Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 127, 128, 129  Następny
Katastrofa kolejowa pod Szczekocinami
Autor Wiadomość

kanar401 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 04 Mar 2012

PostWysłany: 04-03-2012, 20:09    Odpowiedz z cytatem

Sad czy ktoś wie coś na temat Drużyny IR kierownika i konduktora ? bo nic nie mówią na ten temat?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sphinx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Sty 2010

PostWysłany: 04-03-2012, 20:12    Odpowiedz z cytatem

mateusz123 napisał/a:
Już się pogubiłem: czy IR jadące w kierunku Krakowa mogło wjechać na "tor prawy" czy był on remontowany?

Mogło, tor był wolny. Gdyby tak się stało nie byłoby wypadku, pociągi by się po prostu minęły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

iploxi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Mar 2011

PostWysłany: 04-03-2012, 20:12    Odpowiedz z cytatem

@kanar - załoga IR jest wśród 16 ofiar. Załoga TLK-i przeżyła bo byli w trakcie sprawdzania biletów.....

_________________
Tiry na tory - tirówki na perony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 04-03-2012, 20:14    Odpowiedz z cytatem

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=261084&page=39
Ciekawy i ładnie oddający sytuację schemat.

[ Dodano: 04-03-2012, 20:14 ]
Jeżeli Starzyny myślały, że puściły IR na prawy tor do Krakowa to dlaczego dyżurny nie sprawdził ułożenia drogi przebiegu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Aaalisha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-03-2012, 20:18   

Mam pytanie odnośnie podległości terytorialnej tego terenu. Skoro CMK podlega pod Lublin to pod co podlegają Szczekociny??
Powrót do góry

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 04-03-2012, 20:20    Odpowiedz z cytatem

IDDE Lublin, IZ Kielce

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 04-03-2012, 20:21    Odpowiedz z cytatem

Nowak: UTK skontroluje posterunki ruchu.


Zgodnie z szacunkiem PKP PLK ruch pociągów na linii nr 64 zostanie przywrócony 6 marca w godzinach popołudniowych. Zdaniem ministra transportu sobotnia katastrofa była najpoważniejszym wypadkiem kolejowym w demokratycznej Polsce.

Sławomir Nowak poinformował na konferencji prasowej, że pociąg TLK „Brzechwa” poruszał się z prędkością 95 km/h. Prędkość pociągu InterREGIO wciąż nie jest określona. Wiadomo, że posterunki ruchu Starzyny i Sprowa były wyposażone w nowoczesne urządzenia. - Dlaczego pociąg relacji Warszawa – Kraków wjechał na niewłaściwy tor? Ciągle nie wiemy, czekamy na raport Komisji Badania Wypadków Kolejowych – mówił Nowak.

Resort infrastruktury podjął decyzję o skierowaniu na miejsce katastrofy ciężkiego sprzętu, który pomaga usuwać skutki zdarzenia. Zgodnie z szacunkiem PLK będzie możliwość przywrócenia ruchu po torach we wtorek w godzinach popołudniowych.

- Trwa praca Komisji Badania Wypadków Kolejowych. - Przewodniczący Ryś, z którym rozmawiałem dziś kilkukrotnie, zabezpieczył materiały na posterunkach, zabezpieczył też dokumentację zdjęciową miejsca katastrofy. Jutro o 11 omówię z nim postępy prac nad raportem, ustalimy termin zakończenia prac komisji i zapytam o możliwą pomoc. Odbyłem rozmowę z prezesem PZU, które uruchomiło zespół dedykowany do tej katastrofy, który ma sprawnie obsługiwać poszkodowanych. Odbyłem rozmowy z PKP IC i PR, aby współpraca była z ubezpieczycielem realizowana - informuje minister.

Na pomoc finansową ze strony przewoźników mogą liczyć też rodziny ofiar katastrofy. - Zwracam uwagę na bohaterstwo konduktorów z PK IC, którzy nie bacząc na swój stan zdrowia nieśli pomoc pasażerom obu feralnych pociągów. Spotkałem się z nimi w szpitalu w Piekarach Śląskich – dodaje Nowak.

Minister informuje, że odbył też rozmowę z prezesem Urzędu Transportu Kolejowego i poprosił o uruchomienie kontroli na posterunkach ruchu oraz kontroli jakości wyszkolenia maszynistów.

Z kolei Jacek Cichocki, minister spraw wewnętrznych, poinformował, że zidentyfikowano na razie ciała 9 ofiar katastrofy. W trakcie identyfikacji jest około 5 kolejnych ciał.


źródło: Kurier Kolejowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 04-03-2012, 20:22    Odpowiedz z cytatem

Aaalisha napisał/a:
może admini pomyśleliby o otwarciu specjalnego konta bankowego??

W jakim celu?

Dwaj Admini są nieosiągalni, bo są teraz za granicą. Na forum de facto rządziła Victoria. Teraz ja administruję przy wsparciu Beatrycze. Od wczoraj mamy urwanie głowy...

Konto forumowe przecież już mamy i teoretycznie można zrobić zrzutę na jakiś cel. Ale na jaki? Poszkodowani w katastrofie są pod dobrą opieką, niczego im nie brakuje. Każdy pasażer jest ubezpieczony.

Victoria ma własną działalność gospodarczą i teraz nie wiemy czy jej stan zdrowia pozwoli jej prowadzić firmę. Być może będzie wymagała rehabilitacji, ale tego na razie nie wiemy. Na pewno ma ubezpieczenie ZUS-owskie, więc dostanie zasiłek chorobowy i ewentualnie rentę wypadkową. Do tego odszkodowanie od ubezpieczyciela przewoźnika.

Victoria ma na utrzymaniu młodszą siostrę, która uczy się w szkole dziennej i tu widzę problem pod względem finansowym, bo dziewczyna została sama. Wczoraj Victoria jechała do chorego ojca i w rezultacie sama wylądowała na reanimacji.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kanar401 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 04 Mar 2012

PostWysłany: 04-03-2012, 20:25    Odpowiedz z cytatem

Confused Sad kurcza tyle to wiem że z IC żyją, bo sprawdzali bilety, ale otwarcie nikt nie mówi o drużynie z płaszowa. wiem że to "głupie.........." ale ja mam jeszcze ziarenko nadzieji........
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 04-03-2012, 20:37    Odpowiedz z cytatem

Na TVN24 prezes PKP PLK, którego dymisji domaga się Noema.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Martin890724 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Wrz 2009

PostWysłany: 04-03-2012, 20:42    Odpowiedz z cytatem

Kręci ten prezes kręci, jakoś mało przekonywująco mowi

_________________
K.K. PRIVILEGIRTE KAIS. FERD. NORDBAHN
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafaello1973 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: ok. Wrześni

PostWysłany: 04-03-2012, 20:42    Odpowiedz z cytatem

Pirat to pewno będziecie musieli z Beatrycze jednak czasowo przejąć to bezkrólewie , no i takowe konto utworzyć lub wykorzystać to istniejące na które wpłaca się składki na utrzymanie portalu . potem na forum byście podali ile zebrano i ewentualnie jak to przekazano Victorii lub jej siostrze i tyle. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

OPi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 04-03-2012, 20:48    Odpowiedz z cytatem

http://www.garnek.pl/tomis92/19829803/tutaj-jeszcze-przed-katastrofa
Sad

_________________
>>>>>Kolejowy kanał You Tube - pioko17<<<<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krakus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Maj 2010

PostWysłany: 04-03-2012, 20:53    Odpowiedz z cytatem

Czy ja dobrze rozumiem, że będzie można wpłacać środki dla Victorii albo Jej Siostry na:

Nr konta w Banku Zachodnim WBK:
59 1090 0075 4172 2310 6971 7689

Odbiorca przelewu: infokolej.pl

_________________
Popieram interREGIO!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Jarul Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Maj 2010
Skąd: Wrocław Główny

PostWysłany: 04-03-2012, 20:54    Odpowiedz z cytatem

KolejTakPkpNie, interesująca i trzymająca się kupy hipoteza. Oczywiście tylko hipoteza, i moim zdaniem nie powinieneś tego tytułować "prawdopodobny przebieg", ale mniejsza o to. Natomiast uważam, że do hipotez mamy prawo, oczywiście nie kategorycznych. I ta do mnie przemawia - nikt normalny nie wyprawia pociągu na zły tor. I nikt tego świadomie nie zrobił, a przyczyną mógł być zwyczajowy przebieg służb, bez IR Gubałówki pomiędzy EIC a IR Matejko.

Niezmiennie czekamy na raport, który pokaże prawdę.

_________________
PLK - Pazerne Likwidatorstwo Kolei
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 34 z 129 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 127, 128, 129  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl