Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Czy kolejarzowi wypada sikać na Centralnym?
Autor Wiadomość

Rodriges Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: PKP Intercity

PostWysłany: 21-04-2012, 21:52    Odpowiedz z cytatem

Tylko, że dla sądu szczanie na peron w czasie pracy to wystarczający powód rozwiązania umowy.W przypadku gdy przyczyna była bezzsadna to niekoniecznie sąd musi przywrócić go do pracy. Sąd może orzec odszkodowanie w wysokości 3 miesięcznej pensji i tyle (patrz kodeks pracy). Sąd nie musi przywrócić pracownika do pracy w sytuacji dania mu 3 miesięcznego odszkodowania. i jeszcze jedno nie każdego trzeba zwalniać bo nie kazdy sika na peron w godzinach pracy.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

l'osservatore Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sie 2011
Skąd: Europa

PostWysłany: 22-04-2012, 21:34    Odpowiedz z cytatem

Nie byłbym taki pewny, czy dla sądu byłby to powód do zwolnienia. Każdą sprawę sądy traktują indywidualnie. Jeśli idzie o trzymiesięczne odszkodowanie, to byłoby to za proste, bo wielu firmom opłacałoby się zwolnić kogoś bezzasadnie i dać odszkodowanie w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia i doprawdy - wielu z nas by było na zielonej trawce. Może nie będę się wywodził na temat zawiłości prawnych, bo nie chcę wykraczać poza temat postu. Osobiście uważam, że K.K. już poniósł karę - przecież każdy będzie się z niego podśmiewał. A przecież - jeśli na Centralnym rzeczywiście przycisnęła go nagła potrzeba - zamiast pokazywać "fakę" wystarczyło powiedzieć fotografowi, czy potem na Policji "najmocniej przepraszam, ale nie doniósłbym już do ubikacji". Zapewne każdy z nas był w sytuacji, kiedy miał parcie na pęcherz i z konieczności sikał w przygodnym miejscu. Ale ważne jest zachowanie w momencie, gdy ktoś zwróci uwagę.
A tak na marginesie, jak ktoś ma problem z NTM, to jest na to sposób:

http://www.tena.pl/ogolne/campaigns/tena-men-2010/tena-men-2010-landing-page-internal/?teasercmp=men:tena-men-2010

Pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rodriges Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: PKP Intercity

PostWysłany: 23-04-2012, 00:05    Odpowiedz z cytatem

Od początku występujesz w roli advocatus diaboli. Ja, w odróżnieniu od ciebie obiektywnie oceniam sytuację. Ty prawdopodobnie znasz tą osobę a więc działasz tendencyjnie, bo kto by chciał stanąć w jego obronie bezinteresownie. Najpierw należy rozwiązać umowę z Krzysztofem Knapikiem a potem niech to on przed sądem niech udowadnia swoją niewinność. Właśnie po to są sądy. Zakład pracy nie ma obowiązku wyręczania sądu i nie ma prawa osądzać.
Właśnie wielu firmom opłaca się zwalniać i wypłacać odszkodowanie zamiast ponownego zatrudnienia pracownika. I wiele firm tak właśnie robi, bo takie są obecnie w Polsce liberalne sądy. W tej sytuacji Knapika nie byłoby szans na powrót za to co zrobił.
Do tej pory K. Knapik nie poniósł żadnej kary i prawdopodobnie nie poniesie. Na jego miejscu każdy inny pracownik zostałby zwolniony. A wstyd to jest pracownikom ale nie KK. Chamy nie mają wstydu.
Nie wiem dlaczego uważasz, że każdy z nas był w takiej sytuacji. Może i był ale umiał się zachować bo nie jest chamem jak K.K. Nawet mój pies nie załatwi się byle gdzie. Jeśli Knapik jest chory to nie powinien pracować. Co będzie jeśli będąc w budynku kolejowym znowu zachce się mu a toalety będą zajęte, winda nieczynna a wyjście na zewnątrz zajmuje kilka minut. Gratuluję pani prezes Małgorzacie Kuczewskiej – Łaskiej. Nic dziwnego, że w pociągach syf, jeśli nadal zatrudnia się takiego syfiarza – przedstawiciela załogi.
Jeśli chory to na rehabilitację zamiast na manifestację związkową. Gdyby był chory nie przyjechałby do Warszawy z południa Polski. Jest zdrów jak ryba zleżały byk związkowy. Tylko, że stał się takim degeneratem, że nawet nie zna podstawowych zasad kultury. Może odejść na rentę gdyż jest chory. A jeśli był i jest zdrowy to powinno się rozwiązać z nim umowę o pracę obojętnie w jakim trybie. Jeśli ktoś ma aż taki problem zdrowotny jak ten związkowiec to nie przychodzi do pracy. W Przewozach Regionalnych ciągle syf, partyjnictwo i złodziejstwo. Jaki Zarząd taki podległy mu personel.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

l'osservatore Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sie 2011
Skąd: Europa

PostWysłany: 23-04-2012, 15:26    Odpowiedz z cytatem

No nie, ja działam tendencyjnie i bronię K.K. Śmiech Kawał roku.
Właśnie to ja staram się być obiektywny (przeczytaj wszystkie moje wypowiedzi w tym temacie) . Fakt, znam pana K.K., ale nie cierpię go (zresztą pisałem już w tym temacie, że nie jestem jego fanem). Ty Rodriges masz prawo uważać, że gościa powinni zwolnić, ja mam prawo uważać, że nie jest to podstawa do zwolnienia pomimo, że zdanie na temat tego pana mam wyrobione. Zresztą, jak cofniesz się trochę do moich wypowiedzi, to doczytasz się, że najbardziej powinni się wstydzić prezesi spółek i to zarówno PR, jak i IC.
Jeśli idzie o pójście na rentę, to nietrzymanie moczu nie jest podstawą do renty (ZUS sprawdza, czy dane schorzenie uniemożliwia pracę w wykonywanym zawodzie). Zresztą, po co te dywagacje, skoro wszyscy wiemy, że K.K. nie jest chory.
Nie ma potrzeby zwalniać gościa, niewykluczone, że ze wstydu sam się zwolni. A swoją drogą jego kasus może stanowić niezły precedens (mam nadzieję, że zatrybisz, o co mi chodzi, a jak nie, to może kiedyś Ci powiem, albo samo "wyjdzie w praniu")


Cytat:
Co będzie jeśli będąc w budynku kolejowym znowu zachce się mu a toalety będą zajęte, winda nieczynna a wyjście na zewnątrz zajmuje kilka minut.

odpowiedzią na to pytanie jest link w mojej poprzedniej wypowiedzi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 24-04-2012, 21:42    Odpowiedz z cytatem

Kolejarz ktory odlewal sie na Dworcu Centralnym wylecial z roboty .

Info za gazeta.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

KrzysiekGrabski Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Kwi 2012
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 24-04-2012, 21:49    Odpowiedz z cytatem

Kolejarzowi wypada sikać na Centralnym,Głównym,Zachodnim,Wschodnim...w toaletach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 24-04-2012, 22:50    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kolejarz ktory odlewal sie na Dworcu Centralnym wylecial z roboty .



Brawo Zarząd Przewozy Regionalne spółka z o.o.
Brawa Brawa Brawa
IzzyZwiązkowiec sikający na peron został zwolniony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Galanonim Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 25-04-2012, 07:27    Odpowiedz z cytatem

"Sikający kolejarz" zwolniony z pracy

Przewozy Regionalne zwolniły Krzysztofa Knapika zatrudnionego do tej pory w małopolskim zakładzie spółki za oddanie moczu na peronie trzecim Dworca Centralnego w Warszawie. Przewoźnik tłumaczy tę decyzję dobrem przedsiębiorstwa.

Przewozy Regionalne wydały w tej sprawie specjalny komunikat, w którym czytamy:

Zarząd Przewozów Regionalnych, po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego oraz przeanalizowaniu okoliczności zdarzenia, które miało miejsce w dniu 21 marca br. na Dworcu Centralnym w Warszawie, zwolnił pana Krzysztofa Knapika, zatrudnionego do tej pory w Małopolskim Zakładzie Przewozów Regionalnych. Zarząd, podejmując taką decyzję kierował się przede wszystkim dobrem spółki. Tym samym chcemy podkreślić, że nie popieramy tego typu zachowania, uważając je za naganne. Jeszcze raz chcielibyśmy przeprosić za zachowanie naszego byłego pracownika.

Przypominamy, że w dniu 21 marca na świeżo wyremontowanym dworcu Warszawa Centralna fotograf spotkał mężczyznę, który załatwiał swoją potrzebę fizjologiczną na peronie nr 3. Okazało się, że tym mężczyzną jest Krzysztof Knapik, szef Związku Zawodowego Kolejarzy Małopolski oraz pracownik spółki Przewozy Regionalne. Mimo to, po przyłapaniu na gorącym uczynku twierdził w obecności policji, że pracuje w PKP Intercity. Spółka Przewozy Regionalne przeprosiła za ten incydent PKP Intercity,

źródło: Rynek Kolejowy

_________________
Nie patrz w przeszłość, bo przyszłość Cię znienawidzi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

l'osservatore Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sie 2011
Skąd: Europa

PostWysłany: 25-04-2012, 10:00    Odpowiedz z cytatem

No cóż, ja nadal uważam, że lanie na dworcu to nie jest podstawa do zwolnienia. Ale skoro tak już się stało, pozostaje mieć nadzieję, że podobny skutek odniosą wszelkie inne udokumentowane przypadki, kiedy kolejarze "robią bydło" na peronie, w pociągu itp. itd. Osobiście wolałbym, aby taka "wpadka" przydarzyła się komuś bardziej prominentnemu. Pozostaje teraz kwestia, w oparciu o który artykuł K.P. rozwiązano umowę z tym panem. Tym bardziej, że komunikat zarządu PR mówi
Cytat:
Zarząd Przewozów Regionalnych, po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego oraz przeanalizowaniu okoliczności zdarzenia, które miało miejsce w dniu 21 marca br. na Dworcu Centralnym w Warszawie, zwolnił pana Krzysztofa Knapika, zatrudnionego do tej pory w Małopolskim Zakładzie Przewozów Regionalnych.

Jeśli pracodawcą K.K. był MZPR, to nie mógł go zwolnic zarząd. Zarząd mógł jedynie wydać dyrektorowi MZPR takie poleconko. Ale mniejsza o szczegóły - liczy się efekt końcowy.
A teraz proponuję zakłady bukmacherskie pod tytułem, czy będzie ciąg dalszy tzn. czy K.K. skieruje sprawę na drogę sądową. Tak może być z wyjątkiem dwóch przypadków:
1. panu K.K. pozwolono się zwolnić za porozumieniem stron i wtedy sąd odrzuci powództwo
2. zwolniono K.K. z art. 52 lub za wypowiedzeniem, ale będzie mu wstyd oddać sprawę do sądu o lanie na peronie.

[ Dodano: 25-04-2012, 10:31 ]
A oto link do informacji o śmierci 41-letniego turysty z Polski na stacji podmiejskiej Vauxhall, który sikając z peronu na tory spowodował oblanie moczem tzw. trzeciej szyny pod napięciem 750V, a ponieważ mocz przewodzi prąd, gościa zabiło (kandydat do nagrody Downa). Szczęśliwie się zatem złożyło, że K.K. sikał na Centralnym (gdzie raczej nie mógł obsikać sieci trakcyjnej), bo strach pomyśleć, co by było, gdyby sikał z peronu położonej nieopodal stacji metra na tory i mocz trafiłby w "trzecią szynę".

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/1453527/Tourist-from-Poland-killed-after-urinating-on-live-train-track-at-Vauxhall-South-London-Accidental-death.html

Dalej - na peronach leją nie tylko w Polsce
http://www.youtube.com/watch?v=8LPTa3D6Pz8

i zdarza się to też kobietom
http://myvoyeurtube.net/video/6245/girl-peeing-on-railway-station
A jakie wrażenie zrobiłaby kobieta sikająca na peronie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 25-04-2012, 11:33    Odpowiedz z cytatem

Bez przesady .. To forum o kolejach a nie by wklejac info o tym kto i gdzie leje na dodatek z filmikami . Jeszcze przed obiadem takie cos :/ Zluzujcie troche . K.K wylecial i dobrze mu tak . Mogl z lokomotywie wozic butelki skoro wie ze choruje na prostate i do nich lac a nie po peronach . Jeszcze te faki i grozby . Ja sie ciesze ze PR zrobily jak zrobily
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 25-04-2012, 11:53    Odpowiedz z cytatem

Nie ma lepszej informacji dla spółki i jej klientów jak pozbycie się peronolejca.
To nie jakiś przypadkowy "kolejarz" tylko szef ZZ reprezentujący pracowników i swoją firmę na zewnątrz. Całe szczęście że nie ma już miejsca dla niego.

Wielkie uznanie dla zarządu za skorzystanie z przysługujących mu praw i dbałość o wizerunek firmy którą reprezentują i za którą odpowiadają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

KrzysiekGrabski Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Kwi 2012
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 25-04-2012, 12:18    Odpowiedz z cytatem

Lizus. Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 25-04-2012, 12:30    Odpowiedz z cytatem

KG uwazasz pospiecha za lizusa ? Zaloz firme ubierz kolesi ktorych zatrudniasz w mundury z nazwa Twojej firmy i pusc "samopas" zobaczymy jak Twoi klienci beda reagowac na widok Twoich pracownikow ktorzy w emblematach Twojej firmy beda robic syf i burdel . Nie wroze dlugiej bytnosci na rynku Twojej firmy . I tak jest w analogicznym przypadku K.K v PR . PR podjely jedyna sluszna i mozliwa decyzje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25-04-2012, 13:46    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przewozy Regionalne zwolniły Krzysztofa Knapika zatrudnionego do tej pory w małopolskim zakładzie spółki za oddanie moczu na peronie trzecim Dworca Centralnego w Warszawie. Przewoźnik tłumaczy tę decyzję dobrem przedsiębiorstwa.

Mam nadzieję, że zarząd PR pójdzie za ciosem i zrobi wreszcie porządek w PR Gdynia. Pan Knapik to pikuś w porównaniu z tym:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=2275

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 25-04-2012, 14:37    Odpowiedz z cytatem

No fakt to juz grubsza afera ale moze zwolnienie imc K.K jest zapowiedzia lepszych czasow i wiekszej dbalosci o wizerunek firmy Przewozy Regionalne .. Smiem w to powatpiewac . Dlaczego ? Bo troche czasu minelo i .. no wlasnie . Nic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl