Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
[PKP IC] Bilet Podróżnika
Autor Wiadomość

michal24111 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2012
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 12-09-2013, 23:29    Odpowiedz z cytatem

Ja np. dwukrotnie korzystałem z biletu podróżnika i zazwyczaj robiłem tak, by rozpocząć podróż w sobotę nad ranem i zakończyć w niedzielę wieczorem.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Megaeulalia94 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Sie 2013

PostWysłany: 13-09-2013, 12:49    Odpowiedz z cytatem

Jak mija podróż? Są jakieś opóźnienia? Sam się wybieram w podobną podróż i trochę obawiam się, że utknę w pociągu, bo kolej stanie!

Z góry dziękuję za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

seba92 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lip 2013
Skąd: Mińsk Mazowiecki

PostWysłany: 13-09-2013, 13:58    Odpowiedz z cytatem

ja czterokrotnie robiłem kółeczka, z opóźnieniami jak na loterii. warto "miejscówki" sobie ogarnąć w dłuższych relacjach. a jaką trasę obierasz?

_________________
2012 r. - 3821 km
2013 r. - 4463 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 14-09-2013, 20:56    Odpowiedz z cytatem

Ja również kółka robiłem, wjazd zwykle w piątek wieczorem i powrót w niedzielę wieczorem. Opóźnienia się zdarzają ale nie często. Miejscówek nigdy prawie nie miałem, ale jeździłem 1 klasą. Zawsze miejsce miałem, zwykle pusty przedział. W 2 klasie miejscówkę trzeba brać koniecznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-09-2013, 14:44    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie - ile dni przed planowaną podróżą można nabyć Bilet Podróżnika? Bo jak chciałem na "następny weekend", to mi pani w kasie nie chciała sprzedać, mówiła, że tylko na najbliższy. Nie miałem czasu się wykłócać, bo spieszyłem się do pracy, ale chyba nie miała racji?

_________________
Kłodzko-Wałbrzych - najpiękniejsza kolej świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 23-09-2013, 15:42    Odpowiedz z cytatem

W R-IC I TP-IC nic takiego nie znalazłem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 23-09-2013, 16:52    Odpowiedz z cytatem

Kupowałem w maju podróżnika w kasie IC, 30 dni przed planowanym wekendem. Ostatnio pytałem się w BOK IC w Katowicach, czy nadal można kupić z 30 dniowym wyprzedzeniem, nic się nie zmieniło, 30 dniowa przedsprzedaż podróżnika.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-09-2013, 18:05    Odpowiedz z cytatem

Dziękuję pięknie. To teraz już mogę iść się kłócić.

_________________
Kłodzko-Wałbrzych - najpiękniejsza kolej świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 23-09-2013, 21:02    Odpowiedz z cytatem

Przewoźnicy bardzo się boją UTK. Jest jak "bat" który działa w 100%.
Najwidoczniej kasjerka nie znała kodu i palnęła co jej na język przyszło. Nie miałeś czasu - więc się jej udało.
Teraz nie odpuszczaj. Niech Ci pokaże przepis który nie umożliwia zakupienia tego biletu wcześniej.
W którymś momencie zmięknie. Mi kiedyś wmawiano że REGIO KARNET podbija się tylko w dniu wyjazdu.
Nie znalazła kobiecina przepisu i teraz w kasie podbijają mi na każde żądanie. Da się ? To też są ludzie.
Trzeba być wyrozumiałym i jednocześnie wymagającym. Wiem - trudne Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 24-09-2013, 17:49    Odpowiedz z cytatem

Mi też kasjerki w holu głównym w Katowicach odmówiły sprzedaży podróżnika, tłumacząc, że mogę z 7 dniowym wyprzedzeniem kupić. Nie dało mi to spokoju, udałem się parę metrów dalej do BOK IC, tam pani obsługująca sprawdziła w papierach i za chwile bilet był wystawiony równe 30 dni przed rozpoczęciem podróży.
Zarówno jednorazowe jak i podróżniki - 30 dni przed planowanym rozpoczęciem podróży.
Nie wiem jak wygląda sprawa biletów wekendowych za 154zł, czy też 30 dni wcześniej?
Jeśli chodzi o zakup regio karnetu, kasa wystawiła mi w terminie przedsprzedaży 7 dniowej, czyli przykładowo, kupuje RKarnet 1 pażdziernika, ale datę początkową na karnecie mam 8.10 i 2 miesiące od tego 8.10 ważność.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 24-09-2013, 19:29    Odpowiedz z cytatem

Numer kasy, godzina i skarga do PKP IC. Na kasjerki nie znające przepisów, a do tego leniwe
jest tylko jedna opcja - skarga !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 15-10-2013, 18:38    Odpowiedz z cytatem

Myślałem, że kasy IC w Katowicach będą w końcu 100% solidne i informacja pewna a tymczasem, w piątek podchodzę do okienka w holu głównym i pytam o podróżnika na długi wekend. Oczywiście można kupić z 30 dniowym wyprzedzeniem ale obowiązkowo miejscówki. Mówię tym paniom, że na stronie IC jest info, miejscówki są dobrowolne do podróżnika i w razie czego, należy ustąpić miejsca osobie która zgłosi się z rezerwacją na dane miejsce. A one swoje, że nie ma takiego przepisu, jak nie pobiorę w kasie bezpłatnej dopłaty, to w pociągu konduktor od razu mi wypisze miejscówkę ale za dodatkową opłatą.
No i po dłuższej rozmowie z kasjerkami, wszystkie były tego samego zdania, do biletu podróżnika należy obowiązkowo pobrać miejscówki.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 15-10-2013, 19:00    Odpowiedz z cytatem

Totalna bzdura. Nie ma obowiązku pobrać miejscówek do Biletu Podróżnika.
Owszem, zdarzają się jeszcze konduktorzy, którzy zdziwieni, że pasażer nie ma miejscówki ale to się zdarza bardzo rzadko. Raczej infomują, ze lepiej pobrać w czasie szczytów przewozowych, bo to jest po prostu dla wygody pasażera. Takim kasjerkom powinno sie wydrukować regulamin Biletu Podróżnika ze strony IC i po prostu zanieść i położyć przed nos. I delikatnie zasugerować zmianę miejsca pracy. W końcu obowiązkiem każdego pracownika jest się doszkalać, i być na bieżąco w ramach swojego zawodu,a zwłaszcza kiedy świat idzie tak do przodu, i jest tak dynamiczny.
Mi osobiście jeszcze nie zdarzyła się sytuacja, żeby ktoś żądał ode mnie pobrania miejscówek w momencie gdy kupowalem Bilet Podróżnika.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 17-10-2013, 11:37    Odpowiedz z cytatem

Ja jak jadę na Podróżniku to prawie nigdy miejscówek nie posiadam, podczas kontroli zwykle nikt o miejscówkę nie pyta, a jeśli już to odpowiedź że nie mam nigdy nie powoduje zdziwienia, z tego co zrozumiałem ze słów jednej konduktorki to po prostu oni mają obowiązek/powinni skasować miejscówkę jeśli pasażer ją posiada, bo inaczej mogą oberwać gdyby pojawił się rewizor i jemu pasażer miejscówkę nieskasowaną by pokazał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

miko frustratus
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 17-10-2013, 13:46   

Mi z uporem maniaczki ostatnio kasjerka wciskala miejscowke calkiem niedawno na W-wa zach; dla swietego spokoju wzialem i zuzylem na podtarcie w mocno nieswiezej toalecie.
Ludzie, co te baby w kasach maja z tymi miejscowkami, nie moga sie odczepic?

Dzis dla rownowagi podokuczalem na W-wa Centralna pani reklamujacej mi oferte kupowania biletow przez net.
Krotkie pytania odnosnie rodzinnych, przesiadek i podroznika skutkowaly efektami dzwiekowymi typu hmm, przekaze..., tego.... dalej.... faktycznie.... hmm.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl