Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Kurs na maszynistę z urzędu pracy
Autor Wiadomość

karmelka Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 19 Lut 2012

PostWysłany: 19-02-2012, 18:47   Kurs na maszynistę z urzędu pracy Odpowiedz z cytatem

wybiera sie moze ktos?
kurs sponsoruje pracodawawca pkp cargo plus urzad pracy.
Ciekawa jestem czy również za badania płacą?
Zdaję sobie sprawę, że po kursie najpierw trafie na warsztat.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Horror Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Gru 2011
Skąd: 3miasto

PostWysłany: 19-02-2012, 20:34    Odpowiedz z cytatem

a wymagania naszych kochanych polskich przepisów BHP nie dyskwalifikują kobiet?? Wibracje, pola elektromagnetyczne, praca w nocy itp?? to dość pokręcone było, zmieniło się coś??
Kursu powinien sponsorować pracodawca, ale jak to jest w przypadku kursu z urzędu pracy, nie mam pojęcia. Na pewno trzeba zwrócić w przypadku nie zdania egzaminu.
Który urząd pracy wysyła na kurs na licencję?? Smile Łódź?? To jest już jakiś wątek na ten temat tutaj

_________________
Ignorancja->ksiazka. Glupota->strzelba+szpadel
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

karmelka Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 19 Lut 2012

PostWysłany: 19-02-2012, 21:03   odp Odpowiedz z cytatem

No właśnie nie ma teoretycznie znaczenia płećWink)
ale jak bedzie w praktyce to nie wiem.
na licencje maszynisty moga startowac kobiety - dzwonilam do 3 osrodkow szkoleniowych w pl.
Teraz to (niby) na kurs moze przyjsc kazdy nawet z humanistycznym wyksztalceniem (np ja).
Kurs oplaca pracodawa i zapewnia po zdaniu zatrudnienie (wiadomo najpierw warsztat etc).
Urzad pracy daje skromne szkoleniowe (w 2 mc szkolenia)
Ale ciekawi mnie czy za badania rowniez pracodawca zaplaci? Bo kurcze nie bede miala skad wziasc 650zl ;/
Kiedys bylo tak, ze PUP zwracal koszty dojazdu - ja bede miec na szkolenie 4,5 godz samego dojzdu busem;/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Horror Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Gru 2011
Skąd: 3miasto

PostWysłany: 19-02-2012, 21:08    Odpowiedz z cytatem

Teoretycznie. Ale kurs to jedno. Kto zatrudni w polsce kobiety? Póki co uniemożliwiają to przepisy BHP.
Podchodząc do kursu nie jesteś pracownikiem. Nikt Ci nie zapłaci. Pracodawca może, jeśli Cię zatrudni, zwrócić Ci koszta szkolenia po zdanym egzaminie.
Wszystko zależy od tego jak będziesz miała skonstruowaną umowę.

W przypadku wątków o rekrutacji na maszynistę i konduktora.. u nas była inna sytuacja. Nie sugeruj się.

_________________
Ignorancja->ksiazka. Glupota->strzelba+szpadel
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Aaalisha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-02-2012, 21:11   

karmelka, trzymamy kciuki mocno za to, aby zbetoniałe przepisy BHP wreszcie się zmieniły ;-)...
Powrót do góry

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 19-02-2012, 21:27    Odpowiedz z cytatem

Spokojnie, nikt nie lubi konkurencji Rolling Eyes
Powoływanie się na przepisy BHP w wypadku kobiet na stanowisku maszynisty jest całkowicie bezpodstawne.

Wykaz stanowisk i prac do których nie można zatrudniać kobiet jest ogólnie dostępny.
karmelka, Powodzenia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Renia Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 01 Wrz 2006
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 19-02-2012, 21:42    Odpowiedz z cytatem

Przepisy BHP? Toż to jawna dyskryminacja płci! Kobiety mogą pilotować samoloty, a nie mogą prowadzić głupiej lokomotywy? Absurd do kwadratu!

_________________
Ze złem nie powinno się w żaden sposób koligacić, ale omijać je szerokim łukiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Horror Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Gru 2011
Skąd: 3miasto

PostWysłany: 19-02-2012, 21:45    Odpowiedz z cytatem

jasne, kręcić kołem każdy potrafi.. przyjemna lekka praca. ruszyć i stanąć i tak w kółko...
dobrze żyć w nieświadomości.

_________________
Ignorancja->ksiazka. Glupota->strzelba+szpadel
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 19-02-2012, 21:46    Odpowiedz z cytatem

Całe szczęście praktyka i pragmatyka po przerwie wprowadzi konkurencję w ten nasz swoisty "bal samców".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Horror Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Gru 2011
Skąd: 3miasto

PostWysłany: 19-02-2012, 21:51    Odpowiedz z cytatem

Fakty są takie. Zdany kurs na licencję uprawnia posiadacza licencji do poszukiwania pracodawcy i dalszego szkolenia na prawo kierowania czyli świadectwo, bo dopiero ono upoważnia do prowadzenia lokomotywy.
A czy znajdzie się w Polsce pracodawca chcący zatrudnić kobietę? Oby tak, oby jak najprędzej. Nie ma to jak łączenie składu zimą albo w błocie. Albo zabawa przewodami hamulca i zasilającym. Albo i sprzęgiem ogrzewania. Albo dłubanie w szafach NN. Nie żebym był złośliwy..

_________________
Ignorancja->ksiazka. Glupota->strzelba+szpadel
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Aaalisha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-02-2012, 22:19   

Renia, fajny avatar. Ale pamiętaj żeby sprzęgi łączyć przy opuszczonych patykach Very Happy...
Powrót do góry

reni71 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 26 Sty 2012
Skąd: łódzkie

PostWysłany: 20-02-2012, 10:52   z urzędu pracy???? Odpowiedz z cytatem

Przepraszam a w jakiej miejscowości sa te kursy ????z urzędu pracy
Z tego co wiem to u nas w Łodzi licencja kosztuje 6 tys i to absolutnie nie ma nic wspólnego z urzedem pracy ,bo rzecz jasna pracodawca musialby podpisac dokument ,ze Cię zatrudni a takiej pewności nie ma!!! i dlatego kurs na licencje organizuje uczelnia
Pragne jescze sprostowac wypowiedx kolegi ,który jest szczery nie źlośliwy a jakże !!!-nie kaźda konieta ,która chciałaby usiąśc za nastawnikiem posiada predyspozycje modelki Teraz szanowny kolego natura tak rzeźbi kobiete ,że nie są juz kurami domowymi Facet i pieniądz -rzecz nabyta!!!!
Sa i takie ,które w zyciu radzą sobie bez drugiej połówki i to ŚWIETNIE !!!to i po błocie tez sobie poradzą !!!
Skoro slonia mozna tańczyc nauczyc to i kobieta z pewnością nauczy sie podstaw elektryki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 20-02-2012, 10:56   

Horror napisał/a:
Nie ma to jak łączenie składu zimą albo w błocie. Albo zabawa przewodami hamulca i zasilającym. Albo i sprzęgiem ogrzewania. Albo dłubanie w szafach NN. Nie żebym był złośliwy..


Ale jesteś. Po to się idzie na kurs, aby tego wszystkiego się wyuczyć. Skoro kobiety mogą prowadzić tramwaje i pilotować samoloty, to (i tu powtórzę pytanie @Reni) czemu nie mogłyby prowadzić "głupiej lokomotywy"?
Powrót do góry

karmelka Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 19 Lut 2012

PostWysłany: 20-02-2012, 12:23    Odpowiedz z cytatem

Horror nie czytasz co pisze!
Kurs oplaca pracodawa i zapewnia po zdaniu zatrudnienie!!! w momencie przystapienia do kursu nalezy podpisac lojalke ze po zdaniu bedzie sie u niego pracowac przez rok!!!
Wiec problem ze znalezieniem pracodawcy odpada Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kolbak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Sie 2008
Skąd: Kraków

PostWysłany: 20-02-2012, 12:56    Odpowiedz z cytatem

mk1992, ja wszystko rozumiem, ale w sytuacji jakby to się tylko do prowadzenia sprowadzało. Wybacz, ale nie wyobrażam sobie kobiet sprzęgających i rozprzęgających skład. Mam tu na myśli przede wszystkim siłę jaką należy włożyć w czynności z tym związane. I nie wynika to absolutnie z jakichkolwiek przejawów dyskryminacji, wręcz przeciwnie - uważam, że kobiety to na tyle delikatne istoty, że nie powinny się takimi rzeczami parać.
Inna sprawa, że takie rzeczy są również w ramach obowiązków kierownika pociągu i słyszałem już o sytuacji, gdy drużyna konduktorska składała się z dwóch filigranowych kobiet i zrodził się problem, gdy zdarzyła się awaria po drodze i konieczność wyłączenia wagonu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 8 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl