorem.

leszo napisał/a:
do kolegi kolejarza możesz zadzownić,żeby ci colę kupił jak wsiądzie na stacji i zainwestuj w dobry chlebak, zaprzyjaźnij się z piekarzem,bo będziesz kanapki wcinał. A na ochronie jeździsz sobie po mieście i tu na kebab, tam zapiekankę...

Nie rozumiem do końca tego Twojego bełkotu. To kolejarz nie może już sobie kebaba czy zapiekanki kupić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 09-02-2012, 06:53    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Może kogoś bardziej "jara" zrobić porządek na dyskotece, zrobić porządek z koleżką w sklepie i inne, a tym samym wzbudzać rumieńce u dziewczyn

Ta, praca na ochronie, szczyt marzeń młodego człowieka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 09-02-2012, 08:42    Odpowiedz z cytatem

mateusz123 mam kolegę ochroniarza z powołania. Oczywiście nie takiego ze sklepu Tesco. Na co dzień jest konwojentem, posiada oczywiście licencję pracownika ochrony fizycznej I-go stopnia, posiada broń palną, dodatkowo prowadzi szkołę ochrony w Zgorzelcu. I uwierz jest ochroniarzem z powołania. Nie mówię, aby nocne pociągi ochraniali tacy konwojenci ale myślę, że po dwóch pracowników na każdy nocny skład z takiego np. Solid'u bardzo by poprawiło bezpieczeństwo i nie nadwyrężyło zbyt poważnie budżetu IC.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

EU07-469 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lip 2010
Skąd: Polanów

PostWysłany: 09-02-2012, 09:37    Odpowiedz z cytatem

Jak chodzi o nocne pociągi, to swego czasu (jak jeszcze byłem w wojsku, to były lata 2005-2009 (siedziałem na termicie)) starałem się sam czuwać, aby reszta przedziału mogła spać. Będąc przyzwyczajony do nocnych służb nie miałem z tym większych problemów. Tak było jak jeździłem z Zegrza do Jeleniej (zawsze jeździłem Karkonoszami), tak też robiłem w każdym innym nocnym pociągu.

_________________
Gdyby cały beton PKP przerobić na podkłady, to można by zmodernizować wszystkie czynne szlaki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

leszo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lut 2012

PostWysłany: 09-02-2012, 09:46    Odpowiedz z cytatem

Witjo
Spieszę z wyjaśnieniem bełkotu, otóż jadąc pociągiem 6 godzin bez przerwy nie wiem gdzie można kupić gorący kebab. Być może Ty Witjo zarejestrujesz działalność i będziesz na większych stacjach z gorącymi kebabami po przedziałach latać...
Mateusz 123 ochrona (praca) czasem nie jest taka zła.Problem jest ten głowny, czyli wynagrodzenie które w oparciu o umowę cyilnoprawną jest mniejsze od ustawowego minimum.
EUO7 -469
Tak, ochronę w pociągach IC miał Solid.Szkoda,że już jej nie ma...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 09-02-2012, 09:56    Odpowiedz z cytatem

mateuszpiszcz napisał/a:
Nie mówię, aby nocne pociągi ochraniali tacy konwojenci ale myślę, że po dwóch pracowników na każdy nocny skład z takiego np. Solid'u bardzo by poprawiło bezpieczeństwo i nie nadwyrężyło zbyt poważnie budżetu IC.

I ochroniarze jeździli, jednak jak widać IC z tego zrezygnowało. Ochrony nie było na wszystkich pociągach i złodzieje doskonale wiedzieli gdzie jest ochrona i byli gdzie indziej...
Nie wiem czy ktoś gdzieś tu pisał, ale obecnie zauważyłem że w Czechach właśnie CD podpisały umowę z jakąś agencją ochrony i ochroniarze jeżdżą w nocnych pociągach.

leszo napisał/a:
Spieszę z wyjaśnieniem bełkotu, otóż jadąc pociągiem 6 godzin bez przerwy nie wiem gdzie można kupić gorący kebab. Być może Ty Witjo zarejestrujesz działalność i będziesz na większych stacjach z gorącymi kebabami po przedziałach latać...

Hmm, to polikwidowali wszystkie kebaby w okolicach dworców w Polsce?? Jeszcze w tym roku widziałem/jadłem coś ciepłego w okolicach lub bezpośrednio na dworcach Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna, Wrocław Główny, Częstochowa, Katowice, Kraków Główny...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

leszo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lut 2012

PostWysłany: 09-02-2012, 11:41    Odpowiedz z cytatem

Witjio
Nie wiem co wiesz o kolei,ale jeśli konduktor czy maszynista zamiast przestrzegać czasu przejazdu,wyjdzie sobie na 15 minut po kebaba, zostawi skład tak sobie na dworcu i przyczyni się do opóźnienia - to rzeczywiście w każdym mieście i miasteczku są fast - foody

Ic zrezygnowało z ochrony. A może byli zbyt skuteczni i przewoźnik z powodu braku czynów zabronionych w pociągach stwierdził,że ochrona nie jest potrzebna. I takie rzeczy się zdarzają... Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 09-02-2012, 11:53    Odpowiedz z cytatem

A kto tu mówi o opóźnianiu pociągu? Myślisz, że kolejarz na 12 godzin służby 12 godzin spędza w pociągu?
Widać, że nie masz zielonego pojęcia o pracy kolejarza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 09-02-2012, 15:22    Odpowiedz z cytatem

leszo napisał/a:
Witjo
Spieszę z wyjaśnieniem bełkotu, otóż jadąc pociągiem 6 godzin bez przerwy nie wiem gdzie można kupić gorący kebab.


Z twoich wywodów wnioskuję, że wg ciebie w pracy najważniejsze jest to żeby...zjeść kebapa Twisted Evil Albo może twierdzisz, że ochroniarze to pasibrzuchy wcinający na każdym roku fast food? Przepraszam, ale w ogóle nie można zrozumieć tego co chcesz nam przekazać, piszesz kompletne bzdury. Pamiętaj, że posty nie wnoszące nic do dyskusji są usuwane, a ich autorzy nagradzani ostrzeżeniami.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 09-02-2012, 18:53    Odpowiedz z cytatem

leszo napisał/a:
Stary,zadaj sobie troszkę trudu i przewertuj tematy na Info - kolej.
Spotkasz zdania typu "należy mieć dobre geny" itp.


skończ gadać głupoty bo ja i inne osoby z tego forum [odsyłam do tematu rekrutacja na maszynistę PKP Intercity] jakoś sie dostały do IC bez znajomości. Wbiłeś sobie coś do bani i nie chcesz odpuścić.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ujd Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 12 Lip 2009

PostWysłany: 09-02-2012, 21:47    Odpowiedz z cytatem

siwiutki91 napisał/a:
leszo napisał/a:
Stary,zadaj sobie troszkę trudu i przewertuj tematy na Info - kolej.
Spotkasz zdania typu "należy mieć dobre geny" itp.


skończ gadać głupoty bo ja i inne osoby z tego forum [odsyłam do tematu rekrutacja na maszynistę PKP Intercity] jakoś sie dostały do IC bez znajomości. Wbiłeś sobie coś do bani i nie chcesz odpuścić.

może Mama pomogła?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 09-02-2012, 22:03    Odpowiedz z cytatem

żeby jeszcze było w czym pomagać.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 18 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl