Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 27, 28, 29  Następny
Bilet PKP IC przez Internet
Autor Wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 20-09-2012, 14:06    Odpowiedz z cytatem

Brajdak, i znowu wprowadzasz w błąd...

W pociągach Ex, EIC, obowiązku zgłaszania się po bilet nie ma nikt. Są sprzedawane przy kontroli (z dopłatą).

Natomiast w TLK z obowiązku zwolnieni są jedynie inwalidzi, którzy posiadają odpowiednie dokumenty. Rower, dziecko, ani bagaż, nie mają w pociągach PKP Intercity nic do rzeczy.

_________________
Dzień dobry!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

anas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2009
Skąd: kalisz

PostWysłany: 20-09-2012, 21:17    Odpowiedz z cytatem

Ta wasza dyskusja jest bez sensu.Jeżeli posiadasz bilet wydany w systemie e-ic to bilety:z ulgą100%,99% oraz na rower czy wózek konduktor wyda go bez żadnej dopłaty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zielony34 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 20 Wrz 2012

PostWysłany: 20-09-2012, 21:38    Odpowiedz z cytatem

Witam. Nie chcę smiecic na forum wiec zapytam tutaj...

Mam pytanie w sprawie biletu, liczę na Waszą pomoc. Chciałem kupić bilet z miejscowosci X do miejscowosci Y z przesiadką w miejsc.Z, niestety w X nie ma kasy Intercity, a jak poinformowała mnie pani z informacji Intercity u konduktora również tego nie zrobię. na stronie rozklad-pkp.pl w opcji cena jest, że bilet z X do Y z przesiadką w Z kosztuje wg. biletu normalnego 63zł. Pytania mam następujące: czy bede musial zaplacic osobno za bilet z X do Y i z y do Z czy kupując bilet u konduktora i dostając tą adnotację ze bede jechal dalej Intercity zaplace wlasnie to 63zl? ew. czy moge w kasie Intercity kupic bilet z przesiadka placac np. cene jaka okresla ten modul ze strony rozklad-pkp.pl DZIEKI ZA POMOC pilne ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 21-09-2012, 22:47    Odpowiedz z cytatem

zielony34, napiszże chociaż jakie to pociągi... Oba TLK?

Kupisz u konduktora w pierwszym pociągu: albo od razu na cały przejazd (i za cenę taką jak na www), albo wystawi Ci on do stacji przesiadkowej z adnotacją "DALEJ" i tam zrobisz sobie dopłatę w kasie - jeśli kasa czynna, albo (jeśli przesiadka krótsza niż 30 minut) pokaż ten pierwszy bilet w drugim pociągu i wtedy też zrobisz tylko dopłatę uzupełniającą do 63 zł.

Ciekawostka: moduł na rozklad-pkp.pl bardzo często zawyża ceny (ale zdarza mu się też podać absurdalnie zaniżone). Trzeba uważać, ten system prowadzą amatorzy.

anas napisał/a:
Ta wasza dyskusja jest bez sensu.Jeżeli posiadasz bilet wydany w systemie e-ic to bilety:z ulgą100%,99% oraz na rower czy wózek konduktor wyda go bez żadnej dopłaty


Podaj podstawę prawną.

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

anas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2009
Skąd: kalisz

PostWysłany: 22-09-2012, 09:11    Odpowiedz z cytatem

Jestem teraz na urlopie,ale takie były zarządzenia dotyczące wystawiania biletów ,których nie można nabyć w systemie e-ic.Stosowałem to wiele razy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Juzef Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Cze 2010

PostWysłany: 22-09-2012, 09:45    Odpowiedz z cytatem

rumburak napisał/a:


anas napisał/a:
Ta wasza dyskusja jest bez sensu.Jeżeli posiadasz bilet wydany w systemie e-ic to bilety:z ulgą100%,99% oraz na rower czy wózek konduktor wyda go bez żadnej dopłaty


Podaj podstawę prawną.


Też chętnie się dowiem, zważywszy że moją reklamację w sprawie pobrania opłaty za wystawienie biletu na rower do biletu z e-IC olano z góry na dół, o czym pisałem stronę wcześniej Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 22-09-2012, 09:54    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kupisz u konduktora w pierwszym pociągu: albo od razu na cały przejazd (i za cenę taką jak na www), albo wystawi Ci on do stacji przesiadkowej z adnotacją "DALEJ" i tam zrobisz sobie dopłatę w kasie - jeśli kasa czynna, albo (jeśli przesiadka krótsza niż 30 minut) pokaż ten pierwszy bilet w drugim pociągu i wtedy też zrobisz tylko dopłatę

Nie kupi na całą trasę przejazdu. Konduktor wystawi mu bilet najwyżej do stacji, na której dany pociąg ma postój handlowy. W takim przypadku podróżny dostaje adnotację DALEJ i w następnym pociągu dokonuje dopłaty, wynikającej z różnicy kilometrów.
Podróżny może dokonać takiej dopłaty w pociągu bez pobierania opłaty za wystawienie w pociągu, bez względu na to czy kasa w danym momencie jest czynna i czy na przesiadkę miał więcej niż 30 minut.

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 23-09-2012, 08:49    Odpowiedz z cytatem

PKPowiec napisał/a:
Nie kupi na całą trasę przejazdu. Konduktor wystawi mu bilet najwyżej do stacji, na której dany pociąg ma postój handlowy. W takim przypadku podróżny dostaje adnotację DALEJ


Oczywiście, że kupi, chyba że trafi na twardogłowego konduktora, który z powodu niedouczenia lub w imię źle pojętej solidarności z załogą drugiego pociągu ("niech sobie też dostaną prowizję") będzie wolał narazić pasażera na niewygodę, niż od razu wydać mu bilet na całą trasę.

anas napisał/a:
Jestem teraz na urlopie,ale takie były zarządzenia dotyczące wystawiania biletów ,których nie można nabyć w systemie e-ic.Stosowałem to wiele razy.


Jak wrócisz, to proszę poszukaj. W regulaminach dla pasażerów nigdzie tego nie ma, i zawsze są głupie dyskusje.

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 23-09-2012, 12:10    Odpowiedz z cytatem

rumburak, z powodu niedouczenia to ewentualnie taki bilet podróżemu może wydać. Regulamin jasno określa zasady sprzedaży biletów przez drużyny konduktorskie. Na niewygodę może narazić pasażera kiedy wyda mu bilet do stacji nie będącej punktem postoju handlowego danego pociągu. Wtedy np. drużyna w drugim pociągu za posiadany bilet wyda bilet zastępczy, co wiąże się z pewną niedogodnością dla podróżnego...

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pako Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2012

PostWysłany: 23-09-2012, 12:46    Odpowiedz z cytatem

[ Dodano: 23-09-2012, 12:48 ]
rumburak napisał/a:
PKPowiec napisał/a:
Nie kupi na całą trasę przejazdu. Konduktor wystawi mu bilet najwyżej do stacji, na której dany pociąg ma postój handlowy. W takim przypadku podróżny dostaje adnotację DALEJ


Oczywiście, że kupi, chyba że trafi na twardogłowego konduktora, który z powodu niedouczenia lub w imię źle pojętej solidarności z załogą drugiego pociągu ("niech sobie też dostaną prowizję") będzie wolał narazić pasażera na niewygodę, niż od razu wydać mu bilet na całą trasę.

anas napisał/a:
Jestem teraz na urlopie,ale takie były zarządzenia dotyczące wystawiania biletów ,których nie można nabyć w systemie e-ic.Stosowałem to wiele razy.


Jak wrócisz, to proszę poszukaj. W regulaminach dla pasażerów nigdzie tego nie ma, i zawsze są głupie dyskusje.


Oczywiście że nie kupi!
§ 5 ust. 16 (RPO_IC)

http://intercity.pl/pl/dokumenty/Przepisy%20i%20taryfy/BIP/Regulamin%20Przewozu%20Os%C3%B3b,%20Rzeczy%20i%20Zwierz%C4%85t%20przez%20PKP%20Intercity%20SA%20%28RPO-IC%202012%29%20ze%20zm.%20nr%204.pdf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 23-09-2012, 22:35    Odpowiedz z cytatem

RPO-IC jest nieaktualny i zaniedbany. Z punktem na który się powołujesz nie zgadza się np. oczywisty fakt, że w pociągach można obecnie nabyć Bilet Podróżnika. Sami widzicie - RPO swoje, a rzeczywistość swoje!

Na dobrą sprawę tam samo pracownik drużyny mógłby odmówić wystawienia Podróżnika na podstawie par. 5 ust. 16...

Niestety PKP IC ma w swoich przepisach i zasadach coraz większy bajzel. Nic dziwnego, że pracownicy sami się w tym gubią. Trudno tu mieć pretensje do szeregowych konduktorów, więc przepraszam za zbyt mocne określenie z mojej strony.

Cytat:
Na niewygodę może narazić pasażera kiedy wyda mu bilet do stacji nie będącej punktem postoju handlowego danego pociągu.


Wystarczy, że to sprawdzi. Ma taką samą możliwość sprawdzenia, jak kasjerka (jeśli nie większą).

[ Dodano: 23-09-2012, 22:42 ]
Poza tym ust. 16 pkt 1 mówi, że podróżny ma nabyć bilet na dalszy przejazd, a chyba naturalne i oczywiste dla wszystkich jest, że miałby nabyć dopłatę do posiadanego już wcześniej biletu, a nie nowy bilet.

Jest to kolejny przykład, że RPO-IC nie można czytać literalnie. Te przepisy aktualizują ludzie którzy nie mają ani pojęcia o tym, co tworzą, ani wyobraźni, ani rzetelności.

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 24-09-2012, 11:44    Odpowiedz z cytatem

rumburak, co ma sprawdzić?

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 24-09-2012, 12:45    Odpowiedz z cytatem

PKPowiec, postoje handlowe pociągu, którym pasażer zamierza kontynuować przejazd po przesiadce.

Czy to takie bardzo niewykonalne? Z tego co się orientuję, terminale dają taką możliwość, tylko trzeba kliknąć gdzie trzeba (jeśli nie ma się pewności).

Wystawianie odrębnych biletów na kolejne odcinki jest ZŁYM rozwiązaniem tego wydumanego problemu. Wiele razy widziałem, że podróżnemu wystawiono 2 oddzielne bilety, zamiast dopłatę do poprzedniego biletu. Nie wnikam, czy z winy pasażera (bo nie pokazał pierwszego biletu), czy z winy drużyny (bo nie wiem co), ale jak zapłacił prawie 2 razy więcej niż powinien, to NA PEWNO na przyszłość podroż pociągiem nie będzie jego pierwszym wyborem.

W PRach z pocałowaniem ręki w pociągu wystawiają bilety na dowolne połączenia, i jakoś nie mają takich wydumanych problemów, jak w PIC.

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 24-09-2012, 13:04    Odpowiedz z cytatem

rumburak, postoje handlowe pociągów są powiązane tylko pośrednio z ustaleniem trasy przejazdu (stacje przez). Oczywiście terminal wyposażony jest w jakąś tam aplikację (NawIC czy jakoś tak), która umożliwia sprawdzenie rozkładu.
Nie mniej jednak na chwilę obecną wystawianie omawianych przez nas biletów jest nie zgodne z Regulaminem. Nad sensownością tych zapisów możemy dyskutować, bo są one rzeczywiście beznadziejne, bo jak wiemy w PR istnieje taka możliwość.

P.S. Odnośnie aspektów technicznych to terminale IC dają możliwość wyboru stacji OD i DO z listy rozwijanej, która obejmuje tylko postoje handlowe obsługiwanego pociągu.
Ale nie jestem pewien czy przypadkiem nie dałoby rady wpisać innej stacji DO z klawiatury. Tutaj przydałoby się podpytać kogoś z IC.

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 24-09-2012, 13:33    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie mniej jednak na chwilę obecną wystawianie omawianych przez nas biletów jest nie zgodne z Regulaminem.


Wystawianie Podróżników też jest niezgodne z RPO. Rozumiem, że na tej podstawie odmówiłbyś wystawienia takiego biletu w pociągu?

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 29 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 27, 28, 29  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl