Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 127, 128, 129  Następny
Katastrofa kolejowa pod Szczekocinami
Autor Wiadomość

m-sta2727 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2012

PostWysłany: 05-03-2012, 00:03    Odpowiedz z cytatem

andrzej_sz napisał/a:
KolejTakPkpNie, dlatego ja będę pamiętał słowa Nowaka o maszyniście Przewozów Regionalnych co "jechał pod prąd". Jaki to daje przekaz dla zwykłego zjadacza chleba, który nie ma pojęcia o zasadach ruchu panujących na kolei? Ano takie, że maszynista pewnie jakiś narwaniec i wyrwał się żeby spowodować katastrofę. Taki jest właśnie odbiór bo zapytałem kilka osób z czym im kojarzy się jazda pod prąd. Masz rację - wyrok ustami Nowaka został wydany a prawdy już nie poznamy nigdy. Będą kolejne katastrofy na kolei, bo autostrady ważniejsze. Czekam tylko aż pan Nowak powie że samoloty też latają pod prąd.


A motto rządzicieli będzie brzmiało: wagony na tiry.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

OPi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 05-03-2012, 00:03    Odpowiedz z cytatem

ej, błagam was, przestańcie chociaż teraz upolityczniać katastrofę, dopóki nie poznamy jej przyczyn. Rozmawiajmy o konkretach, bo inaczej robi się tu śmietnk i większosć nie czyta wszystkich postów pomijając różne ważne informacje. Wrzućcie wszyscy na luz i poczekajmy aż dowiemy sie co faktycznie mogło być przyczyną.

_________________
>>>>>Kolejowy kanał You Tube - pioko17<<<<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Janosik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Paź 2009
Skąd: Gorlice/Kraków

PostWysłany: 05-03-2012, 00:08    Odpowiedz z cytatem

Phil76 napisał/a:
rozumiem ze VIPy z PiSu nie jezdzily na miejsca katastrof, nie zbijaly kapitalu itd. sorry, ale zal mi sie robi, jak na forum technicznym zaczynaj ludzie pisac bzdury: tani kapital zbija sie w tym kraju od wieeeelu lat! atmosfera jest tak goraca, ze jakby nie przyjechal jeden z drugim, to by sie inne fora/media zapluly (za przeproszeniem) na smierc, ze ich tam nie ma... blagam, troche dystansu!


Podaj konkretny przykład, a nie powtarzaj bajke z TVNu - za pisu było tak samo

Katastrofa straszna - ale nie liczyłbym na rzetelną odpowiedź na pytanie o przyczyny katastrofy, bo będzie działało zagłuszanie oraz wyśmiewanie osób, który mają czelność nie zgadzać się z oficjalnym i jedynym POprawnym myśleniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Phil76 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2012

PostWysłany: 05-03-2012, 00:09    Odpowiedz z cytatem

Ok! koncze off topic z mojej strony. Zreszta nie bedac specjalista, nie zamierzam tu sie produkowac Wam na codzien. W kazdym razie fajnie, ze jest takie forum - bardzo wiele sie dowiedzialem o Waszej pracy, problemach itd. I jeszcze bardziej dzieki temu cenie Wasza prace. Dobranoc wszystkim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

audrin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Cze 2010

PostWysłany: 05-03-2012, 00:11    Odpowiedz z cytatem

Popieram @OPi , zamieszczajcie jakieś rzetelne i merytoryczne informacje. Opinie, co mogło być bezpośrednią przyczyną tej katastrofy, przecież są tutaj ludzie, którzy się na tym znają.
Wasze ideowe wywody niewiele wnoszą do dyskusji...


Ostatnio zmieniony przez audrin dnia 05-03-2012, 00:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Orion Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Wrz 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 05-03-2012, 00:12    Odpowiedz z cytatem

Nie chodzi o skróty myślowe ale kto TERAZ w końcu za wszystko odpowiada jak nie rząd ? Mieli 4 lata cała kadencje żeby zaplanować jak mądrze ruszyć z modernizacją kolei i zabrać się do roboty to jeszcze chcą przerzucić fundusze unijne na drogi....Toż to się nóż w kieszeni otwiera.A już apogeum to nieprzygotowanie rozkładu jazdy kiedy w zimie rządził kapitan chaos.Odkąd pamiętam to czegoś takiego nie było.Potem miała być taktyczna ucieczka do przodu w postaci Kolei Dużych Prędkości które miałyby tylko znaczenie propagandowe łącząc w istocie tylko kilka miast .Teraz ta katastrofa i dalej nie ma i nie będzie widoków żeby coś się poprawiło całościowo w zakresie dyskutowanych tu spraw.Zresztą dyskutować to my sobie możemy ale wpływu na cokolwiek nie mamy żadnego ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Phil76 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2012

PostWysłany: 05-03-2012, 00:12    Odpowiedz z cytatem

aha jeszcze dla Janosika: zob w googlach np zawalenie hali w 2006: "Na miejsce tragedii przyjechali prezydent Polski Lech Kaczyński, premier rządu Kazimierz Marcinkiewicz, minister w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Urbański oraz minister zdrowia Zbigniew Religa, którzy zapoznali się z przebiegiem akcji ratowniczej."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

cordial Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lip 2011

PostWysłany: 05-03-2012, 00:12    Odpowiedz z cytatem

Phil76 napisał/a:
ale ja przyznam chetnie racje, ze drogi (tzn rozwiazanie problemu drog) to pikus w porownaniu do zlozonego problemu z koleja - tutaj nawet nie wiadomo, od czego zaczac. i zgadzam sie, ze kazda kolejna ekipa jest/bedzie coraz bardziej odpowiedzialna za tragiczny stan. byle tylko nie robic skrotow myslowych: katastrofa pod Chalupkami = wina rzadu Tuska. bo ta droga to wlasciwie przekreslamy szanse na dyskusje, wspolne dzialanie itd.

Ok. Tyle tylko, że do dyskusji ... - jak do tanga ... A tu nie ma chętnych ze strony rządzących. Jeśli już zaszczycą swoją obecnością na spotkaniu i przyzwolą na wyrażenie stanowiska przez reprezentantów kolejarzy - to - jest wszystko! A i to z uwagami w stylu: " proszę zwięźle, krótko przedstawiać stanowiska". Mówisz Phil 76 o dyskusji? Z całym szacunkiem, ale - zejdź na ziemię! Właśnie słuchałam dziś tej "dyskusji" - nagrania z ostatniego spotkania tzw. "szczytu kolejowego" i powiem tak - każdy średnio rozgarnięty obywatel tego kraju słuchając tej relacji - już po kilku minutach zorientuje się, że ani pan minister, ani inni decydenci obecni na tym spotkaniu - nie traktują postulatów zgłaszanych przez kolejarzy poważnie. A były tam podnoszone przez związkowców /z dużym naciskiem/ - także sprawy bezpieczeństwa na kolei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

markiza Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 04 Mar 2012
Skąd: Katowice

PostWysłany: 05-03-2012, 00:14    Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich! Nie jestem związana bezpośrednio z koleją ale postanowiłam napisać kilka słów.Przede wszystkim chcę wyrazić słowa pełne uznania za Waszą ciężką,niedocenioną i żle opłaconą pracę.Jestem wstrząśnięta tragedią w Szczekocinach.Obawiam się niestety by nie zaistniała taka sytuacja,że obwinią nie daj Boże tych którzy bronić się nie mogą czyli śp. maszynistów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

OPi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 05-03-2012, 00:15    Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie do adminów, bedziecie wprowadzać szare barwy, aby zsolidaryzować się z ofiarami?

_________________
>>>>>Kolejowy kanał You Tube - pioko17<<<<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

cordial Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lip 2011

PostWysłany: 05-03-2012, 00:18    Odpowiedz z cytatem

Niestety. Tak już jest od lat - jak winny to albo dyżurny, albo maszynista. Nikt z władzy przecież nie pozwoli na podanie pełnej informacji, bo wtedy - musiano by przyznać, że od dawna "król jest nagi" i pewnie byłoby małe trzęsienie ziemi u góry.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EU07-469 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lip 2010
Skąd: Polanów

PostWysłany: 05-03-2012, 00:19    Odpowiedz z cytatem

32 lata temu do Otłoczyna też przybyli przedstawiciele jedynie słusznej władzy. Tyle że tam spowodowało to usprawnienie chaotycznej akcji ratunkowej oraz wymierną korzyść w siłach i środkach do ratowania kogo się dało.

_________________
Gdyby cały beton PKP przerobić na podkłady, to można by zmodernizować wszystkie czynne szlaki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

markiza Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 04 Mar 2012
Skąd: Katowice

PostWysłany: 05-03-2012, 00:31    Odpowiedz z cytatem

Poprzedniej nocy śledziłam wydarzenia w TVN24 i jak widziałam głupawy uśmiech przed kamerą niejakiego jegomościa Cichockiego,który przybył na miejsce katastrofy, to powiem szczerze szlag mnie trafił.Lans całą gębą.I niestety tak już się przyzwyczaili wielcy naszego państwa,że korzystają z takich momentów i robią sobie reklamę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bilet Ś-krzyski Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Gru 2011
Skąd: Ostrowiec Świętokrz

PostWysłany: 05-03-2012, 00:36    Odpowiedz z cytatem

morpheo napisał/a:


Robot wychwytuje pojedyncze słowa, odmiany.

W pierwszym przypadku odczytuje "szczęka". Wpisz tam "ręka", "noga" - dostaniesz to samo.

"w Babach" - odczytuje nie Baby, a babę - kobietę.

Zresztą, chcesz to powiadamiaj sobie hieny i ciesz się że dałeś za friko sensację TVNowi.

morpheo nie powiadomię TVN24 i żadnych mediów.
To już problem marketingu IC żeby to poprawili. Wystarczą takie odpowiedzi:
Jesteś pewien, że to?
Nie jestem pewien, co masz na myśli. Możesz zapytać mnie jeszcze raz, ale troszkę inaczej?
Ze swojej strony przepraszam, nikogo nie chciałem obrazić ani z nikogo drwić.


Ostatnio zmieniony przez Bilet Ś-krzyski dnia 05-03-2012, 00:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Sunny Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 30 Kwi 2007
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 05-03-2012, 00:37    Odpowiedz z cytatem

Ogłoszono żałobę narodową

Prezydent Bronisław Komorowski ogłosił w dniach 5-6 marca żałobę narodową po katastrofie kolejowej pod Szczekocinami, w której zginęło 16 osób - poinformowała PAP w niedzielę wieczorem Kancelaria Prezydenta

Szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek powiedziała PAP, że prezydent w niedzielę podpisał rozporządzenie w sprawie wprowadzenia w dniach 5-6 marca na terytorium Polski żałoby narodowej.

W czasie żałoby flagi państwowe na gmachach publicznych zostają opuszczone do połowy masztu; odwoływane są imprezy masowe, rozrywkowe, koncerty i imprezy sportowe.

źródło: PAP

_________________
"Kobiety kochają zwyciężonych, ale zdradzają ich ze zwycięzcami." - T. Williams
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 40 z 129 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 127, 128, 129  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl