Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Do Trójmiasta tylko TLK
Autor Wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 04-04-2012, 22:59    Odpowiedz z cytatem

W weekend majowy wybieram się do Trójmiasta to na pewno w jedną stronę przetestuję te pociągi, najpewniej to będzie "Neptun".
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

miko frustratus
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-04-2012, 19:31   

Ja tez jade wtedy Neptunem. Zdam relacje.
Powrot OLT, tez zdam relacje, ale gdzie indziej:-)
BTW, szukajac na swieta polaczenia z Krakowa do W-wy zobaczylem sobie TLK Norwid. Wiec szybciej zdam relacje i to z of topicowej trasy Very Happy
Powrót do góry

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-04-2012, 19:49   

endrju napisał/a:
Nie wiem, może z internetu, z informacji na dworcach? Ludzie, mamy XXI wiek, znalezienie tej informacji nie jest czymś wyjątkowo trudnym !



Naturalnie. Pasazerowie codziennie przychodzą zapytac sie w informacji, czy przypadkiem nie wprowadzono jakiejs promocji na pociagi EIC do Warszawy, bo PolskiBus im sie znudził. Rolling Eyes Wierz mi, ze są bardzo dobre oferty (np. Last Minute) ktore istnieja od wielu, wielu lat i nikt z potencjalnych podroznych o nich nie wie.
Powrót do góry

miko frustratus
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 06-04-2012, 18:57   

Chyba pasazerowie sie juz wywiedzieli. Troche za szybko, jak dla mnie Język , bo na poniedzialek proba kupna biletu przez net konczy sie takim komunikatem:

"Blokada rezerwacji miejsca w pociągu na wybrany dzień."
No i co teraz? Nowak rzuci mi jeszcze bilety, jak nie przymierzajc Platini na portalu UEFA na Euro2012? Mam sie tak samo bic o bilet na kolej Very Happy jak na mecze??
Ludzie, podobno wszyscy sie odwrocili od kolei.
Wiem, wiem Swieta, ale wagoniki mialy czekac na klientow w zapasie.
A IR wybitnie mi nie lezy...
Powrót do góry

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 06-04-2012, 19:32   

Blokada biletow moze oznaczac awarie systemu, bo jest to cos innego niz komunikat "brak wolnych miejsc" tak mi sie przynajmniej wydaje.
Powrót do góry

miko frustratus
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 06-04-2012, 19:41   

No nie wiem, na inne pociagi na tej trasie sa dostepne. Zobaczymy. Mowie o KRA-WAW, wiec bardziej oblegana, niestety.
Sprawdzielm na ten sam pociag, na trase W-Wa-Gdansk i tez blokada, wiec moze masz racje, albo jednak duzy popyt na mala liczbe wagonow. Do tej pory jezdzial na malej liczbie wagonow, prawda? wiec moze na swieta to za malo, nawet przy konkurencji PB i innych do Gdanska.
Powrót do góry

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 06-04-2012, 20:00   

No coz, calkiem mozliwe ze nie pomysleli i te pociagi dalej jezdza w zestawieniu jedna jedynka, dwie dwojki i WARS. Czekajmy wiec cierpliwie na relacje kogos, kto jechał Smile
Powrót do góry

miko frustratus
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-04-2012, 20:07   

Odblokowali jednak sprzedaz na Norwida , kupno 4 biletow bez problemu. Podroz 9.04 mila, wagony: 1 jedynka 139A+ Wars i 4 dwojki; jedna bezprzedzialowka 145A, dwie 136A i jedna Bauti 91- jakos tak, z przedzialem dla dzieci, skwapliwie wykorzystanym przez nas dzieki bardzo milemu konduktorowi. Frekwa na trasie Kra-Waw Zach ok 98% w dwojkach i 50% w jedynce. Na Zachodnim o czasie.
Tak wiec wagony bardzo dobre, tak trzymac!
Powrót do góry

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 10-04-2012, 11:40    Odpowiedz z cytatem

Ten sam skład "Norwida" widziałem wczoraj w Iłowie, gdy "Ukielem" wracałem do Warszawy. Zestawienie jak w EIC, ale frekwencja mizerna. 154A prawie cały pusty, w wagonach z przedziałami całe przedziały puste. Także z frekwencji 98% jaka była z Krakowa do Warszawy zostało może 10%.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

miko frustratus
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 10-04-2012, 18:02   

Noo tak, reklamy brak, to maja za swoje. Ja im troszke poprawie wyniki w weekend majowy, ale niech ci co maja w swoich obowiazkach sluzbowych dbanie o to, wezma sie juz do diabla najwyzszego, do roboty. Kto o tym wie, oprocz mikoli?
Powrót do góry

michal24111 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2012
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 10-04-2012, 20:37    Odpowiedz z cytatem

A byc moze jest tak, ze mieszkancy Trojmiasta po prostu sa przyzwyczajeni do tego, ze KASZUB i NEPTUN byly i sa pociagami z tej wyzszej polki.

P.S. Z gory przepraszam, ze nie ma polskich znakow w moim poscie, ale pisze z za granicy i w tutejszym komputerze, z ktorego pisze, nie ma polskich znakow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

miko frustratus
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-04-2012, 14:37   

Dzis TLK Neptun z W-wy do Gdanskiej mial 4 ladne dwojki ( wbrew zapowiedzi na peronie, ze 3), wars i jedna jedynke, wszystkie bardzo czyste. frekwencja grubo ponad 100% bardzo duzo ludzi bez biletow, wiec konduktorzy sie napracowali.

Frekwencja w jedynce tez swietna, rowno 100%.
Bonus: pare chwil za Tczewem zapierniczal 160km/h, moja premiera tego haj spidu na tej trasie:-)
W Tczewie 5 minut opoznienia, w Gdansku punktualny co do minuty.
Cieszy frekwa, nie wiem czy majowkowa, bo juz w koncu poniedzialek, wiec moze juz powoli sie bedzie na stale poprawiac.
Powrót do góry

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30-04-2012, 15:48    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli wierzyć systemowi e-IC to na jutro też już wszystkie miejsca w 2 klasie na "Neptuna" do Trójmiasta wyprzedane. To bardzo cieszy wszystkich miłośników kolei i Trójmiasta a zaliczam się do obydwu tych grup. Na pewno ma na to wpływ majówka i piękna pogoda, ale dobre i te parę dni z bardzo dobrą frekwencją. Poza tym sądzę że jednak czas jazdy niewiele ponad 5 godzin zrobił swoje, bo jednak nie wliczając w to samolotów to jest to najszybszy sposób, żeby dostać się z Warszawy do Trójmiasta. 160 km/h na E65 też bardzo cieszy, miejmy nadzieję że jak najszybciej na większej części tej trasy ujrzymy taką prędkośćSmile. W sobotę będę wracał z Trójmiasta z majówki, jeżeli zdecyduję się na "Neptuna" to oczywiście zdam relację.

[ Dodano: 06-05-2012, 02:09 ]
Wczorajsza już (sobota, 5 maja) podróż z Trójmiasta do Warszawy "Neptunem" należała do bardzo przyjemnych. Skład ten został wzmocniony dodatkowym wagonem klasy 1 i klasy 2. Zestawienie te to:
EP09-037+139A+139A-Op+wars + 136A-IC5 + 136A-IC3 + Z2B + 136A-IC3. Frekwencja dopisała aż za bardzo, część osób spędzała podróż na korytarzu lub w warsie. Z Gdańska wyjechał 6 minut po czasie (przed Sopotem przepuszczaliśmy "Dokera) ale mimo to do Tczewa już opóźnienie zostało nadrobione. Potem całą drogę wyjątkowo punktualnie. Czyli widać, że IC jak chce to potrafi, i że na pewno połowa z tych osób wybrałoby inne, alternatywne środki transportu gdyby "Neptun" dalej jeździł w taryfie EIC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

atakan Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2009

PostWysłany: 16-05-2012, 07:29    Odpowiedz z cytatem

pawelu, Ta sielanka z tym TLK do Trójmiasta będzie trwała do wakacji.W wakacje TLK Neptun zastąpi EX Jantar z wagonami bez klimy i ceną 2razy droższą także wypad nad morze w sobotę z rana i powrót w niedzielę wieczorem np.na bilecie podróznika odpada jezeli chodzi o ten pociąg.

[ Dodano: 16-05-2012, 07:32 ]
Oczywiście jest alternatywa w postaci TLK Monciak-Kropówki czyli nocnej patologi jak to okreslają drużyny PKP IC.

[ Dodano: 16-05-2012, 07:35 ]
Monciak-Krupówki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 16-05-2012, 10:01    Odpowiedz z cytatem

Kolega jechał Kaszubem w ubiegłym tygodniu na odcinku Gdynia - Bydgoszcz, frekwencja jak mi pisał, to na odcinku Gdańsk - Bydgoszcz 40 osób. Patrząc że to 1 poranny skład do Warszawy, jedyny dojeżdżający w miare wcześnie do Warszawy, uważam, frekwencja bardzo słaba. 4 wagony plus wars i mniej niż 50 pasażerów, przy cenie TLK to raczej nie ma co mówić o sukcesie pociągu czy trasy. Chyba przyzwyczajenia ludzi do Polskiego Busa i mimo wszystko niższe ceny u konkurencji, wcale nie robią szału na TLK. Trasa przez Bydgoszcz miała być w 2012 roku przebojem i jak na razie zupełna klapa była przy kategoriach EIC a przy TLK też poza wyjątkami i długimi wekendem majowym, jakoś ludzie nie przesiedli masowo na kolej.
Neptun jak pisze @Pawelu, był zapchany i to na maxa, ale terminy z jakich korzystal to długi wekend, wtedy każdy skład cieszy powodzeniem, a po wekendzie, zwykły roboczy dzień i garstka ludzi jedzie tanim TLK do Warszawy. Fatalne godziny odjazdu Kaszuba z Trójmiasta, omijanie Malborka, Iławy, gdzie zawsze w ubiegłym roku sporo osób dosiadało mimo wysokiej ceny(EIC), to wpływa na taką frekwencje. Temat Polskiego Busa już był podnoszony na forum setki razy. Wydaje mi się, ceny TLK Kaszub i Norwid oraz Neptuna, jeszcze są zbyt wysokie przy czasie przejazdu tych pociągów, bo trasa przez Bydgoszcz jak sie okazuje wcale czasowo nie jest rewolucyjna. Co z tego że kawałek polecimy E20, a wleczenie węglówką i do tego mało zatrzymań po drodze, skąd wziąść pasażerów. Jazda o 4 rano z Trójmiasta, to nawet problem z dojazdem autobusami nocnymi z dzielnic a już nie mówie o miastach spoza Trójmiasta. Mieszkałem w Malborku kilka lat, jeżdziłem Ex i IC do Warszawy, bywały dni, że po 10-20 osób wsiadało do Neptuna i Lajkonika i tak samo było w Iławie, to jednak frekwencja była poza Trójmiastem, a teraz trudno oczekiwać, że Bydgoszcz gdzie są TLK i IR w niemałych ilościach, nagle zapełni dodatkowe TLK jadące objazdem Trójmiasto - Wawa.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl