Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Będzie praca ale na początek nauka
Autor Wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 06-05-2012, 12:54   Będzie praca ale na początek nauka Odpowiedz z cytatem

Spółki kolejowe PKP Cargo i Przewozy Regionalne podpisały umowy z Zespołem Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie. Pierwsza funduje uczniom szkoły stypendia, druga oferuje praktyki.

Wszystko po to, aby przekonać młodzież do pracy na kolei. Wolne etaty będą, bo w ciągu najbliższych kilku lat na emeryturę odejdzie kilka tysięcy kolejarzy.

Zespół Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych to dawna szkoła kolejowa. Ta nazwa przylgnęła zresztą do placówki na tyle mocno, że jest używana do dzisiaj. I słusznie, bo wszystko wskazuje na to, że szkoła znów zacznie kształcić przyszłych pracowników kolei.

Już w tym roku szkolnym 11 uczniów z czwartych klas technikum otrzymywało co miesiąc stypendia od PKP Cargo. Dostawali po około 300 zł miesięcznie w zamian za deklaracje, że po ukończeniu szkoły będą się kształcić na maszynistów. Mają szansę prowadzić pociągi nie tylko w Polsce, ale też w Niemczech czy Holandii. Od września spółka przyzna finansową pomoc kolejnym młodym ludziom. Wszystko po to, aby pozyskać ich do pracy.

- Potrzebujemy nowych pracowników, bo w ciągu najbliższych kilku lat na emerytury odejdzie około pięciu tysięcy osób - mówi Andrzej Jabłoński, dyrektor wielkopolskiego zakładu PKP Cargo.

O uczniów Zespołu Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych zabiega też druga kolejowa spółka - Przewozy Regionalne. Oferuje im możliwość odbywania zajęć praktycznych i praktyk zawodowych w nowej bazie naprawczej w Lesznie. Jej budowa już się rozpoczęła.

- Będziemy szukać ludzi do pracy. I to nie tylko maszynistów, ale także osób do warsztatów, które będą się zajmować utrzymaniem taboru - tłumaczy Mateusz Żmuda, dyrektor Wielkopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych.

Propozycja Przewozów Regionalnych adresowana będzie do uczniów, którzy we wrześniu rozpoczną naukę w ZSET, a więc do tegorocznych absolwentów gimnazjów. Dyrektor Żmuda zapewnia, że młodzież, która przyłoży się do nauki i praktyk, ma ogromne szanse, że po ukończeniu szkoły dostanie zatrudnienie w Przewozach Regionalnych.

- Teraz średnia wieku w naszej firmie wynosi 50 lat. Brakuje młodych ludzi, bo przez ponad 10 lat na kolei nie było naboru nowych pracowników - dodaje.

Kolejnym dowodem na to, że ZSET w Lesznie wraca do kolejowych korzeni, jest wagon z reklamą szkoły, który będzie jeździł po Wielkopolsce.

źródło: portalsamorzadowy.pl
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szumiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Gru 2011
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: 06-05-2012, 13:52    Odpowiedz z cytatem

Dobra,ale czemu spolka PKP CARGO nie obejmie patronatem klasy Technik Transportu Kolejowego w technikum nr 12 we Wroclawiu???Tez chcialbym miec gwarancje pracy!!!

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

filip39 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Maj 2010
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: 06-05-2012, 16:39    Odpowiedz z cytatem

To może idź do dyrektora szkoły, powiedz mu, jaka jest sprawa, że w różnych szkołach w innych miastach są takie patronaty, wydrukuj/zapisz sobie telefony do cargo czy tam do PR-ów, daj to dyrektorowi i zapytaj, czy mógłby zadzwonić, zapytać, to nie zaszkodzi, a pomóc może.

_________________
2010 - 4564 km
2011 - 8993 km
2012 - 5090 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Azarowww Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Maj 2012

PostWysłany: 30-05-2012, 18:20    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem po co tak się rozklejać z tymi postami po tematach http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=14475

System stypendialny działa już od roku a w 2012- 13 objął moją budę (zawodówka ostatnie klasy , być może technikum) stąd moje pytanie, jakie są warunki pracy? wynagrodzenie, zajęcia,
szefostwo itp, to do osób które podpisały umowy w zeszłym roku i dziś już wiedzą co będą robić i gdzie pracować oraz ile dostaną? mi powiedziano że stypendium jakie mogę dostać to do 400zł na miesiąc a warunkiem jest dwa lata pracy w PKP C, niestety jeszcze nie dostałem regulaminu. dziękuje z góry za odpowiedz.

P.S jestem z górnego Śląska.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Domio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Maj 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 31-05-2012, 22:34    Odpowiedz z cytatem

Ale czy gdy zostanę Technikiem transportu kolejowego będę mógł pracować przy trakcji? w kierunku mecha oczywiście? Wydaję mi się że na maszynistę lepiej kończyć technikum elektrotechniczne lub mechaniczne ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Szociu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Sie 2009

PostWysłany: 31-05-2012, 22:41    Odpowiedz z cytatem

Domio napisał/a:
Ale czy gdy zostanę Technikiem transportu kolejowego będę mógł pracować przy trakcji? w kierunku mecha oczywiście?

Będziesz mógł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Azarowww Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Maj 2012

PostWysłany: 02-06-2012, 19:12    Odpowiedz z cytatem

Mi powiedziano że poszukiwanymi ludźmi są maszyniści, znalazłem też informacje że będą potrzebowali ludzi na halach, na ziemi itp (ponoć kadra się starzeje), była mowa też o przyuczeniu do danej funkcji jeżeli dany zawód nie będzie odpowiadał w pełni stanowisku z wakatem, jak dyrektor dostarczy regulamin to napisze co i jak ale fajnie by było gdyby ktoś opisał warunki pracy w tej konkretnej spółce na danych stanowiskach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Powiatowy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Sty 2012

PostWysłany: 03-06-2012, 04:51    Odpowiedz z cytatem

Co Wy tu za bzdury wypisujecie o pracy np. w Przewozach Regionalnych, przeciez to jest firma do likwidacji bo powstały i będą powstawać,, koleje marszałkowskie,, (Mazowieckie, Śląskie ). Już teraz głośno się mówi o likwidacji kas biletowych w PR. ILeś osób pójdzie na zieloną trawkę.Co na to obrońcy ludu pracującego - związkowcy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Domio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Maj 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 04-06-2012, 15:27    Odpowiedz z cytatem

To się okaże za jakiś czas czy PRy upadną, już dwa trzy lata temu mówiło się o upadku spółki PR i jakoś nie upadli do tej pory, owszem na Śląsku już mają mało do powiedzenia po przejęciu większości lini przez KŚ.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Azarowww Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Maj 2012

PostWysłany: 15-07-2012, 16:51    Odpowiedz z cytatem

Regulamin http://www.zsm.opole.pl/images/stories/zsm/stypendium/2012_PKP_Cargo_stypendium/2012_PKP_Cargo_regulamin_stypendium.pdf

Umowa http://www.zsm.opole.pl/images/stories/zsm/stypendium/2012_PKP_Cargo_stypendium/2012_PKP_Cargo_ramowa_umowa_stypendialna.pdf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl