Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Czy kolejarzowi wypada sikać na Centralnym?
Autor Wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 05-05-2012, 00:40    Odpowiedz z cytatem

sididifudi, tragizujesz. W Złotych Tarasach, 3 minuty spaceru z peronów DC, jest bezpłatna toaleta z wszelkimi wygodami.

Zdobycie 2 zł w Warszawie to kwestia żebrania również przez maksymalnie 3 minuty. Frajerów jest pod dostatkiem, nieraz obserwuję jak hojnie dają cwaniakom spod szyldu "zabrakło mi do biletu na powrót do domu" (a już i sama obecność tych cwaniaków świadczy, że widocznie im się takie scenki opłacają).

_________________
Dzień dobry!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arth72 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lip 2011

PostWysłany: 06-05-2012, 19:34    Odpowiedz z cytatem

Nie byłbym wcale taki pewien odnośnie skuteczności działania KK przed sądem.

Cytat dotyczący orzecznictwa Sądu Najwyższego - vide Kiedy sąd moż nie uwzględnić….

Cytat:
W praktyce jednak, w wyjątkowych przypadkach, sąd może nie uwzględnić żądania przywrócenia do pracy i zasądzić odszkodowanie. Jak wskazuje orzecznictwo Sądu Najwyższego, za sprzeczne z zasadami współżycia społecznego (art. 8 k.p.) należy uznać żądanie przywrócenia do pracy ze względu na niedopełnienie przez pracodawcę obowiązku konsultacji zamiaru wypowiedzenia umowy o pracę (art. 38 k.p.), jeżeli pracownik w sposób istotny naruszył obowiązki pracownicze i zachował się wobec pracodawcy wyjątkowo nielojalnie (I PKN 544/99, OSNP 2001/15/481).

Naruszenie zasad współżycia społecznego uzasadniające zasądzenie roszczenia alternatywnego z powodu niezasadności roszczenia o przywrócenie do pracy musi być rażące i wyrażać się w wyjątkowej naganności zachowania pracownika (III PK 70/09, LEX nr 602058). Powyższy pogląd znajduje również odzwierciedlenie w innych orzeczeniach SN. Stanowisko takie wynika z tego, że nieuczciwe i nielojalne zachowanie nie może być chronione przez prawo w jakikolwiek sposób.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

l'osservatore Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sie 2011
Skąd: Europa

PostWysłany: 06-05-2012, 21:12    Odpowiedz z cytatem

Moim skromnym zdaniem zachowanie pana K.K. nie ma nic wspólnego z nielojalnością i nieuczciwością względem pracodawcy. Swoim zachowaniem wystawił świadectwo jedynie sobie i pracodawca niekoniecznie musi chcieć taką osobę na eksponowanym (prominentnym) stanowisku, na którym by go reprezentował. Ale może znaleźć się na szeregowym stanowisku. Przyznam, że jestem ciekawy, jak sąd podejdzie do tego casusu.

A czy Kolega mógłby przybliżyć, jakich konkretnie przypadków dotyczyły orzeczenia SN?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arth72 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lip 2011

PostWysłany: 13-05-2012, 11:34    Odpowiedz z cytatem

http://prawo.legeo.pl/prawo/iii-pk-70-09/
http://prawo.legeo.pl/prawo/i-pk-346-02/?on=18.09.2003
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

inter Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Sie 2011

PostWysłany: 04-10-2012, 12:27   Wielki powrót sikającego Prezesa Odpowiedz z cytatem

http://www.malopolskie.pl/Wydarzenia/index.aspx?id=9397

Sikający prezes na Dworcu Centralnym w wielkim stylu chce powrócić do gry.
Chcąc znowu zaistnieć przejął oddolną inicjatywę upamiętnienia konduktorów i maszynistów którzy zginęli pod Szczekocinami, jednak zwykli pracownicy zbojkotowali taką formę złożenia hołdu pamięci i upolitycznienia ich inicjatywy co też widać na zdjęciach, gdzie oprócz dygnitarzy i kilku działaczy brak jest konduktorów w mundurach PR i IC.
Ciekawe w jakim charakterze wystąpił Pan Prezes,przecież nie jest już pracownikiem PR.
Dla przypomnienia
http://www.rynek-kolejowy.pl/32417/Sikajacy_kolejarz_zwolniony_z_pracy.htm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 05-10-2012, 13:51    Odpowiedz z cytatem

Pokaż mi na zdjęciu tego sikającego Pana, bo go nie widzę na tych zdjęciach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

klimeu44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 05-10-2012, 19:04    Odpowiedz z cytatem

Nie jest łatwo zrezygnować z koryta, które pozwala nic nie robić, a brać więcej kasy niż przecietny kolejarz.
Tomasz, cofinj się o prę miesięcy, to będziesz wiedział o co chodziło na Centralnym. Co, chciałbys zobaczyć wszystko ??? Śmiech

_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 06-10-2012, 00:22    Odpowiedz z cytatem

Znam tą sprawę bardzo dobrze. I czytałem artykuły na ten temat. Pytam jeszcze raz - gdzie w linku powyżej Twojego i mojego postu jest link że ten kolejarz sikał a potem chciał upamiętnić ofiary katastrofy pod Szczekocinami? Bo to że sikał to wiem na 100% ale czy wspierał ofiary Szczekocin? Przeglądałem zdjęcia i nie ma go na nich.

PS: Są 2 zdjęcia gdzie w uniformie kolejowym jest 2 panów w okularach. Jeden ma czapkę kolejarską. Drugi nie. Ten bez czapki jest bardziej podobny do niego. Ale nie jestem pewny czy to on. Dlatego zamiast wylewać stado pomyj na człowieka który zrobił źle wolę się powstrzymać bo za pisanie na necie jest odpowiedzialność karna i wolę dostać ostrzeżenie od Moderatora za pisanie nieprawdy niż iść do więzienia za naruszenie czyjegoś dobrego imienia.(art.212 k.k) I wcale nie mówię że mam 100% racji ja tego sikającego kolejarza znam tylko ze zdjęć z neta. I to zdjęcie jest bardzo niedokładne i trudno na podstawie tego zdjęcia zobaczyć czy na innych zdjęciach ten facet nawet podobny do niego jest tą samą osobą - jest tyle "wąsatych" kolejarzy podobnych do siebie w różnych zakładach nawet jednej spółki że można się bardzo łatwo pomylić.

PS2: Gdyby było napisane z imienia i nazwiska lista wszystkich uczestników to byśmy mieli pewność na 100% na odpowiedzialność autora artykułu. A tam nic takiego nie pisze.

PS3: No chyba że znasz osobiście tego sikającego kolejarza. Ale na jakiej podstawie mam Ci w to uwierzyć, że co że napiszesz mi to na Forum? A w innych postach napiszesz jakieś bzdury i łatwo się można domyśleć że zmyślasz? Pod awatarem nie pisze żebyś pracował na kolei. Ja Ci powiem że nie jestem pracownikiem kolejowym jak coś a z koleją mam tyle do czynienia że tylko nią jeżdżę i to wszystko. Owszem gadam czasem z obsługą ale jako pasażer, a nie pracownik. Czy polityk czy ktokolwiek inny.

PS4: Nic dzisiaj oprócz wody nie piłem jak coś Very Happy Ale zważ że już jest późno tak apropo.
EOT.

PS5: A nawet jeśli to ten sam kolejarz to co? Nie wolno mu naprawić swoich błędów? I bardzo dobrze że są kolejarze którzy jeszcze w jakiś sposób pielęgnują pamięć o ofiarach katastrofy kolejowej. A co zazdrościsz że nie mogłeś tam pojechać do Płaszowa? Ja tak, ale dlatego bo się dowiedziałem o tym pomniku dopiero po fakcie a chętnie bym pojechał sobie pooglądać jak go poświęcają i udekorują. W końcu taka mała solidarność kolejarska - kolej pasażer, a co nie wolno mi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 07-10-2012, 14:01    Odpowiedz z cytatem

Bardzo podobny... . Jeśli to K. to dlaczego w mundurze kolejowym, skoro został zwolniony? A właśnie, jak potoczyły się losy tegoż "pana od sikania"? Założył sprawę w sądzie?

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 09-10-2012, 12:22    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, dlatego wolałem napisać że nie mam 100% pewności i wyjść na idiotę na Forum, niż iść do paki za pomawianie.

A zresztą ja też sikam w krzaki koło PKP na jakiś zadupiach jak mam 3 pociągi na krzyż i nie ma toalety(pracownicy PLK też tak robią). Na zadupiach nie ma SOK więc nikt się nie przyczepi. Może dzięki temu postowi SOK wyjdzie na małe dworce które są notorycznie dewastowane dzięki temu postowi w poszukiwaniu mnie żeby wlepić mandat : ) Niech tak będzie o - ale dworców nie podam tutaj na Forum, zresztą jakiś procent SOK pewnie też tak robi więc co - gorzej jeśli to jest na jakimś wielkim dworcu no to tego nie popieram, to szukam galerii koło PKP i tam sobie załatwiam swoje potrzeby za darmochę bo szkoda mi 5 zł na PKP Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

inkognito Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Sty 2008

PostWysłany: 25-04-2013, 12:43    Odpowiedz z cytatem

jak cała sprawa sie skonczyła ? wie ktoś ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl