Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Renoma w pociągach IC
Autor Wiadomość

inż. Mamoń Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2010
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: 01-03-2012, 11:54   Renoma w pociągach IC Odpowiedz z cytatem

Czy już spotkaliście sie w pociagach IC z kontrolerami z RENOMY? Co o nich sądzicie?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 01-03-2012, 15:18    Odpowiedz z cytatem

Fajni ludzie Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

klimeu44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 01-03-2012, 16:15    Odpowiedz z cytatem

No wreszcie, moze się to wpłynie chociaż trochę mobilizująco na konduktorów i wezmą się do roboty.

_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 01-03-2012, 18:01    Odpowiedz z cytatem

Na IC jest ich chyba oddelegowanych dziesięciu. Ciągle te same twarze biegają po TLKach przejeżdżających przez Warszawę.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fisch Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 16 Mar 2008

PostWysłany: 01-03-2012, 19:10    Odpowiedz z cytatem

Spotkałem się z Panami. "Trzepać" pasażerów do podszewki. Polecam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pendolino Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2009
Skąd: Lublin

PostWysłany: 01-03-2012, 20:54    Odpowiedz z cytatem

Już się kończy darmowa komunikacja TLK Warszawa Wschodnia - Zachodnia i odwrotnie. Ostatnio pierwszy raz w życiu sprawdzali mi bilet na moście Średnicowym.

_________________
2012 - 16464 km
2013 - 25289 km
2014 - 03715 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 01-03-2012, 21:44    Odpowiedz z cytatem

Tylko nie raz tym panom trzeba przypominać że to nie KMy że podróżny bez biletu ma wejść pierwszymi drzwiami.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wuja Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2011

PostWysłany: 01-03-2012, 22:53    Odpowiedz z cytatem

A ja mam takie pytanie. To po co są konduktorzy? Dla mnie to jest absurd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rysio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Kwi 2009

PostWysłany: 02-03-2012, 03:31    Odpowiedz z cytatem

wuja
A Ty ptrafil bys w 2 osoby sprawdzic wszystkim bilety w czasie ok. 15 minut?
czasami pociagi sa 10-12 wagonowe czyli ich dlugosc to ponad 200 m
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 02-03-2012, 07:15    Odpowiedz z cytatem

@wuja RENOMA zajmuje się tylko kontrolą biletów oraz dokumentów uprawniających do ulgowych przejazdów, a konduktor ma więcej obowiązków jeszcze. @wuja czy widziałeś by kontrolerzy z RENOMY świecili lub gasili światło w pociągu? Udzielili informacji podróżnym? Pilnowali i obserwowali peron podczas wyjazdu pociągu? Bo ja nie. Osobiście ich już bardzo dawno nie widziałem, ale nie wierzę, że od czasu gdy ich widywałem się coś zmienił. No chyba, że się mylę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 02-03-2012, 12:04    Odpowiedz z cytatem

Ech, najwięcej jak zwykle mają do powiedzenia ci którzy najwięcej kombinują i szukają okazji ażeby się przejechać za free Smile Przez 3 m-ce miałem codziennie do czynienia z ekipą z RENOMY (nie, nie pracowałem, byłem kontrolowany 3x dziennie jako pasażer Smile ) zarówno w tramwajach jak i w SKM. W tramwajach ZAWSZE (w dzień bynajmniej) są ekipy sympatycznych facjat, stale tylko dzień dobry, proszę, dziękuję, przepraszam etc + uśmiech na japie. Naprawdę jest poziom kultury i są właściwe maniery, nawet pomimo tego że nie jednego studenta-debila chciałoby się wywalić przez okno za celowe i złośliwe gadanie przez telefon i szukanie godzinami biletu. Dziwnym przypadkiem połowa tej hołoty zaczyna gadać jak zbliża się kontrola Smile
W SKM jest nieco inaczej. Nie ma tam raczej uśmiechniętych facjat ale to jest jedyna różnica. Nie, jest jeszcze jedna, w SKM są same dobrze zbudowane byki, w tramwajach zazwyczaj (nikomu nie ubliżając) nieco leszczowaci jeżeli chodzi o posturę Smile Ale w SKM tak musi być. Wieczorami i nad ranem głównie w weekendy potrafi jechać taka patologia że włos się na głowie jeży. Dlatego pięciu czy sześciu panów-byków raz że wzbudza nieco respektu dzięki czemu część patologii mniej podpita i naćpana jest potulna i nie robi chlewu. Dodatkowo dzięki silnej posturze mogą spacyfikować szybko cały przedział jeżeli jest taka konieczność.
Podejrzewam że w Wawie najwięcej będą piszczeć ci co na gapę jechali dwa przystanki czy tam stacje. To przecież takie Polskie Smile Może jednak sama wizja spotkania z byczymi karkami spowoduje że ów plebs będzie kupował bilety albo zapierdzielał na piechotę Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 02-03-2012, 12:15    Odpowiedz z cytatem

@siwiutki91: to nie KMy, ale w TLK jest obowiązek zgłaszania chęci zakupu biletu, w Ex, EIC, EC - tego nie ma.

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 02-03-2012, 15:32    Odpowiedz z cytatem

@Pawel_15 - U mnie w mieście jak jest kontrola biletów w MPK, ja mam kartę pół roczną jednak zwykle nie mogę znaleźć karty miesięcznej do następnego przystanku. Goście myślą, że trafili cel i stoją przy mnie, dzięki mnie ktoś kto faktycznie nie ma biletu nie zostanie skontrolowany i wysiądzie na przystanku. Nie lubię kontrolerów i nie będę im ułatwiał pracy. Mówię o kontrolerach komunikacji miejskiej, konduktorom w pociągu zawsze daje od razu bilet z kompletem legitymacji, często im pomagam, np tłumacząc pasażerom dlaczego pociąg stoi, dzięki czemu potem konduktor nie obrywa od nich docinek na kolej. Tylko konduktorzy to ok goście, a kontrolerzy to zwykle niemiłe typy co chcą tylko wlepić jak najwięcej kar, z tąd różnica w traktowaniu z mojej strony.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 02-03-2012, 16:06    Odpowiedz z cytatem

Apelujemy o ostrożność i krytycyzm w stosunku do subiektywnych relacji osób, które zostały ujawnione bez biletu; wyłudzanie darmowego przejazdu jest czynem kategorialnie tożsamym z kradzieżą jakiegokolwiek dobra konsumpcyjnego. Żyjemy niestety w społeczeństwie, dla którego ciągle osoba, która ogra kontrolerów biletów jest bohaterem. Proszę się zastanowić, czy ostrze krytyki prasowej nie powinno być wymierzone przeciwko właśnie takim osobom drobnym cwaniaczkom, dumnym z tego, że wykiwali kontrolerów biletu, że nie musieli zapłacić za przejazd (i nie ponieśli z tego tytułu jakiejkolwiek odpowiedzialności). Społeczne przyzwolenie i poparcie takich zachowań, jest wstydliwym faktem chociaż uczciwa część pasażerów płaci za tych nieuczciwych. Apeluję zatem do poczucia Państwa odpowiedzialności za słowo. Działaniem społecznie pożądanym byłaby, zamiast afirmacji tego typu zachowań ich metodyczna krytyka. Wymaga to nieufności wobec skrajnie subiektywnych relacji podróżnych i ich doświadczeń. Zwykle te opisy stanowią próbę uniknięcia odpowiedzialności.

Z.W. Renoma
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 02-03-2012, 16:11    Odpowiedz z cytatem

@snajper - W tym kraju chyba mało kto lubi kontrolerów Smile A na pewno najmniej ci którzy najwięcej im są winni Very Happy Nie mówię i nie sugeruje nic na twój temat ale z własnego doświadczenia wiem że najwięcej krzyczą ci co nic nie płacą. Ale zobacz to z innej strony. Ktoś te cholerne bilety musi kontrolować, coby pół miasta nie jeździło za free. Nie jest to może i najlepiej ceniona funkcja (raczej znienawidzona w wersji bardzo) ale ktoś to musi robić, tak samo jak ktoś musi się użerać z szambem (dużej różnicy nie ma). Nie wiem jak u ciebie jest z tymi kontrolami, wiem że nie wszędzie jest tak jak powinno. Spory kawał czasu wstecz RENOMA w GDA miała opinię bliską dna. Było o tym w gazetach, trąbili wszędzie, najwięcej oczywiście ci co jeździli bez biletów. Od kilku ładnych lat jest zupełnie inna sytuacja, nie ma zakazanych mord gdzie co drugi był z wyrokiem, jest pełna profeska i kulturka. Poprzeczka jest bardzo wysoko postawiona, nie powinno się okazywać słabości, nie można wpierd... pasażerowi który na to ewidentnie zasługuje, jedyne co można to agresywnego obezwładnić i nic więcej, nie można mu nawet zasadzić prewencyjnego kopa w dupę. W sytuacjach strice ekstremalnych i kryzysowych zapewniona jest pomoc psychologiczna, każdy przechodzi badania, u każdego sprawdzają czy się do tego nadaje. Ale każdy z nich jest tylko człowiekiem i gadanie że skoro ma zły dzień to niech idzie do innej roboty jest tutaj bez sensu. Każdego uj strzeli jak usłyszy pięćsetny raz w ciągu jednego dnia że ma spierd... Nigdy nie utrudniałem kontroli biletów niezależnie od tego czy był to zasrany swing w GDA czy była to SKM. Nie przeciągam czasu szukając biletu schowanego w dupie tak jak większość plebsu uczęszczającego na polibudę czy UG. Mam zawsze bilet pod ręką niezależnie od tego czy są to jednorazówki/ dobowe czy na dłuższy okres. Zawsze go grzecznie podaję i zawsze jestem mile obsłużony proszę dziękuję etc. Bo gdyby nie to że ściągalność kasy jest tak wysoka to bym musiał zapieprzać rozwalającym się Ikarusem a nie nowym zepsutym-wiekuiście autobusie. Mój stosunek do panów z RENOMY jest nawet pozytywny, nigdy nie widziałem z ich strony chamstwa czy braku PRO, choć osobiście miałem ochotę nie jednemu gapowiczowi za brak kultury zasadzić kopa.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl