Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 127, 128, 129  Następny
Katastrofa kolejowa pod Szczekocinami
Autor Wiadomość

Jaro Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Sie 2008
Skąd: LUBIN

PostWysłany: 04-03-2012, 16:14    Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie układ torowiska na PODG Starzyny jest układem potencjalnie tworzącym zagrożenie w ruchu. Jeżeli tak ma zostać nadal to ludzie decydujący o budowie infrastruktury niech się zajmą czymś innym a nie klejami. Jakim trzeba być ignorantem, żeby pozostawić taki układ na zjeździe z magistrali... Mad

W Maps.Google mało widać. Ten teren jest zbyt słabo sfotografowany. Wejdźcie na Youtube i „przejedźcie się pociągiem” Psary - Starzyny.

_________________
-=| Na początek infrastruktura |=-


Ostatnio zmieniony przez Jaro dnia 04-03-2012, 16:18, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

suslowski2 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2012

PostWysłany: 04-03-2012, 16:16    Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim - zdarzyła się tragedia. Na razie nie ma co szukać winnych, od tego są osoby kompetentne, jednak no cóż...na pewno nie byli to gówniarze kładący kamienie na torach. Patrząc na wrak EP09 faktycznie ciężko uwierzyć, że ktokolwiek w tej lokomotywie przeżył, ale czasem wizualny stan wraku bywa złudny - co widać czasem przy wypadkach samochodowych.
Telewizji wolę nie włączać, mam uczulenie na dziennikarskich "fachowcuf" od wszystkiego.

Z szukaniem winnych naprawdę zaczekajmy. Może dyżurni, może kto inny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 04-03-2012, 16:46    Odpowiedz z cytatem

piast9 napisał/a:
Nie wiem co to jest oklejenie mapki ale z tego co wiem, to katastrofa miała miejsce mniej-więcej tu:
maps.google.pl
Ewentualnie po drugiej stronie DK78.


Mnie to wygląda na to miejsce:
http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/default.aspx?crs=EPSG%3A2180&bbox=559915.9306643,305908.227089305,561592.4931643,306570.727089305&variant=ORTO
Ale mogę się mylić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jarul Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Maj 2010
Skąd: Wrocław Główny

PostWysłany: 04-03-2012, 16:56    Odpowiedz z cytatem

Śledzę TV i Was od wczoraj. Straszliwa katastrofa. Upolitycznianie jej teraz nie ma sensu, ale po raporcie komisji trzeba wyciągnąć wnioski i coś na naszej kolei zmienić. Wąsal z TVP Info gadał o zamknięciach lokalnych linii, ale moim zdaniem nieźle powiedział o złym modelu europejskim i poparł normalną kolej - jeden zarząd w jednym kraju, jak u nas kiedyś.

@Geralt z Rivii - mądra merytoryczna wypowiedź, dzięki! Ciebie się TV powinno pytać.

Pokój duszom ofiar.
Kol. Victorii wszystkiego dobrego i niech wraca do zdrowia, forum i ukochanej kolei.

Czekam na raport.

_________________
PLK - Pazerne Likwidatorstwo Kolei
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sphinx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Sty 2010

PostWysłany: 04-03-2012, 16:57    Odpowiedz z cytatem

mike_sc3 napisał/a:
Mnie to wygląda na to miejsce:
http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/default.aspx?crs=EPSG%3A2180&bbox=559915.9306643,305908.227089305,561592.4931643,306570.727089305&variant=ORTO
Ale mogę się mylić

Jeśli się mylisz, to najwyżej o kilkanaście metrów. Wideo ze śmigłowca, na którym dość dobrze widać okolicę:
http://www.rmf24.pl/wideo/video,vId,515254,vSort,5,vTime,1,vAId,33710
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafaello1973 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: ok. Wrześni

PostWysłany: 04-03-2012, 16:58    Odpowiedz z cytatem

Hej ludki tak z innej beczki .co powiecie na jakąś formę zrzutki na ranną Victorię? Wiadomo dziewczyna po okresie pobytu w szpitalu będzie potrzebować pomocy , kto wie może rehabilitacji.Zawsze by można było jej pomóc?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Aaalisha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-03-2012, 17:00   

Rafaello1973, może admini pomyśleliby o otwarciu specjalnego konta bankowego??
Powrót do góry

biegowkowicz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Wrz 2009

PostWysłany: 04-03-2012, 17:01    Odpowiedz z cytatem

Czego TUSK nie zrobił dzisiaj w obliczu tej tragedii?

Powinna zostać w całym kraju przeprowadzona kontrola procedur na rozjazdach, badania techniczne sprzętu.
Każdy dyżurny ruchu powinien być sprawdzony pod względem posiadanej wiedzy i umiejętności, również w sytuacjach awaryjnych.
Powinien być skontrolowany cały sprzęt w całej Polsce.

Wszystko wskazuje na to, iż ta tragedia jest wynikiem tzw "modernizacji"
Przecież mamy inne odcinki modernizowane np. Warszawa-Gdańsk.
Strach jeździć lokalnymi torowiskami, skoro coś takiego mogło się wydarzyć na magistrali.

W Rosji Putin zażądał by wyjaśnień od ministrów transportu/infrastruktury i jeszcze dziś dymisjonował parę osób. Ale Tusk to słaby premier.
W Polsce skażą na więzienie jakiegoś dróżnika, a faktyczni winowajcy nada będą grzać stołki za grube pieniądze i nie robić nic!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jarul Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Maj 2010
Skąd: Wrocław Główny

PostWysłany: 04-03-2012, 17:09    Odpowiedz z cytatem

@Aalisha, @Rafaello1973, czemu nie, jakby była potrzeba to bardzo chętnie chyba każdy w miarę możności wpłaci.

Info z Teleexpressu: jeden z pociągów miał mieć sygnał zastępczy i rozkaz jazdy po torze niewłaściwym, nie podano jaki.

_________________
PLK - Pazerne Likwidatorstwo Kolei
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mamaki Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 04 Mar 2008

PostWysłany: 04-03-2012, 17:13    Odpowiedz z cytatem

Jarul napisał/a:
@Aalisha, @Rafaello1973, czemu nie, jakby była potrzeba to bardzo chętnie chyba każdy w miarę możności wpłaci.

Info z Teleexpressu: jeden z pociągów miał mieć sygnał zastępczy i rozkaz jazdy po torze niewłaściwym, nie podano jaki.


jeśli będzie potrzebna krew to kolejarze stawią się pierwsi. Zawsze tak robią

_________________
mamaki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

konrado1007 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lut 2012
Skąd: Legnica/Przemyśl

PostWysłany: 04-03-2012, 17:19    Odpowiedz z cytatem

http://kontakt24.tvn.pl/temat,piec-godzin-przed-katastrofa,37538.html?categoryId=0 feralny elektrowóz jadący z ex małpolska 5310 do Przemyśla , potem ten elektrowóz z drużyną trakcyjną przeszedł w Krakowie na TLK Brzechwe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sphinx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Sty 2010

PostWysłany: 04-03-2012, 17:20    Odpowiedz z cytatem

Dwóch maszynistów nie żyje, jednego już zidentyfikowano. Trwają poszukiwania trzeciego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomaszw22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Lis 2010

PostWysłany: 04-03-2012, 17:23    Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie, a czy potwierdzone jest , że kierownik i drużyna konfuktorska z IR Matejko zginęli? No i co z pomocnikiem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Orion Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Wrz 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 04-03-2012, 17:25    Odpowiedz z cytatem

Ta ET22 nie na żadnej legendarnej wytrzymałości.Materiał filmowy pokazuje ją tylko od strony wagonów które ciągnęła.Od strony uderzenia nie ma nic podobnie jak w EP09.Tył wygląda dobrze bo wagony w chwili uderzenia poszły w bok jak się lokomotywa odchyliła.W przypadku EP09 cały impet uderzenia skierował się w osi składu na tylną kabinę.To tylko moje dywagacje.I mam też inną wątpliwość jak jest mowa o przejechaniu sygnału "S 1" - Stój.Zdaje się że po drodze do semafora z takim sygnałem mija się Os 1 czy S 5 ...Tak czy owak straszna katastrofa za którą odpowiadają pośrednio wszystkie kolejne rządy od czasów Mazowieckiego za konsekwentne ignorowanie potrzeb kolei.W normalnym kraju poziom zabezpieczeń technicznych w znacznym stopniu chroniłby przed zaistnieniem takiego zdarzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafaello1973 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: ok. Wrześni

PostWysłany: 04-03-2012, 17:30    Odpowiedz z cytatem

@Aalisha dobry pomysł z tym kontem , tak samo jaki z oddawaniem krwi dal rannych zawsze kolejarze lub Mkole z Małopolski, Kielecczyzny i Śląska mogą podskoczyć i oddać rannym.
@mamaki , kto wie czy ta krew nie będzie potrzebna , bo dziś było info z Sosnowca ,że jakaś kobieta miała już przetaczana krew , a potem jak ją lekarze ustabilizują to będzie mieć operację.

[ Dodano: 04-03-2012, 17:42 ]
Orion na mojej oko i pewno nie tylko na moje ta rozpruta Ep-09 chyba już na zawsze skończyła służbę 9 szkoda tej maszyny , niewiele ich jest ) , no chyba ,ze ktoś bardzo się uprze i wpadnie na pomysł naprawy i rekonstrukcji kabin oraz podwozia ,ale o ile wiem to po wypadkach niejedna lokomotywa w lepszym stanie była cięta na żyletki. Nawet los tego byka jest niepewny Cargule mają ich dość sporo ,wiele stoi zaniedbanych lub dawno nie miało rewizji , wątpię by chcieli tracić kasę. Pewno ten lok tez pójdzie na złom. Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 30 z 129 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 127, 128, 129  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl